Boşanıyorum, Umursamazlığı Hazmedemiyorum

keşke evlenmeseydim, pisliksin, kötüsün dediği anda sanki ben bi şey kaybetmişim gibi hissediyorum
Erkeklerin ne kadar nankör ve bencil olabildiğini hiç bilmiyorsunuz.

Burası ortadoğu. Burda dünyanın en vasıfsız erkeği bile sırf erkek olduğu pohpohlanır. Ve hemen hepsi kendini çok büyük bir şey zannetmektedir.

Hele de karşılarında kendilerini icin fedakarlık yapan bir kadın olursa, iyice gemi azıya alırlar. Kendileri için fedakarlik yapanı ayak altına alıp ezerler.

Bu coğrafyanın erkekleri için tek bir doğru mantık vardır; "ben buna değerim"

Bizim gibi erkekperest toplumlarda , erkekler o kadar el üstünde yetişmiştir ki, erkek terörü hızla tırmanır. Çünkü herkes ona yol vermek zorundadır, ona kimse yan bakamaz, o istediği kızı alabilir... örnekler çoğaltılabilir.

Hastalıklı toplumun hastalıklı bireyleri işte. Sizin eski eşiniz de tam olarak böyle biri.

Ama merak etmeyin. Inanin ki ic dünyasında aksini düşünmeseydi size bunları soylemezdi. Hic gereği yokken ispata çalışılan her mevzu koca bir yalandır aslında.

Erkekleri anlamaya çalışmayın. Gerizekalı olduklarını bilin yeter.
😊

Bunu da düşünüyorum akıllanması ona iyilik zaten, akıllanmasın bu saatten sonra.
Bu adamla ağız dalaşına girme , en iyi bildiği şeylerden biri de laf ebeliği, bak hakaret falan ettirir sonra koşa koşa şikayet etmeye gider savcılığa. Zaten canını sıkacak yer arıyor bulamıyor.

Ne yaptığı,kimlerle olduğu,ne yazdığı çizdiği umrunuzda olmasın.Engelleyin ve tamamiyle kurtulmaya bakın.
Tabiki zor olacaktır alışma,kabullenme süreçleri sancılı geçer ama bana inanın sonrasında iyiki diyeceksiniz.

Verilmiş sadakan varmis. Zararın neresinden dönsen kar.icin yaniyor vs demissin sen mutlu oldukça onlar cildirir canim

Verilmiş sadakan varmis. Zararın neresinden dönsen kar.icin yaniyor vs demissin sen mutlu oldukça onlar cildirir canim
İçim yanıyor demedim sadece sinirleniyorum. Tabii ki zarardan dönmek iyi, teşekkürler. 🌺

Erkeklerin ne kadar nankör ve bencil olabildiğini hiç bilmiyorsunuz.

Burası ortadoğu. Burda dünyanın en vasıfsız erkeği bile sırf erkek olduğu pohpohlanır. Ve hemen hepsi kendini çok büyük bir şey zannetmektedir.

Hele de karşılarında kendilerini icin fedakarlık yapan bir kadın olursa, iyice gemi azıya alırlar. Kendileri için fedakarlik yapanı ayak altına alıp ezerler.

Bu coğrafyanın erkekleri için tek bir doğru mantık vardır; "ben buna değerim"

Bizim gibi erkekperest toplumlarda , erkekler o kadar el üstünde yetişmiştir ki, erkek terörü hızla tırmanır. Çünkü herkes ona yol vermek zorundadır, ona kimse yan bakamaz, o istediği kızı alabilir... örnekler çoğaltılabilir.

Hastalıklı toplumun hastalıklı bireyleri işte. Sizin eski eşiniz de tam olarak böyle biri.

Ama merak etmeyin. Inanin ki ic dünyasında aksini düşünmeseydi size bunları soylemezdi. Hic gereği yokken ispata çalışılan her mevzu koca bir yalandır aslında.

Erkekleri anlamaya çalışmayın. Gerizekalı olduklarını bilin yeter.
😊
Çok teşekkürler ❤️

Bence de yediremedigi icin kuyrugu dik tutma çabasında, ondan boyle cirkef çirkef saldırıyor hâlâ, kalitesi de belli oluyor bu şekilde iyice.

Bir de, ayrilmissiniz, resmi süreç başlamış, hâlâ ne hakla ne cesaretle konusup hakaret edebiliyor ki, niye musaade ediyorsun ve laf dalaşına giriyorsun? Boyleleriyle rezilleşmeden baş edilmez, umursamaz olursan daha cok kudurur emin ol.

