Boşanıyorum, Umursamazlığı Hazmedemiyorum

Erkeklerin ne kadar nankör ve bencil olabildiğini hiç bilmiyorsunuz.

Burası ortadoğu. Burda dünyanın en vasıfsız erkeği bile sırf erkek olduğu pohpohlanır. Ve hemen hepsi kendini çok büyük bir şey zannetmektedir.

Hele de karşılarında kendilerini icin fedakarlık yapan bir kadın olursa, iyice gemi azıya alırlar. Kendileri için fedakarlik yapanı ayak altına alıp ezerler.

Bu coğrafyanın erkekleri için tek bir doğru mantık vardır; "ben buna değerim"

Bizim gibi erkekperest toplumlarda , erkekler o kadar el üstünde yetişmiştir ki, erkek terörü hızla tırmanır. Çünkü herkes ona yol vermek zorundadır, ona kimse yan bakamaz, o istediği kızı alabilir... örnekler çoğaltılabilir.

Hastalıklı toplumun hastalıklı bireyleri işte. Sizin eski eşiniz de tam olarak böyle biri.

Ama merak etmeyin. Inanin ki ic dünyasında aksini düşünmeseydi size bunları soylemezdi. Hic gereği yokken ispata çalışılan her mevzu koca bir yalandır aslında.

Erkekleri anlamaya çalışmayın. Gerizekalı olduklarını bilin yeter.
😊
O kadar çok haklısınız ki anlatamam toplum olarak erkek çocuklarına tapmis durumdayız halbuki kiz cocuklarina daha fazla deger verip guz3l yetistirmemiz gerekiyor ki gelec3gimizi dogurup yetistirenler onlar ama toplum olarak erkek cocuklarinin ustune daha fazla düşüp onları daha fazla pohpohlar bir durumdayız🙁

Mahsus yapiyor. Sakin sozlerinin zorunuza gittigini belli etmeyin, cevap bime vermeyin. Sizi hırslandırmaya calisiyor. İnanin en buyuk yarayi hoc umursamiyor gibi gorunerek acarsiniz. Sizi tahrik etmek icin kasitli yapiyor. Caninizi acitmak istiyor. Ufacik bir duygu ofke vs hiçbir sey belli etmeyin. O saysin saysin dinleyin, tek bir cevap bile vermeyin. Bir tek bu sekilde kudurur. Yaşandı onaylandi
Artık bunu yapacağım çünkü beni yıpratıyor

bence erkekler boşanmayı hazmedemediği kadınlar resti çektiği için güçlü durdukları için böyle böyle aşağı çekeceklerini sanıyorlar. esgosal bir şey. atlatacaksın. ataerkiller ya kadın erkeksiz yapamaz nasıl boşanır kafasında olduğu için eziklemeye çalışır.

Sanki adam çok düzgün birisiydi de siz fikir ayrılıklarından filan boşanma aşamasına geldiniz.Çok yüksek olasılıkla zaten adam şerefsiz zorbanın birisi ..söylediği şeylerin nesi sizin zorunuza gidiyor ki!? Bu adamların çoğu karısının daha önce yıkayıp ütülediği donu pantolonu giyinip geldikleri mahkemede " karım evle ilgilenmiyor, çocuklara bakmıyordu" diyecek karaktersizliktedir.

Sanki adam çok düzgün birisiydi de siz fikir ayrılıklarından filan boşanma aşamasına geldiniz.Çok yüksek olasılıkla zaten adam şerefsiz zorbanın birisi ..söylediği şeylerin nesi sizin zorunuza gidiyor ki!? Bu adamların çoğu karısının daha önce yıkayıp ütülediği donu pantolonu giyinip geldikleri mahkemede " karım evle ilgilenmiyor, çocuklara bakmıyordu" diyecek karaktersizliktedir.
Bunu dedi bile. Annesinin evinde ütü görmeyip evliliğinde ütüsüz don giymemiş adam sen naptın ki dedi.
Yemek olayına hiç girmiyorum bile. İşe gitmez evde oturur, ben işten gelip yemek pişirirdim ki çok da iyiyimdir evde yemek mi vardı dedi. Olmadığı gün yoktu..

Bunu dedi bile. Annesinin evinde ütü görmeyip evliliğinde ütüsüz don giymemiş adam sen naptın ki dedi.
Yemek olayına hiç girmiyorum bile. İşe gitmez evde oturur, ben işten gelip yemek pişirirdim ki çok da iyiyimdir evde yemek mi vardı dedi. Olmadığı gün yoktu..
Bu sözleri sizin boşanma kararı vermenizde ne kadar haklı olduğunuzu,kendiniz için hayatınızda yaptığınız en iyi şeylerden birinin de bu adamdan boşanmak olduğunu gösteren kanıtlar olsun. Bunu söyleyen adama diyeceğiniz tek şey "evet sen benden iyisine layıksın bu yüzden düş yakamdan artık " olacak!

