Bir kiracı konusu benden gelsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz zaten onları hemende çıkın demedi en azından bir tarih söyleseydi iyi olurdu adam bizle hic irtibata geçmedi 4 veya 5 kere arıtınca ancak açıyor

Kiracının burada kabahati yok, yasal süreleri takip etmek sizin göreviniz.

Kış ortasında eski düşük bedellerden kira ödeyen kiracı elbette çıkmak istemez, uzattıkça uzatır. Sözlü uyarılarınızın bir anlamı yok.

Pamuk eller cebe gidecek, bir avukat tutulacak. Zaten onların işi bu.

Belki kiracıyı satın almadan sonra geç öğrendiyseniz avukatınız bunu kullanabilir, bilemiyorum. Ama şu noktada telefonla sözle yapmanız kiracının o kadar çok işine geliyor ki... sadece size zarar yazılıyor.

Hayırlı kandiller belki yeri burasi degil ama.Yeni üye oldum.Size sorayım dedim arkadaşlar biz evimizi sattık yeni ev aldık aldığımız evin sahibi bize hiç kiracıdan bahsetmedi sadece dediki parayi getirin evi alın parayi verdik ama adam yan çizdi yok kiracıyı çıkaramazsınız diye laflar konuşmaya basladi ama eve de taşınamadık kiracı çıkmıyor çıkmayı bırakın bizle muhattap olmuyor kiracıya hep güzellikle gittik anlamadı acaba hukuki anlamda haklarımız nedir karşı tarafla sözleşmesinde yok uzun olmuş kusura bakmayın
Açıklama.Arkadaslar belki anlatamadım ilk defa böyle bir konu açıyorum bide uzun olmasın diye kısadan yazmıştım.Evi satan adam evi satlığa çıkarınca eşimde evi kaçırmamak adına hemen bizim evi satlıga çıkadı bizim apartman kalorifer sistemi bozdular herkes soba yakacaklar dı benim sağlıktan ötürü soba yakamıyordum evin parası gelmeden adamla konuştuk adam dediki parayi getirin ev sizin ben eşimi uyardım bak basta kiracıya konuşalım öyle evimizi satalım yok dedi neyse biz eve bakacaktık ev sahibi aradı gelip evi bakacaklar olur dediler ama şaşırdılar eve baktıktan sonra kiracıya dedik çıkma ihtimalin var mı 1 ay müsade sana 1 ay doldu cıkmadı aralığın 23 tapuyu aldık esim gine aradı tabi telefonları açmıyor 3 veya 4 aramadan sonra açtı esim ona dediki bak evi aldım kendine uygun bir ev bul bakarız dedi hep yalan ev olmasına rağmen beğenmiyormuş kiralık evleri aracıları gönderdik onlarda bize gelip kiracı haklı çıkartamazsınız oyaladılar hukuki hakkınızda yok dediler eşimde kavgacı birisi degil bende burasi aklima geldi yazayim dedim hukuki haklarımız varmi diye ALLAH razi olsun güzel bilgine veren oldu belki ben anlatamadım beni yalnış anlayanlara oldu yani kisaca kiracı hic bir şekilde bizle irtibata girmedi hep yalan konuştu kiralık ev olmasına rağmen yok dedi kiracı dedi ki evi alan muhatabım evi degil de satan kişidir o kişide onu cikarmadi ha bu arada biz kiracıya öyle kavgalı bir şekildede konuşmadık burda öğrendim hemen ihtar çekilmesi lazımmış iban numarası vermemeseymiş
Yani burda çoğu kişi derdimi biliyor yinede yazayım dedim.evi aldim 1 sene olacak kiraci cikmiyor.ne kira ne aidat ödemiyor. Hemen ihtar çekin.biz mahkemeye verdik mart ayında yapılacak.
Ha suan kirada oturuyorum oda beni mahkemeye sanırım verdi.
Iki ucu b..lu değnek arasında sıkıştım kaldim

Bakın süreyi kaçıırıyorsunuz niye bir ay beklediniz bunlar ciddi hatalar. Hemen koşup avukatla görüşüyorsunuz, parasını verip işlem yaptırıyorsunuz.

Sakın kirayı gönderirse de kabul etmeyin, avukatınız ne derse onu yapın.
Bize hep dediler davada etseniz kiracı haklıdır mahkeme çıkarmaz onu 6 ay boyunca gerçekten bazen insan aptallaşiyor şuanki aklım olsa direk gider şikayet ederim ihtar da çekerim

Onu size böyle diyenler çok kötü niyetli kusura bakmayın. Bu kişilerden sakın hukuk tavsiyesi almayın.

