Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu Bohem/Vintage Cocuk Odalari

Harita dünya düzenini çocuğumun genç yaşta öğrenmesi hoşuma gider...
İlla incik boncuk olacak hali yok, öğretici olmasından yanayım.
Ben de sevdim avatarını. :nazar::KK16:

Evet ben de ögretici seyler olsun etrafinda isterim. Bilmiyorum bu cocugu kücük yastan itibaren bogmak midir? Acaba bu kadar dekorasyonla etrafini donatirsak sonra bundan bunalir mi? Deneye yanila ögrenecegiz ama :)

[video=youtube;XFxjy7f9RpY]http://www.youtube.com/watch?v=XFxjy7f9RpY[/video]

Bu cocuk senin olsun :):):):) Haritayi cok iyi biliyor. Ben bile cevap veremezdim. :)

Evet ben de ögretici seyler olsun etrafinda isterim. Bilmiyorum bu cocugu kücük yastan itibaren bogmak midir? Acaba bu kadar dekorasyonla etrafini donatirsak sonra bundan bunalir mi? Deneye yanila ögrenecegiz ama :)

[video=youtube;XFxjy7f9RpY]http://www.youtube.com/watch?v=XFxjy7f9RpY[/video]

Bu cocuk senin olsun :):):):) Haritayi cok iyi biliyor. Ben bile cevap veremezdim. :)

Olsun lambscim, anası gibi nerede ne var bilmemezlik yapmasın. :KK53:
Boğmaya ben de karşıyım çocuğu ama öğrenmesini isterim coğrafyayı benim eksiğim coğrafya bilgim çocuğumda olmamasını diliyorum.
:KK34::KK16:

Olsun lambscim, anası gibi nerede ne var bilmemezlik yapmasın. :KK53:
Boğmaya ben de karşıyım çocuğu ama öğrenmesini isterim coğrafyayı benim eksiğim coğrafya bilgim çocuğumda olmamasını diliyorum.
:KK34::KK16:

Zaten hep öyle olmaz mi? Anneler kendilerinin yapmak istedikleri seyleri cocuklarina havale ederler. :)
Benim bu oda dekorasyonu zevkim de oradan geliyor. Keske benim böyle odam olsaydiii diyee diye baktim resimlere :)

Avatarimi begenmene de cok sevindim!!!!

Son düzenleme:
Yok benim dogum, ama cocugum olsun istiyorum. Benim icin en güzel dilek sanirim, umarim en kisa zamanda hamile kalirsin olacak. :KK39: :KK19:

Senin fikrin de güzelmis. Turuncu yesil zit renkler enerji yaratir. Beyaz turuncu, beyaz yesil de cok sakinlik ve ayni zamanda enerji verir diye düsünüyorum. Aslinda temeli beyaz alip duvarlari yesil, objeleri turuncu yapabilirsin. Ya da duvarlar turuncu besik yesil, objeler beyaz vs... :) Düsündüm de hos bir kombinasyon olur. Haklisin bebek kücükken, daha sakin bir oda en iyisi olur. :) :KK34:

evet dediğin şekilde süper olur
o halde inşallah en kısa zamanda hamile kalman dileğiyle ,ben bir sıkıntı olmaz ise doğuma 1 ay kala odasını yerleştirmeye başlarım o zaman resimde atarım sana istersen belki fikir olur, benım düşündüğüm oda biraz küçük olacağı için daha sade ve son derece kullanışlı döşemeye özen göstericem :)

evet dediğin şekilde süper olur
o halde inşallah en kısa zamanda hamile kalman dileğiyle ,ben bir sıkıntı olmaz ise doğuma 1 ay kala odasını yerleştirmeye başlarım o zaman resimde atarım sana istersen belki fikir olur, benım düşündüğüm oda biraz küçük olacağı için daha sade ve son derece kullanışlı döşemeye özen göstericem :)

Cok tesekkür ederim!!! Insallah :KK17:
Cok memnun olurum. Hatta belki baska kisiler de katilir yardimci olmak icin. Evet haklisin, kücücük bebege büyük bir oda zaten cok gerekli degil, ama oda kücük olunca da objeleri falan dikkatli secmek gerekir. Sade olmasi senin de önceden dedigin gibi daha iyi olur.
Merakla bekliyorum :):):):)