Bu sözleri sizin boşanma kararı vermenizde ne kadar haklı olduğunuzu,kendiniz için hayatınızda yaptığınız en iyi şeylerden birinin de bu adamdan boşanmak olduğunu gösteren kanıtlar olsun. Bunu söyleyen adama diyeceğiniz tek şey "evet sen benden iyisine layıksın bu yüzden düş yakamdan artık " olacak!
Çok teşekkürler desteğiniz için 🌺

Eski konularım burada mevcut. Anlaşmalı boşanma gününü bekliyoruz sürecin uzamamsı için.
Evler ayrıldı, aileler bilgilendirildi, kavgalar edildi.
Terapi de alıyorum. Bazen insanlarla konuşuyorum.

Bir konuda kendimi çok kötü hissediyorum.
Niyetim asla barışmak değil baştan belirteyim.
Şiddeti, küfürü, kandırılmayı, mutsuzluğu affedemem.

Konu şu: Pişman olmaması, ne kaybettim dememesi, hala mecbur muhattap olduğumuz konularda boşanalım bir an önce, keşke evlenmeseydim, pisliksin, kötüsün dediği anda sanki ben bi şey kaybetmişim gibi hissediyorum.

Onla konuşmanın etkisi 2 gün sürüyor. Onla konuşmadığımda pislik, iğrenç olduğunu düşünüp acayip nefret ediyorum. Yaşattıkları aşırı öfkelendiriyor beni.

Hayatta sahip olduğu her şeyi sağladığım, ailesinden görmediği sevgiyi verdiğim, her haltına katlandığım adam sürüneceğine bana bunları söylüyor.

Bana egoist demeyin ama bu şimdi pişman olup sürünecek yapışıp ağlarsa nasıl savuştururum derken aksine bu davranışı görmek kafamı alt üst ediyor.

Yaşattıklarının bedelini ne kendisi ne ailesi pişmanlıkla ödemiyor diye.

Hep biliyorum mesul olan eş ama onca yalanını, küfrünü, ilgisizliğini, ayrımını bildiği annesi ile hala görüşüp bu insanlar nasıl mutlu olabiliyor?

Eleştirmeyin ama derdim hazımsızlık, intikam alamamak. İnsanım mani olamıyorum bu hislere.
Bir şey yapıp hırsımı almak istiyorum sonra korkuyorum başıma döner diye.
Bana beni soğutacak bir şeyler söyler misiniz?
Aylar geçti ama arada bu ataklar basıyor. Hiç bu kadar olmamıştı.
En son dava işin bugün konuştuk.
İyi ki noktayı koyduk, sen kötü kalpli pis biriymişsin nasıl göremedim de yıllarım gitti.
Ailemi karşıma almasaydım keşke ama senle evlenmeme rağmen beni sevdikleri için yanımda oldular ve nicelerini söyledi.
Cevap verdim tabii ama kesmedi.
Herkes yaptiginin bedelini elbet oder sen görmesende. İçini ferah tut, düşünmemeye çalış. Şükür kurtuldum de.

sanki ben bi şey kaybetmişim
Zaten sen böyle hisset diye onları söylüyo sana. Manipüle ediyo seni ve sen de psikolojik olarak sağlam olmadığın için göremiyorsun (böyle olman da kesinlikle çok normal yaşadığın süreçlerden sonra ama geçecek inan bana)
hiç merak etme evet Şu an değil ama her şey Bi resmi olarak bitsin, sen özgürlüğüne kavuş bak o zaman nasl tutuşuyor gör. Bunu da olduğunda lütfen buraya gelip yaz

Eşinden ayrılmayı gerçekten isteyen kişi susar ve bir an önce bu işin bitmesini diler ve vedalaşıp gider.

Sizinki bence sizden pişmanlık, sürünme vs gibi eylemler bekliyor, bunu göremeyince kendini değersiz hissettiği için saldırgan davranıyor olabilir.

Şunu herkes bilmeli ki; kimse vazgeçilmez değildir.

