Bir görümce olarak yazıyorum

Hillad

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
516
472
Evet belki görümcelere çoğu insanın fobisi var. Ama bir erkek kardeşiniz var ve evliyse görümce olmaktan kurtulamazsınız..
Kardeşim üç yıllık evli. Kendisi şu an 32, gelinimiz 22 yaşında.. doğuda yaşıyorlar, kızın memleketinde. Kardeşim üni mezunu, dürüst, iyi niyetli, benim gözümde hala tertemiz bir adam.Aylık on bin civarı kazanıyor. Maddi sıkıntıları da yok yani..senede bir defa on günlüğüne gelip giderler.
kardeşim arada bir arar, karısından şikayetlerini sıralar, ayrılmak istiyorum der. Bense önceden sabredeceksin, büyümesini olgunlaşmasını bekleyeceksin diyorken artık, her ne karar verirsen yanındayım ablacım diyorum. Gelin kızımızla aramda en ufak negatif bir diyalog geçmedi. Çünkü bana bulaşmadı. Ama erkek kardeşime ve gelin kızımızla yaşıt diğer kız kardeşime yaptıklarını sıralayacagım birazdan.. gelin kızımızı ‘aa evet suçluymuş’ diye nitelemeniz için falan değil. Ama artık ciddi bir tavır almak istiyorum.
Gelinimizin, Bir kadın olarak eşine saygızıslık etmesi, küfür etmesi, kahvaltı, ütü, yemek, temizlik.. hiç birini yapmaması. Akşama kadar elinde telefonla vakit geçirmesi, Kardeşimin bazen gece ikilere kadar çalışıp eve gelip, gelince kavga-küfür-hakaret maruz kalması.. bir ayın 20 günü annesinin köyünde, 10 günü evde kavgayla geçirmwsi..Şehir merkezinde rahat dayalı döşeli evleri olmasına rağmen köyüm de köy diye tutturan bir gelin olması. Elinden telefon hiç düşmüyormuş, kardeşim istemiş, kıyamet koparmış, vermemiş olması, bir kaç kez giriştiği intihar teşebbüsleri.. kardeşimin artık bıktım, ne yapsam ne desem düzelmiyor; ben düzelmicem diye zıplamasına karşılık kardeşimin ciddi ciddi ‘ başımı alıp gidecem’ Artık; yok olmak istiyorum sözleri.. bunlar onların arasındaki şeyler. Ben kardeşim şikayet edince yaşı küçük, sabredeceksin deyip başımdan salıyorum.. en büyük problem edilmesi gereken şeylerden birine gelince dahi karışmadım-merak edenler için söyleyim. İki yaşında bir çocukları var ve 3 aylık hamile. Bu çocuklar senden değil, bizim köyde falanca erkekten diyormuş kavga anında. Buna bile saçmalıyor deyip geçtim ama düşünün doğuda böyle bir şey olduğunu, köyde katliam sebebi Allah korusun..
Ama kızkardeşime ve aileme yaptıklarına gelince orada dur demek istiyorum ama inanır mısınız korkuyorum.
Kızkardeşim geçen yıl evlendikten üç ay sonra kızkardeşimin eşine başka bir erkek adıyla sosyal medyadan kızkardeşimin sevgilisiymiş gibi mesajlar atmış. Bir de resimler. Resimler zaten ele verdi gelin kızımızı. Ekran görüntülerinde kaydedilme şekli, tamamen o yörenin ağzıyla yazılmış olması, profildeki çocuğun gelinimizin akrabası olması .vs. Ve resimler ise gelinimize ait degaje mesela ve dudak fotoğrafı da var, ( bunlar gelinin dudağının aynısı Vs.) bunu eşi hastanede yatıyor olduğu için tesadüfen kızkardeşim farkettmiş. Bana anlattı. Resimleri gönderdi. Uzun bir zaman sonra eşine anlattı. İyice kanaat getirdik o olduğuna. Karar aldık, erkek kardeşimizin huzuru bozulmasın diye sustu kızkardeşim. Aynısı bana yapılsa eminim mahkeme yolunututmuş, o hesapları, gönderilen telefonları herşeyi bulup yüzlerine vurmuştum. Çünkü düpedüz yuva yıkmak için iftira..
Geçen gün geldiklerinde ise kızkardeşim-demez olaydı, yeğenimiz az kalsın balkondan düşmek üzereyken tutmuş, gelinimiz telefon muhabbetinde yine. Çocuğun düşüyordu, gel annesi dedi diye (fırsat bekliyormuş, biz öyle anladık.) bir çocuğuma bakamadınız üç kişi diye başlayıp kızkardeşimle ilgili söylenecek ne varsa hepsini yüzüne vurarak başlamış kavgaya. Mesela kızkardeşimin daha önce nişan atması, mesela üni bitirmesine rağmen çalışmaması - kendisi Okuma-yazmayı dışardan öğrenmiş olmasına rağmen biz bir kere bile dile getirmemiş iken- öldürmeye teşebbüs etmiş, kızkardeşimi evden kaçırmışlar, gelinin üzerine kapı kilitlemiş annemler. Kızkardeşim de 8 aylık hamile; öldürecem seni de bebeğini de. Kurtulacağım sizden diye. Bir hafta sonra da gidecem gidecem diye gitti.
kızkardeşinle derdi ne derseniz, inanın ortada birşey yok; ama kızkardwşimin arası abisiyle çok iyiydi. Hep kıskanıyordu, kıskançlık krizleriyle- mesela kızkardeşimin düğününde sen onunla oynadın diye -bir kez kırmızı kuşağını bağlayınca oynadı..- olay çıkarması- boşanacam diye düğünü terk etme teşebbüsü... biz zaten aramıyoruz erkek kardeşimizi. O bizi ararsa da 3. Veya 4.aramasındadönütorum ben. Kızkardwşimle hiç konuşmuyor abisi..ama gelin kızımız aşırı agrasif, sürekli kötü sözle konuşan, kavgacı, iki yaşındaki çocuğunu bile döven, çocuğa kızan, bağıran, küfreden birisi. Babası yok, annesi durumun farkında-seni doğuracağıma taş doğuraydım diyor bizim yanımızda. Paikolojik tedavi görsün dedim kardeşime, fayda etmiyormuş, huyu böyleymiş. Yaptıkları zaten kültürlerine çok tersmiş.
Uzun olmuş, farkındayım. Anlatmadığım şeyler de var.. aslında hiç karışmama tavrımı sürdürmek istemekle beraber, yine de ciddi bir tavır takınmayı düşünüyorum. Anlamayacaktır belki ama, bizden, annem babam kızkardeşim; hepimizden uzak olmasını istiyorum.