Evet herkes bu fikirde sanirim. Belki bebek odasi olarak, su koyu mavi ahsap besikli sondan dördüncü sanirim, o uygun olabilir, gerci onda da tonlardan dolayi kasvetli bulan cok kisi olacaktir. Ama cocuk deyince mesela 3 yas ve üzeri, ben daha enerjisi yüksek bir ortam olur diye düsünüyordum. Kimse benimle ayni fikirde degil. :KK17::KK17:

Ama düsününce cocuklar genellikle düzeni ve sadeligi sevmezler ki? Severler mi?

ben sizinle aynı fikirdeyim.
bu tarzı çok ama çok zor bulmama rağmen, özgünlüğüne ve basmakalıp olmamasına bayılıyorum.
evim şahane programı gibi ev diziyoruz bizler. mobilyaları al, objeleri al, koy.
kişisellik, öznellik yok.
ben bize ait (eşimle bana), çocukluğuma ait çok ilginç şeyleri saklıyorumç
ingilizce hocamın bana ingilizce "ilerde belki yazar olursun" yazdığı kağıdı, hocalarımın imzalarını, küçükken tuttuğum defterleri, karnelerimi, eşimle yazdığımız mektupları, ettiğimiz hediyeleri... her şeyi. hatta nişan tepsimi bile asılabilir, tablo gibi bir şey yaptırmıştım. bir gün hepsini çerçeveletip asabilirim :KK16:
bu tarz tam benlik.

çocuğumun da büyüdükçe doldurduğu duvarlar ve sunduğu fikirler beni hayran bırakabilir kendisine...

sevgiler :KK16:

Son düzenleme:
Paylaştığınız tarzda çocuk odalarını ben şahsen seviyorum :)

Fakat TR'de yandaş bulmanız çok zor çünkü insanımızın buna hazır olduğunu düşünmüyorum.
Düşünün, her tarafta bahsettiğiniz prens/prenses odalarından bolca bulunmakta. Paylaştığınız görsellerle onların arasında çok fark var bence. Bu kadar keskin bir geçiş herkes için kabul edilebilir olmayabilir.

İnsanların algısını değiştirmek hem çok zor hem çok kolay. Bu algı değiştirme işini "moda" dediğimiz kavram çok kolay gerçekleştirebiliyor. Zevk... deniyor ya hani, ben bu kelimenin yüzde yüz kişiye göre değiştiğine inanmıyorum...
İnsanlar birilerinde gördükçe alışıyorlar, beğenmeye başlıyorlar ve kendi tarzlarının o olduğunu zannediyorlar.

Mesela country tarzını bundan seneler önce görseydi aslında küçümseyecek çoğu insan şu an moda olduğu için bayılıyor.
Özetle bu paylaştığınız tarz, moda olsaydı birçok kişi ölüp bitmişti :-)

Fakat TR'de yandaş bulmanız çok zor çünkü insanımızın buna hazır olduğunu düşünmüyorum.
Düşünün, her tarafta bahsettiğiniz prens/prenses odalarından bolca bulunmakta. Paylaştığınız görsellerle onların arasında çok fark var bence. Bu kadar keskin bir geçiş herkes için kabul edilebilir olmayabilir.

İnsanların algısını değiştirmek hem çok zor hem çok kolay. Bu algı değiştirme işini "moda" dediğimiz kavram çok kolay gerçekleştirebiliyor. Zevk... deniyor ya hani, ben bu kelimenin yüzde yüz kişiye göre değiştiğine inanmıyorum...
İnsanlar birilerinde gördükçe alışıyorlar, beğenmeye başlıyorlar ve kendi tarzlarının o olduğunu zannediyorlar.

Mesela country tarzını bundan seneler önce görseydi aslında küçümseyecek çoğu insan şu an moda olduğu için bayılıyor.

açıkçası ben de country tarzını moda olduğu için mi beğeniyorum bilmiyorum ve aslında bundan endişe ediyorum :KK30:
eskiden dekorasyonla ilgilenmezdim. sonra evim dergisi almaya başladım, ucuz diye :KK9:
sonra dekorasyon sayfalarını takibe başladım.
derken country beğenilerim başladı. öyle çok aşık değilim, salonda sevmiyorum country tarzı mesela. yatak odası ve mutfakta seviyorum.
aslında sevdiğim yanı ferah ve kaliteli malzemelerin kullanılması.
ama gelin görün ki dergide göre göre bohem tarzı da çok sevmeye başladım. hatta salonumu öyle yapayım dedim, bakalım becerecek miyim. çok ama çok zor.
bohem tarzda çingene renklerine ve etnik desenlere bayılıyorum:KK16::KK16:

Çok beğendim seviyorum bu tarzı zaten... Türkiye de ulaşmak da sandıgınız kadar zor değil belli alıs veriş siteleri esya olsun dekoratif parcalar olsun cok satıyor bu tarza uygun... Ayrıca Kadıköy'ün, Taksim'in ara sokaklarını, sahafları vs de gezerseniz birçok parça bulursunuz.

