Bitmeyen dertlerim ! 2. bolum

Hayir devam etmek istemiyorum.. kendiside cok iyi biliyor.. ama bebegimi alamayacagini bildigi icin evden gitmiyor..

Mutsuzmus.. ben mutsuzum BIKTIMMMM bunun tehditlerinden.. Bazende defol git evden diyor.. bende gidecek biri varsa o ben degilim dedim.. Alacagim o cocugu senden diyor..

Ailemle paylastim ama anlamiyorlar..
İssiz gücsüz amip gibi yasayan adama hangi yasal merci cocuk verecekmis?
yani yurt dısında nasıl isler bilmiyorum ama burda vermiyorlarsa,orda hic vermezler.

Ne tarafa kusuyoruz:KK57:
psikolojik,fiziksel,ekonomik bütün siddetler var.
Narsistliğinde ötesinde bisey bence bu insan olduguna emin miyiz?
Elyn flan olmasın?
Aynen hepsi var.. birde insanlarin hakkinda konusur surekli.. bu neden boyle yapiyor ? su neden soyle yapiyor ? ay bak bu bunu yapmis cok yanlis.. sonra cikip ben iyi bir insanim benden ne istiyorsun.. suratin asik diyor.. benim gibisini bulamazsin diyor.. sanki benim amacim baska birini bulmak

Annemin babamin kafasinida karistiriyor.. magdur rolune giriyor.. ama ailem bazi hareketlerinin farkinda biliyorum

İssiz gücsüz amip gibi yasayan adama hangi yasal merci cocuk verecekmis?
yani yurt dısında nasıl isler bilmiyorum ama burda vermiyorlarsa,orda hic vermezler.
Islerin ayagina gelmesini bekleyen birisi.. zamaninda babam is var calisirmisin demis, sonra benim akrabamda teklif etmis ama kabul etmemis.. bunu sonradan duydum..

Su an bir ise girdi.. inanirmisiniz her eve gelmesinde kolum, benim, ayaklarim bilmem ne sanki biz hic calismadik.. Birde calisiyor ama bu sefer yine evle bir ilgisi yok.. kendisi icin calisiyor..

Zaten yurtdisi cocugu vermez.. cunku bura dogumlu..

Aynen hepsi var.. birde insanlarin hakkinda konusur surekli.. bu neden boyle yapiyor ? su neden soyle yapiyor ? ay bak bu bunu yapmis cok yanlis.. sonra cikip ben iyi bir insanim benden ne istiyorsun.. suratin asik diyor.. benim gibisini bulamazsin diyor.. sanki benim amacim baska birini bulmak

Annemin babamin kafasinida karistiriyor.. magdur rolune giriyor.. ama ailem bazi hareketlerinin farkinda biliyorum
Valla insanlar yurtdısına evlenince birileri ,cok mutlu huzurlu yasıyor sanıyorlar.
Refah düzeyinden herhlde ama o is öyle dğil.
Komsumuzun kızı 15 sene önce yine komsu oğluyla evlenip Almanyaya gitti.
Bikac sene tatillerde geldi sonra kızı bidaha görmedik.
Kardesinin düğüne gelmisti pandemiden önce,kocası otoparkda madde kullanırken yakalanms.
Kız o 15 senede neler cekti kimbilir.
O yüzden insanlar derler,siz bosverin kurtulmaya bakın.

Valla insanlar yurtdısına evlenince birileri ,cok mutlu huzurlu yasıyor sanıyorlar.
Refah düzeyinden herhlde ama o is öyle dğil.
Komsumuzun kızı 15 sene önce yine komsu oğluyla evlenip Almanyaya gitti.
Bikac sene tatillerde geldi sonra kızı bidaha görmedik.
Kardesinin düğüne gelmisti pandemiden önce,kocası otoparkda madde kullanırken yakalanms.
Kız o 15 senede neler cekti kimbilir.
O yüzden insanlar derler,siz bosverin kurtulmaya bakın.
Insanlar ne derse desin ne dusunurse dusunsun umrumda degil.. sadece yillardir beni gordukleri zaman birseye ihtiyacin varmi diyeceklerine gerci bunada ihtiyacim yok, agzimi ararlar iste esin calisiyormu ? neden calismiyor ? sen calisiyormusun ? issizlik maasin varmi ??? sacma sapan sorular sanki ben baba parasi yiyorum..