Şöyle yapın. Çocuğun saçından alın bir miktar ya da ağzının içine pamuklu çubuğu sürün ıslanacak kadar, muhafaza edin. Dna testi yaptırın gizlice. Abinizden değilse sağlam boşanma sebebi olur, çocuk için de bağın devam etmesi gerekmez.

Şöyle yapın. Çocuğun saçından alın bir miktar ya da ağzının içine pamuklu çubuğu sürün ıslanacak kadar, muhafaza edin. Dna testi yaptırın gizlice. Abinizden değilse sağlam boşanma sebebi olur, çocuk için de bağın devam etmesi gerekmez.
Bunu benim yapmaya hakkım yok, kardeşim isterse kendisi yaptırır

Abiniz nasıl evlendi bu kızla severek mi, bana görücü usulü gibi geldi çünkü severek tanıyarak evlenen birisi bu denli psikopatça tavırlarını herhalde farkederdi diye düşünüyorum. Ciddi problemleri var ve her ne kadar bu şekilde sorulmasını doğru bulmasam da; cidden neden iki çocuk yaptı ki abiniz o çocukların da psikolojileri iyi değildir eminim. Çözüm olarak da boşansın yani böyle bir evlilik devam etse ne etmese ne, baya sıkıntılı bir karakter çünkü gelin evlerden ırak.

