Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu Bohem/Vintage Cocuk Odalari

Lambrusco

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2010
3.692
437
Ben klasik cocuk odalari dizaynlarindan hic hoslanmayan biriyim. Bence cocuklarin yaratici yanlarini daha iyi yansitmasi ve onlari tesvik etmesi icin biraz daha böyle cocuk odalari dösemeliyiz. Prens/Prenses odalari benim kafama hic yatmayan konseptler. Duvarlarda kendi boyadiklari resimler asilmali vs. Bu ekleyecegim örnekleri daha da yaratici hale getirmek sizin elinizde. Bazilari biraz daha genc odalari, cok begendigim icin ekleyecegim.

$001.jpg

$3e0f8e46a243f764d3c2c1d3442279f1.jpg

$51c9b1aaeefa08b7f785fb01285a6545.jpg

$97a9eb74a9d0f9152133351e8a46d34b.jpg

$7360775046_6437da98d4_b.jpg

$Boho-chic-style51.jpg

$boho-light-fixture-for-kids-room-Covet-Living.jpg

$cb8823e3841aad55380cb10ad421c721.jpg

$domino.jpg

$dormitoriopajaros2.jpg

$e79e00b46c92d311af985326de951303.jpg

$ea81ac23075c12f973648cf00c8e7595.jpg

$jojosroom.jpg

$littlebigmagazine.jpg

$lightlocations.jpg

$wwwjojosroom-b.jpg

$cdf1c53bbf5137beec5611e5f8d943b3.jpg

$2009-03-bazaar.jpg

$IMG_0033.jpg

çocuk için fazla kasvetli geldi bana açıkcası :KK31::KK31:

:) Cok enteresan... Düsünceleri sormamin nedeni de buydu aslinda. Merak ettigimden, cünkü insanlarin zevkleri ve bakis acilari birbirinden farkli. Aslinda rengarenk olan odalar da var iclerinde, ona ragmen kasvetli gelmesinin sebebi nedir? (Meraktan soruyorum.)

çok dağınık görünüyor bütün odalar.. bu kadar çok renk beni bile yorar başım ağrır..:KK50:

bende sizin gibi düşünüyorum fakat paylaşımlardan 3-4 tanesi hoşuma gitti.. en sade olanları.:KK1:

normalde fazla yoğun objeyi seven biri değilim kimi odalar çok fazla obje ile boğulmuş. fakat prenses oda ve denizci oda konseptleri cidden fazlasıyla basmakalıp bence de.

ileride az eşya öz eşya ile çocuğum odasını nasıl isterse o şekilde yerleştirir..

onların yaratıcılıklarını çıkartmak ve ket vurmamak önemli.:KK31:

:) Cok enteresan... Düsünceleri sormamin nedeni de buydu aslinda. Merak ettigimden, cünkü insanlarin zevkleri ve bakis acilari birbirinden farkli. Aslinda rengarenk olan odalar da var iclerinde, ona ragmen kasvetli gelmesinin sebebi nedir? (Meraktan soruyorum.)

evet rangarenk ama fazla kalabalık ve karışık desenlerden olan kalabalık olduğu için göz yoruyo :KK9::KK9:
ve çocuk gelişiminde her şeyin bi anlamı olduğundan ( ki bu kadar karışıklık neyi tetikler bilmiyorum o ayrı :KK1::KK1: ) daha küçük yaşta bu kadar karışık kalabalık bi odada olmasını istemezdim :)
bu tarzlar bana daha çok yazlık evlerde olmalıymış gibi geliyo :KK34:

zevk meselesi tabi ki ama seçtiğin tüm odalar son derece karmaşık dizayn edilmiş ,kasvetli gelmesi sanırım bu yüzden fazlaca göz yoruyor ve bana göre bebek/çocuk odaları biraz daha sakin ve göz yormayacak şekilde dizayn edilmeli diye düşünüyorum yoksa renkler falan güzel ama hepsi bir araya gelince biraz karmaşık olmuş

çok dağınık görünüyor bütün odalar.. bu kadar çok renk beni bile yorar başım ağrır..:KK50:

Hehe bu yoruma cok güldüm. Ama dogru olma ihtimali yüksek, fazla renk karmasasinin yorabilecegi üzerinde düsünmem lazim. :KK1:

bende sizin gibi düşünüyorum fakat paylaşımlardan 3-4 tanesi hoşuma gitti.. en sade olanları.:KK1:

normalde fazla yoğun objeyi seven biri değilim kimi odalar çok fazla obje ile boğulmuş. fakat prenses oda ve denizci oda konseptleri cidden fazlasıyla basmakalıp bence de.

ileride az eşya öz eşya ile çocuğum odasını nasıl isterse o şekilde yerleştirir..

onların yaratıcılıklarını çıkartmak ve ket vurmamak önemli.:KK31:

Aslinda odalari paylasirken benim de aklimda olan sey, odayi cocugun kendi dizayn etmesiydi ama kendi yaraticiligi ile. Mesela duvara kendi yaptigi resimleri asmasi, atiyorum ahsaptan kendi yaptigi objeleri etrafa koymasi, mesela bebegine elbise dikiyorsa, kumaslarin istedigi yerlerde durmasi, yapboz yapiyorsa onun da odanin bir parcasi olmasi gibi.

