Bebek Beslenmesi blw yöntemiyle ek gıdaya geçiş

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Mama sandalyesini bugün yarın alacağım ikea antilop düşünüyorum.Hem güzel olduğunu söylüyorlar hem de ucuz.Buharda haşlama aparatını da henüz almadım phlips aventin buharlı pişiricisini takip ediyorum çok pratik görünüyor.Blw ile ilgili benim en büyük korkum boğqzına kaçması.Böyle bi durumda naparım bülmiyorum Çok panik biriyimdir

Biz ikea aldık oğluma, onun bir de minderi var, onu da aldık. Yaklaşık 1.5 aydır falan kullanıyoruz, memnunuz. Tak çıkar kolay olduğu için taşıması da rahat. Ankara'da birçok restoran bunu kullanıyor zaten.

Ekleme: biz bir haftadır falan yoğurt, peynir ve yumurta sarısı tattırıyoruz. Kendisi istiyor zaten. :) (bu ayın 15inde 6. Ayı bitecek)

Kızlar ben tattırıyorum patates, havuç, ve yoğurt tattı. Ama çok yavaş gidiyorum. Havuca bayıldı dahası için ağlıyor:) ama vermiyorum.. dört buçuk aylık..
Haşlayıp püre yaptım demir ilacı var onu da bir gün aralıklarla içine ekliyorum doktorunuzun önerisiyle tabi.. Meyvelere sonra geçeceğim.
Gerçekten çok güzel bir deneyim tek korkum boğazına kaçma ihtimali
Bu arada netten cok araştırdım her telden bir ses çıkıyor. O kadar birbiriyle çelişen bilgi var ki, çok çok dikkatli bir şekilde ilerlemek, bebeği dinlemek ve çok okumak gerekiyor

Kızlar ben tattırıyorum patates, havuç, ve yoğurt tattı. Ama çok yavaş gidiyorum. Havuca bayıldı dahası için ağlıyor:) ama vermiyorum.. dört buçuk aylık..
Haşlayıp püre yaptım demir ilacı var onu da bir gün aralıklarla içine ekliyorum doktorunuzun önerisiyle tabi.. Meyvelere sonra geçeceğim.
Gerçekten çok güzel bir deneyim tek korkum boğazına kaçma ihtimali
Bu arada netten cok araştırdım her telden bir ses çıkıyor. O kadar birbiriyle çelişen bilgi var ki, çok çok dikkatli bir şekilde ilerlemek, bebeği dinlemek ve çok okumak gerekiyor
Pureyi nasil yapiyosun canim yag filan ekliyo musun patates filan kati olur ya hani

baldan_madam baldan_madam canim yeni topigimiz hayirli olsun valla üzülerek söylemek gerekirse ben elma muz yogurt vermeye başladım bile çünkü süt yetmio mama da begendiremedim sipalara pirinc unlu mama filan veriyorum

baldan_madam baldan_madam canim yeni topigimiz hayirli olsun valla üzülerek söylemek gerekirse ben elma muz yogurt vermeye başladım bile çünkü süt yetmio mama da begendiremedim sipalara pirinc unlu mama filan veriyorum
Sağol canım. Hepimize hayırlı olsun. Umarım hep güzel şeyler paylaşmak nasip olur burda. :KK19:
Onlar için en iyisini sen bilirsin canım. Zararlarına rağmen tercih ettiysen belli ki mecbur kalmışsındır. Allah yardımcın olsun.

Stres hepimizde var. İlk bir ay da olur bence. Biz de onlar da acemiyiz sonuçta bu işte :)
Ben joie multiply aldım bugün. Yarın gelecekmiş eve getirince denerim yorumları yazarım. Bana çok kullanışlı geldi ama umarım çınar da sever. :)
Güzel Günlerde kullanin inşallah canım:) ben çok aşırı fonksiyonlu bakmıyorum açıkçası. Çok uzun süre kullanılmıyor diyorlar

Canm biz başladık blw ye.5 gün oldu.Bizim mama sandalyemiz kademeli yatanlardan,ama kızımın eli tepsinin altında kalıyor.

Blwyle mama sandalyesini aldıktan sonra tanıştım kitap okudum.ikea antilop tipi mama sandalyeleri genelde tavsiye ediliyor.e bebekte de benzerleri var.
Oo hayırlı olsun canım neyle basladiniz nasıl gidiyor

Güzel Günlerde kullanin inşallah canım:) ben çok aşırı fonksiyonlu bakmıyorum açıkçası. Çok uzun süre kullanılmıyor diyorlar
Evet haklısın. Benim bunu tercih etmemin nedeni de sık seyahat etmemiz. Sadece sandalyeye bağlanabilen şekli benim için iyi olacak. Seyahat ederken pratik. Yoksa daha basit birşey de iş görür tabiiki.

