Bosancam senden ama 4-5 sene sonra

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Sizin anlattıklarınızdan ben akdeniz anemisi tarzı bir hastalığa benzettim. Hastalığınızın ne olduğunu söyleyin diye demiyorum kesinlikle. Şunu diyeceğim, bu tarz hastalıklar eğer yeme içmeye uyumaya dikkat edilirse hiç sıkıntısız 20 sene bile nöbetsiz geçirilebilir diye sanıyorum. Bu yüzden herşeyden evvel, asla moralinizi hiç birşey için bozmayacaksınız. Beni yanlış anlamayın eşiniz sıkılmış da olabilir, bakmak da zor tabi ama bu sözün ne kadar kırıcı bir söz olduğunu bunun ciddiyetini anlaması lazım bir kere. İkincisi de arkadaşlar da söylemiş kenarda köşede birikiminiz yoksa yapmaya başlayın. Beni yanlış anlamayın lütfen, bazen kaybetme korkusunu hissettirmek gerek. Bir de sosyalleşmenin bir yollarını bulmaya çalışın. Bu tarz hastalıklar için pozitif enerji çok önemli. Farklı doktorlara danışmayı da ihmal etmeyin. Bir de buradan bizlere ulaşmayı ihmal etmeyin birbirimize destek olalım 🤗 her zaman her iyi insan için dilediğimiz gibi her şey gönlünüzce olsun dilerim 🙏

Senden bosanicam, ama bir 4-5 sene sonra.
Öyle mi, niye simdi degil.
Yok simdi olmaz, simdi cocuklar cok kücük, sende daha hala hastasin. Vicdanim el vermez seni bu durumda birakmaya.

Konusma bu sekilde basladi, öncesinden gelen bi kavga tartisma yok.
Baska birisi olamaz (su an icin en azindan) 100% eminim.

Tamam dedim, hatta simdiden bosanalim bence o kadar beklemeye gerek yok, sende bende kendimize gencken yol cizeriz. Cocuklarda su durumda sende kalsin. Ben hastayim bugün iyiyim yarin kötü halim belli olmuyor. Evde sende kalsin, ben tek oda bi yere giderim hem yakin olurum, hemde cocuklarin düzeni degismez dedim (cocuklarimi vermem söz konusu degil, tepkilerini ölcmek istedim)

Yok olmaz, simdi bosanmam, cocuklarida almam, ben kendi hayatimi istiyorum cocuklar olursa nasil olacak dedi.
Ben bakamam, biliyorsun dedim.
Zaten sen bu cocuklari iyi beslemiyosun (tatliyi asla vermemi istemiyor, ama kendisi yiyor), dedim iste tamam kalsinlar sende. Sen cok iyi bak, bende zaten anne olarak iyi bakilmalarini istiyorum ondan sende kalsinlar diye israr ediyorum dedim.

Hep sakince konustum. Kendi arada biraz sesini yükselti.

Bana gelince, hastayim, su an cok akut bir dönemdeyim, cok agir ilaclar kullaniyorum. Bazen yerimden kalkamiyorum bakima muhtac kaliyorum bazende hic birseyim yokmus gibi iyi oluyorum. Nadir bi hastalik, ismini yazmak istemiyorum ifsa olmamak adina.
Bu durum hemen hemen 8 aydir böyle.
Cok yoruldu biliyorum, cok kötü oldugum günlerde hem ise gidip geldi, hem evle hem cocuklarla hemde benimle o ilgilendi.

Eger bunu gercekden istiyorsa, yani bosanmayi ben ilk firsatta ayrilirim. Hic beklemem. Ama su an cözemiyorum, bunaldi da mi böyle, yoksa gercekden mi bosanmak istiyor. Bu yüzden nasil davranim cözemiyorum su an.
Çocuklarınız için de tebrik ederim 😊 bahtları açık olsun nasipleri bol olsun 🤗Allah gönülden dileyenlere de nasip etsin gönlünüzü ferah tutun

Önce 4 -5 sene sonra hala aktif mi degil mi görsun sonra bunlari kursun kafasinda ,ne garantisi var ki islerin tersine donmeyecegi nereden biliyor ?aptal adam.

Korktugumu da nerden cikardiniz?
O zaman hiç durmayın. Terk edin. Çocukları da bahane etmeyin. Çalışıp aslan gibi bakın çocuklarınıza.

Genelde çocuklar bahane edilir böyle durumlarda. Ama çocuklarınız, babası tarafından istenmeyen anneyle büyüyen birer psikopat olacağına, güçlü anneyle büyüsünler.

O zaman hiç durmayın. Terk edin. Çocukları da bahane etmeyin. Çalışıp aslan gibi bakın çocuklarınıza.

Genelde çocuklar bahane edilir böyle durumlarda. Ama çocuklarınız, babası tarafından istenmeyen anneyle büyüyen birer psikopat olacağına, güçlü anneyle büyüsünler.

Ben cocuklarimi Bahane etmedim ki, hastaligimi bile Bahane etmedim KI bu Bahane bile degil gercek.
Benim anlamaya calistigim bunu söyleme sebebiydi. Gercek mi, depresyon mu, caresizlik mi karaktersizlik mi kendimce bunu anlamaya calistim

Bu adam sizin hastaliginiz olmasa sanki coktan cekip gidecekmis gibi. Su an sadece millet hasta karisini birakip gitti demesin diye kaliyor gibi

Ben cocuklarimi Bahane etmedim ki, hastaligimi bile Bahane etmedim KI bu Bahane bile degil gercek.
Benim anlamaya calistigim bunu söyleme sebebiydi. Gercek mi, depresyon mu, caresizlik mi karaktersizlik mi kendimce bunu anlamaya calistim
Ağzından çıktı değil mi.
Bu lafı yutarsanız yarın daha ağırını söyler. Nasılsa ne duysanız o evde durmaya devam ediyorsunuz.

Depresyonu varsa tedavi olsun

8 ay oldu, bunun iki ayini bakima muhtac gecirdim
geçmiş olsun
ailenizle de aranız kötü sanırım
2 ay boyunca kim baktı size hep eşiniz mi?

tamam adam yıpranmış olabilir şimdi bırakıp gitse hasta karısını bırakıp gitti derler diye kafasında planlıyor olabilir de
onun başına böyle bişey gelse siz bırakıp gitmeyi düşünür müydünüz?
insan bunu dan dan diye söyler mi ne saçma?

X