Bir konuda danışmak ..

Bir gun lahmacun soyleyin bir gun yemege goturun birkac gun sonra kvdeniz hala daha yemek yapmiyorsa rica edip anne yarin gunduz su yemegi yaparmisin ben aksam yetistiremiyorum diyin sonucta misafirlik 3 gundur ki kadinin bunu kendisi dusunmesi gerekir. Ya benim kvdem olcak ben isten gelip yemek yapicam asla yaptirmaz kendi gunduz on cesit yemek yapar soylememe bile gerek olmaz yani bakalim kasmayin oda yapsin disardanda soyleyin abartmayin yemek isini

Kızlar selam eğer konu yanlış yerde ise taşınabilir bilemedim ..
ben 1 yıl önce şehir değiştirdim .. neyse 2 yıllık evliyim kayınvalidem kayınpeder görümce enişte fln bu 2 yılda 2 kere geldiler çağırmama rağmen gelmediler neyse şehir değiştirince hiç olamadı zaten .. bu sabah görümcem babasını anasını değişisiklik olsun diye memlekete (bizim kasabaya) getirdi kayınpederin memleketi küçük sahil kasabası.. bende gelecekler diye çorbamı böreğimi yemeğimi kurabiye mi yaptım. Neyse geldiler görümce durmayacak annesini babasını bırakıp gidecek bende gidecekler diye çay börek kurabiye koydum . Hemen kalktılar zaten . Sonra annesini arayıp she nin suratı ne insan bi çay koyar fln demiş eşimle konuşurken duydum eşim kardeşim alzemher mi oldu dedi neyse konuşurum ben onnla dedi kapandı konu .. neyse kızlar ben sustum kurcalamadım kayınvalide ilk defa geliyor misafir fln zaten bende çalışıyorum akşamdan yapar yemekleri bırakırım kendi yapar yapmaz bir şey diyemem . Ben ilk defa tek başıma ağırlayacağım şuana kadar iyi ama yarına ne yapacağımı bilmiyorum yemek olarak pilav çorba arttı. Yarın akşamda yapmam lazım ptesi salı yemeği 😳 yani misafire sen yapta denmez 🫣 ah insanın annesi gibi yok ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.. çalışıyorum her akşam gelip bir sonraki günün yemeğini mi yapıcam .. yada siz böyle durumda ne yapıyorsunuz..

Şimdi yaz zaten ağır yemek yenmez ; köfte, tavuk fırın yemekleri, ortaya karışık kızartma ya da yoğurtlu yardımcı yemekler kabak sote gibi. Tost makinasında ızgara, zeytinyağlı taze fasulye, barbunya vs... çok yormayın kendinizi bu sıcakta yenmiyor zaten. Dolapta kavun, karpuz bulundurun yemek sonrası ikram edin, yabancı değil gelenler birazda halden anlayacaklardır

Kopegi neden yanlarinda gezdiriyorlar🙄 ilk defa boyle birsey duydum yani kopek her yere gelmek zorunda degil😐

2 hafta mi kalacak kv kp?

Bence aksam
Yemekleribi dusunursunuz esinle beraber ama oglen sen calisirken kusura bakmasinlar kalkip kendileri caresine baksinlar bi zahmet, cole dusmediler ya😐🙄

Bi aksam tavuk baska aksam disarda pide ya lahmacun.. baska bi alsam manti,vs derken gecer.. dert etme bence
Evde 4 köpek var köpeklerden almankurdu ile bu dogo anlaşamıyor aynı evde bırakmak istememişler ..hep gezdiriyorlar yanlarında öyleler . Benmde kabul etmediğimi biliyorlar zaten ..

Firin torbasına tavuk patates biber at baharat salca az zeytinyağlı tuzu vs ayri.yerde domates at. yanına cacik pilav
Sonrasi disarda olsun lahmacun ayran yapin
Sonrasi gun patlican kofte fırında yanina kola salata

Şimdi yaz zaten ağır yemek yenmez ; köfte, tavuk fırın yemekleri, ortaya karışık kızartma ya da yoğurtlu yardımcı yemekler kabak sote gibi. Tost makinasında ızgara, zeytinyağlı taze fasulye, barbunya vs... çok yormayın kendinizi bu sıcakta yenmiyor zaten. Dolapta kavun, karpuz bulundurun yemek sonrası ikram edin, yabancı değil gelenler birazda halden anlayacaklardır
Yani bilmiyorum 🤷‍♀️ ben yemek yapar koyarım ama kahvaltı yapmayacak mı bu insanlar bana az önce oğlunun kaçta geleceğini soruyor dedim anne sabah gelecek tamam dedi