Ben de olsam karismazdim, aynen sizin yaptiginiz gibi.

Cunku insanlar kendi istekleriyle evlenmisler. Aralarinda 10 yas var. Ozur dileyerek soyluyorum ama erkek kardesiniz gerizekali miydi da goremedi bu insan evladinin boyle oldugunu? Yahut hadi evlendin,2 cocuk neden yaparsin? Eh yaparsan da ya oturur cekersin,ya da bosarsin 32 yasinda kazik kadar adam. Hic birinize bu muameleyi yasatmaya hakki yok erkek kardesinizin. Ne halleri varsa gorsunler,bosaniyorlar mi,sevisip cocuk turetmeye devam mi ediyorlar canlari bilir. Kizdim valla sabah sabah

Ya farkındaysanız kardeşiniz 18 yaşında, daha ergenliğini bile tamamlamamış, dolayısıyla ne karakteri oturmuş, ne olgunlaşmış bir kızla evlenmiş. Ne bekliyordunuz ki? Kızın yaptıkları hoş değil filan orası ayrı konu da, bir insan evlilikte uyum yakalamak istiyorsa, karısından olgun davranışlar bekliyorsa, gidip 18'inde bana göre çocuk yaşta bir kızla evlenmez. Boşanmaktan başka çare göremedim ben.

Abiniz nasıl evlendi bu kızla severek mi, bana görücü usulü gibi geldi çünkü severek tanıyarak evlenen birisi bu denli psikopatça tavırlarını herhalde farkederdi diye düşünüyorum. Ciddi problemleri var ve her ne kadar bu şekilde sorulmasını doğru bulmasam da; cidden neden iki çocuk yaptı ki abiniz o çocukların da psikolojileri iyi değildir eminim. Çözüm olarak da boşansın yani böyle bir evlilik devam etse ne etmese ne, baya sıkıntılı bir karakter çünkü gelin evlerden ırak.
Görücü usulü gibi ama konuştular bir kaç ay. Babamın evlen artık baskısıyla, çalıştığı yerde birinin ‘bizim köyde bir kız var’ diye tanıştırmasıyla başlamış. Tabi o zaman böyle agrasif haller falan hiç olmamış. Kıskanırdı yine ama bu kadar değil.. bankanın telefonla müşteri hizmetlerinde kart işlemleri için bir kızla konuştu diye olay çıkarmışılığı hariç..

Ben de olsam karismazdim, aynen sizin yaptiginiz gibi.

Cunku insanlar kendi istekleriyle evlenmisler. Aralarinda 10 yas var. Ozur dileyerek soyluyorum ama erkek kardesiniz gerizekali miydi da goremedi bu insan evladinin boyle oldugunu? Yahut hadi evlendin,2 cocuk neden yaparsin? Eh yaparsan da ya oturur cekersin,ya da bosarsin 32 yasinda kazik kadar adam. Hic birinize bu muameleyi yasatmaya hakki yok erkek kardesinizin. Ne halleri varsa gorsunler,bosaniyorlar mi,sevisip cocuk turetmeye devam mi ediyorlar canlari bilir. Kizdim valla sabah sabah
Ne halleri arsa görsünler diyorum, evet karışmıyorum da ama kardeşime çok üzülüyorum. Böyle bir hayatı, böyle mutsuz, kavga ortamında yaşamayı haketmiyor. Kendisi katlanıyor, bir şey diyemiyorum.