Eski konularım burada mevcut. Anlaşmalı boşanma gününü bekliyoruz sürecin uzamamsı için.
Evler ayrıldı, aileler bilgilendirildi, kavgalar edildi.
Terapi de alıyorum. Bazen insanlarla konuşuyorum.

Bir konuda kendimi çok kötü hissediyorum.
Niyetim asla barışmak değil baştan belirteyim.
Şiddeti, küfürü, kandırılmayı, mutsuzluğu affedemem.

Konu şu: Pişman olmaması, ne kaybettim dememesi, hala mecbur muhattap olduğumuz konularda boşanalım bir an önce, keşke evlenmeseydim, pisliksin, kötüsün dediği anda sanki ben bi şey kaybetmişim gibi hissediyorum.

Onla konuşmanın etkisi 2 gün sürüyor. Onla konuşmadığımda pislik, iğrenç olduğunu düşünüp acayip nefret ediyorum. Yaşattıkları aşırı öfkelendiriyor beni.

Hayatta sahip olduğu her şeyi sağladığım, ailesinden görmediği sevgiyi verdiğim, her haltına katlandığım adam sürüneceğine bana bunları söylüyor.

Bana egoist demeyin ama bu şimdi pişman olup sürünecek yapışıp ağlarsa nasıl savuştururum derken aksine bu davranışı görmek kafamı alt üst ediyor.

Yaşattıklarının bedelini ne kendisi ne ailesi pişmanlıkla ödemiyor diye.

Hep biliyorum mesul olan eş ama onca yalanını, küfrünü, ilgisizliğini, ayrımını bildiği annesi ile hala görüşüp bu insanlar nasıl mutlu olabiliyor?

Eleştirmeyin ama derdim hazımsızlık, intikam alamamak. İnsanım mani olamıyorum bu hislere.
Bir şey yapıp hırsımı almak istiyorum sonra korkuyorum başıma döner diye.
Bana beni soğutacak bir şeyler söyler misiniz?
Aylar geçti ama arada bu ataklar basıyor. Hiç bu kadar olmamıştı.
En son dava işin bugün konuştuk.
İyi ki noktayı koyduk, sen kötü kalpli pis biriymişsin nasıl göremedim de yıllarım gitti.
Ailemi karşıma almasaydım keşke ama senle evlenmeme rağmen beni sevdikleri için yanımda oldular ve nicelerini söyledi.
Cevap verdim tabii ama kesmedikurtulmak

Çoğu zaman kurtulmak intikam almaktan güzeldir. Eski konularınızı hatırlamadığımdan ya da bilmediğimden adam haklı mı bilemem ama bu gibi durumlarda hatalı taraf genellikle kendi yediği haltları karşı taraf yapmış gibi düşünerek savunma mekanizması geliştirirler. Hareketleri de buna göredir. Görüşüp tartışmayın, iletişimi keserseniz boş yere sinirlerinizi de yıpratmamış olursunuz. Önemli olan kimin haklı olduğu kimin ne acılar çektiği değil bitirip kurtuluyor olmanız. Adam belli ki burnu düşse eğilip almayacak cinsten, kan da kussa bunu size belli etmeyecektir

Mantık bu..
Hepsini okuyorum. Küfretti, dövdü, dolandırdı, çabalamadı, her günümü zehir etti, yalan söyledi.
Evet alt edememe sanırım.
Yemin ederim elimde değil hissetmemek.
Yine yemin ederim yüzünden tiksiniyorum.
Utanıyorum da kötü duygu barındırmaktan ama nasıl mutlu olur? Adalet de mi yok?
Bence siz çok manipüle olmuşsunuz bunda utanılacak ya da kınanması gereken bir durum yok . Bir destek alıyor musunuz muhakkak terapi almalısınız . Hissettikleriniz uzaklaşınca geçecek . Ben eski konunuzu da hatırlıyorum berbat bir kocaydi . Her konuyu hatırlamam nikinizi görünce sizin konularinizi hatırladım . Bence bazı erkekler yalvarirken bu süreçte bunun gibi burnu yerden düşerse almaz olanlar hırsını alamadıkları için böyle şeyler söylüyor . Çünkü sizi tekrar elde edemeyeceğini biliyor

