Boşan demeyin..Akıl istiyorum

Şu an her şeyi konuşmayın hepsini yeri farklı farklı zamanlarda gelecektir. Size yaptığının kat kat fazlasını farklı farklı zamanlarda yapın içiniz anca soğuyacaktır ve sizden asla üstün biri değil unutmadan kuzeniniz dahil hiçkimsenin ne okuduğu ne yaptığı onu asla ve asla ilgilendirmez bir an önce kessin sesini

Söyleyin ama bir şey değişeceğini sanmıyorum.
Fark etmeden siz de eşinize benzemişsiniz mesela adam kuzenin ne okudu diyor çok küçük ve çok doğu bir şehirde okudu diyorsunuz ne alaka bölümü söyleyin geçin siz de kuzeni küçümsüyorsunuz eşinize karşı,belki de sizi daha çok küçümsemesin diye.
Yani eşe anlatın hatta sizi anlasın ama yine de olmaz,geçmez o kırılganlık.
Sizin kendinize kendinizi ispat etmeniz lazım,bilgi derya deniz şimdi orası ayrı ama genel kültür olarak çoğu ortamda kendimi ifade edecek bilgi ve kültür birikimine ulaştım ben durumuna gelmeniz lazım.
Belki de çoktan geldiniz siz kendinize dönün bence eşinizin oluruna ihtiyacınız yok ki belki o da koca bir sıfır. Ben eşinizin durumu ne hiç anlamadım mesela.
Boş boş konuşuyor olabilir.
Mesela coğrafya bilsen anlardın hehe demiş ya belki de açıklayamıyor sorduğunuz soruyu ondan öyle cevap veriyor.

Sakın durduk yere eskiden sen bana bunu demiştin diyip karizmayı çizme. Üni konusu falan açılırsa söyle bir şekilde laf sokarsa sen de zaten şöyle demiştin eskiden demek ki üni li kadınla evlenmeyecek bir seviyede erkeksin de.

Eğer boşanmayacaksanız ve şimdi öyle şeyler yapmıyorsa bence gerek yok durduk yere hatırlatmaya
Hem de erkeklerin %70i bak ben şöyle kırıldım şöyle darıldım konuşmalardan hiç etkilenmiyor bence.
İçinizde kalan şeyleri arada laf sokarak dile getirebilirsiniz.
Bir gün bir şey sorarsa "bunu bilmiyor musun gerçekten şaka yapma ya bunu 3 yaşında çocuk bilir" de mesela şok olmuş şekilde
ya da bir şeyi yapamazsa ay tamam lütfen yapma işim şişti ben hallederim bir şekilde senden yardım istemedim say de.

Içinizdekileri dökmeden rahat edemezsiniz.. Kavga ederek değil gayet tatlı ve sakin bir dille buraya yazdıklarınızı yüzüne söyleyip kurtulun ve rahatlayın..

o sizi kendince asagilarken siz neden cevap vermediniz? evlenirken siz tahsil durumunuzu yalan soylediniz de esiniz sonradan mi ogrendi ? en bastan ortaokul mezunu oldugunuzu bilmiyor muymus?

Böyle iğnelemeleri insanların yüzüne yüzüne nasıl yapıyorlar anlayabilmiş değilim.
Alenen beni sinir eden insanlara bile böyle açıktan bel altı vuramıyorum kaldı ki en yakınıma yapayım. İnsanın ciddi problemleri olması gerek şöyle bir davranış sergilemesi için. Bu tiplerin hakkından lafını sakınmayan toksiğin dibi kadınlar gelir. Onun layığı sabahtan akşama kavga çıkaran, ertesi gün canım cicim diyen akşamına tekrar kavga çıkaran yeri geldiğinde okkalı küfürler savuran bir kafadan kontakmış ama maalesef size denk gelmiş.
Kaldı ki insanın beklentileri üst segmentse ona göre evlilik yapar. Sizinle evlendiyse denklik farkı yok demektir. Ayıya cesur ol demişler tutmuş yavrusunu yemiş misali en yakınlarını hırpalayanlar bir gün yapayalnız kalmayı hak ediyor. Ben bunları içimde tutamaz günü geldiğinde en ağır şekilde karşılığını verirdim. "Neden bana bunları dedin" demek çare olmuyor böylesine. Çünkü her şeye bir cevapları var. "Abartıyorsun" der geçerler mesela, insan abartmadığı günlere pişman olur.
Oxford mezunları kapısını aşındırırken yine de sizi seçtiyse bilemem tabii. Öyle bir durumda bile yine kendi tercihi olurdu. Eşiniz kendine dönüp bir sorsun ben kimim, bu hayatta neye derman oldum diye. Bir işe yarayan insanlar genelde başkalarıyla uğraşmazlar çünkü. Siz de biraz sesinizi çıkarın artık. Üniversiteyi okumuş bitirmişsiniz, geçmiş geçmişte kalmış.

