Bosancam senden ama 4-5 sene sonra

Böyle bir konuşma yapması oldukça travmatik. Yani eşinin sağlık sorununun olduğunu, zor durumda olduğunu bile bile. Çok üzücü. Gerçekten düşünsün ya da düşünmesin bu cümleleri kurmuş olması güzel bir gelecek görüntüsü vermiyor. Hakkınızda hayırlısı olsun.

sen simdiden bırıkım yap bu eş kişisı kendıne yol cızmiş ha buarada baban dahı olsa %100guvenme erkek mılletı bu bellı olmaz sen tedbirini almaya basla derım....

%100 güveniyorum demedim, su Anda kimse olmadigina eminim dedim.kimseye güvenmem ben

Eşimle ilk tanıştığımız dönemde annesinden bahsederdi rahatsızlığı nedeniyle diyelim düğüne gitse ertesi 3 gün yatar hiç kalkamazdı o yüzden pek dışarı da çıkamıyordu hem psikolojik hemde küçüklükten olan epilepsi hastası başlarda anlam veremedim yaşamadığım için ama evlendikten sonra kayinpederimi düşününce çok taktir ediyorum bu zamanda kimse yapmaz belki de ailesinin evinde olsa onu çekemezlerdi abileri vs kp hem ev işi yapıyor hem yemek yapıyor yani bütün sorumluluk ondaymış halende onda sanırım geçenlerde 1 hafta boyunca yattı geçmeyen baş ağrıları yüzünden sanırım doktor anti depresan galiba psikoloji doktorunun verdiği ilaclari bbiraktiriyor onlarında yan etkileri birazda kp kendisi hiç doktora gitmemiş adam yıllardır esini hastaneye taşıyor son 5 6 senedir nöbet geçirmiyormuş 28 29 yıllık evliler dile kolay bazen eşimle konuşuyor diyorum ki belki sen olsan bana katlanamazdın diye . Çok zor bir durum eğer tedavisi varsa tedavini aksatma esinle kavga sırasında demis olsa da insanın zoruna gider onun içinde birşey diyemiyorum açıkçası hastalıkta sağlıkta diyoruz ama birde gerçekler var inşallah tez zamanda sağlığına kavuşursun 😕

Anladığım kadarı ile MS hastasisin canım her şeyden önce moral lazım insan kendinin doktoru olacak.İnadina iyi ol Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.Evlatlarin için kafana takma ,dengesizlik etmiş eşin

hastalık bu, bizim elimizde olan bir şey değil ki? ayrıca dünyanın bin bir türlü hali var hiçbirimizin uyandığında ne olacağının garantisi yok. eşiniz için de. size rahatlıkla 4-5 sene sonra diyebiliyor da bu 4-5 sene içinde birbirinize karı kocalık yapmaya devam edecek misiniz? insan bu kadar süre sonra boşanacağım diyen biriyle aynı evde o kadar sene ne yapabilir? kavga esnasında söylese sinirden diyebiliriz ama durup dururken hasta bir insana böyle bir şey söylersen bunun planlanmış olduğunu düşünürüz. kırılmanız o kadar normal ki sizin yerinize oturduğum yerden ben bile kırıldım. umarım tedavisi olan bir hastalıktır ve umarım atlatırsınız. ama eşinizle oturup konuşun ilk önce, bunu neden söylediğini, gerçekten böyle düşünüyorsa bu düşünceyle sizin 4-5 sene beklemeyeceğinizi ve bundan sonra pişmansa bile kafanızda hep soru işaretleri kalacağını. bunalmıştır diyorsunuz ama onun bunaldığı çoğu şeyi bir kadın bir arada yapıyor. tamam hasta bakmak zordur ama işe gidip eve gelip hem çocuk bakmayı hem yemek yapmayı hem çamaşır katlayıp hem temizlik yapıp hem ütü yapmayı hem eş memnun etmeyi çalışan her kadın yapıyorsa çalışan her adam da yapabilir? ve eminim ki eşi de hasta olsa, kadın hiç düşünmeden bakar. konu erkek olunca bunalmış olması bunları demesini gerektirmiyor malesef ki

Anladığım kadarı ile MS hastasisin canım her şeyden önce moral lazım insan kendinin doktoru olacak.İnadina iyi ol Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.Evlatlarin için kafana takma ,dengesizlik etmiş eşin

