BİTMEK BİLMEYEN ARABA MEVZUSU

booksmoney

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2018
980
1.260
Evlendiğimizden beri yani yaklaşık 1 yıldır eşimle araba alma planımız var. Fakat bir türlü kısmet olmadı. Kredi çekecektik taşıt kredisi vermedi banka ihtiyaç kredisi verdi faiz fazla diye çekmedik. Faizsiz peşinatsız ev araba alınan yerlere başvuralım dedik ve konuda tam olarak burada başlıyor. Eşim abisine demiş biz bu şekilde almayı planlıyoruz diye. Abisi de demiş olur mu öyle şeyler ne kadar çekeceksiniz ben veririm size bana ödersiniz. Eşimde tamam dedi. Ama aradan o kadar zaman geçti bu parayı bize vermedi ee tabi bizde onu bekliyoruz diye başka bir yere ödemeye başlamadık. Yanlış anlaşılmasın bize vermek zorunda değil ki ben zaten buna hiçbir zaman gönüllü olmadım çünkü eşinden gizli olarak bu parayı bize verecekti ama sanki bu normalmiş gibi kimseye söylemeyin benden para alacağınızı diye sıkı sıkı tembihliyordu eşimi.
Yani illa ki bir kahramanlık yapacaktı abi olarak sanırım amacı buydu. Para verilmediği için ben eşimi sıkıştırmaya başladım ihtiyaç kredisi çekelim araba alalım fiyatlar sürekli artıyor diye. Ama yakın zamanda öğrendim ki eşimin abisi araba almış ve eski arabasını da bize verecekmiş eşimde razı olmuş buna benim hiç fikrim sorulmadan.
Günlerdir bu konu yüzünden tartışıyoruz sizce ben haksız mıyım? Eşime göre haksızım çünkü abisi olduğundan uygun verecekmiş arabayı. Ama arabanın benim istediğim model olmadığı belli ve ayrıca araba çok eski ve kmsi çok yüksek. Biz bu arabayı satmak istediğimizde kolay kolay satamayız gibi geliyor. Eşimde diyor ki sen araba piyasasından anlamıyorsun satarız şimdi arabasız kalmayalım.

Eltimden bağımsız olarak ben de istemezdim
Alabiliyorsam sonuçta tabi ki daha az km'li ve daha yeni bir araç isterim
Ama aslında abisinin istediği araba bütçeme uyuyorsa sırf abisi veriyor diye de almamazlık yapmazdım

Araba işi biraz da bakış açısı işi
Mesela eşim yenisini alamayacağımız arabaların km'si yüksek olanlarını veya yılı eski olanlarını makul bulur
Bense alabileceğim yeni ve düşük km'li araçları severim

Tabiiki sen haklısın. Öncelikle gizli iş çevirmiş gibi olmuş kocan. Önce bi söylememeler filan sonradan biz böyle anlaştık demeler saçma. Ayrıca sakın birinden para alarak yapmayın sonra başınıza kakarlar.Bu kişi anası babası dıdısıda olsa almayın sürünün ama almayın sonradan biz olmasaydık bunlar böyle böyleydi diye lafınızı etme cüretine erişiyorlar ilginç bir şekilde.

Araba ne kac lira istiyor
Ne kadar paranız var
Borc kalacaksa nasıl ödenecek

Ben kötü niyet görmedim. Normal yani

Ben hariç arabaya herkes razı ve bunda elti kişisininde haberi var. Para konusunda evet benimde içim hiç rahat değildi ama abisiyle olan ilişkisine karışmamamı istedi.

Ben hariç arabaya herkes razı ve bunda elti kişisininde haberi var. Para konusunda evet benimde içim hiç rahat değildi ama abisiyle olan ilişkisine karışmamamı istedi.
Kusura bakmayın ama eşinizde sıkıntı var ne demek işime karışma sen onun küçük çocuğu veya kardeşi değilsin ki karısının yani dediği çok saçma. Biz evliyiz farkındaysan diyebilirsin. Ayrıca herkesin haberi olup senin haberin olmamanda büyük sorun. Senin karışacağını tahmin etmiş söylememişte ee gene aynı yola çıkıyor tabiiki karışacaksın fikrin alınacak karısısın yaniii

İnternetten bi bakın bakalım o aracın eş değerindeki araçlar kaç lira gerçek bi indirim var mı yoksa abi işi görülsün diye mi sizi kullanıyor, en baştan para verecekken mevzu neden eski arabayı kakalamaya döndü ben de rahatsız olurdum açıkçası.

Evet bende bundan rahatsız oldum. Kayınvalidem bile bana sordu inanamamış o arabayı alacağımıza. X söyledi ama inanmadım o hurda arabayı napıcak diyor...

Para vermeyeceğimi söyleyeceğim. Kendi maaşından ödeyebiliyorsan öde diyeceğim artık.

Uuuuu abi kaçın kurası. Hem eski arabayı hiiiiiç uğraşmadan elden çıkarıyor, hem sağlama aldığı için işini yeni arabayı da hemen alıyor.

Diyelim ki 3-5 sene de siz kullandınız, araba iyice yaşlanacak, km iyice artacak. Yok, kabul etmeyin asla.

Arabayı siz de kullanacak mısınız bu arada yoksa eşiniz sadece kendi mi kullanacak?

sizin istediğiniz modelle abinin arabası arasında fiyat farkı çoksa abininkini almak mantıklı olabilir ama sizin istediğiniz çok uçuksa karşılayamayız diye eşiniz bunu yapmıştır

sizin istediğiniz modelle abinin arabası arasında fiyat farkı çoksa abininkini almak mantıklı olabilir ama sizin istediğiniz çok uçuksa karşılayamayız diye eşiniz bunu yapmıştır
Abisindeki arabayı alırsak taksit taksit ödeyeceğimiz için istiyor eşim kredi de çok fazla faiz var diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…