Davranış Bozuklukları bir türlü uyumuyor, napıcam ben...

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

deniz74

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2008
131
1
Arkadaslar,

Bu çocuk uyumaz oldu.
15-20 gundur gece 12 de yatıyor. gündüz uykusu da bazı gün hic yok bazı gunde hiçe yakın.Üstelik bütün uyutma yöntemleri iflas etti. hicbiri ise yaramıyor.
kendi halinde uyumayı ögretmek icin 8. ayda biraz ugrasmıstım ama cok kısa süre basarılı olmustum sonra yine uyumaz olmustu. Daha sonra kararşı bir sekilde devam edemedim cunku hayatımızda bizi altüst eden gelismeler oldu. simdi de gec kaldım sanırım. artık imkansızdır heralde kedi kendine uyumayı ogretmek.
gecen hafta biraz ugrastım. uyuttumda kendi kendine. Ama bu hafta bir kıyamet kopuyor. boyle sanki diş agrısı yüzünden falan bagırırlar ya acı acı oyle bagırıp aglıyor. uyumuyor uyumuyor.
Aksam isten gelmememiz 8leri buluyor falan. sanırım buyuzden böyle oldu. yani acısını cıkarıyor bizden.
yazın evdeydim ozaman uyutmak boyle zor degildi.

ne önerirsiniz arrkadaslar. ne yapayım. neler deniyoruz uyutmak icin. nafile.

bende aynı dertle boğuşuyorum hatta bugün bende konu açtım ama konuyu bulamıyorum çok ilginç.benimki gecede gündüzde uyumuyor gece saat başı uyanıyor yorgunluktan asabi oldum iyice.ne yapmalı bilmiyorum

bence tam tersi herkes uyutma cabasından yorulmus galiba, duymak bile istemior.

arkadaşlar biliyorum çok zor bir durum . çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama bende ilk çocuğumla aynı sıkıntıları yaşadım 1.5 yaşlarında eşimle saatlerce çarşafla sallıyorduk.bırakınca yine uyanıyordu kızım doğdu yine aynı.eve slıncak kurduk ilk başlar uyudu sonra yine aynı.sabah 7 de kalkıp akşama kadar uyumuyordu.2 yaşına kadar devam etti uykusuzluktan ağlıyr gözler kıpkırmızı kafasını yere koysa uyuycak ama inat koymuyor neyse şu an 3 yaşında baya düzeldi.artık kendisi yatıp uyuyor.nasıl mı bi gün eşim isyan etti bırak ne hali varsa görsün diye ve bir daha uyuması için ilgilenmedik.ilk zamanlar saat 2 lere kadar uyumadı .sabah yine de erken kakıyor.1 hafta sabrettik yavaş yavaş düzeldi bence üzerine düşmeyin biz inat ettikçe onlar daha da inatlaşıyor.kızımda 1.5 yaşında onuda uyuması için zorlamıyorum o daha iyi tabi diş çıkartıyorsa rahatsızsa biraz bozuluyo.tavsiye olrak uyumadan önce banyo yaptırmakta işe yarıyor.ballı ılık süt,bebekler için papatya ,rezene çayı biraz rahatlatıyor. ha bide çok sık uyanması yatağın darlığından olabilir.inşallah faydalı olur.Allah yardımcınız olsun.

benim kızım 3 yaşında bildim bileli uyku sevmez...alıştım artık...
şuan oda yanımda,düşünün!!!

benimki 4 yaşında hala uyumuyor...bende artık ne zaman uyursa diyorum...bebekken denemediğimiz yöntem kalmadı...uykusuz dünyaya geldi benim oğluşum....öyle de devam ediyor...

arakadaslar
benim oglum 9 yasinda ,bu erken uyumama sorununa hic bir cözüm bulaladim,cocuk dünyaya geldigi zaman yani birkac aylik bebek,günde en fazla 5 saat yatiyordu.Yurt disinda yasiyorum.cocugu erken kaldiriyorum hafat sonlari da dahil,disarida geziriyorum,yorusun diye diasrida arkadaslari ile,sicak dus ve yatmadan ilik süt ,banamisin demiyor.

benimde kızım uyku sevmez,ilk yıllarda gece iki saat gündüz bir saat gibi uyuyordu,şimdi büyüdü erişkin bir insandan daha az uyur.bir kaç defa dışında gündüz uuykusu hiç uyumadı.
inan şimdi yedi yaşında müdahale etmesem bütün geceyi uykusuz geçirir.bebekken doktoruna uykusunu getirecek şurup filan veremezmisiniz demiştim,hayır cevabını aldım.yapabilecek bişey yok ihtiyacı okadar demişti.

