Bosancam senden ama 4-5 sene sonra

Su Anda uzunca konusmamizdan sonra aslinda birikmislik, öfke, yipranmislik, bunalmadan dolayi böyle söyledigine eminim.
Dedigi lafdan agzindan cikandan cok pisman ama cikti iste bi kere o laf.

Isim var sadece annelik iznindeyim.
Su Anki önceligim iyilesmem. Gercekden su sekilde cocuklari birakin bazen kendime bakacak gücüm olmuyor.

Her durumda Ben kendimi olabile
halacocuksun halacocuksun

Kusura bakmayin yarin kalmis. Ben her durumda kendimi kendi basima ayakta kalabilecek sekilde olmaya hazir tutarim. Esim diye kimseye güvenmem, bu sadece bu olanlarla alakali degil genel olarak böyledir.

Ailemin yanina Asla gitmem.

3 cocugumuz var, biri okula gidiyor ikisi 3 yas Alto.
Anlıyorum. O yüzden senden böyle bir tepki beklemiyordu. Madem böyle bir sıkıntın var, niye 3 çocuk? Yanlış anlama, bende kronik depresyon var, benim de kendime sorduğum oldu bu soruyu.

Ne hastalığın var canım ?

Eşin öfkeyle söylemişse ciddiye alma lütfen.
Bir gün ben de eşime o kadar ofkelendim ki
Tartışmamız çok büyüyünce beni anlamadığını düsündügüm ve bu adamla ne diye evlendim acaba diye sorguladigim o an benim de ağzımdan o laf çıktı.

Şu çocuklar büyüsün 4 yil sonra seni bırakacağım şimdilik mecburiyetten yanındayım
Demiştim.

Ama o anlık sinirle söylemiştim.
Sonra barıştık o devamli sordu gerçekten beni bırakacak mısın diye.
Ben hayır sen git desen de gidemem ki dedim.

Bazen sinirle ağzımızdan çıkanı kulaklarimiz duymuyor.
Ofke bitince insan hatasını anliyor.
Ofkeli soylenilen hiç bir şeyi ciddiye almayın derim ben.

Söyledikleri icin asiri pisman, nasil söyledim hic aklimda olan bisey degil. Senide cocuklarina görmeden nasil yasarim bilmiyorum, isteyken bile sizi görmeden rahat edemiyorum diyor.

Laf cikti ama agzindan, Kalbim kirildi, aklim karisti.

Hastalığınızın geçme ihtimali var mı yoksa bununla yaşamayı öğrenmek zorundayım türden bir rahatsızlık mı?
Allah şifa versin bu arada yorumumu buna göre yapmak istediğim için sordum.

Söyle ki, yarin sabah uyanip hic hastalanmamis gibi de yasayabilirim, ama Sabah uyanip tekerlekli sandalyeye de muhtac olabilirim. Bu atak halini atlatip bir sene on sene 20 sene sonra daha hafif yada daha kötü bir atakda gecirebilirim.

Söyledikleri icin asiri pisman, nasil söyledim hic aklimda olan bisey degil. Senide cocuklarina görmeden nasil yasarim bilmiyorum, isteyken bile sizi görmeden rahat edemiyorum diyor.

Laf cikti ama agzindan, Kalbim kirildi, aklim karisti.
Onda da benim öfkemden var demek ki birden yanıp birden sönen.
Sonra bin pişman.
Kendimden biliyorum isteyerek dememiştir.
Bir daha öyle şeyler soylememesi gerektiğini söyleyin.
Olay neden buralara geldi peki?
Burda olaylari eksik anlatirsaniz yorumlar sizi ayırır haberiniz olsun. O yüzden lütfen tam anlatin ya da hiç anlatmayın

Onda da benim öfkemden var demek ki birden yanıp birden sönen.
Sonra bin pişman.
Kendimden biliyorum isteyerek dememiştir.
Bir daha öyle şeyler soylememesi gerektiğini söyleyin.
Olay neden buralara geldi peki?
Burda olaylari eksik anlatirsaniz yorumlar sizi ayırır haberiniz olsun. O yüzden lütfen tam anlatin ya da hiç anlatmayın

Yok iste en sasirtan da bu oldu, sak diye söyleyiverdi.
Kavga tartisma gerginlik olsa dicem ondan dedi.

8 ay oldu, bunun iki ayini bakima muhtac gecirdim
Ay kıyamam ya, çok dayanmış. Maşallah. Tövbe tövbe. Hayır ben de yıllardır idare ediyor da yoruldu sandım. Acaba rahata falan mı alıştın sanıyor, talihsiz bir blöf yapmış sarsıl da kendine gel falan diye. Durumun ciddiyetinin farkına varamadı daha heralde.

Esin kendi hayatini kurmak istiyor sorumluluktan bunalmis,acikca da soylemis.su an toparlan ve bence araya duvar koy.bosanma hastasin ama araya duvar ör.sonra da bosan gitsin.aldatacak adam tipi su an yoksa bile beynen aldatiyodur zaten.bunu dusunmeden soyleyemez.dusunmus,planlamis ve sana haber vermis.