Esyanin bir süre sonra cocugun yaraticiligi ile artacagini düsünüyorum. Ve sonunda da eger cocuga özgürlük taninirsa bu sekilde odalarin cikacagi malum. Esimin annesi öyle yapmis cünkü. Hani basmakalip bir düzenden, ya da basmakalip hazir alinmis mobilya ve konseptlerden ziyade, cocuklarin kendilerine özgü daginiklik icinde düzenleri olmasina izin vermis.

Dolayisiyla yapilan basarilan hersey odanin bir parcasi oldukca oda biraz daha sanatsal ama cocuksu bir havaya bürünüyor.

evet rangarenk ama fazla kalabalık ve karışık desenlerden olan kalabalık olduğu için göz yoruyo :KK9::KK9:
ve çocuk gelişiminde her şeyin bi anlamı olduğundan ( ki bu kadar karışıklık neyi tetikler bilmiyorum o ayrı :KK1::KK1: ) daha küçük yaşta bu kadar karışık kalabalık bi odada olmasını istemezdim :)
bu tarzlar bana daha çok yazlık evlerde olmalıymış gibi geliyo :KK34:

Himm evet bazi odalarda desenler cok karisik ve rengarenk. Bilmiyorum ben de bu kadar karisiklik neyi tetikler. Ben aslinda söyle baktim olaya, bir sürü renk ve obje belki de hayalinde daha farkli seyler yaratmasina sebep olabilir. Ama zaten ben de cok kücücükken böyle bir odaya koyma taraftari degilim. Oda bebekliginden itibaren kendi kendine gelisip bu hale gelir zaten düsüncesiyle paylastim.

lambcım ben çok beğenemdim ruhum daraldı çok karışık geldi.

Kadesam sen benim eve gelmezsin ya o zaman :KK70::KK70::KK70::KK70: Lambim sana kahveye gelmesem disarda icsek derdin herhalde. :)
Kimse de begenmemis, ben mi anormalim acaba diye kendime sormaya basladim?
Ya da cidden zevk meselesi... :)
Ben aslinda evde düzeni seviyorum, herseyim düzenlidir ama objeler cok, karisik yani.. :) Ama bana karisik görünmüyor isin ilginci :)

zevk meselesi tabi ki ama seçtiğin tüm odalar son derece karmaşık dizayn edilmiş ,kasvetli gelmesi sanırım bu yüzden fazlaca göz yoruyor ve bana göre bebek/çocuk odaları biraz daha sakin ve göz yormayacak şekilde dizayn edilmeli diye düşünüyorum yoksa renkler falan güzel ama hepsi bir araya gelince biraz karmaşık olmuş

Evet herkes bu fikirde sanirim. Belki bebek odasi olarak, su koyu mavi ahsap besikli sondan dördüncü sanirim, o uygun olabilir, gerci onda da tonlardan dolayi kasvetli bulan cok kisi olacaktir. Ama cocuk deyince mesela 3 yas ve üzeri, ben daha enerjisi yüksek bir ortam olur diye düsünüyordum. Kimse benimle ayni fikirde degil. :KK17::KK17:

Ama düsününce cocuklar genellikle düzeni ve sadeligi sevmezler ki? Severler mi?

Son düzenleme:
Evet herkes bu fikirde sanirim. Belki bebek odasi olarak, su koyu mavi ahsap besikli sondan dördüncü sanirim, o uygun olabilir, gerci onda da tonlardan dolayi kasvetli bulan cok kisi olacaktir. Ama cocuk deyince mesela 3 yas ve üzeri, ben daha enerjisi yüksek bir ortam olur diye düsünüyordum. Kimse benimle ayni fikirde degil. :KK17::KK17:

Ama düsününce cocuklar genellikle düzeni ve sadeligi sevmezler ki? Severler mi?

