Bir yalan bin yalan

Yalancinin mumu yatsiya kadar misali...
Inanin kapiyi sormazlar bile ben olsam unutur giderim sorarsa o celik kapiyi biz coktan sokturduk eski kapimi taktim derim. Aman valla dert edecek baska bisey olmasin sormazlar bile. Üstelik size birgun illa gelceklerdi nasil dusunemediniz onuda anlayamadim

Pandemi dönemi kapıyı değiştirmez dediniz yalan söylediniz şimdi tasiniyorz diyosunuz sonra da bu eve taşınıyoruz diyorsunuz 51 yaşında hâlâ kime neyin hesabını veriyorsunuz.Simdi bu olay pandemi dönemi olduysa şuan bu eve taşınıyoruz demeniz garip benim beynim yandı anlayan varsa anlatsın ne olur
Durum çok karışık o yüzden anlaşılmaması normal. Durum şöyle, bizim aslında oturduğumuz ev yıkılıyor, geçen sene şubat ayında müteahhite verdik. Bu evi de geçen sene Kasım ayında aldık, çok masrafa girdik. Bizim eski evimiz bu ay içerisinde yıkılıyor, biz de Ekim ayında o evi boşalttık ve buraya geldik.
Bu ev eski evimizden farklı bir ilde (yani il de değiştiriyoruz). Bu olay olduğunda bu evi yeni almıştık ve bu evde bazı tadilat işleri ile uğraşıyorduk ve burada kalıyorduk. Kv ve kayınteyzem de bu il sınırları içerisinde (ama 2,5 saat uzakta) bir cenazeye gelmişlerdi.

Son düzenleme:
Taşınıyoruz demişsiniz, kayınvalidenizde ilkbaharda gelecekmiş. Sorun yok ki. Taşınacağınıza göre eski evin kapısını nasıl görecekler? Ayrıca ilkbahara daha çok var şimdiden neden dert edindiniz?

X