Borç vermeyen arkadaş?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsan tatil planı yaptığı birlikte başbaşa tatile gidebileceği insana 500 tl borç vermek istemiyorsa burada büyük bir sıkıntı var. Konu sahibi kırılmakta haklı, ben de garipserdim. Ben herhangi bir şeyimi paylaşacak yakınlıkta olmadığım biriyle tatile gitmem, insanlar yalnızlıktan neler yapıyor hayret.

Ben olsam böyle birini arkadaşım saymam.

İnsan tatil planı yaptığı birlikte başbaşa tatile gidebileceği insana 500 tl borç vermek istemiyorsa burada büyük bir sıkıntı var. Konu sahibi kırılmakta haklı, ben de garipserdim. Ben herhangi bir şeyimi paylaşacak yakınlıkta olmadığım biriyle tatile gitmem, insanlar yalnızlıktan neler yapıyor hayret.

Ben olsam böyle birini arkadaşım saymam.
Canim benim boşver bunlar soruyu anlamamış borca takmışlar laf yetistiriyorlar beni bir kaç kişi anladı güzelce yorum yaptı o bana yeter 🥰

Farkında mısın bilmiyorum ama sorumdan gitmeni söylediğim halde hala burada olup cevap yetiştirmeye çalışan sensin gitmen için daha ne olması gerekiyor ki?
Ben böyle basit rezillikleri izlemeyi seviyorum çevremde çok yok farklılık oluyo
Senin git demen kal demen hiiiç bir tarafımda değil

Arkadaşlar benim bir yıllardır gorustugum cocukluk arkadasim var,bu arkadasimla cok para sıkıntısı yasamaya basladim ve asiri sinirlerimi bozmaya basladi bu konu. Mesela beni bir yere davet ediyor,param yokken paramin olmadigini soyluyorum inanmiyormus gibi küsüyor trip atıyor,ve paramın olmadigini bile bile tekrar bir yerlere davet ediyor hiç hani tamam bir kahve ismarlamasın onu da istemem kesinlike ama hem kendi cagiriyor, bari borç vereyim gel sen bana sonra ode falan demiyor param yok dedigimde de konuyu geçistiriyor duymamazliktan geliyor bunu çok kez fark ettim. Bu arkadasimla biz bir yere gidicektik plani yaptık yeni martin sonlarına dogru,hatta kendisi biraz pahali bir otel gosterdi hani o kadarina yetmeyecegini söyledim ona ragmen bana surekli daha pahalı seyler suraya mi gitsek buraya mi diye soruyor dalga geçiyormuş gibi ben para ayarladım bu aralar sıkışıgım normalde kimseden ne borç isterim ne parasız gezerim ama yine de fazladan bulunsun diye ondan 500 lira borç istedim 10 gün sonra ödemek için 1 ay bile degil ki borcuma çok sadigimdir. Bir kredi kartı ekstreme bakayım dedi tamam dedim ama mutlaka haber etmesini soyledim iki gün geçti haber etmedi haber etmedigi yetmezmis gibi beni yemek yemeye davet etti bile bile ben kabul etmedim tabiki de para ayarlamaya çalışıyorum diye kendisi bu gun 11 bin lira borç odedim bu ay sıkısıgım yazmis birden bire başka bir konu konusurken bana duyurmaya calisti galiba hiç demedi bile ya ben sana borç veremiyorum sıkısıgım diye asla bir şey demedim ama bir insan sıkısıgım deyip borç istedigimi bile bile daha neden bir yerlere davet eder ki dalga geciyormus gibi gelmeye basladi artik bana ki buluşmayinca da neden gelmiyorsun aramıyorsun sormuyorsun diye sürekli trip atıyor fakat çok kez yüzüne vurmama rağmen o kadar anlamamazliktan geliyor ki sizce bu kişinin amacı ne ya gerçekten mi anlamiyor bilerek mi yapıyor anlamadım bilette aldık artık iptal de edemem ama o kadar tadim tuzum kaçtı gitmek istemiyorum ki hep ben abartıyorum diye düşünüyordum fakat hiçte abartmadigimi fark ettim siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ya ne yapabilirim
Bana biraz beleşçi gibi geldiniz, para yedirmiyor diye kızmışsınız, fazla beklentiye girmişsiniz...

Bence hiç değil ya Ayda emin misin insanlar 40 yılda bir ister ve utanıp sıkıldığı birşey bence arsız olup otlakçı tipler var ama özgüvenli değil sülük olarak gözüküyorlar canım 🤭😂
Utanıp sıkılarak borç isteyen insanın zaten aşağılık kompleksi vardır canım bir insan neden borç isterken utanır sıkılır ki can alıyor kötü bir şey yapıyor sanki bunlar ne saçma yorumlar boyle😂

Ayrıca kimse 500 tl vermek zorunda değil diyenleri çok garipsedim, tatile gidecek yakınlıkta olduğun birine eğer sende varsa karşılıksız da verirsin. İstanbulda ortalama bir yerde arkadaşına yemek ısmarlasan 500 tl tutar zaten. 500 tl’yi bu kadar değerli görüyorsak ülke ekonomisi ve bireysel koşullara ağlamak gerek ya da aşırı cimrilik mi ben anlam veremedim 😄😄

Bence hiç değil ya Ayda emin misin insanlar 40 yılda bir ister ve utanıp sıkıldığı birşey bence arsız olup otlakçı tipler var ama özgüvenli değil sülük olarak gözüküyorlar canım 🤭😂
Borç istemek özgüven demiş :KK70:
Tespite gelin ya. Dünyanın hiçbir yerinde borç isteyen birini özgüvenli bulmak gibi bir şey yoktur herhalde. :)
Vayy nasıl da güzel borç istedi helal falan. :KK70:

