Boşandım.Peki Şimdi ?

merry3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2016
69
98
10 yıllık bir evliliğı yakın zamanda 7 yaşında bir kız çocuğuna rağmen sonlandırdık . Yıllardır bir türlü cesaret edemediğim kafamda büyüttüğüm kendimce zorlu süreçten kurtuldum. Peki ilkokul birinci sınıfa giden kızım ? Psikolog randevusu aldım,öncelikle onun iç dünyası önceliğim tabiki . Bir de sizlere danışmak istedim. Memleketime gitmek istiyorum. Arada 450 km var ,kızım için bir anda bu kadar farklılık ve babadan uzak kalma nasıl olacak. Bu konuda deneyimleriniz varsa bilmek öğrenmek isterim. İlk iki yoruma istinaden eksik yazdığımı fark ettim hemen ekleme yapayım,babası ile çok güzel bir bağları var,kesinlikle kızına çok anlayisli,çok ilgili bir baba. Kızım da babasını seviyor.Anlasmali bosanmada kızımızın babasi ile görüşme günleri, saatleri de gayet iyi. Sadece bu kadar değişiklik o yaş bir çocuk için ağır değil mi?

Son düzenleme:
Pedagog yardımıyla zamanla alışır illaki, babası ile boşanmış olsanızda görmeye gelmeli çocuğu zaman geçirmeli kolay değil sıfırdan başlayacak sizinle birlikte hayırlısı olsun

Babayla arası iyi ise,ilgili bir babaysa aynı şehirde kalma imkanınız varsa bu daha mantıklı bence hem sizin için de iyi olur bir işiniz çıktığında babasına birakabilirsiniz bende boşandım iki çocukla aynı sehirdeyiz
Aynı şehirde olmak istemiyorum açıkçası evliligimiz ozellikle fiziksel ve psikolojik şiddetten dolayı bitti. Korktuğumdan değil ama artık ailemin yanına gitmek istiyorum memleketime

Ben olsam kızım için aynı şehirde kalırdım ki kaldım da.
İyi ki kslmisim.
Sıkıntılarda paslastik devamlı.
Okuldan alamadığım zaman oldu O aldı, hastalandı hastaneye beraber götürdük.
Şehir dışına çıkmam gerekti onda kaldı.
Babasıyla gezdi tozdu eksikliğini hissetmeden büyüdü.
Bence 13-14 yaşına kadar kalın. Sonrasında istemiyorlar zaten.

Henüz 1.sinifta olan bir çocuk için çok zor bencede. Sınıf arkadaşlarına daha adapte olamamışken bambaşka bir şehir ve okula gitmek onu etkiler. Düzeni tamamen gider. En önemlisi de baba-kız ilişkisi çok iyiyken bir anda babadan uzak kalmak çok daha zor olur diye düşünüyorum

Siz haklı olsanız bile babadan ayırdı diye düşünür sizi suçlar çocuğunuz. Onun hattı için biraz sabredin bebce.
Bakın, değerlendirin. Ex kişi ilgileniyorsa biraz daha kalın,ilgilenmiyorsa zaten yapacak birşey yok.

10 yıllık bir evliliğı yakın zamanda 7 yaşında bir kız çocuğuna rağmen sonlandırdık . Yıllardır bir türlü cesaret edemediğim kafamda büyüttüğüm kendimce zorlu süreçten kurtuldum. Peki ilkokul birinci sınıfa giden kızım ? Psikolog randevusu aldım,öncelikle onun iç dünyası önceliğim tabiki . Bir de sizlere danışmak istedim. Memleketime gitmek istiyorum. Arada 450 km var ,kızım için bir anda bu kadar farklılık ve babadan uzak kalma nasıl olacak. Bu konuda deneyimleriniz varsa bilmek öğrenmek isterim. İlk iki yoruma istinaden eksik yazdığımı fark ettim hemen ekleme yapayım,babası ile çok güzel bir bağları var,kesinlikle kızına çok anlayisli,çok ilgili bir baba. Kızım da babasını seviyor.Anlasmali bosanmada kızımızın babasi ile görüşme günleri, saatleri de gayet iyi. Sadece bu kadar değişiklik o yaş bir çocuk için ağır değil mi?
Psikolog desteği alacaksınız o görüşmeler sonucunda bu sorunuzun cevabını verecektir.
Çok büyük duygusal yüklemeler yapmayın, böyle hissediyordur, böyle düşünüyordur, şöyle hisseder, şöyle yapar gibi...
Okulun psikolojik danışmanından da destek alın .

