Bir kahve meselesi

byebyeblackbird

Bilmem bizi ne civara yazmışlar.
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2018
2.604
6.582
32
İyi akşamlar herkese, zamanınızı almamak için direkt konuya giriyorum. İş yerinde görüştüğüm bir çocuk var. Aramızda sevgililikle ile arkadaslik arasında tam olarak tanımlayamadiğim bir ilişki var. O benden hoşlandığını söyledi benim de ona karşı bir şeyler hissettiğimi biliyor ama yaşam tarzimiz biraz farklı o yüzden ben biraz çekiniyorum. Daha önce bizden olmaz diye konuştuk ama birbirimizden kopamadik. Şimdilik birbirimizi tanımak için beraber vakit geçiriyoruz, mesajlaşiyoruz vs. Birbirimizin hayatını tolere edebilir miyiz biraz bunu anlamaya çalışıyoruz diyebilirim.

İş yerinde ama farklı bir bölümde bir kız var birkaç defa bizim bölüme geldi bu çocuk da ona yardımcı oldu. Geçenlerde kız buna mesaj atmış bana yardımcı oldun sana kahve ısmarlamak isterim diye. O da bana söyledi böyle bir durum var senle paylaşmak istiyorum dedi, sence ne yapayım dedi ben birşey demedim sonra kabul edeyim ya dedi ve kabul etti. Siz bu durumu nasıl yorumlarsınız, kahve teklifi bir çeşit randevu teklifi değil mi, gerçekten ne düşüneceğimi bilemiyorum size sormak istedim.

Randevu teklifi bencede ama aranizda sevgilik tarzi bisi olmadigi icin bence kabul ettigini dusunuyorum ama bu cocugun karakteride onemli

Bencede randevu teklifi. Biriyle flört ederken onu tanımaya çalışırken başkasıyla da flört etmezdim. Bu olmazsa o kaçmasın dercesine. Beni rahatsız etti bu durum. Ama konusu açılsa altı üstü bi kahve ne ki. Buraya da kayabilir mevzu.

kahve teklifi bir çeşit randevu teklifi değil mi
Oladabilir, olmayadabilir. Ben mesela teşekkür için tiyatroya davet ettim yasitim,tatlı bir eski iş arkadasimi. Ama elimde fazla bilet vardı, öylesine davet ettim. Zaten bir şeyler beslediğim biri de değildi. Bız de sonrasında kahve içtik, ama randevu vs modunda değildik, sonrasında 'tekrar edelim yine' dedik, normal hayatımıza baktık.
Hatta daha bu hafta eski iş yerimden bir Çocuk yazdı bir şeyler yapalım diye. Yine fazla biletim vardı,onu da davet ettim. Arabasıyla aldı etti, izledik,çıkışta iki çay içtik. Sonra beni evime bıraktı.
Oldu bitti yani,daha da konuşmadık,o da randevu gibi degildi:)
Mesela o kız da benim gibi bir kızsa isterse evine yemeğe davet etsin randevu sayılmaz.
Ama belki de hoşlandığı için söylemiştir. Bilemezsin.
Bence burada önemli olan su; çocuk bunu randevu olarak düşünüp mu kahve içecek? Yoksa kızın fikrinden kime ne? Eğer çocuk 'ne var canım alt tarafı kahve' diye gidecekse mesele yok. Ama alt tarafı kahve dye dusunseydi size sormazdi.
Randevu olarak düşünüp de kabul ettiyse de çarşısı pazar olsun,ne denir ki?

Sizin verdiğiniz örneklerde o kişilerle öncesinde de bir arkadaşlık ilişkiniz var galiba. Yani ben de beraber çalıştığım, beraber yiyip ictigim kişilere bazen derim bir işimi halledince sana bir yemek ismarlayacagim, kahve alacağım vs diye. Ama onların arasında hiçbir muhabbet yok aralarındaki ilişki sadece selam verme seviyesinde, bana bir tanışmanın ilk adımı gibi geldi. Ama yorumunuzu okuyunca fark ettim yanlış şeye odaklandım kızın amacından ziyade onun ne düşünerek kabul ettiğini anlamaya çalışmalıydım.