sen resim koydun biz naçizane yorumlarımızı yaptık tabi ki karar senın sen beğeniyorsan sorun yok :) valla ben yenı bebek beklıyorum ama etrafımda bebeği olanları dusununce hepsi sade dizayn edilmiş açık renkler ve fazla dekoratif şeyler koymamışlar ama zaman geçtikçe karmaşıklasıyor oyuncaklar falan cogalınca :)

sen resim koydun biz naçizane yorumlarımızı yaptık tabi ki karar senın sen beğeniyorsan sorun yok :) valla ben yenı bebek beklıyorum ama etrafımda bebeği olanları dusununce hepsi sade dizayn edilmiş açık renkler ve fazla dekoratif şeyler koymamışlar ama zaman geçtikçe karmaşıklasıyor oyuncaklar falan cogalınca :)

evet, zaten ben hani acaba benim gibi düsünen begenen var mi ya da insanlar genel olarak nelerden hoslaniyor, neden vs. anlamak icin acmistim konuyu. Biraz da tartisip cocuk icin ne daha iyi üzerine konusmak icin, ama bebek&cocuk odasi dekorasyonu basligi altinda derinine sohbet etmek cok mümkün olmayacak. :)

Evet bebek bekledigini gördüm, saglikli bir hamilelik ve saglikli bir dogum diliyorum. :) Evet aslinda sanirim zaten bebek cok kücükken önce sadelikle baslaniyor, bebegin de masumlugunu yansitmasi icin belki de, icgüdüsel olarak. :)

Biraz da su tek tip konseptleri bunaltici buldugum icin actim konuyu, belki insanlar farkli fikirler edinebilirler diye. Mesela prenses konseptine cok takildim bu aralar. Bir besik gördüm, balkabagindan, pembe pespembe ucus ucus tüyleri var falan, cocugun odasi saray gibi, daha cocuk yasta öyle bir simartilma, barbi bebek, prenses havasiyla büyümeyi saglikli bulmuyorum. Ya da mesela erkek cocuklar icin, Batman, Superman, Örümcek Adam konseptleri, bu popülerlesmis hazir piyasa ürünleri... Ya da mesela kiz odasi pembe, erkek odasi mavi olsun takintisi?

evet, zaten ben hani acaba benim gibi düsünen begenen var mi ya da insanlar genel olarak nelerden hoslaniyor, neden vs. anlamak icin acmistim konuyu. Biraz da tartisip cocuk icin ne daha iyi üzerine konusmak icin, ama bebek&cocuk odasi dekorasyonu basligi altinda derinine sohbet etmek cok mümkün olmayacak. :)

Evet bebek bekledigini gördüm, saglikli bir hamilelik ve saglikli bir dogum diliyorum. :) Evet aslinda sanirim zaten bebek cok kücükken önce sadelikle baslaniyor, bebegin de masumlugunu yansitmasi icin belki de, icgüdüsel olarak. :)

Biraz da su tek tip konseptleri bunaltici buldugum icin actim konuyu, belki insanlar farkli fikirler edinebilirler diye. Mesela prenses konseptine cok takildim bu aralar. Bir besik gördüm, balkabagindan, pembe pespembe ucus ucus tüyleri var falan, cocugun odasi saray gibi, daha cocuk yasta öyle bir simartilma, barbi bebek, prenses havasiyla büyümeyi saglikli bulmuyorum. Ya da mesela erkek cocuklar icin, Batman, Superman, Örümcek Adam konseptleri, bu popülerlesmis hazir piyasa ürünleri... Ya da mesela kiz odasi pembe, erkek odasi mavi olsun takintisi?

seninde sanırım az kaldı doğuma,allah sanada saglıkla kucagına almayı nasip etsin evladını,benım pembe mavi takıntım olmadı elbet farklı şeyler yapmayı düşürüm ,ama dediğin gibi prenses gibi bir odanın olması kız cocukları için büyüdüklerinde direkt kontes olmaları kuvvetle muhtemel

şu an bebek odası yapsam sanırım turuncu yeşil , beyaz ile turuncu ,beyaz ile yeşil tonları bir şey tercıh ederım ve fazla dekorasyon ürünleri kullanmam daha minik oldugu için ve sürekli uyuyacağı için sakin bir oda iyi olabilir,biraz daha büyüdüğünde o zaman kız ya da erkek cocuga göre normal bir yatak alıp dekoratif ürünleri araba,uçak ,bebek,kelebek vs vs şeyler kullanabılırım ama yinede fazla renk kullanmazdım diye düşünüyorum:)

Son düzenleme:
Biri benden mi söz etti? :KK3:

attachment.php

Bu sevdim ben lambsim kıvırcığım :KK3::KK16:
Bazıları cidden çok hoş klasik sevdiğim gibi marjinalliği de severim zaman zaman :KK76:

Hayalimmm :) Demek sevdin sen bu tarzi? :) Sevindim yalniz olmadigima!:KK16: Peki sen acikla bakalim neden bu tarzi seviyorsun? Sana neden karmasik ve göz yorucu gelmiyor??? :)

Bu arada kivircik bonus sevgim, ingilizce lamb kelimesiyle nasil da uyumlu oluverdi birden bire. :)

seninde sanırım az kaldı doğuma,allah sanada saglıkla kucagına almayı nasip etsin evladını,benım pembe mavi takıntım olmadı elbet farklı şeyler yapmayı düşürüm ,ama dediğin gibi prenses gibi bir odanın olması kız cocukları için büyüdüklerinde direkt kontes olmaları kuvvetle muhtemel