kizinizin düzeni bence degistirmeyin.. anne babanin ayrilmasi adaptasyonu var. Bir de uzak yere tasinsa zaten baba özleminden yanip tutusacak.. uzak mesafe kim olursa olsun zamanla baglari azalmaya basliyor bence babasiyla bi oturup konusun kizinizin yorumu ve düsüncesi önemli

bence yapmayın, yani babasından eğer güzel bir bağı varsa uzaklaştırmayın. neden diye soracak olursanız uzak olunca erkekler çocuklarını unutuyor. benim eski eşim de uzak kızımızla ilgilenmiyor. arayıp sormuyor. ilk zamanlar arıyordu sonra yavaş yavaş saldı. kızınız için de iyi olacağını düşünmüyorum babasının uzak olması. bence kalın aynı şehirde en azından eksikliğini hissetmez.

Aynı şehirde olmak istemiyorum açıkçası evliligimiz ozellikle fiziksel ve psikolojik şiddetten dolayı bitti. Korktuğumdan değil ama artık ailemin yanına gitmek istiyorum memleketime
O zaman gidin
Kızınız da mutlu bir anne görsün
Alıp çantayı gidebilen bir anne görsün

İnanın siz iyi oldukça kızınız da iyi olacak

Siz ne kadar iyi huzurlu olursaniz kızınız da o kadar iyi olur emin olun.
Memlekete gitmek isteme sebepleriniz ne ?
İş güç durumunuz orada rahat olacak mı ?
Ailenizin yanında mi yaşayacaksınız ayrı eviniz olacak mı ?
Aileniz tutucu baskıcı insanlar mı , kızınızı onlara emanet edip arkadaşlarınızla kahve içmeye ciksaniz laf ederler mi mesela ?
Bulunduğunuz şehirde sosyal desteğiniz dostlarınız var mı ?
Tüm bu soruların cevabı önemli bence.
Ben boşandıktan sonra ailemden ziyade arkadaş desteği almıştım bana daha iyi gelmişti.
Bazı aileler sizi teselli etmekten çok teselli edilmek istiyor vah kızım boşandı tarzında ebeveynler beni yoruyor açıkçası.
Kendim boşanmis yorulmusum zaten bı de sizi mi teselli edeyim yani ??

Sizin yaşadığınız şehirde desteğiniz var mı, bu önemli karar vermek için
Varsa kalın ama tek başınıza kalacaksanız gidin bence, çocuk olunca destek önemli.
Aileniz nasıl destekleyici mi peki?

Gitmeyi düşünürseniz 1. sınıf sonu iyi aslında. 2.-3. sınıfta arkadaşlarına baya alışmış oluyorlar çünkü sonra daha çok zorlanabilir. Yaza kadar kararınızı verirsiniz.

Benimde aynı sebeplerden bitti,Aile yani da çok güzel olmuyor çocuğunuzla ilgili olduğunu söylediğiniz için çocuk için en iyisi bu

Babayla arası iyi ise,ilgili bir babaysa aynı şehirde kalma imkanınız varsa bu daha mantıklı bence hem sizin için de iyi olur bir işiniz çıktığında babasına birakabilirsiniz bende boşandım iki çocukla aynı sehirdeyiz
Bende şehir değiştirmedim baba ile bağı kopmasın diye. Şu an çok şükür gayet iyi.

X