Etrafimda cok var benimle ayni sorunu yasayan.. :KK43: o kiz'da kaybolmus zaten etraftan kim bilir neler yasadi..

Hem bu adam neden gitsinki Turkiyeye ?! nede olsa burada calisma saati 7 8 saat.. Turkiyede 15 16 saat.. rahatini bozarmi ?! dun soyledim hatta artik kendi belgelerini kendin halletsen ogrensen dedim iyi olur.. ben artik yapamiyorum ev, is, cocuk dedim.. Nasil yapayim diyor bana.. anlamam diyor.. halbuki 2 kez dil kursuna gitti..

Dusunuyorum acaba Turkiyedeyken kira filan oduyormuydu ?!

Insanlarin karsisina gecip iyi bir diksiyonla konusmasini biliyor.. insanlarda haliyle bunu kibar zannediyorlar..

Bitmeyen dertlerim değil. Kendim bitirmediğim dertlerim olacak. Siz problemin farkındasınız ama bunu çözmek için hiçbir girişim yok. O zaman yapacak birşey de yok. Çünkü problem belli, çözümü belli daha ne olacak. Şuan ki hayatınızı nasıl şekillendirdiğiniz, duruşunuz, olaylara karşı davranışınız hepsi ileride çoçuğunuz kişiliğini oluşturacak haberiniz olsun. Ya anneyi örnek alacak ya babayı bence bunları düşünüp hareket edin en azından kendiniz için değil ama evladınız için bir girişiminiz olsun

Gondermek istemiyorum kesinlikle..

Annesi olsun, kiz kardesi olsun 3000 km'den cocuga bunu yedirin, sunu yapin, geceleri besleyin vs ordan buraya cocugu ne sekilde bakmak gerekiyor onu anlatiyorlar babasina.. Babasida geliyor eee cocugu gece besle diyor bana.. 1 yasindaki cocuk mama istemiyor zaten geceleri.. Ayrica doktor ne derse ben ona gore hareket ediyorum..

Ailesi kotu insanlar degil fakat arkamdan konustuklarini dusunuyorum.. ayrica cocuguda hic gormediler.. Simdi ben kalkipta cocugu gostermemezlikte yapamam.. sogutamam cocugu onlara karsi.. iste bundan dolayi cikmazdayim..

Ayrica birbirlerini gunde 4 5 kez ararlar.. buraya geleli 3 3.5 yil oldu.. hergun 4 5 kez telefon.. Gecen gun bana bagirdi sen neden ailemle konusmuyorsun diye..
Adamın size etmediği eziyet yok, siz hala o tarafa karşı soğutamam diyorsunuz. Bırakın soğusun, hiç mi acımıyorsunuz kendinize? Neyin vicdanı bu?

Etrafımda örnekler var. Onlar size hiç acımaz. Çocuğu bir kaçırır, bir daha bulamazsınız. Ondan sonra yanarsınız halinize. Gönderin bu adamı.

Hikayesini bildiğimiz bir tanıdığımın oğlunu kaçırdı erkek tarafı, aylarca ev değiştirerek sakladılar, ta ki kadın tekrar evine dönene kadar.

Çok hatalısınız, konuyu okudukça kızdım size. Böyle giderse bu adama mahkum yaşayacaksınız, başka çocuk da olur, iyice gidemezsiniz.

Çaresiz kadınlar vardır, ayrılamazlar. Onlarla beraber üzülürüz biz de burada. Siz onlardan değilsiniz. Kendi başınıza açıyorsunuz dertleri.

Eşinizi bile suçlayamayız bir yerden sonra. Adam salak mı? Tabi gitmez. Ekmek elden, su gölden. Her türlü Aşağılamalarına katlanan, kağıt evrak işini takip eden, hala vicdan yapan biri var. Neden gitsin, siz göndermedikten sonra?

Hala kendisi anlasın diyorsunuz. Eşiniz emin olun çok akıllı. Gayet anlıyor. Çözmüş sizi de. Tam karar verdiğiniz noktada, bir iyilik yapıyor, tekrar kafanızı karıştırıyor. Bir müddet sonra sevgi bombardımanıyla da karşılaşırsınız. Etrafta herkes bu kadın salak mı, neden boşanıyor der.