Eşlerin eğitim durumlarının denk olması önemli kesinlikle. Sonra böyle sorunlar çıkıyor veya laf sokmaya ezmeye çalışmasa bile taraflardan biri aşağılık kompleksine giriyor. Ama eşiniz madem beğendi ve okumadığınızı bilerek evlendi sizi ezmeye hakkı yok.

Kendimi feda ettim derken demek istediği yani daha iyisini bulabilirdim ama seninle evlendim demek istiyor saçmalamış. İçinizde kalanları söyleyin derim.

Bence zamanında tepki vermeliydiniz. Siz şuan istediğiniz konuma geldiyseniz ozguveniniz yerine gelmeli. Öyle biri boş durmayıp hayatın bir noktasinda tekrar sizi bu yonden mutlaka igleneleyecektir. Bekleyin. Ve o anda gölü çakın

Bence taktik budur.

Zira konuşursanız bir de kompleksli damgası yiyeceksiniz.

Eşimle tartisltik az önce boş boş konuşma dedi.
Sende dolu konusan birini bul da kurtalililm ikimizde dedim.
Ya saçmalama ne alakasi var. Dedi.
Böyle söylemem hata mı sizce

Artık size o şekilde davranmıyorsa belki o da olgunlaşmıştır, geçmişte yaşamak mutluluk vermez. Evet hata yapmış keşke özür dilese. Ama davranışını düzeltmesi de özür olarak kabul edilebilir. Her konuda geçerli değil bu dediğim ama bu konuda belki de temiz bi sayfa açabilirsiniz

Ya adam sana neler demiş sen şurada bile böyle söylemem hata mı diyorsun
Konuyu açarken bile boşan demeyin diyorsun
Altın kaplama mı bu adam?
Seni ne kadar sindirmiş farketmiyor musun?
Ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen…

Ayyy okurken bile içim şişti. Adamları tepenize çıkarıp sonra da eee ben ne yapcam şimdi? O sizi küçümserken hiç mi onurunuz kırılmadı nasıl sessiz kaldınız ki defalarca olmuş bu. Siz de eşinizi bir konuda küçümseyin bakalım nasıl tepki verecek.. Hala hassas düşünüyorsunuz üstelik böyle saygısız birine. O anda tepki verilir ki bir daha cesaret edemezdi. Beğenmiyorsan defol git diyemediniz mi

Her sey bir yana size saygi duymuyor esiniz. Bu yuzden konusmaniz bir ise yarar mi, sanmiyorum. Dediklerinizi gercekten 'duyacak' bir adam degil belli ki.

Bence konuşun.Ayaküstü değil,laf sokarak değil.Seninle konuşabilir miyiz diye oturtarak.Bunları söylemen beni çok kırmıştı ve hala aklıma geldikçe üzülüyorum,bana bir özür borçlu olduğunu düşünmüyor musun deyin.Üste çıkmaya çalışırsa,üniversite mezunu olmanın sana bişey katmadığını görüyorum dersiniz.Ha zaten kıytırık bir üniversitenin kıytırık bir bölümünü bitirdiyse hiç böbürlenmesine gerek yok.Üniversite var üniversite var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…