Bir gun lahmacun soyleyin bir gun yemege goturun birkac gun sonra kvdeniz hala daha yemek yapmiyorsa rica edip anne yarin gunduz su yemegi yaparmisin ben aksam yetistiremiyorum diyin sonucta misafirlik 3 gundur ki kadinin bunu kendisi dusunmesi gerekir. Ya benim kvdem olcak ben isten gelip yemek yapicam asla yaptirmaz kendi gunduz on cesit yemek yapar soylememe bile gerek olmaz yani bakalim kasmayin oda yapsin disardanda soyleyin abartmayin yemek isini
Ahh keşke benm annem de gelinine gider yemek yapar kadın işten gelecek diye direk gider markete alır hatta eksik var ise tamam bu gitmesin markete bir şey almasın istemem derdim o değil zaten

Ben evde kedi besliyorum ama sadece annelere götürüyorum izin verdikleri için kimsenin evine götürmem kabul ettiğini söylese bile ben evladım gibi seviyor olabilirim ama kimsenin böyle bir zorunlulugu yok . Bende şahsen evime köpek getirsinler istemem . O yüzden takılmayın mecbur öğrenecekler başka insanların fikrine saygı duymayı
Sadece köpeğe değil ben evde kedi fln da istemiyorum kıl tüy sevmiyorum . Şimdi kabul etseydim 2. Ye direk rahat takılacaklardı . Eşim de bozuldu ama yapacak bir şey yok hatta bana tepki de verdi biraz uzatamadı bir şey de diyemedi . Banane yani benm bi saygısızlığım var mı ailene karşı çayları yemekleri önlerinde Eee başka sırf köpeği balkona almadım diye tepki ise kendi bilir hatta görümceme de dedim sen neden gidiyorsun kalsana dedim çalışmıyorsun . Belki annemle babamı almaya geldiğimde 2-3 gün önceden gelirim dedi köpekle aaa gel tabi dedim köprği teyzemin bahçesine bırakırız bir şey diyemedi .

Sadece köpeğe değil ben evde kedi fln da istemiyorum kıl tüy sevmiyorum . Şimdi kabul etseydim 2. Ye direk rahat takılacaklardı . Eşim de bozuldu ama yapacak bir şey yok hatta bana tepki de verdi biraz uzatamadı bir şey de diyemedi . Banane yani benm bi saygısızlığım var mı ailene karşı çayları yemekleri önlerinde Eee başka sırf köpeği balkona almadım diye tepki ise kendi bilir hatta görümceme de dedim sen neden gidiyorsun kalsana dedim çalışmıyorsun . Belki annemle babamı almaya geldiğimde 2-3 gün önceden gelirim dedi köpekle aaa gel tabi dedim köprği teyzemin bahçesine bırakırız bir şey diyemedi .

Kızıyorum böyle hayvan sahiplerine
Bu sıcakta köpeğe o kadar yol yaptırıp ne diye eziyet edersin ev sahibinin kabul etmeyeceğini bile bile
Benim de kedim var ancak onu ben çok seviyorum, kimse sevmek zorunda değil, anlayamıyorum bu tür insanları neyi test ediyorlar

Böyle is mi olur ya istemediğinizi bile bile daha köpekle gelirim diyor dört köpeği varsa kendisi sorumluluğunu alacak evinize kuş bile istemeyebilirsiniz bu onu ilgilendirmez

Çalışan insana geliniyorsa bence gelen kişi yemek yapmalı kendi bulasigini kaldırmalı diye düşünüyorum. Yapmıyorlarsa da sizde akşamları eşinizle ne yiyorsaniz onlar olmadan onları yapıp yiyin. Haftaiçi çok ozenmenize gerek yok bence. Etli biber dolması olabilir yanına cacık ile bence gayet doyurucu bir akşam yemeği. Arkasına meyve verirsiniz. Taze fasulye , barbunya olabilir.

