Bitti diyorum tekrar başlıyor... Anksiyete!

Aramıza yeni katılanlara hoşgeldiniz diyorum. Lütfen bu hastalığın başında tedaviye başlayın. Ben yıllarca içimde sıkışan şeyler yüzünden şuan bu kadar zor atlatıyorum. Yaşıyorum demiyorum atlatıyorum diyorum dikkat ederseniz sürekli geçiyor diye düşünüyorum. Eylülde düğünüm var. İleride hasta bir anne olup saglıksız dusuncelerle bir çocuk yetiştirmek istemiyorum.

Evet evet sadece kendim için değil korkularım. Örneğin şu zamlar bile beni etkiledi asgari ücretli evinde nasil çorba kaynatacak diye kalbim daralıyor
Merhaba,
Baya gecikmiş olsa da sonunda ilk tavsiye ettiğiniz kitabım geldi :) Okuduktan sonra düşüncelerimi paylaşacağım.
Tekrar teşekkür ederim

Eki Görüntüle 2200235
Selam,
Mr sonuclarimi aldim birsey cikmadi cok sukur.
Sadece boynumda kucuk bir fitik varmis onun icin de egzersiz verdi.

En kisa surede psikolog yada noroloji gidecegim mutlaka. En azindan sıkıntılarımın psikolojik oldugu kesinlesti.
Ah kader arkadaşım...
Tansiyonu dusunmeyi 10 gundur biraktim derken su birkac gundur nefes darligi yine sıkıştırıyor.Derin nefes alma istegi...Baska seylere odaklanmam lazim.Pesimizi birakmayacak bizim bu sanirim.
O biter baş dönmesi başlar o biter ağrısı başlar. Açık havada bol bol yürü arkadaşım.
Tabii bir cesit anksiyete olabilir bu da. Vücudun stres üretiyor benimki de öyle hiçbir şey bulamazsa kendine hastalık turetiyor diyor doktorum. Allah hepimize şifalar versin, sabırlar dilerim.
Tam da dedigini yapicaktim simdi.Acik havada muzik dinleyerek yuruyus iyi geliyor.
Bende de anksiyete vardı bi hastalığımdan dolayı tahıl ve şekeri bıraktım sonradan farkettim anksiyetem geçmiş... Bu arada bende liseden beri anksiyete vardı
Fibromiyalji oldum psikolojimin bundan dolayı yerine geldiğini sanmıyorum
........ belirtileri yazip google'da hastalik aratmayi kendime yasakliyorum yoksa hayat zindan oluyor.
Benim de bugün hortladı.kalbim kuş gibi çırpınıyor.Elim ayağım titriyor.Beynimin içi bile tir tir titriyor.Aldigim nefes yetmiyor.Darlaniyorum...
Aynen benim doktorum azaltarak kesti azaltirken tekrar ederse rahatsizligim tekrar yukseltti kesmesi bile ilaci 1 yil sürdü
Tüm yorumları okumadım, yazılmış mi bilmiyorum ama "panik atakta" kitabını terapistim tavsiye etmişti bana.

Daha önce de yazdım buraya. İzzet Güllü adında bir psikolog var YouTube da birsuru videosu var adamın. Bu adam yeni bir devrim açtı şuan . Facebook ta grup var ' Siz hasta değilsiniz' grubun adı. Şule hanım yönetiyor. Burada birsuru insan var 20 sene ilaç kullananlar mi dersiniz terapi alanlar edenler bu adamın yöntemi ile iyilesmisler videolarını izleyerek bilincaltlarini değiştirerek. Bende Ocak ta rastladım gruba araştırırken. 6 senedir ialc içiyorum 2 yıl terapi aldım sonuç 0 çünkü. İlaç anca uyuşturuyor beyni iyi hissettigimizii sanıyoruz. Sizde bu gruba katılın bence herkes burda birbirine yardımcı oluyor.

