Borçluyken kaynanamları tatile yollayacak eşim

Enişte olmayacağı aşikar. kayınvalide yazılmasını kastetmiştim. Ne kadar saygı ve mesafe olursa o kadar huzur olacağını düşünüyorum. Ama bu şekilde sorduğunuza göre aynı fikirde olmayabilirsiniz ona da saygı duyarım.
Kısaca kv de diyebilirdi
Tercih meselesi tabiki sorun yaşıyorsa konusuna bakarak kaynana demesi daha doğal bence.
Burada kaynana denir de suratına demiyordur, ben de demem öyle.

o bu kadar dusuncesiz davraniyorsa ve eger siz de calisiyorsaniz kesenizi ayirin bakalim. ortak yapmayin hicbir seyi kendinize kadar alin satin onun da cok parasi var ki madem bilet alsin. sizden bir kurusnisletmeyin ona

Merhabalar kızlar,
Eşimle 2 gün soğuktuk, ufak bi cinnet geçirdim, o hiç bir şey olmamış gibi davranıyordu bende her yanıma geldiğinde kendime alışveriş yapıyordum onun tadı biraz kaçtı.
Sonra ertesi gün eşime bi liste hazırladım karşılanacak tüm masrafları ekledim. Baya kabarık bir liste oldu ve gerçekten şaştı kaldı.

Kendi hesabımda bişey kalmadığını söyledim ve kişisel ihtiyaçlarım için para istedim havale yaptı.

Şu anda kara kara düşünüyor ve annesigilin tatil için net bir cevap vermedim ben diye geri vites yapıyor.

Birazda o düşünsün…

o bu kadar dusuncesiz davraniyorsa ve eger siz de calisiyorsaniz kesenizi ayirin bakalim. ortak yapmayin hicbir seyi kendinize kadar alin satin onun da cok parasi var ki madem bilet alsin. sizden bir kurusnisletmeyin ona

+++
En temizi bu bence, ben olsam eve tek kurus koymam, bana guvenip anasini gezdirmesin ... madem cok parasi var gecindirsin evi.

Merhabalar kızlar,
Eşimle 2 gün soğuktuk, ufak bi cinnet geçirdim, o hiç bir şey olmamış gibi davranıyordu bende her yanıma geldiğinde kendime alışveriş yapıyordum onun tadı biraz kaçtı.
Sonra ertesi gün eşime bi liste hazırladım karşılanacak tüm masrafları ekledim. Baya kabarık bir liste oldu ve gerçekten şaştı kaldı.

Kendi hesabımda bişey kalmadığını söyledim ve kişisel ihtiyaçlarım için para istedim havale yaptı.

Şu anda kara kara düşünüyor ve annesigilin tatil için net bir cevap vermedim ben diye geri vites yapıyor.

Birazda o düşünsün…
Yani bütün suç sizdeymiş aslında. Adam bilmiyormuş ki bu kadar para gittiğini eve? Sizin ihtiyaçlarınız gökten iniyor sanıyormuş. Bebek gibi besliyormuşsunuz herifi. Biz de çocukken atmler bedava para verir sanırdık öyle bir hayat sunmuşsunuz kendi elinizle, gerçek hayatı görünce bi hönklemiş adamcaaz.

Merhabalar kızlar,

Birazda o düşünsün…
Harikasın. :KK54: Evin ihtiyaçlarını karşılamak tek senin görevin değil. Eksiye düşeriz diye eşine sorumluluk vermekten sakın vazgeçme. Vazgeçersen senin harcamadığın kuruşlarla başkaları keyif sürecek unutma sakın.

Merhaba kızlar,

Biz ev aldık ve çok borçlandık, aylardır her harcamamı kuruşuna kadar saymak zorunda kaldım. Kışın ev almadan bu yaz için bir tatil planı yapmıştık onunda günü yaklaşıyor ama maalesef kenarda 5 kuruşumuz bile kalmadı.

Aynı zamanda görümcem tutturdu kaynanamların 30.ncu evlilik yıldönümü diye onlara büyük süprizler ayarlıyor.
Dün eşim eve girince görümcemle görüntülü konuşuyordu, eşime demiş ki annemleri tatile yollayalım yurt dışına. Eşimde tamam demiş, bana diyor ki bütçemize göre öderiz. Fakat şu an bütçemiz sadece haftalık alışverişimize bile yetmiyor!!

Eşime sakin bi şekilde anlattım şu zamanda bizim yurt dışına uçak bileti alacak paramız mı var diye ? Çok bozuldum 2 hafta önce benim doğum günümdü bana bi çöp bile almayan adam annesigile 30. yıl hediyesi için tatile yolluyor.

1 ay sonra gitmemiz gereken tatili bile ben iptal etmeyi düşünürken onun yaptığı çok zoruma gitti. Görümcemde düşüncesiz halbuki onlardanda borç aldık hiç düşünmüyordum paramız var mı yok mu.

Görümcem uzakta oturuyor, 2 hafta sonra kaynanam oraya gitme teklifi yaptı ama yine aynı şekilde bi ton masraf çıkıyor. Bize teklif ediyor ama benzini vs hep eşim ödüyor. Bizim zaten tek temel ihtiyaçlarımızı karşılayamazken yine yoktan bi ton masraf çıkartıyorlar. Bıktım eşimin düşüncesizliğinden.

Ne düşünüyorsunuz kızlar ?
Benim esimde ayni kafasiz bizim de borcumuz var yıllardır sürünüyoruz ev yok araba yok vs ama esim babasına kurban icin borç para vereceğini söyledi üstelik 2 tane de zengin abisi var bizim gülümüz yok onlarin herseyi var abileri babasına o kadar durumları olmasına ragmen yardım edemeyeceğini söyledi bizimki atladı cok varmis gibi simdi de ne halt edeceğini şaşırıyor tüp bebek yaptıralım diyorum para yok diyor araba alacam diyor..evlilik de hata yaptigimibile bile devam etmek zorundayım ikinci çocuğum olursa ona sarılırım dedim o da hayal..

Yani bütün suç sizdeymiş aslında. Adam bilmiyormuş ki bu kadar para gittiğini eve? Sizin ihtiyaçlarınız gökten iniyor sanıyormuş. Bebek gibi besliyormuşsunuz herifi. Biz de çocukken atmler bedava para verir sanırdık öyle bir hayat sunmuşsunuz kendi elinizle, gerçek hayatı görünce bi hönklemiş adamcaaz.

Adama bi üzüldüm şu an bak :KK70:

X