Hemen yarın düzgün bir avukatla görüşün, çıkması için ihtarname gönderin, yasal süreleri kaçırmayın.
Çünkü kiracı oldugu yerde taninmiş birisi herkez onu tuttular

Bakın süreyi kaçıırıyorsunuz niye bir ay beklediniz bunlar ciddi hatalar. Hemen koşup avukatla görüşüyorsunuz, parasını verip işlem yaptırıyorsunuz.

Sakın kirayı gönderirse de kabul etmeyin, avukatınız ne derse onu yapın.
Süresi kaçmış 23 aralikta almış evi ve ilk kirayı yollamış kiracı.

Şimdi ki ihtar barınma sebepli çekilir sadece.

Bize hep dediler davada etseniz kiracı haklıdır mahkeme çıkarmaz onu 6 ay boyunca gerçekten bazen insan aptallaşiyor şuanki aklım olsa direk gider şikayet ederim ihtar da çekerim

E ztn 6ay hak anormal birsey dememişler ki 6 ay suresi var kendisi çıkar giderse bilemem ama kimse neden 6 ayda çıkmadın diyemez

Yani burda çoğu kişi derdimi biliyor yinede yazayım dedim.evi aldim 1 sene olacak kiraci cikmiyor.ne kira ne aidat ödemiyor. Hemen ihtar çekin.biz mahkemeye verdik mart ayında yapılacak.
Ha suan kirada oturuyorum oda beni mahkemeye sanırım verdi.
Iki ucu b..lu değnek arasında sıkıştım kaldim
Kendi Kiracıniz mi dava etti sizi yoksa ev sahibiniz mi umarım kazanırsınız davayı ki adamlar zaten kira ve aidatta odemiyormus kazanırsınız umarım eve zarar vermezler.

Aslında size yanlış bilgi vermemişler ki 6 ay hakkı var demişler ihtar çekilseydi 6 ay içinde çıkması gerekti.

İyi de kardeşim siz bu insanları çıkartıp kendiniz oturmak istemiyor musunuz ,ne diye kirayı yatır diye iban atıyorsunuz.
Bu ne demek biliyor musunuz- biz bu evi yatırımlık aldık siz oturmaya devam edin,sadece el değişti,bundan sonra ev sahibiniz benim,yeni sözleşmeyi de başlatıyorum para da aldım.
Hayir oyle bise yok.diyelimki adam 3 ay ev bulamadı kira almicakmi?
Sözleşme yapılmadığı takdirde kiraci evden çıkana kadar tabiki yeni ev sahibine kira vericek

Kendi Kiracıniz mi dava etti sizi yoksa ev sahibiniz mi umarım kazanırsınız davayı ki adamlar zaten kira ve aidatta odemiyormus kazanırsınız umarım eve zarar vermezler.
Ben kiracimi verdim mahkemeye,ev sahibimde beni.
Inşallah canim bi ev aldık burnumuzdan getirdiler

Öncelikle gidin noterden ihtiyaca yönelik tahliye konulu, yani evime kendim ihtiyacim var ben oturacagım yazıli ihtar çekin.. ayni ihtarin 1 nushasini da size verirler zaten.. ihtar, en az 600 tl nakit, lazim olursa diye tapunun kopyası, eski ev sahibinde varsa ondan isteyeceginiz kira sozleşmesi ile adliye ye yanılmıyorsam sulh hukuk mahkemesine tahliye davası açmaya, aynı şehirde başka eviniz yoksa tabi kendim oturacagim diye açacagin davayı kazanma şansın olur bu sayede. sonra oturup duruşma gününü bekleyin.. notere giderken de yaniniza para almayı unutmayın tabi.. ihtar cektikten sonra 6 ay beklemenize gerek yok ihtardan 1 gun sonra da gidip dava açabilirsiniz.. bu arada avukat degilim, bir zamanlar taraflardan kiracı olandım 😀🤣
Ihtardan sonra 6 ay beklemesi lazım.dava açılamıyor. Ah ah olsa ben acardim.

Ya biz kiracıya konustuk guzel bille anlattık ona surede verdik tek sucumuz ihtar çekmemizmiş sanki hep suç bizde kiracının hicmi sucu yoktu kiralık ev olmasına rağmen pislik yapip cikmadi usttune yalanda konuştu kiralık ev Yok diye eger ben kiracı olsaydim her şeyı bırakıp evi alan kişiyle anlaşmaya giderdim
Öyle canim valla.kiraci herseyi yapıyor ama evlerde onlar oturuyor.
Bide ihtarname yi çektikten sonra kiracının o belgeyi eline geçmesi lazım.eline geçmezse çekmedimn sayıyorlar.notere gidip öğrenmen lazim.kiraci alip okudumu diye.
Biz avukata verdiğimizde avukat hemen onu öğrenin dedi

Ben kiracimi verdim mahkemeye,ev sahibimde beni.
Inşallah canim bi ev aldık burnumuzdan getirdiler
İki tarafta mağdur olmuş hem sen hem senin ev sahibi demek ki onlar da kendi oturacakti o zaman.