Onun huyu suçu hep birine atıp sıyrılmak, çocukluk tramvası.
Dediğiniz de olabilir. Evliyken de özür dilemezdi.
O dik kuyruğu hep dik. Normalde umursamıyorum da benim ona demem gerekenleri o bana deyince öfkelenir sürüneceğine hala konuşuyor diye.
Benim duygularımı bana anlattığın için teşekkür ederim desene kudursun 🤣 sakın savunmaya geçme gayet büyük bir öz güvenle "peki" de ve kapat. Adamın huyunu biliyorsun, asla kendini suçlu bulmadığını da biliyorsun böyle bir adam pişmanlık cümlesi kurmaz. Bir daha ararsa açma ve mesaj yaz, "söyleyecek bir şeyin varsa avukatımı ara, bizim konuşmamız gerekmiyor" de

Aptalım tekine bir anda akıl inse de pişman olsun diye beklerseniz çok beklersiniz.

Sizin gibi akıllı bir kadın hala bu adam için nöronlarını bile çalıştırmamalı. Dedikleri kendini rahatlatma cümlesi. Zavallı biri işte. He he aynen dediğin gibi biriydim. İyi ki boşanıyoruz bak ikimiz de kurtuluyormuşuz de geç

Evet sanırım sizin yerinizde kim olsa bunları hissederdi. Tabi ki insanız...

İnsan istiyor ki şöyle bi iki bi şeyini göreyim ki içim soğusun. Ve de hemen görmek istiyor ama er ya da geç inan o sana haksızlık ettiyse bi şekilde bunu bulacaktır merak etme.

Eski konularım burada mevcut. Anlaşmalı boşanma gününü bekliyoruz sürecin uzamamsı için.
Evler ayrıldı, aileler bilgilendirildi, kavgalar edildi.
Terapi de alıyorum. Bazen insanlarla konuşuyorum.

Bir konuda kendimi çok kötü hissediyorum.
Niyetim asla barışmak değil baştan belirteyim.
Şiddeti, küfürü, kandırılmayı, mutsuzluğu affedemem.

Konu şu: Pişman olmaması, ne kaybettim dememesi, hala mecbur muhattap olduğumuz konularda boşanalım bir an önce, keşke evlenmeseydim, pisliksin, kötüsün dediği anda sanki ben bi şey kaybetmişim gibi hissediyorum.

Onla konuşmanın etkisi 2 gün sürüyor. Onla konuşmadığımda pislik, iğrenç olduğunu düşünüp acayip nefret ediyorum. Yaşattıkları aşırı öfkelendiriyor beni.

Hayatta sahip olduğu her şeyi sağladığım, ailesinden görmediği sevgiyi verdiğim, her haltına katlandığım adam sürüneceğine bana bunları söylüyor.

Bana egoist demeyin ama bu şimdi pişman olup sürünecek yapışıp ağlarsa nasıl savuştururum derken aksine bu davranışı görmek kafamı alt üst ediyor.

Yaşattıklarının bedelini ne kendisi ne ailesi pişmanlıkla ödemiyor diye.

Hep biliyorum mesul olan eş ama onca yalanını, küfrünü, ilgisizliğini, ayrımını bildiği annesi ile hala görüşüp bu insanlar nasıl mutlu olabiliyor?

Eleştirmeyin ama derdim hazımsızlık, intikam alamamak. İnsanım mani olamıyorum bu hislere.
Bir şey yapıp hırsımı almak istiyorum sonra korkuyorum başıma döner diye.
Bana beni soğutacak bir şeyler söyler misiniz?
Aylar geçti ama arada bu ataklar basıyor. Hiç bu kadar olmamıştı.
En son dava işin bugün konuştuk.
İyi ki noktayı koyduk, sen kötü kalpli pis biriymişsin nasıl göremedim de yıllarım gitti.
Ailemi karşıma almasaydım keşke ama senle evlenmeme rağmen beni sevdikleri için yanımda oldular ve nicelerini söyledi.
Cevap verdim tabii ama kesmedi.
Öncelikle hakkınızda hayırlısını diliyorum. Evli değilim ama erkeklerin bu yönünü ilişkilerden biliyorum, aynu hissi son ilişkimde yaşamıştım, denk değildik ve sevgim evet dememe yetmedi. Böylesi denk olamayan eşlerde ayrılık kaçınılmaz oluyor ve erkekeler iki tür tavır sergiliyor. Birincisi yapışıp ayrılmamak için direnen hatta işi tehtide vardıran tipler ki böyle olmadığı için şükredin belli ki adamın ayrıldıktan sonra hayat standardı düşecek ve bunu hazmadebilmesi gibi güzel. Diğer tip ise aradaki dengesizliği sizden önce hatta evlilik öncesi bile fark edip içten içe ezik hissedip, ayrılınca kısmen bu histen kurtulacağı için rahat olanlat. Diğer tiplere göre de daha gururlu oluyorlar, şu an sizin ayrılma sebebinizi doğru değerlendiremiyor bile muhtemelen. Burada önemli olan sizin kendinize verdiğiniz değrr, her konuda ondan üstünsünüz anladığım kadarıyla, bu ukalaca değil öyleyse söyleyeceksiniz tabi. Ama bunu ispat çabasından çıkın artık, terapistinizle bu konuyu görüşün, sizin değerinizi o adam belirleyemez ya, değer konusu çok önemli ve genelde terapist görüşmelerinde de gündeme geliyor yani. Sakin kalmaya çalışın, başka da öneri veremiyorum ki, umarım daha da kolay olur artık her şey sizin için. Anlıyorum sizi.