Tarzlar kendi içinde de ayrılır... Belli bir tarzı benimseyebilirsiniz ama evin her yerine aynısını yaymaktansa farklı odalarda farklı varyasyonlarını kullanabilirsiniz.

Genel olarak soft acık pastel renkler agırlıklı evimde ama calısma/dinlenme odamızı daha İskandinav tarzına yönelik döşedik mesela. Beyaz kırmızı ve toprak tonlarının baskın oldugu bir odayı etnik desenli bir kilimle tamamladık. Evimin diğer köşelerine nazaran oranın daha farklı bir havası var. Orada vakit gecirmeyi daha bir baska seviyoruz.

Country nin moda olması konusuna gelince evet bircok kişi için geçerli olabilir ama kişi bazında. Bu dekorasyon tarzı yıllardır Avrupa da biliniyordu zaten...Modası orada hiç geçmedi çünkü orada moda değil bir tarz bu. Geçebilecek bir şey olduguna da inanmıyorum temeli eskiye dayanıyor cunku.

Dilerim burada da bir tarz olarak yerlesir ve kalır... Göz yoran grili siyahlı pullu taslı evlerden sonra insanların bu akımı benimsemesine cok seviniyorum ben...

Sevgiler...

açıkçası ben de country tarzını moda olduğu için mi beğeniyorum bilmiyorum ve aslında bundan endişe ediyorum :KK30:
eskiden dekorasyonla ilgilenmezdim. sonra evim dergisi almaya başladım, ucuz diye :KK9:
derken country beğenilerim başladı. öyle çok aşık değilim, salonda sevmiyorum country tarzı mesela. yatak odası ve mutfakta seviyorum.
ama gelin görün ki dergide göre göre bohem tarzı da çok sevmeye başladım. hatta salonumu öyle yapayım dedim, bakalım becerecek miyim. çok ama çok zor.

Evet bohem tarzı uygulamak çok çok zor. Çünkü düzensizlik gibi görünse de kendi içinde bir düzeni var. Zaten karışık ne koysan olur arada kaynar gider gibi düşünmek doğru değil. Her nesnenin düşünülerek alınıp yerleştirilmesi gerekiyor.

Country'ye gelince de Cookie_Dough'un da dediği gibi aslında bir tarz. Ama ülkemizde bence hala birçok kişi için moda çünkü çoğu yerde yanlış şekilde kullanılıyor.

ama dekorasyon stillerini doğru uygulamanın bir yolu olmalı :26:
ben evim dergisini bu sebepten takip ediyordum bir ara; ama pek bir şey verdiği yok.
benim istediğim böyle ders kitabı gibi, şu stil 5'e ayrılır. şu şu özellikleri barizdir, yapılmaması gerekenler şunlardır demesi...
bilmediğim yanlış kullanılıyor diyemiyorum. sadece hislerimle "bu country uygulamaya çalışmış galiba ama olmamış" diyorum.
dekorasyon çok zor bir şey :26:
halı, perde, avize seçimi hele :KK25:
bir işten anlamamak ne zor :KK50:

Konum ilerlemis hatta bohem tarzini sevenler eklenmis ve ben fark etmemisim!!!!!
Özür dilerim! :) Sohbet allinip budaklanacagi anda, ben ortaliktan yok olmusum :)

ben sizinle aynı fikirdeyim.
bu tarzı çok ama çok zor bulmama rağmen, özgünlüğüne ve basmakalıp olmamasına bayılıyorum.
evim şahane programı gibi ev diziyoruz bizler. mobilyaları al, objeleri al, koy.
kişisellik, öznellik yok.
ben bize ait (eşimle bana), çocukluğuma ait çok ilginç şeyleri saklıyorumç
ingilizce hocamın bana ingilizce "ilerde belki yazar olursun" yazdığı kağıdı, hocalarımın imzalarını, küçükken tuttuğum defterleri, karnelerimi, eşimle yazdığımız mektupları, ettiğimiz hediyeleri... her şeyi. hatta nişan tepsimi bile asılabilir, tablo gibi bir şey yaptırmıştım. bir gün hepsini çerçeveletip asabilirim :KK16:
bu tarz tam benlik.