Yıllar önce benim de bir tanıdığım ev almıştı için de kiracı vardı hemen çıkarmadı evden 1 yıla yakın oturmuştur belki kontrat zamanı dolsun diye hem mağdur olmasin çok zaman geçti üzerinden aklıma geldi evden çıkarken eve bir sürü zarar vermiş resmen evi parçalamış kapılar,parkeler,dolaplar,lambalar,duvarlar her yere.

İki tarafta mağdur olmuş hem sen hem senin ev sahibi demek ki onlar da kendi oturacakti o zaman.

Yıllar önce benim de bir tanıdığım ev almıştı için de kiracı vardı hemen çıkarmadı evden 1 yıla yakın oturmuştur belki kontrat zamanı dolsun diye hem mağdur olmasin çok zaman geçti üzerinden aklıma geldi evden çıkarken eve bir sürü zarar vermiş resmen evi parçalamış kapılar,parkeler,dolaplar,lambalar,duvarlar her yere.
Yok canim benim ev sahibinin 4 tane evi var.ben çıkayimda cok paraya kiraya vermek için dava açıyor.
Ay hic sorma banada herkes evi yıkar giderler diyor. Onu hiç düşünemiyorum. Son sistem bi ev.parcalarsa mahfolurum
Allah'a emanet ediyorum evimi korur inşallah
Peki tanıdığınız evin durumu için şikayette falan bulundumu.

Bakin size denilenler sizi magdur etmis. 8 gunde ev taşımışsınız, tasimak zorunda degildiniz. Haklariniz vardi.
Ev almissiniz yine magdur olmussunuz paranizla. Sizce de bir yerde hata yapmiyor musunuz?

Yok canim benim ev sahibinin 4 tane evi var.ben çıkayimda cok paraya kiraya vermek için dava açıyor.
Ay hic sorma banada herkes evi yıkar giderler diyor. Onu hiç düşünemiyorum. Son sistem bi ev.parcalarsa mahfolurum
Allah'a emanet ediyorum evimi korur inşallah
Peki tanıdığınız evin durumu için şikayette falan bulundumu.
Valla tam hatırlamıyorum çünkü üzerinden çok zaman gecti çocuktum o zamanlar ama aklımda kalmış.

Günaydın arkadaşlar dün akşam yazacaktim musait değildin eşim konuşmuş ona daha demen ihtar çektirip avukat tutupta uğraştırma beni kendisi demiş iki kiralık ev varmış biri yeni yapiliyor birindede kiraci varmis onun cikmasını bekliyor onların birine kiralık olarak geçecekmiş bide demis ki sanki evini gasp etmişim eşime demis biraz musade ver eşim ona demiş nisana kadar musade nisandan sonra çıkman lazm kiracıya da haziran kadr olsun esim yok demiş

Evi satan öyle yabancı değildi eşimin tanıdığı birisiydi yoksa esimde asla güvenipte okadar parayi vermezdi ne geliyorsa insanın başına tanıdıklarını yüzünden geliyor zaten
Bence insanın başına ne geliyorsa kendinden geliyor
Ev alıyorsunuz, bir kere evi görüp tamam beğendik alalım diyorsunuz biride diyor getir parayı al evi sizde koştur koştur parayı teslim ediyorsunuz. İyi
Parayı en yakın çöp konteynire at ben ordan alırım dememiş adam onuda yapardınız büyük ihtimal, iyi birisiymişki en azından tapuyu almışsınız sizi dolandırmamış.
Bilmiyorum, nerden bilseyim ah keşke bilseydim ile işmi yürür Allah aşkına, gören duyanda 70
yaşında okuma yazması olmayan biri sanır. Eşim pasif hakkını aramaz, avukat uzak gidemeyiz en iyisi ev bulalımda taşınalım demişsiniz kusura bakmayın ama burda okuduğum top saçma konulardan birisi oldu bu.
Kiracı muhatap olmuyor demişsiniz, olmaz tabii onun taşınması gerken yerde siz taşınmışsınız adamın keyfi yerinde bende olsam açmam telefonları. İlk kez kiracı-ev sahibi konusunda kiracıya hak veriyorum. Şaka gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X