Oo hayırlı olsun canım neyle basladiniz nasıl gidiyor

Teşekkür ederim .Ama pek gitmiyor :KK43: havucu sevdi ama 2.gün yüzü ve göz kapakları aşırı kızardı.çok korktuk doktor götürelim derken azaldı 5 dk içinde

Sonra brokoliye geçtik sapını emdi ama genel olarak mımcıklamayı seçti.Dün de kabak verdim baktı baktı ağladı :/Bugün kabağın 2.günü bakalım napar.

Sonra da tatlı patates vericem belki sver.Ona da hak veriyorum,hiç ağzına almadığı şeyleri hemen yemez heralde.Pes etmicem bakalm

Teşekkür ederim .Ama pek gitmiyor :KK43: havucu sevdi ama 2.gün yüzü ve göz kapakları aşırı kızardı.çok korktuk doktor götürelim derken azaldı 5 dk içinde

Sonra brokoliye geçtik sapını emdi ama genel olarak mımcıklamayı seçti.Dün de kabak verdim baktı baktı ağladı :/Bugün kabağın 2.günü bakalım napar.

Sonra da tatlı patates vericem belki sver.Ona da hak veriyorum,hiç ağzına almadığı şeyleri hemen yemez heralde.Pes etmicem bakalm
Merhaba:) Dokusundan hoşlanmadıkları için de ağlayabiliyorlarmış. Özellikle kabak dokunup titreyen çok bebek var :) tost makinesinde yumuşatmayı tavsiye ediyorlar kabak için. Biraz daha iyi tutuyorlarmış. umarım bugün yer. :)

Merhaba:) Dokusundan hoşlanmadıkları için de ağlayabiliyorlarmış. Özellikle kabak dokunup titreyen çok bebek var :) tost makinesinde yumuşatmayı tavsiye ediyorlar kabak için. Biraz daha iyi tutuyorlarmış. umarım bugün yer. :)

:)Teşekkür ederim.Buharda yumuşatıyorum ama bugün de tost makinesi deneyim olmazsa.inşallah yer

Evet haklısın. Benim bunu tercih etmemin nedeni de sık seyahat etmemiz. Sadece sandalyeye bağlanabilen şekli benim için iyi olacak. Seyahat ederken pratik. Yoksa daha basit birşey de iş görür tabiiki.
O zaman gerekli tabi canım güzel Günlerde kullanin inşallah :)

Öyle tabi canım ya yavaş yavaş eğlenceli hale gelir inşallah canım. Su verdin mi ben en çok suyu vermeyi istiyorum kendim çok sevdigimden heralde :KK70:

Öyle tabi canım ya yavaş yavaş eğlenceli hale gelir inşallah canım. Su verdin mi ben en çok suyu vermeyi istiyorum kendim çok sevdigimden heralde :KK70:
Suya 4.5 aylıktan beri çok atlıyordu bardağa.5ay olunca verdik artık 2-3 günde 1 birkaç yudum.Bize içirmiyordu su ve gazoz.

Ek gıdada İlk gün de 30cc su içti.azalttı şimdi

Kızlar ben mama sandalyesine hala karar veremedim. Çok aşırı bir fonksiyon olmasına gerek yok benim için. Yarın şok markete geliyor mama sandalyesi acaba iyi midir hiç bilen var mı. Tripper farki me oluyor bir de onu anlamadim. Bilgisi olan anlatsa bana :KK43: bir de bazılarının ara yerinde koruma borulari diyor o ne işe yarıyor anlamadum. Soktakinde yok o

Kızlar ben mama sandalyesine hala karar veremedim. Çok aşırı bir fonksiyon olmasına gerek yok benim için. Yarın şok markete geliyor mama sandalyesi acaba iyi midir hiç bilen var mı. Tripper farki me oluyor bir de onu anlamadim. Bilgisi olan anlatsa bana :KK43: bir de bazılarının ara yerinde koruma borulari diyor o ne işe yarıyor anlamadum. Soktakinde yok o
Canım ben de detayını bilmiyorum ama sadece ayaklarının metal olmasına dikkat edin demişlerdi aklında bulunsun.

Tadım günlerinde olan sevgili BLW anneleri pes etmezseniz bugünkü sabrınızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız. +9.5 aylık kızım ve şuana kadar iyi gidiyoruz. Tadım günleri yiyeceklerin tatlarına bakabilmesi ve alerji takibi için mühim. 3 gün kuralına da uyulmalı. Sevgiler :KK200:

X