Allah hepinize kolaylık versin a.s.
ben bu uyku sorununu ilk 3 ay çektim daha sonra kendi kendine düzene girdi.. tabi gündüz uykumuz sadece 45 dk o ayrı delikafadulden.. bnm kızım çok yemek yerse uyumuyor sadece onun dısında aksam 22:30 da yatırırım sabah 08:30 da uyanır.. insallah hep böyle devam eder.. darısı sizin başınıza

valla benimkilerde eskiden 8 de uyurlardi ama kurban bayraminda hasta oldular simdi 10.30 uyuyorlar gece bazen kalkip sut icip yatiyorlar.ama ozellikle 3 yasindan buyuk cocuklari olanlara onerim kesinlikle kimin patron oldugunu gosterin hele okula giden bir cocugun kendi istedig saatte yatmasina izin vermeyin.

arkadaslar hemen hemen her anne bu sorundan muzdarip ama ua katiliyorum onczlikle kararli olacak anne ve babalar bu konuda cocugun yatmadan once bir rutini olmali ornegin yatmadan once meyvesini yada sutunu icirin ardindan dislerini fircalatin ardindan pijamalarini giymesini bekleyin (yalniz bunlari mumkunse cocugunuza yaptirin)bunlari cocuguuz yaparken eglenceli bir hale getirmekle daha iyi sonuclar elde edersiniz pijamalarini giydikten sonrada her aksam bir hikaye okuyun ona en sonun da uyku duasini beraber yapin ve ona cok atli sicacik bir opucuk vererek onu cok sevdiginizi soyleyin bu yazdiklarimi rutin bir hale sokarsaniz inanin cocugunuz da belli bir zmandan sonra bunlara alisacak ve de kendisi yatmak isteyecektir allah genede yardimcimiz olsun

arkadalar ben bu uykusuzluk problemini kötü gecen doğum öncesi ve sonrasına bağlıyorum.huzursuzluktan oluyo heralde.doktorda bana atarax şurup verdi ama kullanmakta tedirginim.tecrübesi olan varas cevabınızı bekliyorum

arkadalar ben bu uykusuzluk problemini kötü gecen doğum öncesi ve sonrasına bağlıyorum.huzursuzluktan oluyo heralde.doktorda bana atarax şurup verdi ama kullanmakta tedirginim.tecrübesi olan varas cevabınızı bekliyorum

arkadasim atarax surubu ben de kizima kullandim bir bucuk yasindaydi ama sersem etmekten baska bir ise yaramiyor cocugu resmen sersem ediyor dedigim gibi rutine sokun uyku zamanini biraz sabir ederseniz iyi neticeler alacaksiniz insallah

arkadaşlar benimde 2çocuğum var aynı şeyleri bende yaşadım baybay adında bitkisel bir damla var benim işime yaradı umarım sizede faydası olur.tamamen bitkisel .......

kizim 5 yasinda halen uyumuyor uykuyu sevmiyor ve ilk dogduunda 12 ay geceyi gündüz sanip uyumuyodu gündüzleri de gece sanip uyuyodu 1 yild ane cektiimi bir ben bir esim ve allah bilir...ama uyumayan cocuk uyumuyor dogustan herhalde...depresyona girdim ve iyiki bebegime zarar vermeden o 1 yili atlattim ve kilo kaybettim psikolojim bozuldu ..hatrlamasi bile beni korkutuyor....yine de katlaniyor insan ..ne de olsa anneyiz...

ben de ayn ı durumdayım,anlayamadığım bu tip çocuk büyütüp bir daha doğurabilenler.helal olsun valla

bende aynı dertten muzdaribim bütün mesajları okudum şimdi daha çok korkuyorum ileridede bunun devam etmesinden

kizim 5 yasinda halen uyumuyor uykuyu sevmiyor ve ilk dogduunda 12 ay geceyi gündüz sanip uyumuyodu gündüzleri de gece sanip uyuyodu 1 yild ane cektiimi bir ben bir esim ve allah bilir...ama uyumayan cocuk uyumuyor dogustan herhalde...depresyona girdim ve iyiki bebegime zarar vermeden o 1 yili atlattim ve kilo kaybettim psikolojim bozuldu ..hatrlamasi bile beni korkutuyor....yine de katlaniyor insan ..ne de olsa anneyiz...

slm

benimde ilk 6,5 ay - 7 ay bebeğim geceyi gündüz sanıp uyumuyordu ama öle böyle değil öğlen 12-1 gibi uyuyor akşam 7-8 gibi kalkıyordu.24 saat uykusuz kaldıgım günler oldu :KK43: depresyona girdim beslenemedim kilo kaybettım psikolojimi zaten hiç sormayın. o günleri bende hatırlamak istemiyorum.sadece ben bilirim ne çektiğimi.şimdi bunları okuyunca tüylerim diken diken olduu ama dayanıyosun işteee anne yüreği sabrı gücü allahım bebişlerimzi bizlerden ayırmasın...

X