Yok MS degil, benzer bisey diyebiliriz. Sadece sinir sistemime zarar vermiyor ve öldürmüyor MS gibi

Iyi gunde kotu gunde sozune ne oldu peki?
Siz degil de o hasta olsa idi siz " cocuklarin buyumesini bekliuorum bosanacagim" dermiydiniz? Sanmam.
Bu bana planli birsey gibi geldi. Sinirden falan soylenmis birsey degil. Cocuklari ısrarla istemiyor. Ve 4-5 sene kendince sure tanimasi cocuklarin biraz daha buyuyup fiziksel bakima daha az muhtac oldugu ana getirmek icin muhtemelen. Cunku su an giderse vicdanen rahat edemeyecek. Kendi de demis zaten. Onun istedigi bekarlik hayatini yasamak. Kimsenin sorumlulugunu almamak. Cocuklarin velayetini almak istemiyor. O yuzden hem sizin toparlanmanizi, hem de cocuklarin kendi kendine yetecek kadar buyumelerini bekliyor.
Her ne kadar baska biri yok deseniz de ben bu kadar emin olmazdim. Ancak su bir gercek ki bu adam simdiden yer kuruluyor. Kendinizi hazirlayin. Yerinizde olsam yavas yavas para biriktirmeye baslardim.

Senden bosanicam, ama bir 4-5 sene sonra.
Öyle mi, niye simdi degil.
Yok simdi olmaz, simdi cocuklar cok kücük, sende daha hala hastasin. Vicdanim el vermez seni bu durumda birakmaya.

Konusma bu sekilde basladi, öncesinden gelen bi kavga tartisma yok.
Baska birisi olamaz (su an icin en azindan) 100% eminim.

Tamam dedim, hatta simdiden bosanalim bence o kadar beklemeye gerek yok, sende bende kendimize gencken yol cizeriz. Cocuklarda su durumda sende kalsin. Ben hastayim bugün iyiyim yarin kötü halim belli olmuyor. Evde sende kalsin, ben tek oda bi yere giderim hem yakin olurum, hemde cocuklarin düzeni degismez dedim (cocuklarimi vermem söz konusu degil, tepkilerini ölcmek istedim)

Yok olmaz, simdi bosanmam, cocuklarida almam, ben kendi hayatimi istiyorum cocuklar olursa nasil olacak dedi.
Ben bakamam, biliyorsun dedim.
Zaten sen bu cocuklari iyi beslemiyosun (tatliyi asla vermemi istemiyor, ama kendisi yiyor), dedim iste tamam kalsinlar sende. Sen cok iyi bak, bende zaten anne olarak iyi bakilmalarini istiyorum ondan sende kalsinlar diye israr ediyorum dedim.

Hep sakince konustum. Kendi arada biraz sesini yükselti.

Bana gelince, hastayim, su an cok akut bir dönemdeyim, cok agir ilaclar kullaniyorum. Bazen yerimden kalkamiyorum bakima muhtac kaliyorum bazende hic birseyim yokmus gibi iyi oluyorum. Nadir bi hastalik, ismini yazmak istemiyorum ifsa olmamak adina.
Bu durum hemen hemen 8 aydir böyle.
Cok yoruldu biliyorum, cok kötü oldugum günlerde hem ise gidip geldi, hem evle hem cocuklarla hemde benimle o ilgilendi.

Eger bunu gercekden istiyorsa, yani bosanmayi ben ilk firsatta ayrilirim. Hic beklemem. Ama su an cözemiyorum, bunaldi da mi böyle, yoksa gercekden mi bosanmak istiyor. Bu yüzden nasil davranim cözemiyorum su an.
İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta diye başlamaz mı evlilikler ? Umarım sinirle söylemiştir ama sinirle söylese bile evlilik böyle bi şey değil ya 😐 bunalıp söylediğini varsayarsak bile yanlış. Umarım gönlünüzü alıcak bu tartışmayı unutturucak bir şeyler yapar. Yapmadığı sürece sizinde pozitif yönde konuşmanıza gerek yok bana kalırsa.