Ayrıca kimse 500 tl vermek zorunda değil diyenleri çok garipsedim, tatile gidecek yakınlıkta olduğun birine eğer sende varsa karşılıksız da verirsin. İstanbulda ortalama bir yerde arkadaşına yemek ısmarlasan 500 tl tutar zaten. 500 tl’yi bu kadar değerli görüyorsak ülke ekonomisi ve bireysel koşullara ağlamak gerek ya da aşırı cimrilik mi ben anlam veremedim 😄😄
İnan o kadar içim şişti ki asko yorumları okurken,şaşkınlıkla okudum çevremde boyle cimri ve borca takık insanlar görmediğim için hayretler içerisinde kaldım. Ozellikle de borcu öcü gibi,dunyanin en igrenc en kotu seyiymis gibi gormeleri bile beni şoka ugratti.Sorumu algıda seçicilik yapıp o kadar istedikleri yere çekip,gereksiz duyar kasmislar ki sanki ben arkadasimin parasını yiyor muşum para yedirmiyor diye kiziyor muşum gibi şok oldum konunun borçla ya da arkadasimin bana borç vermemesine kızmakla uzaktan yakından alakası yok sormak istediğim çok başka anlamıyorum yani dertleri ne cidden😂

Konuyu tam okumadan yorum yapmışsınız elimde tatile gidecek zaten para var,500 lirayı fazlası elimde bulunsun diye istedim oraya da yazmisim yoksa 500 lirayla hangi tatilden bahsediyoruz? Hayatımda ilk kez istedim zaten,surekli borç isteyen birisi degilim uzun vadeli de olmadığı için ailemden istemek istemedim 10 gün sonra geri odeyecegim için bunu istedim

Martin sonunda tatile gidiyorsunuz
Tatil paranız hazır
Ama şimdiden yanınızda fazladan bulunsun diye 500 tl istiyorsunuz ama onu da 10 gün sonra yani tatile gitmeden önce geri vereceksiniz
Arkadaşınıza da bu şekilde soylediyseniz bir anlam veremeyip de vermemiş olabilir çünkü borç isteme sebebiniz çok mantıksız

500 lira borç istemek kişinin ilişkisine göre olabilir evet ama ben de tatil için para ayırabilen bir insanın 500 liraya ihtiyacı olmasını garipsedim. Kartlar patlamış olur maaşı alana kadar günü geçirmek için istemiş olsanız tamam da tatile gidebildiğiniz için arkadaşınız ne alaka demiş olabilir zaten alacak verecek işinden hoşlanmıyordur vb. sebepler sayılabilir.

Ayyyy toxic kitleye maruz kaldım ablacım anlamadiginiz yarım yamalak okuduğunuz seylere bilirkişi raporu koymaktan vaz geçin artık. Kimse kimseye borç vermek zorunda degil,kimseyi de oyle bir seye tabi tutmuyorum borç istemeye de öcü gozuyle bakmaktan da dünyanın en kötü en iğrenç şeyi gibi görmekten de vazgecin herkes sizin arkadaslariniz gibi borcuna sadiksizlik yapmıyor benim kizdigim nokta verip vermemesi degil ben haber vermesini beklerken onun bana mutlaka haber edicem diyip haber etmemesi söylememesi
Burda herkese laf anlatmaya uğraşma :) biri bu tarz bir yorum yaptığında diğerleri de aynı şekilde linçlemek için uğraşır.

Konuya gelince ben arkadaşınızın hoş davranmadığını düşünüyorum. Param yok dediğinizde ben ısmarlarım demiyorsa bile sıkışık olduğunu bildiğim arkadaşıma ben kendim para gönderirim sormasına gerek kalmadan . Aynı şekilde bende sıkışık olduğumda arkadaşlarım bana gönderir. Arkadaşlığınızı gözden geçirin.

Utanıp sıkılarak borç isteyen insanın zaten aşağılık kompleksi vardır canım bir insan neden borç isterken utanır sıkılır ki can alıyor kötü bir şey yapıyor sanki bunlar ne saçma yorumlar boyle😂

Saçma değil bunun özguvenle alakası yok herkes kendine yetebilmeyi ister ihtiyaçlarını kendi karşılamak ister ve ben genel konuşuyorum şahsi değil istersen 10 insan çevirip sor. Özgüven konusunu çok dile getiriyorsun aslında arkadaşın sürekli oraya buraya çağırması da senin hoşuna gitmiyor içlendin o halde çok özgüvenli isen karşıla ben karşılayamıyorum de seni çağırıyor ya pahalı yerlere şuan için durumum yok demiştin (bu mantıkla o zaman. )
.Salt olarak karşılayamayacağım tatile gitmem bunu aksine ayağını yorganına göre uzatmak ve bilinçli olmak olarak bakıyorum. Arkadaşlık frekansımın tutmadığı kişilerle hiç gitmem zaten 3ün 5 in hesabını yapacak kadar tedirgin olacağım biriyle.
Uyumsuzsunuz ortak noktalarınız bence yok. Sana haber vermemesi kabalık zaten.

Ya konu da ki rakam o kadar enteresan ki marketten 2 poşetle çıkacağın para. Asgari ücrette ki 2 TL gibi mevzu. 😂😂
Paranın enteresanlığını geçtim mantıklı tek bir cümle kurmak yerine onu geçin bilmiyorum o an öyle yapmak içimden geldi istedim , o an hesap edemedim sanırım vs dese yine insanlığına verilir ama resmen kendini rezil ettikçe etti sırf cevap vermemek için saçmalamakta sınır tanımadı önce sağa sola saldırdı cevabını alınca da biz saldırmışız moduna girdi çok ilginç bir hasta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X