Bende de aynı durum vardı bende sürekli kalp çarpıntısı ateş basması nabız yükselmesi vardı gitmedim kardiyolog çekilmediğim efor EKG kalmamıştı sonra birsey çıkmadı en son psikiyatri ye gittim taa Adapazarı’ndaki bi doktora o ilaçlar sadece aptal sersem yaptı deyinki birseye yaradı mı hayır asıl şey insanın kendi içinde iradeli olmasıydı en son bi psikoterapi yapan doktor buldum emdr tekniği diye birsey emin ol o uyutan sersem yapan halsiz uyuşukluk sadece günü geçirmenizi sağlıyor başka birsey degil

Merhaba kızlar bu geçmeyen tek taraflı baş ağrısı bendede var iki üç aya gidiyor sağ şakak ve göz cevremde sızı seklinde dr gittm emar cekıldı strese baglı muhtemelen dedi ama gecmıyor hala hergün orada duruyor acaba gözden kaçan birşey mi var hep kaygı hep şüphe hıc bitmiyor

Bu travmanın gercek nedeni ne. Bi yakınını mı kaybettin ne oldu sana

O bende de var fazla stresli bi hayat

Bu travmanın gercek nedeni ne. Bi yakınını mı kaybettin ne oldu sana
Cok fazla erken var. Zaten yapı olarak evhamlıyım bir de bu yönde yetistirildim. Aman kosma düşersin aman rüzgar çarpar aman şöyle olur böyle olur. Üzerine bir de babamı kaybettim. Stresli bir ilişki yaşadım ohooo daha sayamayacagim ☺ hepsinin sonucu da bu hastalık. Bir de üzerine fibromiyalji olduğumu öğrendim daha geçen hafta.

Sizi o kadar iyi anliyorum ki. Babami kaybedince olmustu bana da. Herseyden korkuyordum. Aslinda temeli olum korkusu gibi geliyor. Ne zaman ki olumden korkmaz oldum anksiyete de gitti benden. Eger olum korkusuni yenerseniz sizden de gider insallah.

Arkadaslar beyninizden gecen olumsuz cumleler,dusunceler ve vesveseler sizin kendi iç sesiniz değil once bunu fark ederseniz isiniz daha kolay olacak. Rabbim sifa versin hepinize

Sizi o kadar iyi anliyorum ki. Babami kaybedince olmustu bana da. Herseyden korkuyordum. Aslinda temeli olum korkusu gibi geliyor. Ne zaman ki olumden korkmaz oldum anksiyete de gitti benden. Eger olum korkusuni yenerseniz sizden de gider insallah.
Bende ölümdeğil de hasta olma ve felaketi yaşama korkusu var. Şu aralar fibromiyalji yüzünden uyuşma ve ağrılarım var ben ya ms olduysam diye kafayı yiyorum.

Ben de de var ilaç kullanıyorum ilacı bırakmaya bile korkuyorum psikolog a gittim, psikiyatri ye gittim bi yere kadar faydası oluyor kendimi ibadete veriyorum (rahatlatıyor) bi de beyni başka şeylerle yormak iyi geliyor spor yaparak yorulmak yürüyüş yapmak yani ne olursa sürekli bişeylerle uğraşmak lazım ki beyine düşünmeye izin vermemek gerekiyor kötü bişey düşüneceğin an seni yoracak bişeylerle uğraş yoksa kafayı yicek gibi oluyorum bende

Evet kader arkadaşlarımm. Bana da arada bir geliyor, geldimi uzun bir süre gitmek bilmiyor. Çok fazla ölüm korkusu yaşıyorum. En son tekrar hortlamasının sebebi 15 gün boyunca baş agrısıydı. Tabi bende tümör vs hepsini düşündüm. Emar çekildim taktir edersiniz ki bu psikolojiyle kapalı emara giremedim nefessiz kalcam falan diye açık emara girdim. Sinüsit kisti varmış doktor önemli bişey değil dedi çok küçükmüş zaten 9 mm ilaç bile vermedi. Ben her an şimdi ölcem uyucam uyanamıcam. Mezarlıkta napcam tek başıma öbür dünyayı düşünüyorum bir anda cok uzaklara dalıyorum nasıl bişey bir daha kesinlikle gelmicem bu dünyaya falan diye diye beynim yanıyor ve içim daralıyorrrr en son artık ağlıyorum çoğu zaman. Ve coğu zaman gelebildiği gibi bu korku geceleri dahada cok azıyor

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…