Adam yorulmuş bunalmis olabilir ama bir kadin esi hasta olsa hem esine hem cocuklarina hem evine bakar. Lütfen kadınla erkek bir mi diye düşünmeyin, hastalik bu yani Allah korusun kadin ölse hemen baskasiyla evleneyim cocuklara bakici olsun deme ihtimali bile olması esine deger vermediğini gösterir. Illa ki hayat devam.ediyor ama adamin hasta karisina bu sekilde yaklasarak kalbini kırması hiç hos degil. Ben bu konusma üzerine söylediğimi yapardim madem bu kadar zorlaniyorsun al cocuklari ben gidiyorum! O istiyor ki cocuklar anada kalsin bakan olsun ben keyfimi sureyim! Ben merhametsiz gördüm ve adam sporunu yapan sosyal biriyse illa ki dikkatini ceken biri vardir hatta aklimdan gecen belki bu kisi üniversite öğrencisidir de okulu bitecek is bulacak vs derken 4-5 seneden önce evlenmem dediyse adam da yolunu yapıyordur simdiden karisina karşı.

bosanacagim deyip de bosanmayan kadin gördüm ama hic erkek gormedim. cevremde bu tarz sozler soyleyen tum erkekler 20sene sonra da olsa bosandilar. biri daha yeni bosanma surecine giriyor kadin şokta ama adam senelerdir ara ara soyluyor hissettiriyordu. sizinki de soylediyse bir gun yapacak. umarim sizin icin hayirlisi olur.

Eşinizin açıkça konuşması daha iyi değil mi? Belliki şu an vicdanı el vermiyor. Açıkça da bunu söylemiş. Söylemeyip içten planlama daha mı iyi olacak? Sizde bu süreçte boşanma için hazırlık yapın kendinizi bu sürece hazırlayın. İnsanlar ömrünün sonuna kadar birini sevmek zorunda değil. Bunu da kabul edin. Bu arada çocuklar konusu can sıkıcı tabi ki, bu konu hakkında da ciddi bir şekilde konuşun. Eşinizi sınamaya, denemeye kalkmayın. Boşanmak dünyanın sonu değil. Sizi istemeyen biri için diretmeyin. Dışarıda çok güzel bir hayat var, kocanız olmadan da güzel.

Adam yorulmuş bunalmis olabilir ama bir kadin esi hasta olsa hem esine hem cocuklarina hem evine bakar. Lütfen kadınla erkek bir mi diye düşünmeyin, hastalik bu yani Allah korusun kadin ölse hemen baskasiyla evleneyim cocuklara bakici olsun deme ihtimali bile olması esine deger vermediğini gösterir. Illa ki hayat devam.ediyor ama adamin hasta karisina bu sekilde yaklasarak kalbini kırması hiç hos degil. Ben bu konusma üzerine söylediğimi yapardim madem bu kadar zorlaniyorsun al cocuklari ben gidiyorum! O istiyor ki cocuklar anada kalsin bakan olsun ben keyfimi sureyim! Ben merhametsiz gördüm ve adam sporunu yapan sosyal biriyse illa ki dikkatini ceken biri vardir hatta aklimdan gecen belki bu kisi üniversite öğrencisidir de okulu bitecek is bulacak vs derken 4-5 seneden önce evlenmem dediyse adam da yolunu yapıyordur simdiden karisina karşı.
İşte zaten en çok buna üzülüyorum. Kadınlar hep kim ne der diye yaşayıp çok fedakarlık yapıyorlar, sonra elde var sıfır. Boşuna geçmiş yıllar.

Insan hasta esine bi cumle kurmadan once yuz kere yoklar acaba dogru kelime cikacakmi agzimdan diye.
Sizin morale ihtiyaciniz var su zamanda.
Simdi bu evlenirken verilen hastalikda saglikda sozumu oluyo yani. Pehhh

Annenizin evine gidin diyenler olmus bence gitmeyin. O ayrilma sureci cok yipratici suan sizin uzulmemeniz gerekiyo. O sozlerden sonra uzulursunz evet ama ayrilik kadar olmaz. .

Anneannemin bi lafi vardi "el adami sağ sever kizim" derdi
Ne kadar hakliymis

Valla şu lafı dedikten sonra hayatında kim varmııış, aldatıyor muymuuuş vs hiç umrumda olmaz.
Ben yeni hayatımın planlarını yapmaya başlarım
Ve en kısa zamanda adamı boşarım
Çocukları yük olarak mı görüyor bir daha da. n*h gösteririm yüzlerini.
Gitsin bekar hayatı yaşasın
Yaşlanınca gelir çocuklar aklına
Yaşlı babalarını bakmalarını ister

X