Bir garip ödünç kıyafet mevzusu

Bence direkt söyleyin ben ödünç vermiştim o kıyafetleri sen satşa çıkarmışsın diye. Onları hatıra olarak saklayacaltım diyebilisin

Dolapta takiplesiyorsaniz dolapta gördüğünüzu anlar. Keşke direkt dolapta gördüm sana ödünç vermiştim geri istiyorum deseydin
Siz de geri istememissiniz dolapta görene kadar cocukta düşünmüyorsunuz.

Zamanında yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmediği bir çocukluk arkadaşım var. Bu arkadaşımla yıllar içinde okul, iş, evlilik vs derken görüşemediğimiz zamanlar olsa da iletişimi hiç koparmadık, birbirimizin özel günlerinde hep bir arada olduk. Benim bir onun iki küçük çocuğu var. çocuklarımızın yaşları yakın ve onları sık sık oynamaları için bir araya getiriyoruz, son 2-3 yıldır önceki yıllara göre daha sık görüşür olduk. Bu arkadaşımın evliliği çok problemli ve kayınvalidesini evinde oturuyor. Geçen yıla kadar kayın validesiyle beraber yaşıyordu ve hem onunla hem görümceleriyle inanılmaz sıkıntılar yaşıyordu, hala da yaşıyor. Üstüne çok ciddi maddi sıkıntılar yaşadı. Kocası asgari ücretle bir yerde çalışıyor ama kazandığını doğru düzgün eve getirmiyor bile, kötü alışkanlıkları filan var. Leş bir tip. Aslında arkadaşımın babasının durumu çok iyi ve babası sık sık erzak yardımı yapıyor ama gene de bu devirde maddi sıkıntılar bitmiyordu haliyle. Bu arkadaşıma ben 2.çocuğuna hamileyken, yani yaklaşık 2 yıl kadar önce kendi hamile kıyafetlerimden iki koca poşet dolusu ödünç verdim. Verirken ödünç olduğunu özellikle belirttim. Çoğu marka ve bir kez bile giyilmemiş ürünler. Şu anda hepsini tekrar almaya kalksam alamam öyle diyeyim, zamanında alabilmişim işte. Neyse arkadaşıma hamileliğinde giysin diye verdim. Sonrasında geri istemedim çünkü ihtiyacım yoktu. Nasılsa ihtiyaç duyarsam, olur da 2.ye hamile kalırsam(ki zaman içinde bu düşünceden de vazgeçtim) isterim diye düşündüm. Dün tesadüfen arkadaşımın dolap hesabında bu kıyafetlerimi satışa çıkardığını gördüm. Çok şaşırdım. çünkü ödünç verdiğimi söylemiştim. Ama bunca zaman geri istemedim diye temelli verdiğimi düşünmüş olabilir. Benim maddi durumum ona göre iyi ama ben de karun değilim sonuçta. Şimdi almaya kalksam bir ton para. Yalan yok satışa koymasına bozuldum. Sizce bundan ona bahsetmeli miyim? Nasıl söylenmeli? Direk ben sana onları ödünç vermiştim diyebilirim elbette ama ihtiyacı vardı da koydu , boşver ses etme nasılsa ihtiyacın yok diye de düşünüyorum bazen. Siz ne dersiniz ?
Cok ayip ediyorsunuz bence. O kadar kiymetliyse vermeseydiniz. Zamaninda istememissiniz. Zaten 2. Yi dusunmuyorsunuz. kadin bekcilik mi yapsin esyalara. Ihtiyaci var da diyorsunuz. Siz tekrar istemeyindlce bir derdimi gorurüm doye dusunmistur. A sizin gibi arkadasim yoktur inş.

Ben olsam ihtiyacim olmasa bile sirf bu hafsizlik gicigima gittigi icin aramizin bozulmasini goze alip bozardim "sen ne yaptigini saniyorsun" diyerek. En bastan odunc verdiyseniz, dogurdugunda hemen istemeniz lazimdi bence. Bence gidin, "bana para lazim onlar da az para degildi, sana da artik lazim degil, ver de dolapta saticam ben onlari" diyin 😄

Cok ayip ediyorsunuz bence. O kadar kiymetliyse vermeseydiniz. Zamaninda istememissiniz. Zaten 2. Yi dusunmuyorsunuz. kadin bekcilik mi yapsin esyalara. Ihtiyaci var da diyorsunuz. Siz tekrar istemeyindlce bir derdimi gorurüm doye dusunmistur. A sizin gibi arkadasim yoktur inş.
hmmm bir düşüneyim bekçilik yapmak yerine teşekkür ederek geri verebilirdi mesela? ya da satış için koymadan önce usulen söyleyebilirdi en azından? keşke benim gibi arkadaşınız olsa, bakın yol yordam gösteriyorum :KK70:

Birazcık saygı duyup arkadaşına ihtiyacın yoksa ben satışa koyabilirmiyim diye sorabilirdi.Karsi tarafın yaptığı büyük saygısızlık ayrıca verenin değil alanın geri iade etmesi gerekmezmi teşekkür edip.

Bu arkadaş siz misiniz yoksa 😌

Ben de gorumceme bebek giysisi vermiştim geri almak şartıyla. Uyku tulumu alacaktım çocuğuma sonra o da dediki , ben veririm sana falan abarta abarta . Kabul etmedim tabi. Sonra başka gün aklıma geldi. Dedim benim şu renkte olanlar sendeydi sanırım alayim diye. Zaten bana onlari teklif etmiş. Fakat kendisinin malı gibi. Hayır yani senin çocuklar büyümüş ver dimi kıyafetlerimi zaten . Kimbilir nelerimi çorladi. Düğün takımlarından da çorlamişti zaten. Aklıma gelmişken içimi de döktüm azicik😄

Senin yerinde olsam direk neden dolaba koydun emanet vermiştim. Yarın benim kiyafetleri almaya geleyim hem bi konuşalım da derdim .

Ya çok minnoşsunuz valla. Madem durumu o kadar kötü neden 2 cocuk? Neye güveniyorsa ona güvenmeye devam etsin. Siz hemen ss alın, sonra da isteyin. Ss alın ki size ben başkasına verdim ya da yırtıldı derse ss atar ister tekmeyi basarsınız
Nekadar rahatsız edici bir tarzınız var

Ayıp etmiş. Belki çok ihtiyacı vardı ama yine de bunu yapmamalıydı. Şimdi geri istesen kesin sorun yaşarsınız. İsteme ama bidaha da verme

X