Size söylediği şeylere asla cevap vermezseniz o an kendinizi tutarsanız onu kaale bile almadığınızi görürse size yansıtmasa bile rahatsız olacağını farzediyorum. Siz de o ani atlattıktan sonra onun sizden cevap alamamasiyla rahatsız olacağını bilip rahatlamalisiniz. Sadece o an dayanın sonra huzur size gelecek😉

Size söylediği şeylere asla cevap vermezseniz o an kendinizi tutarsanız onu kaale bile almadığınızi görürse size yansıtmasa bile rahatsız olacağını farzediyorum. Siz de o ani atlattıktan sonra onun sizden cevap alamamasiyla rahatsız olacağını bilip rahatlamalisiniz. Sadece o an dayanın sonra huzur size gelecek😉
Teşekkür ederim, deneyeceğim 🌺

Öncelikle hakkınızda hayırlısını diliyorum. Evli değilim ama erkeklerin bu yönünü ilişkilerden biliyorum, aynu hissi son ilişkimde yaşamıştım, denk değildik ve sevgim evet dememe yetmedi. Böylesi denk olamayan eşlerde ayrılık kaçınılmaz oluyor ve erkekeler iki tür tavır sergiliyor. Birincisi yapışıp ayrılmamak için direnen hatta işi tehtide vardıran tipler ki böyle olmadığı için şükredin belli ki adamın ayrıldıktan sonra hayat standardı düşecek ve bunu hazmadebilmesi gibi güzel. Diğer tip ise aradaki dengesizliği sizden önce hatta evlilik öncesi bile fark edip içten içe ezik hissedip, ayrılınca kısmen bu histen kurtulacağı için rahat olanlat. Diğer tiplere göre de daha gururlu oluyorlar, şu an sizin ayrılma sebebinizi doğru değerlendiremiyor bile muhtemelen. Burada önemli olan sizin kendinize verdiğiniz değrr, her konuda ondan üstünsünüz anladığım kadarıyla, bu ukalaca değil öyleyse söyleyeceksiniz tabi. Ama bunu ispat çabasından çıkın artık, terapistinizle bu konuyu görüşün, sizin değerinizi o adam belirleyemez ya, değer konusu çok önemli ve genelde terapist görüşmelerinde de gündeme geliyor yani. Sakin kalmaya çalışın, başka da öneri veremiyorum ki, umarım daha da kolay olur artık her şey sizin için. Anlıyorum sizi.
İkinci tipe daha yakın bu. Terapide de konuşuyoruz aslında. Çok teşekkürler. 🌺

Aptalım tekine bir anda akıl inse de pişman olsun diye beklerseniz çok beklersiniz.

Sizin gibi akıllı bir kadın hala bu adam için nöronlarını bile çalıştırmamalı. Dedikleri kendini rahatlatma cümlesi. Zavallı biri işte. He he aynen dediğin gibi biriydim. İyi ki boşanıyoruz bak ikimiz de kurtuluyormuşuz de geç
Ne güzel söylemişsiniz. 🌺

Mahsus yapiyor. Sakin sozlerinin zorunuza gittigini belli etmeyin, cevap bime vermeyin. Sizi hırslandırmaya calisiyor. İnanin en buyuk yarayi hoc umursamiyor gibi gorunerek acarsiniz. Sizi tahrik etmek icin kasitli yapiyor. Caninizi acitmak istiyor. Ufacik bir duygu ofke vs hiçbir sey belli etmeyin. O saysin saysin dinleyin, tek bir cevap bile vermeyin. Bir tek bu sekilde kudurur. Yaşandı onaylandi

X