çocuğumun da büyüdükçe doldurduğu duvarlar ve sunduğu fikirler beni hayran bırakabilir kendisine...

sevgiler :KK16:

Kesinlikle öyle krizsavar, basmakalip mobilyalar, düzenler, bazen iki komsuda da ayni mobilyalar... Evdeki esyalarin hepsi satin alinmis seyler... O zaman gercekten kisisellik yok oluyor.
Ne güzel esimin annesi de herseyi saklar, esimin herseyi dolaplarindadir. Kücük kagitlara cizdigi hayvan resimleri bile mi durur?
Duruyor.
Kesinlikle ileride bir odayi öyle sevdiginiz size ait olan esyalarla zenginlestirebilirsiniz!

çok sevdim ben ya ama birazcık daha sadeleştirilebilir :KK54:

limon1988, begenecegini tahmin etmistim. Evet sadelestirerek kullanmak da güzel olabilir. :)

Kesinlikle öyle. Insanlarin algilari pazarin sundugu ile dogru orantili aslinda. Ve kesinlikle birbirimizden görerek begeniyoruz
bazi seyleri, bu konuda cok haklisiniz. Özellikle de aklinda bir tarz yoksa kisinin, etkilenmesi cok kolay oluyor.

Country tarzi, cokk haklisiniz. Gercekten begenen ve icindeki tarzin ortaya ciktigini hissederek bu tarza yönelenler de yok degil elbette ama pek cok kadin moda olmasiyla birlikte begenmeye basladi. Dediginiz gibi seneler önce bu tarzi konu basligi acsaydim belki de cok begeneni cikmayacakti.

Fakat tabi yine de bazi insanlarin tarzi ve zevkleri kesinlikle var. Ben mesela :KK16: Country tarzinin begendigim cok begendigim yanlari var ama cok asiri romantik kalan versiyonlarini hic begenmiyorum. Ya da modern dizayn evler, hic ama hic begenimi toplayamadi, cocukken bile sevmezdim. Simli, pullu, yanardönerli objeler de hic tarzim degildir mesela etrafimda herkes bilir. :)

Bence krizsavar, zaten illa tek bir seyi begenecegiz diye bir sey yok, istedigin sekilde kombine edebilirsin. Salonunu bohem yaparsin, yatak odani daha country tarzina yakin yaparsin. Hatta ayni yerde kullanip kendi tarzini da yaratabilirsin.
Dergileri karistirirken de kendi zevklerinde olanlari secip alarak her zaman sana ait olani yaratmaya calis.
Begenmediklerini ele, begendiklerini al, senin olsun. :)
Elestiren de elestirsin, senin o, kime ne :KK1:

Çok beğendim seviyorum bu tarzı zaten... Türkiye de ulaşmak da sandıgınız kadar zor değil belli alıs veriş siteleri esya olsun dekoratif parcalar olsun cok satıyor bu tarza uygun... Ayrıca Kadıköy'ün, Taksim'in ara sokaklarını, sahafları vs de gezerseniz birçok parça bulursunuz.

Tarzlar kendi içinde de ayrılır... Belli bir tarzı benimseyebilirsiniz ama evin her yerine aynısını yaymaktansa farklı odalarda farklı varyasyonlarını kullanabilirsiniz.

Genel olarak soft acık pastel renkler agırlıklı evimde ama calısma/dinlenme odamızı daha İskandinav tarzına yönelik döşedik mesela. Beyaz kırmızı ve toprak tonlarının baskın oldugu bir odayı etnik desenli bir kilimle tamamladık. Evimin diğer köşelerine nazaran oranın daha farklı bir havası var. Orada vakit gecirmeyi daha bir baska seviyoruz.

Country nin moda olması konusuna gelince evet bircok kişi için geçerli olabilir ama kişi bazında. Bu dekorasyon tarzı yıllardır Avrupa da biliniyordu zaten...Modası orada hiç geçmedi çünkü orada moda değil bir tarz bu. Geçebilecek bir şey olduguna da inanmıyorum temeli eskiye dayanıyor cunku.