Ne halleri arsa görsünler diyorum, evet karışmıyorum da ama kardeşime çok üzülüyorum. Böyle bir hayatı, böyle mutsuz, kavga ortamında yaşamayı haketmiyor. Kendisi katlanıyor, bir şey diyemiyorum.
Ah kardesim,insan elbet uzulur ama aptalligina da kizar. Gorucu usulu de evlense bir yerde sinyal vermistir bu insan,kim kendini uzun sure saklayabilir ki? Veya 2 cocuk yapana kadar tanirsin esini. Bir zahmet. Kendi dusene aglamayin,ya ceksin ya bosasin. Kocaman adam kalkmis 18 yasinda cocugu kadin diye almis,resmen. Uzulmeyin diye baska seyler soylemiyorum,belli ki siz akli basinda bir insansiniz ama erkek kardesinizde o isigi goremedim

Ya farkındaysanız kardeşiniz 18 yaşında, daha ergenliğini bile tamamlamamış, dolayısıyla ne karakteri oturmuş, ne olgunlaşmış bir kızla evlenmiş. Ne bekliyordunuz ki? Kızın yaptıkları hoş değil filan orası ayrı konu da, bir insan evlilikte uyum yakalamak istiyorsa, karısından olgun davranışlar bekliyorsa, gidip 18'inde bana göre çocuk yaşta bir kızla evlenmez. Boşanmaktan başka çare göremedim ben.
Bence sorun gerçekten kızın yaşının küçük olması değil. Onların köyünde 16 sında evlenmek normal ve hiç biri böyle değil anladığım kadarıyla. Ben de zaten başlangıçta yaşına verdim, ama yok burada her 18 inde kendinden 10 yaş büyük birileriyle evlenenler bu kadar yaşatmıyor bence

çok ütopik şeyler yazmışsınız derdim de bir benzeri benim kuzenin başına geldi şu an boşandılar yine bırakmıyor peşini vazgeçtim boşanmaktan diye oysa bitti gitti.Allah yardımcınız olsun çocuklara dna testi şart..hanım efendi daha bu tarz bir kelimeyi ağzına alırken saçından tutup ailesinin kapısına bırakacak kardeşiniz tüm köye rezil edecek her şeyi anlatacak bu çocuklar şu adamdanmış onla yattığını söylüyor bu diye sonra da davasını açıp yakasını kurtaracak gerekirse evlatlarını da yanına alacak zira kızımız hiç sağlıklı değil.

kardeşiniz işini de evini de alıp taşınmalı.
o bölgeden uzaklaşmalı.
siz karışmak istemeseniz de her olaya şahitsiniz hem dinleyerek hem de görerek artık uzak kalamazsınız.
kardeşinizi çocukları düşünün ..
gelin hanım eşini sevmiyor o çocuklara dna şart.
öfke ile söyleniyor ama ya gerçekse

Ah kardesim,insan elbet uzulur ama aptalligina da kizar. Gorucu usulu de evlense bir yerde sinyal vermistir bu insan,kim kendini uzun sure saklayabilir ki? Veya 2 cocuk yapana kadar tanirsin esini. Bir zahmet. Kendi dusene aglamayin,ya ceksin ya bosasin. Kocaman adam kalkmis 18 yasinda cocugu kadin diye almis,resmen. Uzulmeyin diye baska seyler soylemiyorum,belli ki siz akli basinda bir insansiniz ama erkek kardesinizde o isigi goremedim
Tanıştılar, iki ay sonra evlendiler, öbür ay hamileydi

bu arada kızın ailesi hiç devreye girmiyor mu ne işin var burda evine git diye aslında onlar koca tarafında olurlar ama.

çok ütopik şeyler yazmışsınız derdim de bir benzeri benim kuzenin başına geldi şu an boşandılar yine bırakmıyor peşini vazgeçtim boşanmaktan diye oysa bitti gitti.Allah yardımcınız olsun çocuklara dna testi şart..hanım efendi daha bu tarz bir kelimeyi ağzına alırken saçından tutup ailesinin kapısına bırakacak kardeşiniz tüm köye rezil edecek her şeyi anlatacak bu çocuklar şu adamdanmış onla yattığını söylüyor bu diye sonra da davasını açıp yakasını kurtaracak gerekirse evlatlarını da yanına alacak zira kızımız hiç sağlıklı değil.
Kardeşime DNA testi yaptırabilirsin dedim. Eğer gerçekse yüzleşememekten korkuyor sanırım. Hangi erkek böyle bir söylem karşısında ‘dengesiz dengesiz konuşuyor’ deyip susar.

X