Birlikte yaşamak, düzenli ilişki her şeyi öldürüyor mu?

Konu sevişmek değil sadece her gece sevişmese bile sarilarak uyuyan adam gitti yerine arkasını dönüp uyuyan bir model geldi bir haftada, ama 7×24 beraberiz ayni evde
İlk zamanlar siz seviyorsunuz diye sarılıp uyumuş olabilir mi belki de normalde istemiyordur? Ben de sarılarak biraz yatmayı severim ama uykuya dalacakken bırakırım yani sarılarak uyumak bana zor geliyor.

Özgürlükten bahsediyorsaniz.
Benım nikahsız birlikte olma fikrime de saygı duyacaksiniz ben yazınca niçin cellallediniz.
Nikahsız yaşamak özgürlük,
Bunu yanlış görmek özgürlük değilmi?
Ohooo...
Size kimse böyle düşünemezsiniz dememiş ki. Bu kişisel bir tercih. En başta konu sahibini ve dolayısıyla evlenmeden birliktelik yaşayanları yargılamışsınız insanlar da cevap vermiş. Siz düşüncenizi ortalığa savuruyorsanız gelecek cevaplara da katlanacaksınız kimse sizinle hemfikir olmak zorunda değil.

Hayir evleniyosun kalassa bosuyosun bi daha evleniyosun. O da kalassa gene bosuyosun falan kalas olmayan bulana kadar evlen bosan evlen bosan evlen bosan 😆
Evrak israfııı 😆😆 bir de sürekli kaynana gör sinir ol kurtul kısmı da can sıkıcı. Umarım oğlum öyle yapmaz da sürekli dünür ol ayrıl dünür ol ayrıl elli insanla muhatap olmayız hem para hem zaman israfına sokmaz beni 😂😂

Evli insan da yapar bunu. İstemiyorsa zorla kimse tutamaz.
Yani sevgililikte eşyaları toplayıp ayrıldık diyorsunuz teknik olarak ilişki bitiyor. Evliler için boşanmaya karar vermek bence bu kadar kolay değil. Dilekçe vereceksin ailelerin haberi olacak gerekirse mal paylaşımı yapılacak. Çocuk varsa onu da düşünerek adım atmanız gerekiyor. Yani çalışsa da çocuğu olan kaç kadın kocası iki haftada bir sevişiyor diye boşanmaya karar veriyor mesela? Önce çocuklar için katlanmayı deniyor kimisi ev arkadaşlığını kabul ediyor. Ben bunlar doğru demiyorum ama herkesin evliliğe bakışı ve yüklediği anlamlar farklı. Bir insanın hayatında 5 ilişkisi oluyor belki ama beşinciye evlenen pek duymadım.

Yani sevgililikte eşyaları toplayıp ayrıldık diyorsunuz teknik olarak ilişki bitiyor. Evliler için boşanmaya karar vermek bence bu kadar kolay değil. Dilekçe vereceksin ailelerin haberi olacak gerekirse mal paylaşımı yapılacak. Çocuk varsa onu da düşünerek adım atmanız gerekiyor. Yani çalışsa da çocuğu olan kaç kadın kocası iki haftada bir sevişiyor diye boşanmaya karar veriyor mesela? Önce çocuklar için katlanmayı deniyor kimisi ev arkadaşlığını kabul ediyor. Ben bunlar doğru demiyorum ama herkesin evliliğe bakışı ve yüklediği anlamlar farklı. Bir insanın hayatında 5 ilişkisi oluyor belki ama beşinciye evlenen pek duymadım.

Yo gayet kolay. Mal paylaşımı da kadın için avantaj. Kolay sıyrılamaz erkekler. Çocuklar varsa o kişi ile evli bile olmasanız yine yüz göz oluyorsunuz ki bağınız var ortak çocuklar var değil mi? Sonuç olarak. Ne farkı var anlamadım.
O prosedürler gayet basit iki kişi ayrılmak isterse bir celse de bitiyor aileler karışamaz enazindan ben karıştırmam, haklarınız ise resmi olarak korunuyor yani buna bile katlanamayan insanları ben anlamadım. 1 günde o insan hiç hayatiniza girmemiş gibi mi oluyor? Çok saçma evli insan da terk edebiliyor
Katlanmak arzusu evli olmayanlar da da var adam ikna ediyor dönüyor evine ee? Ayrıca evli de olsan emin olmadığın, daha tanımadığın bir insandan çocuk yapmayı doğru bulmuyorum özellikle nikahsız hiç bulmuyorum şahsi görüşüm. Herkese saygım var.

