Bitmiyor benim dertlerim

AylanMcora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2015
1.341
1.345
Valla artık bu patavatsızlık bile ufak geliyor. O kadar bıkkınlık var ki, önceki konularım da var ve çok uzun. Hepsinin birikimi ve geçmişteki bazı şeylerin unutulmamasından kaynaklanıyor. Ve bunları yaşadıkça görüyorum ki hiçbir zaman annesinin, ablasının, yeğeninin önüne geçemeyeceğim. Gerçek bir aile değil, onun ailesinin gölgesinde bir sığıntı olarak kalacağım. Kendi ailemin destek vermeyeceğini de biliyorum. Çok yalnız ve çaresizim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1431 gün geçti.

Angela

Corpse Bride
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2019
1.441
1.468
40
Off detaylar anlatılamayacak kadar uzun, ben abartıyorumdur belki her şeyi. Burada konu açmaya bile cesareti zor buldum.
Eşimle en ufak olayda kendisinin ve ailesinin eski yaptıkları aklıma geliyor.
En son kayınvalidemlerde otururken görümcem çok büyük bir patavatsızlık yaptı.

Eşimle bekarken evde bir kaç kez takıldık. Komşu da bizi eve girerken görüp kayınvalideye söylemişti o zamanlar.
Yaklaşık 2 hafta önce kayınvalidenin evinde salonda otururken komşunun röntgenciliğinden konu açıldı. Başka vukuatları da var çünkü. Görümcem pat diye komşunun vaktinde eşimle bizi de ispilediğini söyledi. 24 yaşındaki kızı da ne demişti ki diye sordu, görümcem de benim gözümün önünde kızın kulağına bizim evde yediğimiz haltları söyledi. Görümcemin oğlu dayanamadı artık "anne sen de ortaya bir laf atıyorsun" dedi. Ben de hiç hoş olmadı deyip kalktım gittim. Ve odada kayınpeder, çoluk çocuklar genç erkekler kızlar vardı. Rezil oldum.
Eşim ortamda yoktu. Olayı anlattım bana hak verdi ama ister istemez eski konular yüzünden de çemkirdim ona. Unutamıyorum çünkü bir türlü. Onları bu rahatlığa getirenin eşimin tavırları olduğunu düşündüğüm için onu suçluyorum. O yüzden aramız açıldı. 10 gün falan oldu. Mesafeliyiz. O şehir dışında iş icabı, ben de o yüzden memlekette annemlerdeyim. Hiç mesajlaşmıyoruz. Ben artık biraz ara vermeyi düşünüyorum.. Oğlum küçükken bana yaptıkları bir türlü aklımdan çıkmıyor. Bütün olanlara rağmen sürekli annesinin ve ablasının dibindeyiz. Onlardan uzaklaşmaya çalışırken sürekli kendimi onlarla iç içe buluyorum.
Eşinde ailesiyle konuşup senin gücüne gittiğini ,konuşmalarına dikkat etmelerini isteyebilir .Gerçekten birikim olmuş ancak en son olayda ,küçük mesele değil .Onca insanın içinde söylenecek şeyler değil .Bilinçli yapılmış seni deli etmek için .Eşinle konuş mesafe koy ,kendi gitsin gelsin bir süre .Tavır yap ,hatalarını anlasınlar .

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
7.459
31.763
Görümceniz ayıp etmiş ama siz de yaptığınız şeyin arkasında dursaydınız, ortamı terk etmeseydiniz keşke. Kötü bir şey değil yaptığınız.
Koştur koştur gelip yetiştiren komşu, bunu malzeme haline getiren görümceniz utanmıyor da siz neden utanacaksınız?

AylanMcora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2015
1.341
1.345
Beni anneme bırakırken hala oğlumu da alıp trene binip ablasına gitmemi istiyor. Normalde oğlumla toplu taşımaya binmeme izin vermez. Sıra anasıyla ablasına gelince bana bütün sınırları zorlatır.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.154
1.670
"yediğimiz haltlar"diye tabir etmek, konuşmadan sonra "hoş olmadı" demek yerine "bu komşular da eve gelince hemen bir şey sanıyor herhalde, herkesin aklı fikri başka yerlerde"deseydiniz muhtemelen konu bu kadar büyümez size hak verirlerdi diye düşünüyorum. ben bu konularda hazır cevaplılıktan yanayım. sizin hoş olmadı deyip gitmeniz daha saçma yerlere gitmiş. he evet gerçekten hoş olmamış o ayrı ama ortamda böyle söyleyene de direk cevabını vereceksin alttan alttan

AylanMcora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2015
1.341
1.345
"yediğimiz haltlar"diye tabir etmek, konuşmadan sonra "hoş olmadı" demek yerine "bu komşular da eve gelince hemen bir şey sanıyor herhalde, herkesin aklı fikri başka yerlerde"deseydiniz muhtemelen konu bu kadar büyümez size hak verirlerdi diye düşünüyorum. ben bu konularda hazır cevaplılıktan yanayım. sizin hoş olmadı deyip gitmeniz daha saçma yerlere gitmiş. he evet gerçekten hoş olmamış o ayrı ama ortamda böyle söyleyene de direk cevabını vereceksin alttan alttan
Aslında kendi tabirim değil, onların bakış açısıyla bakıp öyle tabir ettim. Yoksa evde kapalı kapılar ardında insan her şeyi yaşayabilir. Benim kızdığım nokta benim gözümün önünde kulaktan kulağa ben göre göre benim dedikodumun yapılması. "Yengenle eve geliyorlardı ya hani" muhtemelen kurduğu cümle budur.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.154
1.670
Aslında kendi tabirim değil, onların bakış açısıyla bakıp öyle tabir ettim. Yoksa evde kapalı kapılar ardında insan her şeyi yaşayabilir. Benim kızdığım nokta benim gözümün önünde kulaktan kulağa ben göre göre benim dedikodumun yapılması. "Yengenle eve geliyorlardı ya hani" muhtemelen kurduğu cümle budur.
yani eve gelmekte bir şey yok aslında, daha doğal bir tepki verseydiniz onlar da doğal davranırdı
ama siz çok kötü bir şey yapmışsınız da ortaya saçılmış gibi tepki verince sanki onları haklı buluyormuşsunuz gibi olmuş

banabenigeriver

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
9.343
4.796
İnsanların kendilerince ayıplarını konuşanların bunları gün yüzüne çıkaranların çok daha büyük pislikler yaptıklarına eminim.Bu insanla hal hatırın önüne geçmeyin lüzumu kalmamış...

Karbeyaz08

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2021
43
11
Valla artık bu patavatsızlık bile ufak geliyor. O kadar bıkkınlık var ki, önceki konularım da var ve çok uzun. Hepsinin birikimi ve geçmişteki bazı şeylerin unutulmamasından kaynaklanıyor. Ve bunları yaşadıkça görüyorum ki hiçbir zaman annesinin, ablasının, yeğeninin önüne geçemeyeceğim. Gerçek bir aile değil, onun ailesinin gölgesinde bir sığıntı olarak kalacağım. Kendi ailemin destek vermeyeceğini de biliyorum. Çok yalnız ve çaresizim.
Ben de ayni durumdayım malesef umudum yok boşanmayı düşünmeye başladım artık.

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.388
10.648
takacak olsak hepimizin kayin ailesiyle tatsiz anilari var. bugun evinde huzurlu olmak istiyorsan geride birakmak zorundasin. gorumcenin patavatsizligi ayri konu. gereksiz bir hareket olmus.