Bitmiyor benim dertlerim

"yediğimiz haltlar"diye tabir etmek, konuşmadan sonra "hoş olmadı" demek yerine "bu komşular da eve gelince hemen bir şey sanıyor herhalde, herkesin aklı fikri başka yerlerde"deseydiniz muhtemelen konu bu kadar büyümez size hak verirlerdi diye düşünüyorum. ben bu konularda hazır cevaplılıktan yanayım. sizin hoş olmadı deyip gitmeniz daha saçma yerlere gitmiş. he evet gerçekten hoş olmamış o ayrı ama ortamda böyle söyleyene de direk cevabını vereceksin alttan alttan
Aslında kendi tabirim değil, onların bakış açısıyla bakıp öyle tabir ettim. Yoksa evde kapalı kapılar ardında insan her şeyi yaşayabilir. Benim kızdığım nokta benim gözümün önünde kulaktan kulağa ben göre göre benim dedikodumun yapılması. "Yengenle eve geliyorlardı ya hani" muhtemelen kurduğu cümle budur.

Aslında kendi tabirim değil, onların bakış açısıyla bakıp öyle tabir ettim. Yoksa evde kapalı kapılar ardında insan her şeyi yaşayabilir. Benim kızdığım nokta benim gözümün önünde kulaktan kulağa ben göre göre benim dedikodumun yapılması. "Yengenle eve geliyorlardı ya hani" muhtemelen kurduğu cümle budur.
yani eve gelmekte bir şey yok aslında, daha doğal bir tepki verseydiniz onlar da doğal davranırdı
ama siz çok kötü bir şey yapmışsınız da ortaya saçılmış gibi tepki verince sanki onları haklı buluyormuşsunuz gibi olmuş

İnsanların kendilerince ayıplarını konuşanların bunları gün yüzüne çıkaranların çok daha büyük pislikler yaptıklarına eminim.Bu insanla hal hatırın önüne geçmeyin lüzumu kalmamış...

Valla artık bu patavatsızlık bile ufak geliyor. O kadar bıkkınlık var ki, önceki konularım da var ve çok uzun. Hepsinin birikimi ve geçmişteki bazı şeylerin unutulmamasından kaynaklanıyor. Ve bunları yaşadıkça görüyorum ki hiçbir zaman annesinin, ablasının, yeğeninin önüne geçemeyeceğim. Gerçek bir aile değil, onun ailesinin gölgesinde bir sığıntı olarak kalacağım. Kendi ailemin destek vermeyeceğini de biliyorum. Çok yalnız ve çaresizim.
Ben de ayni durumdayım malesef umudum yok boşanmayı düşünmeye başladım artık.

takacak olsak hepimizin kayin ailesiyle tatsiz anilari var. bugun evinde huzurlu olmak istiyorsan geride birakmak zorundasin. gorumcenin patavatsizligi ayri konu. gereksiz bir hareket olmus.

X