Birilerine Anlatmazsam Çatlayıp Öleceğim Artık Lütfen Akıl Verebilir Misiniz?

Ben şimdi çalışmaya başlasam ömrüm yeterse ve emeklilik gibi bir niyetim varsa 46 zaten en çok çalışmak gereken yaşlar. Muhtemelen hepimiz o yaşlarda eşek gibi çalışıyor olacağız. Ama gel anneme sor, 90 yaşındaymış gibi tribe giriyor. Ben zaten üzerime yük alamayacağımı aylardır, yıllardır söylüyorum. Hatta doğrusu aşağılayıcı dahi konuşuyorum bana dair bir istekleri, beklentileri olmasın diye. Ama gel gör ki anlamıyor, anlamak istemiyor. Biraz çevrenin de etkisi var. Ya hepsi hep bir ağızdan annemin çok çektiği ama benim onu kurtaracağım noktasında bir ağız birliğin varmışlar, fikrim sorulmuyor. Ortadan kaybolsam dünyanın en hayırsız, gaddar, kötüsü olacağım onların gözünde. Onların gözü de umrumda değil gözleri çıksın. Ama bunlar bırakmıyor, bırakmaz kolay kolay yakamı.
Kim ne derse desin. Çık o evden. Kendi canından sorumlusun, seni doğurup korumakla mükellef insanlar sana bunları yasattikları halde sırf dogurdular diye kutsal olmuyorlar.

Ayrıca neyi neden niçin yazdığımin sorgusu ,suali ne vakittir size vazife veya başkalarına?
benim yorumuma neyi neden niçin yazdığımın sorgusu , suali size vazife oldu hatırlatayım ,şimdi nneden böylesiniz bir davranış bozukluğu var.. Belli...

Evet çocuklarıniz değiller ama kar - deş -si - niz hem de kız kardeş!
İyi de anne babası bu muhteşem aileye arka arkaya 4 çocuk doğururken konu sahibine ilerde bunlara sen bakacaksın demişler mi? Ne mecburiyeti var gencecik kız daha kendi hayatını kurmadan 45 yaşındaki annesine ve onun keyfi için dogurduklarina baksın?

benim yorumuma neyi neden niçin yazdığımın sorgusu , suali size vazife oldu hatırlatayım ,şimdi nneden böylesiniz bir davranış bozukluğu var.. Belli...
Sanırım takintilisiniz çünkü garip davranışlarınizin başka bir izahını bulamadım.İlk yazdığım mesaj dahil belli bir seviyede tutmaya çalıştığım cevaplarıma degmeyeceginizi düşünüyorum artık.Goz ardı ediyorum sizi.

Sınava az kaldı, hemen gidiyorsun kitaplarını alıyorsun ve az az da olsa fırsatın olduğunca çalışmaya devam ediyorsun. Şimdi kazanılır KPSS. Kimseye bakmak zorunda değilsin ama kız kardeşlerinde ışık varsa elini üstlerinden çekmezdim ben olsam.
Unutma, çalışmayı bırakırsan bir sene daha kaybedeceksin, bir sene daha bu insanları çekmek zorunda kalacaksın. Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin, pes etme.

Mualla vb ile komşuluk ilişkileriniz epey gelişkin demek tespit hemen oradan geldiğine göre.Zira kişi kendinden bilirmiş herşeyi.Siz her haberi elalemden mı alıyorsunuz da millete üstünüze vazife değilken saldiriyorsunuz.
Bence yazdıkça kişileri hedef haline getirme çabanız boş...vazifeler kısmının tanımı sizin bilmediğiniz bir durum, veya işinize nasıl geliyorsa dimi pess ,özür dilemek erdemli bir davranıştır....deneyin...