Yoo o kadar da muhabbetim olan kişiler değil. Aynı ofiste de çalışmıyorum, ayda bir bana evrak getirirlerdi, on dakikada ne kadar sohbet edilirse o kadar sohbet ederdik.
Hatta numaraları bile yoktu, onlar işten ayrildiginda, vedalasirken 'yine konuşuruz ya' diye instadan ekleşmiştik.
Şöyle bir düşündüm de , iş yerinden az samimi olduğum başka insanları da davet etmişim oyuna,etkinliğe falan acaba yanlış anlamışlar mıdır? Hiç yanlış anlayacaklarini düşünmedim açıkçası çünkü Dünya ahret bacım gardasim modundayim , benim için ha şirketten cem ha şirketten Cemile, ikisi de aynı cins:) cemileyi bir yere ne sebeple davet ediyorsam cemi de aynı şekilde davet etmisimdir...
O yüzden kizinki de basit bir teşekkür kahvesi olabilri,çocuk ona yardımcı olduğu için.
Ama şimdi de dediğin gibi, önemli olan çocuğun bakışından olay nasıl olmuş..
Ben yerinde olsam "bol şans" der, geçerdim. Zaten kaybetme korkusu varsa gönlümü almak için çabalar, beni bir seylere ikna eder.
Bir şey yapmıyorsa da isabet olur bitmesi

yaşam tarzimiz biraz farklı
Bence siz fazla ilerletmeyin ilişkinizi. Hayat görüşünüz aynı değil. Ne tepki vereceksiniz diye size sormuş tepkisiz kalmışsınız, cevap vermeliydiniz. Ya "daveti kabul et tabii, benim için sorun yok" ya da "ben kendi açımdan uygun bulmuyorum ama sana kalmış gidip gitmemek" deyin net olun. Kendisine normal gelen kahve içme daveti sizde soru işareti yaratmış.
Flört falan değil de ilişki ciddileşip evlilik yönünde ilerlemeye başlarsanız bu yaşam tarzı farklılığı sorun yaratır.

"Bak seninle varla yok arasindayiz.Beni de begenenler var.
Ya ilerleyelim ya da ben gidiyorum"
demis.
Akli sira kiskandirmak istemis.
Kendi telefonuna gelen her mesaji paylasir mi seninle ?
Cocukca bir hareket gibi.Ucuz yollu goz dagi verme kiskandirma operasyonu :)
Yani bir bulusma,bir randevu gibi degilse bile,senin bu sekilde anlaman icin butun gayretini sarf etmis :)
Basarili da olmus bence :)

Aynen bana da böyle geldi, konu sahibi bu iş olmaz, ben buz gibi soğurdum şahsen

Birincisi iki iş arkadaşı arasında kahve teklifi her zaman flört anlamına gelmez. Biri iş yerinde işinizi kolaylaştırdıysa ona minnetinizi göstermek güzeldir.

İkincisi adam size açıkça sormuş, Böyle bir şey var, ne yapayım demiş. Siz bir şey dememişsiniz. "Ben de size katılayım" diyebilirdiniz. Veya "bu pek hoşuma gitmedi, kabul etmesen olmaz mı" diyebilirdiniz. Siz bir şey demeyince o da gitmeye karar vermiş.

Yaşam tarzlarınızın farklı olması zaten sıkıntılı. "Ayrı dünyaların insanları" temalı ilişkiler yerli dizilerde güzel duruyor, ama gerçek hayatta yürütmesi zor. Tabii ki iki insan tamamen aynı olmak zorunda değil. Ama hayat bakışınızda kökten bir farklılık varsa ikiniz de yorulursunuz.

is arkadasina kahve ismarlamak hic bir turlu florte girmez diye dusunen tek ben mi varim,
gunde ofiste 2 kahve iciyorum, her zaman da birileri ile iciyorum, yuruyuse cikiyorum, bazen ikili grup olarak bazen daha kalabalik,
neticede zaten is yerinde harcayacagin vakiti is arkadasinla degerlendirmekten daha dogal ne olabilir,
o yuzden bana her turlu normal geldi.

Ama sevgili degiliz ama arkadastan otesiyiz durumlari cok gergin degil mi,
direk iliski yasayin, olmazsa ayrilirsiniz zaten, neden bunca korku, iki arada bir deredelik.
cok cok hayatlariniz birbirine aykiri ise de zaten arkadaslik bile yurumez ki.

Bizde her gün Kahveler içiyoruz ama bu durum farklı. Farklı olmasa zaten ada gelip sence ne yapayım demez.

Bizde her gün Kahveler içiyoruz ama bu durum farklı. Farklı olmasa zaten ada gelip sence ne yapayım demez.
Belli ki kız daha kapalı bir sosyal çevreye ve adamdan farklı bakış açısına sahip.

Adam da başka bir kadınla (flört olması gerekmiyor) kahve içersem kendi bakış açısına göre yanlış anlar mı acaba diye düşünüp sormuş. Kız ses çıkarmayınca normal karşıladığını düşünüp kabul etmiş.

Burda konu sahibinin kafa yapısına sahip bir sürü insan gördük. Sevgilim arabasına iş arkadaşını almış, kocam iş arkadaşıyla çay kahve içmiş, yemek yemiş vs. temalı konular. Bazıları için normalken bu tip şeyler bazıları anormal karşılıyor. Adam onu anlamaya çalışıyor. Ama konu sahibi normal karşılamadığı halde tepki vermiyor, asıl sorun bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…