Evet burda hiç görmüyoruz çiciklirim için bişinmiyirim diyenleri 😂 Hatta bi ara annem babam üzülür diye boşanamıyorum salgını vardı forumda 😂😂😂

O onların bahanesi zaten komik buluyorum güçlü olup boşanan kendi prensiplerini uygulayan kadınlar da var burdan ibaret değil dünya.

Simdi herkesin anasi degilse babasi kalp hastasi. O yuzden bosanamiyolar

Toplum baskısı evliyken boşandırmaz , evli değilsen evlen der çok üzücü malesef 🙂 iş ki insan kendi doğruları ile yaşayabilsin haklarını kendi korusun.
Çekeyim çile düzelir mentalitesi olan arabesk ruhlu bir toplumun yansıması bunlar.

Yo gayet kolay. Mal paylaşımı da kadın için avantaj. Kolay sıyrılamaz erkekler. Çocuklar varsa o kişi ile evli bile olmasanız yine yüz göz oluyorsunuz ki bağınız var ortak çocuklar var değil mi? Sonuç olarak. Ne farkı var anlamadım.
O prosedürler gayet basit iki kişi ayrılmak isterse bir celse de bitiyor aileler karışamaz enazindan ben karıştırmam, haklarınız ise resmi olarak korunuyor yani buna bile katlanamayan insanları ben anlamadım. 1 günde o insan hiç hayatiniza girmemiş gibi mi oluyor? Çok saçma evli insan da terk edebiliyor
Katlanmak arzusu evli olmayanlar da da var adam ikna ediyor dönüyor evine ee? Ayrıca evli de olsan emin olmadığın, daha tanımadığın bir insandan çocuk yapmayı doğru bulmuyorum özellikle nikahsız hiç bulmuyorum şahsi görüşüm. Herkese saygım var.
Ben evliler terk edemiyor demiyorum ki. Boşanmak isteyene karar verene tabii ki kolay. Burada olay o kararı vermek zaten. "İlişkiyi kurtarma" ve "evliliği kurtarma" kafaları nasıl farklıysa sevgiliden ayrılmakla boşanmak da farklı işte. Tekrar edeyim ben her şeye katlanma kafasını doğru bulmuyorum ama biz istesek de istemesek de genel davranış bu yönde oluyor.

Bir de ben evlenmeden çocuk yapılmasıyla alakalı bir şey demeye çalışmadım aslında. Bizim gibi toplumlarda evlilik dışı çocuk yapmak o çocuğa zarar oluyor maalesef. Oturduğu mahallede gittiği okulda zorluk çekiyor. Ben çocuksuz sadece cinsel birliktelik olan bir sevgililik ilişkisini kast ettim :)

Simdi herkesin anasi degilse babasi kalp hastasi. O yuzden bosanamiyolar

Tansiyon ve şeker hastaligi var diye de boşanmayanlar var.
Şaka bir yana aslinda böyle insanlar cocuksuz, nikahsiz ayni evde yaşasa yine eşyalarini toplayip gidemez.
Ayri evlerde sevgiliyken, alti ustu ayda bir kaç kere buluşanlar bile emek verdim de emek verdim diye tutturup ayrilmayi dev dramaya ceviriyor sanki 5 cocukla ortada kalmis gibi.

Bir de işin şu kismi var bazilari ailesinden gizliyor ayni evde yasarken, gun gelip adamla kotu olunca baslayacak adam anana babana soylerim demeye bi de bununla uğrasiyor.
Bunu da gectim ayni evde yaşasa ayrilsa ben ne dicem öteki sevgilime bakireligimi ne yapcam diye 500 konu acar.

Yani aslinda ben de dahil kendime gore yorum yapiyorum ama bu ulkede ozgurlugunu (ne kadar ozgurluk denirse) eline evlenince alan kadinlar cok.
Sosyal medyada şey gordum. Kiz yeni evli esiyle aksam gezmeye cikmiş alti ustu, ve " elin adamiyla bu saatte şurdayim kimse bisey diyemiyor "filan diye seviniyorlar. Belki aksam vakti disarda olabilmeyi evlenince gördü yani nebileyim. Boyle biri de ayni evde yasyaamaz yani.

