Bitmiyor benim dertlerim

AylanMcora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2015
1.339
1.349
Off detaylar anlatılamayacak kadar uzun, ben abartıyorumdur belki her şeyi. Burada konu açmaya bile cesareti zor buldum.
Eşimle en ufak olayda kendisinin ve ailesinin eski yaptıkları aklıma geliyor.
En son kayınvalidemlerde otururken görümcem çok büyük bir patavatsızlık yaptı.

Eşimle bekarken evde bir kaç kez takıldık. Komşu da bizi eve girerken görüp kayınvalideye söylemişti o zamanlar.
Yaklaşık 2 hafta önce kayınvalidenin evinde salonda otururken komşunun röntgenciliğinden konu açıldı. Başka vukuatları da var çünkü. Görümcem pat diye komşunun vaktinde eşimle bizi de ispilediğini söyledi. 24 yaşındaki kızı da ne demişti ki diye sordu, görümcem de benim gözümün önünde kızın kulağına bizim evde yediğimiz haltları söyledi. Görümcemin oğlu dayanamadı artık "anne sen de ortaya bir laf atıyorsun" dedi. Ben de hiç hoş olmadı deyip kalktım gittim. Ve odada kayınpeder, çoluk çocuklar genç erkekler kızlar vardı. Rezil oldum.
Eşim ortamda yoktu. Olayı anlattım bana hak verdi ama ister istemez eski konular yüzünden de çemkirdim ona. Unutamıyorum çünkü bir türlü. Onları bu rahatlığa getirenin eşimin tavırları olduğunu düşündüğüm için onu suçluyorum. O yüzden aramız açıldı. 10 gün falan oldu. Mesafeliyiz. O şehir dışında iş icabı, ben de o yüzden memlekette annemlerdeyim. Hiç mesajlaşmıyoruz. Ben artık biraz ara vermeyi düşünüyorum.. Oğlum küçükken bana yaptıkları bir türlü aklımdan çıkmıyor. Bütün olanlara rağmen sürekli annesinin ve ablasının dibindeyiz. Onlardan uzaklaşmaya çalışırken sürekli kendimi onlarla iç içe buluyorum.

Valla bu anlattığınız bir dert değil, dediğiniz gibi patavatsızlık. Ablası patavatsızlık yaptı diye eşinize mesafe koymanızı anlamlandıramadım, mesafe koyun olur biter. Birikmişlik var belliki ama onada bilmeden yorum yapılmıyor, biraz uzak kalmak iyi gelir umarım ikinizede 🌸

Off detaylar anlatılamayacak kadar uzun, ben abartıyorumdur belki her şeyi. Burada konu açmaya bile cesareti zor buldum.

Eşimle bekarken evde bir kaç kez takıldık. Komşu da bizi eve girerken görüp kayınvalideye söylemişti o zamanlar.
Yaklaşık 2 hafta önce kayınvalidenin evinde salonda otururken komşunun röntgenciliğinden konu açıldı. Başka vukuatları da var çünkü. Görümcem pat diye komşunun vaktinde eşimle bizi de ispilediğini söyledi. 24 yaşındaki kızı da ne demişti ki diye sordu, görümcem de benim gözümün önünde kızın kulağına bizim evde yediğimiz haltları söyledi. Görümcemin oğlu dayanamadı artık "anne sen de ortaya bir laf atıyorsun" dedi. Ben de hiç hoş olmadı deyip kalktım gittim. Ve odada kayınpeder, çoluk çocuklar genç erkekler kızlar vardı. Rezil oldum.
Eşim ortamda yoktu. Olayı anlattım bana hak verdi ama ister istemez eski konular yüzünden de çemkirdim ona. Unutamıyorum çünkü bir türlü. Onları bu rahatlığa getirenin eşimin tavırları olduğunu düşündüğüm için onu suçluyorum. O yüzden aramız açıldı. 10 gün falan oldu. Mesafeliyiz. O şehir dışında iş icabı, ben de o yüzden memlekette annemlerdeyim. Hiç mesajlaşmıyoruz. Ben artık biraz ara vermeyi düşünüyorum.. Oğlum küçükken bana yaptıkları bir türlü aklımdan çıkmıyor. Bütün olanlara rağmen sürekli annesinin ve ablasının dibindeyiz. Onlardan uzaklaşmaya çalışırken sürekli kendimi onlarla iç içe buluyorum.
Eşiniz çok yakın olmak istiyorsa her gün gitsin, siz mesafe koyun çok gitmeyin , ayda yılda bir gidin yeter, ne kadar muhatap olsan o kadar başın ağrır, eşinle de kavga etme sadece tepkini belli et yeter

Görümceniz çok patavatsız.
Bende benzer bir durum yaşadım, eşim ve geçmişle alakalı bir düşüncesini paylaştı kayinpederim, o gün eşim çalışıyordu yanımızda değildi, annesi ve görümcem vardi ortamda. Hemen eşimin yanina gidip durumu anlattım. Hepsini paylamıştı siz yuvamı mı yıkmak istiyorsunuz diye. Hatta cicekkiz artik tek başına gelmeyecek evinize diye de eklemisti. Gerçektende o gunden sonra 6 yildir bir kere bile tek başıma gitmedim evlerine.
Eşin görümcenle konuşmalı kesinlikle. Ayrica eşiniz yokken de gitmeyin

