BİTMEK BİLMEYEN ARABA MEVZUSU

Evet bende bundan rahatsız oldum. Kayınvalidem bile bana sordu inanamamış o arabayı alacağımıza. X söyledi ama inanmadım o hurda arabayı napıcak diyor...

Annen bile hurda olduğunu düşünüyor napcaz demirciye satıp ordan mı köşeyi döncez de, bazı erkekler cidden yarım akıllı. Kusura bakma lütfen.

Annen bile hurda olduğunu düşünüyor napcaz demirciye satıp ordan mı köşeyi döncez de, bazı erkekler cidden yarım akıllı. Kusura bakma lütfen.
Yoo kusura bakmam haklısınız çünkü sadece araba olsun diye araba istemiyorum ben ileride satmak istediğimizde de kolayca satalım istiyorum ama bakalım..

Yoo kusura bakmam haklısınız çünkü sadece araba olsun diye araba istemiyorum ben ileride satmak istediğimizde de kolayca satalım istiyorum ama bakalım..

Israr edin o zaman o arabadansa araba almayı erteleyelim ben bi süre daha toplu taşımaya devam ederim o araba olacaksa şart değil deyin. Araba almayı iptal edin.

O arabayı normal fiyata verirse yerine gidip istediğiniz arabayı alırsınız. Yok ucuza veriyorsa da sonra minnet etmesinler ucuza sattık diye. Bir iki kere söylerlerse mide bulantısı olur. O yüzden en iyisi başka araba almak. Abi yardım etmek istiyorsa o ikinci arabayı satıp dediği gibi para yardımı etsin ama onu da önermiyorum

Evlendiğimizden beri yani yaklaşık 1 yıldır eşimle araba alma planımız var. Fakat bir türlü kısmet olmadı. Kredi çekecektik taşıt kredisi vermedi banka ihtiyaç kredisi verdi faiz fazla diye çekmedik. Faizsiz peşinatsız ev araba alınan yerlere başvuralım dedik ve konuda tam olarak burada başlıyor. Eşim abisine demiş biz bu şekilde almayı planlıyoruz diye. Abisi de demiş olur mu öyle şeyler ne kadar çekeceksiniz ben veririm size bana ödersiniz. Eşimde tamam dedi. Ama aradan o kadar zaman geçti bu parayı bize vermedi ee tabi bizde onu bekliyoruz diye başka bir yere ödemeye başlamadık. Yanlış anlaşılmasın bize vermek zorunda değil ki ben zaten buna hiçbir zaman gönüllü olmadım çünkü eşinden gizli olarak bu parayı bize verecekti ama sanki bu normalmiş gibi kimseye söylemeyin benden para alacağınızı diye sıkı sıkı tembihliyordu eşimi.
Yani illa ki bir kahramanlık yapacaktı abi olarak sanırım amacı buydu. Para verilmediği için ben eşimi sıkıştırmaya başladım ihtiyaç kredisi çekelim araba alalım fiyatlar sürekli artıyor diye. Ama yakın zamanda öğrendim ki eşimin abisi araba almış ve eski arabasını da bize verecekmiş eşimde razı olmuş buna benim hiç fikrim sorulmadan.
Günlerdir bu konu yüzünden tartışıyoruz sizce ben haksız mıyım? Eşime göre haksızım çünkü abisi olduğundan uygun verecekmiş arabayı. Ama arabanın benim istediğim model olmadığı belli ve ayrıca araba çok eski ve kmsi çok yüksek. Biz bu arabayı satmak istediğimizde kolay kolay satamayız gibi geliyor. Eşimde diyor ki sen araba piyasasından anlamıyorsun satarız şimdi arabasız kalmayalım.
Abisi bulmuş safı. Kazıklıyor. Üzgünüm ama satamazsınız o arabayı. Abisi de hem bu pandemide satacak adam bulamamağı için hem de o kadar km ilk arabayı alacak biri zor olacağı için kardeşine bak sana ucuza veriyorum diye yol yapıyor. Paranızı eklemeyin, altınınız varsa vermeyin. Alamasın. Sonra size dua eder

Yahu sizin de binmek hakkınız. Bir kadın olarak daha kibar bir şey istemek hakkınız. Otomatik istemek hakkınız. Kocanız sadece abisine yaranmak istiyor. Derdi araba bile değil

Yahu sizin de binmek hakkınız. Bir kadın olarak daha kibar bir şey istemek hakkınız. Otomatik istemek hakkınız. Kocanız sadece abisine yaranmak istiyor. Derdi araba bile değil
Evet ben kendim rahat kullanabileceğim bir araba istiyorum. Otomatik istemiyorum manuel kullanıyorum çok şükür sıkıntım yok ama ben o arabayı kullanamam bile.