Bence sizin içinizdeki savaşınız hala bitmediği için ve hala farkında olmasanız da ailenizden ve çevrenizden onay beklediğiniz için bu siniriniz. Kendinizi hala annenize ve kardeşinize bakmak zorunda hissediyorsunuz ve bu yükün altında eziliyorsunuz. Kimseye bakmak zorunda değilsiniz, evet anneniz kardeşiniz ama sizin onbinlerce liranız var da yardım etmiyor değilsiniz. Sizin şu an sadece kendinizi kurtaracak gücünüz var ve sırtınıza yüklenecek yükün ağırlığı şimdiden zorluyor sizi. O yüzden öncelikle kendi içinizde karar alın ve kimseden onay beklemeyin. Hala onay bekliyorsunuz farkında olmasanız da. Kimseyi dinlemeyin. Sınava az kalmış, tüm her şeye kulağınızı tıkayıp sınava çalışın. Sınavdan sonra da duruma göre lojmanlı işe girersiniz. Ailenize he he diyin geçin, iş bulup lojmana yerleşirseniz bana tek kişilik yer ayarlamışlar, işi alayım sonra konuşuruz diyin. Detay vermeyin gerekirse yerini söylemeyin; hastaneyi farklı söyleyin. İlerde de bulursunuz bir şey bana tek oda yer verdiler, yer yok vs. Anneniz 46 yaşında çalışabilir. Biz 60’a kadar çalışıcaz muhtemelen. Annenizi ben olsam umursamazdım, bunca sene ne çalışmayı ne o babadan sizi kurtarmayı denememiş. Kardeşleriniz için üzücü evet ama sizin onlara bakmaya ne maddi ne manevi gücünüz yok. Şu an tek derdiniz kendinizi kurtarmak olmalı. Bu düşünceler sizi yoruyor. Öncelikle kimseden onay beklememeyi ve sınır çekmeyi öğrenmelisiniz. Tülay kök’ün videolarını öneririm.

Sanırım takintilisiniz çünkü garip davranışlarınizin başka bir izahını bulamadım.İlk yazdığım mesaj dahil belli bir seviyede tutmaya çalıştığım cevaplarıma degmeyeceginizi düşünüyorum artık.Goz ardı ediyorum sizi.
Hayır burda tek takıntılı sizsiniz bana yazdığınız yorumları hatırlayın... sizi unutmak kolay değil ...ciddi ciddi tedaviye ihtiyacınız var...

İyi de anne babası bu muhteşem aileye arka arkaya 4 çocuk doğururken konu sahibine ilerde bunlara sen bakacaksın demişler mi? Ne mecburiyeti var gencecik kız daha kendi hayatını kurmadan 45 yaşındaki annesine ve onun keyfi için dogurduklarina baksın?
Benden sonra arka arkaya iki çocuk doğurdu. Toplam üç oluyor. Sorguluyorum neden doğurdun diye dünyada tek ben mi doğurdum herkes doğurmuş diyor. Günün birinde evlenirsem belki bir çocuk yapmak için bile senelerce düşünüp ince hesaplar yapacağım bakabilecek miyim bakamayacak mıyım diye. Neden etrafımdaki onlarca insan hepsinin kurtarıcısı benmişim gibi bakıyor?

Evi vermiyor baba şahsı . Sabit geliri de yok annemin emekli gibi. Hiçbir zaman çalışmayı da düşünmedi. Aynı evde kalıyorduk, evlilik hayatları yoktu.
iyide vermiyor diye bir şey yok ki, evin yarısı annenizin yasal hakkı zaten.

Benden sonra arka arkaya iki çocuk doğurdu. Toplam üç oluyor. Sorguluyorum neden doğurdun diye dünyada tek ben mi doğurdum herkes doğurmuş diyor. Günün birinde evlenirsem belki bir çocuk yapmak için bile senelerce düşünüp ince hesaplar yapacağım bakabilecek miyim bakamayacak mıyım diye. Neden etrafımdaki onlarca insan hepsinin kurtarıcısı benmişim gibi bakıyor?
Canım annen henüz çok genç, arzu ederse birkaç tane daha doğurabilir de çalışabilir de ama bu yaşta hem kendini hem dogurduklarinı sana baktırmak gibi bir lüksü yok...Bir kadın dogurduklarina bakmak zorundadır. Bitti. Bırak senden bakım beklemeyi , sen hala ondan destek alacak yaştasın. Etrafındaki insanlara he he de geç....