Senden bosanicam, ama bir 4-5 sene sonra.
Öyle mi, niye simdi degil.
Yok simdi olmaz, simdi cocuklar cok kücük, sende daha hala hastasin. Vicdanim el vermez seni bu durumda birakmaya.

Konusma bu sekilde basladi, öncesinden gelen bi kavga tartisma yok.
Baska birisi olamaz (su an icin en azindan) 100% eminim.

Tamam dedim, hatta simdiden bosanalim bence o kadar beklemeye gerek yok, sende bende kendimize gencken yol cizeriz. Cocuklarda su durumda sende kalsin. Ben hastayim bugün iyiyim yarin kötü halim belli olmuyor. Evde sende kalsin, ben tek oda bi yere giderim hem yakin olurum, hemde cocuklarin düzeni degismez dedim (cocuklarimi vermem söz konusu degil, tepkilerini ölcmek istedim)

Yok olmaz, simdi bosanmam, cocuklarida almam, ben kendi hayatimi istiyorum cocuklar olursa nasil olacak dedi.
Ben bakamam, biliyorsun dedim.
Zaten sen bu cocuklari iyi beslemiyosun (tatliyi asla vermemi istemiyor, ama kendisi yiyor), dedim iste tamam kalsinlar sende. Sen cok iyi bak, bende zaten anne olarak iyi bakilmalarini istiyorum ondan sende kalsinlar diye israr ediyorum dedim.

Hep sakince konustum. Kendi arada biraz sesini yükselti.

Bana gelince, hastayim, su an cok akut bir dönemdeyim, cok agir ilaclar kullaniyorum. Bazen yerimden kalkamiyorum bakima muhtac kaliyorum bazende hic birseyim yokmus gibi iyi oluyorum. Nadir bi hastalik, ismini yazmak istemiyorum ifsa olmamak adina.
Bu durum hemen hemen 8 aydir böyle.
Cok yoruldu biliyorum, cok kötü oldugum günlerde hem ise gidip geldi, hem evle hem cocuklarla hemde benimle o ilgilendi.

Eger bunu gercekden istiyorsa, yani bosanmayi ben ilk firsatta ayrilirim. Hic beklemem. Ama su an cözemiyorum, bunaldi da mi böyle, yoksa gercekden mi bosanmak istiyor. Bu yüzden nasil davranim cözemiyorum su an.
Ben eşinizin sinirle boşanma sözünü ağzını aldığını düşünmedim.
Adam 4 sene sonra kendini boşanmış, çocuksuz ve tüm sorumluluklarından kurtulmuş olarak görüyor.
Ama yok öyle yağma
Bu çocukları tek başınıza yapmadınız.
Hastalığınızdan ayrı olarak, ben boşanan kadınlara çocukların maddi manevi bütün sorumluluklarının verilip, adamların bekar gibi gezmelerine karşıyım.
Kadınlar sinir stres içinde her şeye yetişmeye çalışırken, babalar verdikleri iki kuruş nafakayı başa kalkıyorlar.

Eşiniz bir süredir bunu düşünüyor muhtemelen. Kadın hasta olmaya görsün gerçekten de bu erkeklerin çoğunun hiç tahammülü yok. Yazık! Oysa bi kadın sakat da kalsa, yatalak da olsa bakıyor eşine. (en azından çoğunluğu) En ufak bir zorlukta pes ediyorsa zaten iyi bir hayat arkadaşınız maalesef yok demektir. Muhtemelen millet kınar, akrabalar linç eder diye çekiniyor. O sebeplede vicdani yükü azaltıp ileride ben sana haber vermiştim diyecek. Çok çok geçmiş olsun. Hem hastalığınıza, hem çocuklarınıza hem de eşinizin şu durumda size söylediklerine çok üzüldüm. Ama siz çocuklarınız ve kendiniz için güçlü olmalı ve iyileşmelisiniz. Dünya gerçekten acımasız bir yer. İnsanların gerçek yüzleri de incitici ama ne yapacaksınız geldik bir kere dünyaya. Salıp kendimizi bu insanların bizi ordan oraya savurmasına müsade edemeyiz değil mi? Şimdi daha da güçlü olmak zamanı. Eşiniz gerçekten söylediği şeylerin aslında ne büyük kayıplar olduğunun farkında değil. Benim rahmetli gibi (bana boynuzu takmıştı sağ olsun) sonradan aklı başına gelir ama nafile iş işten geçmiş olur. Şimdi kapımda yatıyor ama ne fayda. Muhtemelen eşinizde anlayacak ama laf ağızdan çıkıyor işte. Allah akıl fikir versin inşallah eşinize.
Düşüncelerimin dile getirilmiş hali
Kendiler bir grip olsa hayata küserler.

X