Ama siz akıllı olmadıkça, babam ne olur, millet ne der dedikçe, hayatınız heba olur gider. İnsanın şu dünyada salak olmak gibi bir şansı yok. Yoksa kullanan çok bulunur. Bitmeyen dertlerim değil, bitrmediğim dertlerim demeniz lazım bu durumda.

eslerin birbirlerinin uzerinde haklari vardir diyor.. ve hassas oldugum konular oldugu icin kendimi sucluyorum bu sefer
Sizi nereden vuracağını biliyor eşi geç bir insanın bir insana böyle olması günah değilmiymiş... İğrenç insan Allah yardımcınız olsun inşallah kendinizi ve çocuğunuzu kurtarırsınız.

Bitmeyen dertlerim değil. Kendim bitirmediğim dertlerim olacak. Siz problemin farkındasınız ama bunu çözmek için hiçbir girişim yok. O zaman yapacak birşey de yok. Çünkü problem belli, çözümü belli daha ne olacak. Şuan ki hayatınızı nasıl şekillendirdiğiniz, duruşunuz, olaylara karşı davranışınız hepsi ileride çoçuğunuz kişiliğini oluşturacak haberiniz olsun. Ya anneyi örnek alacak ya babayı bence bunları düşünüp hareket edin en azından kendiniz için değil ama evladınız için bir girişiminiz olsun
Gecen gun konustum dedim bosanalim o zaman dedim.. cocugu bana verirsin bosanirim dedi.. bana yaptiklarini sana bu sekilde cektirecegim dedi..

Su an isten gelmis ailemi ariyor ve anne baba nasilsinizzzzz ? bende calisiyorum iste diyor ..

Tabi insanlar zannediyorki evet ise girdi hersey cozuldu ama tam tersi.. artik jolyssin sorunu bitti zannedecekler.. biktim bunun aileme yaptigi yagciliklardan..

Narsist olsa ne olmasa ne? Derdiniz bu mu gerçekten? Anlamadığım bu kadar soğuduğunuz ve size zerre faydası olmayan bu adamdan neden hala boşanmak yönünde bir adım atmadınız? Çocuğunu alırım tehdidine inandığınızı düşünmek istemiyorum

Gecen gun konustum dedim bosanalim o zaman dedim.. cocugu bana verirsin bosanirim dedi.. bana yaptiklarini sana bu sekilde cektirecegim dedi..

Su an isten gelmis ailemi ariyor ve anne baba nasilsinizzzzz ? bende calisiyorum iste diyor ..

Tabi insanlar zannediyorki evet ise girdi hersey cozuldu ama tam tersi.. artik jolyssin sorunu bitti zannedecekler.. biktim bunun aileme yaptigi yagciliklardan..
Kusura bakmayin ama siz saf misiniz dilsiz misiniz?
O oyle diyorsa sen de onun yaninda annenle konus sonrasinda, evet calisiyor ama kira odemez fatura odemez, kendi sahsi ihtiyaclarina calisiyor. Eve, bana, cocuga kurus faydasi yok. Beni esek yerine koyuyor, benden geciniyor diyemiyor musunuz?
O millete guzel guzel yalan soylerken, cat diye yalanini ortaya koyamiyor musunuz?
Hem maddi kurus faydasi yok aksine ustume yük, hem manevi iskence yapiyor hemde cocukla zerre alakasi yok. Ben niye tutayim bu adami kapimda diyemiyor musunuz?

Demiyorsaniz ve demeyecekseniz de lutfen burada sayfalarca yazip bizim de sinirimizi bozmayin, oturun ve susarak sabredin yani ne diyelim baska.

Çok hatalısınız, konuyu okudukça kızdım size. Böyle giderse bu adama mahkum yaşayacaksınız, başka çocuk da olur, iyice gidemezsiniz.

Çaresiz kadınlar vardır, ayrılamazlar. Onlarla beraber üzülürüz biz de burada. Siz onlardan değilsiniz. Kendi başınıza açıyorsunuz dertleri.