şu an bebek odası yapsam sanırım turuncu yeşil , beyaz ile turuncu ,beyaz ile yeşil tonları bir şey tercıh ederım ve fazla dekorasyon ürünleri kullanmam daha minik oldugu için ve sürekli uyuyacağı için sakin bir oda iyi olabilir,biraz daha büyüdüğünde o zaman kız ya da erkek cocuga göre normal bir yatak alıp dekoratif ürünleri araba,uçak ,bebek,kelebek vs vs şeyler kullanabılırım ama yinede fazla renk kullanmazdım diye düşünüyorum:)

Yok benim dogum, ama cocugum olsun istiyorum. Benim icin en güzel dilek sanirim, umarim en kisa zamanda hamile kalirsin olacak. :KK39: :KK19:

Senin fikrin de güzelmis. Turuncu yesil zit renkler enerji yaratir. Beyaz turuncu, beyaz yesil de cok sakinlik ve ayni zamanda enerji verir diye düsünüyorum. Aslinda temeli beyaz alip duvarlari yesil, objeleri turuncu yapabilirsin. Ya da duvarlar turuncu besik yesil, objeler beyaz vs... :) Düsündüm de hos bir kombinasyon olur. Haklisin bebek kücükken, daha sakin bir oda en iyisi olur. :) :KK34:

Biri benden mi söz etti? :KK3:

attachment.php

Bu sevdim ben lambsim kıvırcığım :KK3::KK16:
Bazıları cidden çok hoş klasik sevdiğim gibi marjinalliği de severim zaman zaman :KK76:

Ben de buna bayıldım. Bi kaç tane daha var beğendiğim. Özellikle duvara dünya haritası çok güzel olmuş tam benim ''olsa nasıl olur?'' diye düşündüğüm şey. Bebek odalarında, yatak örtülerinde, kıyafetlerinde mavi-pembe Barbie araba ya da başka çizgi film karakterleri görmekten çok bunaldım ben şahsen. Hele hele ki erkeğe mavi kıza pembe olayından :KK31: Daha yaratıcı olmak lazım. Vintage tarzını da severim ayrıca :KK31:

Hayalimmm :) Demek sevdin sen bu tarzi? :) Sevindim yalniz olmadigima!:KK16: Peki sen acikla bakalim neden bu tarzi seviyorsun? Sana neden karmasik ve göz yorucu gelmiyor??? :)

Bu arada kivircik bonus sevgim, ingilizce lamb kelimesiyle nasil da uyumlu oluverdi birden bire. :)

Harita dünya düzenini çocuğumun genç yaşta öğrenmesi hoşuma gider...
İlla incik boncuk olacak hali yok, öğretici olmasından yanayım.
Ben de sevdim avatarını. :nazar::KK16:

Ben de buna bayıldım. Bi kaç tane daha var beğendiğim. Özellikle duvara dünya haritası çok güzel olmuş tam benim ''olsa nasıl olur?'' diye düşündüğüm şey. Bebek odalarında, yatak örtülerinde, kıyafetlerinde mavi-pembe Barbie araba ya da başka çizgi film karakterleri görmekten çok bunaldım ben şahsen. Hele hele ki erkeğe mavi kıza pembe olayından :KK31: Daha yaratıcı olmak lazım. Vintage tarzını da severim ayrıca :KK31:

Bir kisi daha eklendi begenenler kismina. :) Evet aslinda benim de tüm amacim buydu. Insanlari farkli dizaynlarin varligindan haberdar etmek. Bohem ya da vintage tarzi herkesin begenecegi bir sey degil. Ki genellikle vintage biraz daha sade iken bohem cok karmasik ve kasvetli geliyor pek cok kisiye. Belki de cok fazla herkes tarafindan tutulmamasinin sebebi budur. Ancak en azindan pembe mavi takintimizdan, barbi, prenses, örümcek adamli karakterleri cocuklarin odasina ana tema olarak sokmaktan vazgeceriz. Cocuklara saatlerce örümcek adam ya da superman izletmek yerine onunla oturup daha yaratici seyler yapabiliriz. Bunlari yapmak icin de cocugun odasinin da daha daginikliga müsait olmasi gerek. Yoksa annem gibi, "ay döküldü, aman cizildi, aman kirlendi" diyerek onlari sadece televizyon basina itiyoruz.

[video=youtube;Pr_CBVFUIF4]http://www.youtube.com/watch?v=Pr_CBVFUIF4&list=PL5pbeB8uqFG5SAF2iem48kUZVM8O-h-xc[/video]

Su cocugu görünce cok imrenmistim, annemse "o cocugu sonra kim temizliyor?" diye sormustu.

X