Araba işi sıkıntılı , canını emanet ediyorsun . Bir kaza vs anında donanımı iyi olmalı . Yoksa hiç almamalı . Ben kabul etmezdim . işime karışma mı diyor , ben de o zaman maaşıma karışma derdim . Bir kuruş vermeyin . Asla binmem deyin . Bir sürü masrafı çıkar arabanın . Paranız varsa altın hesabı açın , nakitte kalmak iyi olur . Kriz derinleştikçe insanlar borçlarını ödemek için bazen yok pahasına satıyor . Takip edin . Biz ikinci evi o şekilde almıştık . Ev sahibine şu kadar verebiliriz dedik ki piyasanın 80.000 TL altıydı adam anında kabul etti .

Yanlış anlamayin ama eşiniz gibi erkeklerden bi halt olmaz :KK43: çünkü böyle aile abi abla sözüyle hareket edenler kendi basina bi iş yapamayan karar veremeyen ezik tiplerdir...örnek benim "resmiyette" eş olacak kişi...ailesinin aklıyla hareket etti araba aldı , onlardan para almış ,para vermiş , iki kişi çalışmamıza rağmen bir halt edememiş...kısacası eşiniz ya akillanacak ya da malesef birilerine bağımlı yaşayacak...

Not : eğer ağır geldiyse sozlerim özür dilerim ama ben böyle abi abla lafıyla hareket eden erkeklere katlanamiyorum

abi çakal, abi uyanık...
sanırım kendi işi var abinin, tam tüccarlık yapıyor ama kardeşine karşı, yazık.
yerden göğe kadar haklısınız
biz aldığımız her şeyi kimseye sormadan yaptık
hep de ah şöyle yapsaydınız, şöyle yapın daha iyi olurdu vs vs denildi
bugüne kadar hiç pişman olmadık
onlardan alacağınız akıl sizde de var, çoook haklısınız

Fiat doblo 2008 yaşında ve 250 bin kmde 50 bin sanırım

E o zaman fiyatı falan iyi ki. Sadece km 200 binde olsa iyiymiş.
Bu tip ticari araçları kullanmak aslında çok rahat. Faizsiz almanız için iyi bir şey. İlk okuduğumda tepki göstermiştim ama taksit taksit bunu ödeyin. Sonrasında bunu satar yenisini alırsınız.

Abinin tavrı ve yaklaşımı hiç olmamış. Sinsice ilişkiler, kendi vadettiği parayı vermiyor; kendine sıfır araba alıyor. Size eski arabayı satmaya çalışıyor, ah ne iyi niyetli !!!

Sizin durumunuz net ortada iken kendisi kendince eşinizi Tonga’ya getirmiş üzgünüm.
Ben olsam ben de asla istemezdim. Bir de doblo genelde ticari amaçlı kullanılıyor ve araba genelde o km’de yıpranmıştır.
Eşinizle net konuşun ve tavrınız da net olsun. Para kolay kazanılmıyor, sabırlı olup bekleyin dilediğiniz arabayı alın en azından.

Adam eskimiş arabasını size kakalıyor resmen.
Arabanın marka modeli ne, kaç km?
Zaten başta kimseden habersiz veriyim dediği için asla kabul etmezdim. Ne demek eşinden gizli saklı iş yapmak.
Asla kabul etmeyin, imkan varsa niye eski km yüksek araç alacaksınız ki

Ben hariç arabaya herkes razı ve bunda elti kişisininde haberi var. Para konusunda evet benimde içim hiç rahat değildi ama abisiyle olan ilişkisine karışmamamı istedi.
Şu zamanda bana garip gelmedi.. Araba fiyatları uçmuş durumda ..Hiç ederi olmayan arabalar bile 2.elde 3 - 4 katına çıktı.

Şimdilik ayağınız yerden kesilsin eğer ki uygun fiyata da verecekse kabul edin derim.

Üzerinde belki sizde pratik yaparsiniz vursanız, çizseniz en azından içiniz yanmaz. Şu zorlu süreçler geçtikten sonra satar daha iyi bir şey alırsıniz..

Arabanın markası modeli iyiyse kilometresi pek önemli olmuyor elinizde kalmaz yani..

X