Eşinizi bile suçlayamayız bir yerden sonra. Adam salak mı? Tabi gitmez. Ekmek elden, su gölden. Her türlü Aşağılamalarına katlanan, kağıt evrak işini takip eden, hala vicdan yapan biri var. Neden gitsin, siz göndermedikten sonra?

Hala kendisi anlasın diyorsunuz. Eşiniz emin olun çok akıllı. Gayet anlıyor. Çözmüş sizi de. Tam karar verdiğiniz noktada, bir iyilik yapıyor, tekrar kafanızı karıştırıyor. Bir müddet sonra sevgi bombardımanıyla da karşılaşırsınız. Etrafta herkes bu kadın salak mı, neden boşanıyor der.

Ama siz akıllı olmadıkça, babam ne olur, millet ne der dedikçe, hayatınız heba olur gider. İnsanın şu dünyada salak olmak gibi bir şansı yok. Yoksa kullanan çok bulunur. Bitmeyen dertlerim değil, bitrmediğim dertlerim demeniz lazım bu durumda.
Zaten bana kotu davraniyor sonrada geliyor sen merhametlisik, vicdanlisin diyor..

MAHKUMUM ZATEN COCUGUMUN GOZLERI ONUNDE ROL YAPIYORUM.. SIRF O HISSETMESIN DIYE :KK43:

Narsist olsa ne olmasa ne? Derdiniz bu mu gerçekten? Anlamadığım bu kadar soğuduğunuz ve size zerre faydası olmayan bu adamdan neden hala boşanmak yönünde bir adım atmadınız? Çocuğunu alırım tehdidine inandığınızı düşünmek istemiyorum
Bosanmak yonunde iki kez aldim attim evi terkederek..

Ama bu seferde ailemin kapisina gelip kendini magdur gosteriyor.. aileme git evine esin kotu bir insan degil diyorlar.. bunaldim

Sizi nereden vuracağını biliyor eşi geç bir insanın bir insana böyle olması günah değilmiymiş... İğrenç insan Allah yardımcınız olsun inşallah kendinizi ve çocuğunuzu kurtarırsınız.
Bak diyor kul hakki diyor.. yataklarida iyice ayirdin diyor.. Yani kendi yaptiklarini soylemiyor..

Ya ap acik soyledim sogudum soguttun beni dedim.. artik eskisi gibi olamaz dedim ama o yasananlar eskide kaldi onumuze bakmamiz lazim diyor pffffff

Kusura bakmayin ama siz saf misiniz dilsiz misiniz?
O oyle diyorsa sen de onun yaninda annenle konus sonrasinda, evet calisiyor ama kira odemez fatura odemez, kendi sahsi ihtiyaclarina calisiyor. Eve, bana, cocuga kurus faydasi yok. Beni esek yerine koyuyor, benden geciniyor diyemiyor musunuz?
O millete guzel guzel yalan soylerken, cat diye yalanini ortaya koyamiyor musunuz?
Hem maddi kurus faydasi yok aksine ustume yük, hem manevi iskence yapiyor hemde cocukla zerre alakasi yok. Ben niye tutayim bu adami kapimda diyemiyor musunuz?

Demiyorsaniz ve demeyecekseniz de lutfen burada sayfalarca yazip bizim de sinirimizi bozmayin, oturun ve susarak sabredin yani ne diyelim baska.
Soyledim kiz kardesinede soyledim.. oda konusulanlari gitmis buna aktarmis..

Annemle konustum.. tekrar konusucam.. artik insanlar anlamis ben soylemeden herseyi.. yigenim filan biz zaten farkindayiz herseyin diyor..

Bosanmak yonunde iki kez aldim attim evi terkederek..

Ama bu seferde ailemin kapisina gelip kendini magdur gosteriyor.. aileme git evine esin kotu bir insan degil diyorlar.. bunaldim

Desinler, sizi evden kovacak halleri yok ya gitmeyin eşinizle. Ekonomik özgürlüğüm var yazmışsınız, yurt dışında yaşıyordunuz aileniz evine git dedi diye hop tekrar eve dönmüşsünüz. Kararlı olmanız lazım ayrılmak istiyorsunuz. Bu şekilde devam ettiğiniz sürece bitmeyen dertlerim 3,4,5 diye seri seri devam edersiniz, gerçekten bitmez o dertler

X