Canım annen henüz çok genç, arzu ederse birkaç tane daha doğurabilir de çalışabilir de ama bu yaşta hem kendini hem dogurduklarinı sana baktırmak gibi bir lüksü yok...Bir kadın dogurduklarina bakmak zorundadır. Bitti. Bırak senden bakım beklemeyi , sen hala ondan destek alacak yaştasın. Etrafındaki insanlara he he de geç....
Çok haklısınız. Çok özür dilerim iki sorumsuz tepişti diye olan bana oluyor. Anneme sorarsanız bırakın bakmak zorunda olmayı falan filan öyle bir anlatır ki ben sizin için şunu yaptım bunu yaptım vs

Çok haklısınız. Çok özür dilerim iki sorumsuz tepişti diye olan bana oluyor. Anneme sorarsanız bırakın bakmak zorunda olmayı falan filan öyle bir anlatır ki ben sizin için şunu yaptım bunu yaptım vs
Maalesef bizim ülkemizde doğurmayi meslek edinen, çocuğu doğurmak dışında bir sorumluluğu olmadığını düşünen çok kadın var. Bu kadınlar kutsal anne tabusunun ardına saklanıp doğurmayi hak gördükleri sürece bu zincir kırılmaz... Anneniz de onlardan biri sadece. Bu zinciri ancak siz kırabilirsiniz.

Allah yardimciniz olsun icim karardi gercekten ulkeden nefret ettim. Şikayetinizi dogrudan savciliga yapin ne demek mesaj yok şikayet edemeyiz telefonda demis ya oldurecegim gelip diye. Hemen savciliga gidip sikayetci olun. Polislerle ugrasmayın. Cogu anlattiginiz gibi salak salaķ dayak yiyen kadina olur oyle seyler idare et deyip yolluyorlar sonra kadın olduruluyor. Tabi umurlarinda mi asla.
Kades de ayri gerizekali zaten.

Anneniz otursun çocuk baksın en azindan kazanci olur. Babaniz da gerçekten şerefsizmiş.

Şimdilik ses etmeyinannemi yanima almam falan diye bir de millete laf amlatacaksinız. He deyin gecin is ciddiye gelince bildiginizi okursunuz

Şöyle söyleyeyim, polislerin yanında bize "Bu yaptıklarınızı yanınıza bırakmam, haberiniz olsun. Bedeli olacak." dedi. Polise söyledim sizin önünüzde bizi tehdit ediyor, önemi yok mu diye. Aynı şeyleri söylediler. Annenin şikayetçi olması lazım ama hastaneye rapor almaya gidecek vücudunda bir şey yok, bizim yetkimiz bu kadar, şunu yapamıyoruz, bunu yapamıyoruz falan filan. Tamam dizi filmlerdeki gibi gözü kara polis figürü beklemiyorum ben de biliyorum yapacakları yapamayacakları var. Ama çoluk çocuktu yani bildiğiniz. Bana "Okumuşsun, bak güzel konuşan eğitimli dik bir kızsın. Annene bakamıyor musun?" diye sordu. Teşekkürler, sizi bunu sorgulayın diye çağırmıştık zaten. Ayriyeten kimi, kime şikayet edebilirim ki yani? Daha önceden işini yapmayan ya da yanlış yapan birkaç kamu görevlisi olmuştu mesela. Ama şikayet et, istediğin yere yaz hiçbir şey olmuyor. Ya adam çok eşlilik töremizde var diyor, bu kişi beni nasıl korusun? Şikayet ettiğim baba kişi ile aynı kafada yani.

Daha önce aile içi şiddet veya kavga sebebiyle polis evinize geldi mi ? Geldiyse kaç kez geldi ?

Anneniz daha önce babanızdan şikayetçi oldu mu yoksa şikayetim yok mu dedi ?

Annenizin şikayetçi olması gerektiği de belirtilmiş. Peki anneniz ne yaptı ?

X