Dilerim burada da bir tarz olarak yerlesir ve kalır... Göz yoran grili siyahlı pullu taslı evlerden sonra insanların bu akımı benimsemesine cok seviniyorum ben...

Sevgiler...

Sizin de begenilerinizle destek olmaniza cok sevindim. Kesinlikle farkli odalari farkli dizayn etmek fikrinize bayildim. :KK16: Eger daha büyük bir evim olursa ben de öyle yapacagim. Bir odayi acayip renkli etnik bohem karisik dösemeyi planliyorum. Iskandinav tarzi diye internette bakinca cok basarili örnekler cikmiyor ama sizin bunu uygulamaniza sevindim. :)

Aslinda Türkiye bence farkli objelerin satin alinmasi konusunda cennet. Dediginiz gibi özellikle Istanbul Sultanahmet, Taksim civarinda ara sokaklarda cok güzel seyler bulunabilir. Hatta Anadolu`yu gezmek lazim... Üstelik etnik desenler de Avrupa`ya Asya`dan tasiniyor. Mesela benim evimdeki halilari insanlar görünce, aaaa cok güzel diyorlar, neden? Cünkü farkli.

Belki de ana nokta bu: farklilik! :) Country tarzi da su an insanlara farkli geliyor, o yüzden kisa sürede sevildi.

Ama yine modern dizaynlar da cok tutuluyor cünkü o da kimilerine göre etnik boguculuktan uzak...

Evet bohem tarzı uygulamak çok çok zor. Çünkü düzensizlik gibi görünse de kendi içinde bir düzeni var. Zaten karışık ne koysan olur arada kaynar gider gibi düşünmek doğru değil. Her nesnenin düşünülerek alınıp yerleştirilmesi gerekiyor.

Country'ye gelince de Cookie_Dough'un da dediği gibi aslında bir tarz. Ama ülkemizde bence hala birçok kişi için moda çünkü çoğu yerde yanlış şekilde kullanılıyor.

Deylayt aslinda bohem stili su an bir akim seklinde oldugu icin bize dogru düsünüp dogru koymamiz gerekiyormus gibi sunuluyor. Mesela bohem insanlari düsünürsek, adi da üstünde oldugu gibi, özgün harekete odakli bir akim. Istedigini alip istedigin yere koyabilme özgürlügü, mesela cercevelerin biri büyük biri kücük, kimi egri, kimi dik... Bile bile yapilmaktan cok, düzeni takmadiklarindan kaynakli olduugnu düsünüyorum. Fakat bir akim bir dizayn bicimi haline geldigi icin bize simdi üzerinde cok düsünmemiz gereken bir seymis gibi geliyor. Cok yakindan tanidigim birinin evi bohem, kendileri de hippi geleneginden geliyorlar, dizayn kelimesi bohemin ruhuna bile aykiri, hayir icimden geldigi icin bu esyalar burada, icimden geldigi gibi asiyorum resimleri
demisti.

ama dekorasyon stillerini doğru uygulamanın bir yolu olmalı :26:
ben evim dergisini bu sebepten takip ediyordum bir ara; ama pek bir şey verdiği yok.
benim istediğim böyle ders kitabı gibi, şu stil 5'e ayrılır. şu şu özellikleri barizdir, yapılmaması gerekenler şunlardır demesi...
bilmediğim yanlış kullanılıyor diyemiyorum. sadece hislerimle "bu country uygulamaya çalışmış galiba ama olmamış" diyorum.
dekorasyon çok zor bir şey :26:
halı, perde, avize seçimi hele :KK25:
bir işten anlamamak ne zor :KK50:

Bence yüregin sesini dinlemek gerek. :) Dergiler, örnekler sadece fikir vermesi acisindan güzeller. Geriye kalan biraz kendi
yaraticiligimiz olmali. Üstelik mesela kendi yaraticiligimiz sayesinde yaptigimiz seyler, bizi daha cok mutlu eder. Daha cok bize ait
hissettirir. Kimseyi de düsünmeden yapmali bence. Kim ne der fikrini de aklimizdan cikarmaliyiz kendi evimiz söz konusu olunca.

Bakarken yoruldum,çok dağınık.Birde burada bir çocuğun olduğunu düşünün daha da dağılıcak,çocuğun bile dikkatini dağıtır bence.

bense hepsini beğendim, şehzade ve prenses odalarından çok daha güzel, tarzı var ve çocukların hayal gücünü geliştirebileceğini düşünüyorum

X