Görümceniz çok patavatsız.
Bende benzer bir durum yaşadım, eşim ve geçmişle alakalı bir düşüncesini paylaştı kayinpederim, o gün eşim çalışıyordu yanımızda değildi, annesi ve görümcem vardi ortamda. Hemen eşimin yanina gidip durumu anlattım. Hepsini paylamıştı siz yuvamı mı yıkmak istiyorsunuz diye. Hatta cicekkiz artik tek başına gelmeyecek evinize diye de eklemisti. Gerçektende o gunden sonra 6 yildir bir kere bile tek başıma gitmedim evlerine.
Eşin görümcenle konuşmalı kesinlikle. Ayrica eşiniz yokken de gitmeyin
Ben ne yaparsam yapayım, bana ne söylerlerse söylesinler hiçbir zaman haklı olmuyorum. Bu çok bariz bir şey olduğu için mecbur hak vermek zorunda kaldı bana.

Ben ne yaparsam yapayım, bana ne söylerlerse söylesinler hiçbir zaman haklı olmuyorum. Bu çok bariz bir şey olduğu için mecbur hak vermek zorunda kaldı bana.
Çok üzüldüm gerçekten, bazı erkekler böyle oluyor, oğullarından kardeşlerinden cesaret alan eş aileside geline herseyi söylemeyi kendinde hak görüyor.
Gelince kavga etmeden sakince konuşsanız, kardeşinle konuş cok üzüldüm çok utandım yüzlerine bakamıyorum bir süre utancımdan gidemeyeceğim yanlarına falan deseniz

Konuşmamanız gereken kişi görümceniz bence. Eşinize de sebebini söyleyip taviz vermeyeceksiniz, gerekirse tavır yapsın. İstikrarlı olun ancak bu şekilde size karşı daha dikkatli davranmalarını sağlayabilirsiniz.

kızın kulağına bizim evde yediğimiz haltları söyledi

siz bile böyle tabir ettiğiniz için ezilip büzüldünüz utandınız muhtemelen.
keşke madem herkes oradaydı ne var yani evine gittiysem komşu da amma fesatmış deseydiniz. kim üstüne alınacaksa alınsaydı.

Hayat o kadar ilginc ki Bugun kınadığı seyin yarın iki katını yasamayacagını ne biliyor.
Yalnız siz de o kadar insan içinde sinirimizi belli etmeseydiniz daha iyi olurdu.
Genc oldunuz sevdiniz ve de vasbasa kaldınız.. Ne yasandıysa dört duvar arasında oldu. Bunu hala daha yayın yapandan daha asagılık değil yaptığınız.

Valla artık bu patavatsızlık bile ufak geliyor. O kadar bıkkınlık var ki, önceki konularım da var ve çok uzun. Hepsinin birikimi ve geçmişteki bazı şeylerin unutulmamasından kaynaklanıyor. Ve bunları yaşadıkça görüyorum ki hiçbir zaman annesinin, ablasının, yeğeninin önüne geçemeyeceğim. Gerçek bir aile değil, onun ailesinin gölgesinde bir sığıntı olarak kalacağım. Kendi ailemin destek vermeyeceğini de biliyorum. Çok yalnız ve çaresizim.

Eşinde ailesiyle konuşup senin gücüne gittiğini ,konuşmalarına dikkat etmelerini isteyebilir .Gerçekten birikim olmuş ancak en son olayda ,küçük mesele değil .Onca insanın içinde söylenecek şeyler değil .Bilinçli yapılmış seni deli etmek için .Eşinle konuş mesafe koy ,kendi gitsin gelsin bir süre .Tavır yap ,hatalarını anlasınlar .

Görümceniz ayıp etmiş ama siz de yaptığınız şeyin arkasında dursaydınız, ortamı terk etmeseydiniz keşke. Kötü bir şey değil yaptığınız.
Koştur koştur gelip yetiştiren komşu, bunu malzeme haline getiren görümceniz utanmıyor da siz neden utanacaksınız?

Beni anneme bırakırken hala oğlumu da alıp trene binip ablasına gitmemi istiyor. Normalde oğlumla toplu taşımaya binmeme izin vermez. Sıra anasıyla ablasına gelince bana bütün sınırları zorlatır.

"yediğimiz haltlar"diye tabir etmek, konuşmadan sonra "hoş olmadı" demek yerine "bu komşular da eve gelince hemen bir şey sanıyor herhalde, herkesin aklı fikri başka yerlerde"deseydiniz muhtemelen konu bu kadar büyümez size hak verirlerdi diye düşünüyorum. ben bu konularda hazır cevaplılıktan yanayım. sizin hoş olmadı deyip gitmeniz daha saçma yerlere gitmiş. he evet gerçekten hoş olmamış o ayrı ama ortamda böyle söyleyene de direk cevabını vereceksin alttan alttan

X