Herkes kendi hayatina göre yaşasin en iyisi. 😀

Ben evliler terk edemiyor demiyorum ki. Boşanmak isteyene karar verene tabii ki kolay. Burada olay o kararı vermek zaten. "İlişkiyi kurtarma" ve "evliliği kurtarma" kafaları nasıl farklıysa sevgiliden ayrılmakla boşanmak da farklı işte. Tekrar edeyim ben her şeye katlanma kafasını doğru bulmuyorum ama biz istesek de istemesek de genel davranış bu yönde oluyor.

Ben bir fark göremiyorum öyle aman aman bir durum yok. Aslında bazı basit durumlar da kurtarılabilirse evlilik ya da ilişki bu karşılıklı çaba ile olmalı neden direkt kestirip atsın ki bu sadece ama sevgi aşk devam ediyorsa için geçerli! Herhangi aile baskısı , çocuklar gibi etken sebebler olmadan. Tek taraflı olmaz. Bizde geneli tek taraflı.
Bir noktadan sonra kurtarılmaz iliski için çaba gereksiz boş. Zaten bazısı eşine sevgilisine karşı bağımlılık geliştiriyor dikkat edin konfor alanından çıkmak istemiyorlar bu finanssal sebeblerden ötürü de oluyor.
Ama nikahsız ayrılıklarda da diğer taraf bağımlılık belirtileri gösteriyorsa oda zor oluyor. Özgürlük ayrılık olunca iki kişinin medeni şekilde kabullenmesidir bence.

Bir de ben evlenmeden çocuk yapılmasıyla alakalı bir şey demeye çalışmadım aslında. Bizim gibi toplumlarda evlilik dışı çocuk yapmak o çocuğa zarar oluyor maalesef. Oturduğu mahallede gittiği okulda zorluk çekiyor. Ben çocuksuz sadece cinsel birliktelik olan bir sevgililik ilişkisini kast ettim :)

Katılıyorum. 👍🙂

Açıkçası bu konu da nötrüm tavrım net. Nikahsız-nikahlı umursamıyorum yorumlara da dahil olmadım net bir grubum yok saçma geliyor bu tartışma herkese saygı duyuyorum. Ama bana göre nikahta yapsan, ya da yapmasan yaşayarak tanıyorsun bir insanı.
Ama Müge 'ye hak verdiğim taraflar var nikah hukuken kadını korur istersen dünyanın en güçlü zengin kadını ol bu artı bir motivasyon.
Sorumluluk sahibi olamayan insanlar nikahtan korkar kaçıngan bağlanmaları vardır , eğer kendine ve karşındakine güvenmiyorsan birlikte yaşama fikri de çok isabetli karar değil. Belli bir kullanım süresi yok eşya gibi değil sonuçta ilişkiler.
Burda da zaten karısı gibisin ihtiyaçları karşılanıyor neden evlensin ki diye yorumlar da çok dönmüştü birlikte yaşayan çift için. Bazı kadınlar da özgürlük kompleksi var bence erkekler de bu durumu iyi kullanıyor oldukça medeni olduğunu vs ilişkilerinin bu şekilde yansıtıyor özgürlük bu değil tanım olarak. Özgürlük evli de olsan bekar da olsan birbirinin bireysel alanına , fikirlerine saygı duymak , birbirine baskı yapmamak, herhangi bir düşünceyi dayatmamak ayrılma vs durumlar da medeni şekilde yolları ayırmak gibi şeyler vs uzar gider.
Teşekkürler. Katılıyorum

Bekara karı boşamak kolay sözünü doğruladınız😂

Dedim ki böyle cahilce şey yazmaz boşuna demeyeyim diye eklemedim sadece soruya cevap vereyim dedim güldürdünüz.😂
Oda kolay hanımefendi kolay evlenipte boşanırsam çat diye size haber veririm merak etmeyin zira hiç acımam. Hem boşa konuşmam ben birebir boşanma süreçlerin de bulunduğum akrabam arkadaşım ve çevremde ki kadınlar bunun ispatıdır. İster kabul edin ister etmeyin siz boşanamazsınız o gücü kendinizde bulamazsanız zayıf karakterlisiniz diye milleti genelleyemezsiniz.
Demagoji yapmayın rica ederim...

Son düzenleme:
X