Kızıyorum böyle hayvan sahiplerine
Bu sıcakta köpeğe o kadar yol yaptırıp ne diye eziyet edersin ev sahibinin kabul etmeyeceğini bile bile
Benim de kedim var ancak onu ben çok seviyorum, kimse sevmek zorunda değil, anlayamıyorum bu tür insanları neyi test ediyorlar
Evde bırakamamışlar almankurdu ile kavga ediyor ve sahibi olmadan durmuyormuş. Ama istemediğim belli bilinen bir şey sormaları garip .. görümcem emri vaki yapmaya bayılır hep öyleydi .. zaten gelecekleri zaman benm haberim olmadı gelirken eşime söylediler yola çıkarken köpeğin resmîni atıyor yoldayken eşime bak Buda geliyor aklı sıra geldi mecbur kabul edecek etmedim bildiğim için görümcemi

Böyle is mi olur ya istemediğinizi bile bile daha köpekle gelirim diyor dört köpeği varsa kendisi sorumluluğunu alacak evinize kuş bile istemeyebilirsiniz bu onu ilgilendirmez
O öyle emri vaki yapmayı ve inat yapmayı sever . Bende bildiğim için mesafeliyim genel olarak öyle İstanbul’da ki eve de getirmeye çalıştı yahu dedim 1-2 saatten bir şey olmaz köpek evde kalsa kusura bakmayın demiştim o zaman ..

Çalışan insana geliniyorsa bence gelen kişi yemek yapmalı kendi bulasigini kaldırmalı diye düşünüyorum. Yapmıyorlarsa da sizde akşamları eşinizle ne yiyorsaniz onlar olmadan onları yapıp yiyin. Haftaiçi çok ozenmenize gerek yok bence. Etli biber dolması olabilir yanına cacık ile bence gayet doyurucu bir akşam yemeği. Arkasına meyve verirsiniz. Taze fasulye , barbunya olabilir.
Görünen öyle olacak hafi ilk gün haftasonu yapmıştım bugün dünden kalanlar yeniliyor yarın bezelye olacak salı da o yenir . Artık bakacağım duruma yapar yada yapmaz bir şey diyemem belki daha ilk gün nabız ölçüyordur şimdi kv öyle özelliği var

Hazırda yoksa sizi maddi zorlamazsa ev yemekleri satan yerden su böreği sarma mantı alın hergun üç çeşit yemek koyma zorunda değilsiniz iki hafta az değil kendinizi kasmayın . :)

Görünen öyle olacak hafi ilk gün haftasonu yapmıştım bugün dünden kalanlar yeniliyor yarın bezelye olacak salı da o yenir . Artık bakacağım duruma yapar yada yapmaz bir şey diyemem belki daha ilk gün nabız ölçüyordur şimdi kv öyle özelliği var
Siz az çok tanımışsınızdır kvnizi. Yapmasa da hiç üzmeyin, yormayin, parçalamayın kendinizi, olduğu kadar.

Çalışan insana geliniyorsa bence gelen kişi yemek yapmalı kendi bulasigini kaldırmalı diye düşünüyorum. Yapmıyorlarsa da sizde akşamları eşinizle ne yiyorsaniz onlar
Hazırda yoksa sizi maddi zorlamazsa ev yemekleri satan yerden su böreği sarma mantı alın hergun üç çeşit yemek koyma zorunda değilsiniz iki hafta az değil kendinizi kasmayın . :)
Ya ben aile kısmından alışkınım benm yengemde çalışıyordu annem kalmaya gitti annem kendi söylemiş kızım çalışıyorsun yemeğini yapayım ben demiş sen geldiğinde hazır olur yeriz ne dersin demiş yengemde anne ev senin bütün gün sen kalacaksın istediğini yap demiş . Benm annemde bana gelir alır yapar yeriz hiç bir zaman ses etmedim burası Benim mutfağım demedim. Yani baktım olacak gibi değil bende hazır alır getiririm yani sipariş veririm pizza fln her dakika her akşam yemek yapamam

Siz az çok tanımışsınızdır kvnizi. Yapmasa da hiç üzmeyin, yormayin, parçalamayın kendinizi, olduğu kadar.
Ya tanıyorum iyidir lafım yok eşimin annesi sonuçta bir şey demem ama bazı garip meraklı huyları var . Büyük misafir banyom var anne burası babamla sizin dedim istediğin gibi kullan yıkan dedim diğer banyoyu da biz kullanıyoruz eşimle günlük. Hatta benim annem geldiğinde misafir banyosuna gir anne dedim ya ne gerek var orası temiz kalsın 2 banyo kirletmeye gerek yok demişti hee tabi ki beklemiyorum ama meraklı tavırları komik 😁 duşa kabini açtı içine bakıyor ne Var diye sesini duydum dolaba baktı kapağını sert kapattı. Evde olmayacağım muhtemelen gardropıma da bakacak 🤣 yani ben söyledim buzdolabı orada inş akşama kadar aç kalmazlar

X