Kadinlar ayrıldığı dönem acı ceker , erkekler tam bir yıl sonra. Ama 1 yıl sonra kadın çoktan onu unutmuş kendisini daha ozguvenli ve mutlu hissediyordur.
Bir uzman böyle demişti aynen.
Neye göre bu şekilde ben de çözemedim ama etrafımda gördüğüm ayrılıklara gerçekten bu denilen hep tam tuttu.
1 yıl sonra derken , mesela biz ayrılalı 7 ay oldu pişmanlık belirttisi göstermedi elbette ki üzülüyordur ama tam olarak beklediğim şekilde yıpranmadı bana geri pişman olarak dönmedi , boşanmak üzereyiz bana hiç pişman olmaz gibi geliyor , ola Kİ oldu diyelim geri dönüş yapar mı acaba?

1 yıl sonra derken , mesela biz ayrılalı 7 ay oldu pişmanlık belirttisi göstermedi elbette ki üzülüyordur ama tam olarak beklediğim şekilde yıpranmadı bana geri pişman olarak dönmedi , boşanmak üzereyiz bana hiç pişman olmaz gibi geliyor , ola Kİ oldu diyelim geri dönüş yapar mı acaba?
Boşandıktan sonradan bahsettim.
Dönüş yapmasını önemsemeyin ayrıldıktan sonra zaten .

Atlattım sanıyordum aslında kime anlattıysam kurtuluş dedi.
Eskisinden daha iyi hayatım. Utanıyorum bu duygudan ama hazmedemiyorum.. Neden bilmiyorum..

İnanın ilk mesajınızı okurken daha ortasına gelmeden “Birilerine kendini beğendirmeye mi çalışıyor?” dedim.

Bu tarz devamlı ailesi tarafından eziyet gören kişiler iki farklı yönde davranıyor. Ya onların hatalı olduğunu görüp kendilerini uzaklaştırıyorlar ya da kendisine eziyet edenin gözüne girmek için etraflarını yakıyorlar.

5 aylık evlilikte doğru dürüst kavga edecek konu olmaz, sizin hangi kötü kalbinizi görecek? Muhtemelen sizin yumuşakbaşlılığınız ve anlayışınızla evlenebildiniz zaten, daha önceden uyarı vermiştir.

Kendisi hiç kendi ailemi kurdum moduna girmemiş ki. Anneden azıcık ilgi görünce hemen kendini kaybetmiş sizi yakmış.

Bir üye bir yıl sonra pişman olur diyor ya çok haklı...
Siz boşandıktan sonra o aile eski düzenine geri dönecek, eski eşiniz de başını taşlara vurur o zaman.

Siz o vakte kadar yeni sulara açılmış olacaksınız, ğzüldüğünüze değmez inanın.

İnanın ilk mesajınızı okurken daha ortasına gelmeden “Birilerine kendini beğendirmeye mi çalışıyor?” dedim.

Bu tarz devamlı ailesi tarafından eziyet gören kişiler iki farklı yönde davranıyor. Ya onların hatalı olduğunu görüp kendilerini uzaklaştırıyorlar ya da kendisine eziyet edenin gözüne girmek için etraflarını yakıyorlar.

5 aylık evlilikte doğru dürüst kavga edecek konu olmaz, sizin hangi kötü kalbinizi görecek? Muhtemelen sizin yumuşakbaşlılığınız ve anlayışınızla evlenebildiniz zaten, daha önceden uyarı vermiştir.

Kendisi hiç kendi ailemi kurdum moduna girmemiş ki. Anneden azıcık ilgi görünce hemen kendini kaybetmiş sizi yakmış.

Bir üye bir yıl sonra pişman olur diyor ya çok haklı...
Siz boşandıktan sonra o aile eski düzenine geri dönecek, eski eşiniz de başını taşlara vurur o zaman.

Siz o vakte kadar yeni sulara açılmış olacaksınız, ğzüldüğünüze değmez inanın.
Ne kadar doğru şeyler söylemişsiniz..
Ben terapi de alıyorum ama çok yıprandım.
Terapistim o hissettiğin şey aşağılama, hiç aşağlanmadığın için tanımıyorsun demişti.
Yedirememe kısmına da herkesle bunca iyi anlaşıp ilişkileri yönetirken başarısız olmak dedi..

Ben dönmesini beklemiyorum. Dönse affedebilir misin sahiden, dönen aynı kişi. Değiştiyse zaten başka birisi. Bu beklenti sizi yorar.. Laf söyledi başkanağı olacak ama başta ben de bekledim düzelir diye, hayır düzelmiyor.

M
Eski konularım burada mevcut. Anlaşmalı boşanma gününü bekliyoruz sürecin uzamamsı için.
Evler ayrıldı, aileler bilgilendirildi, kavgalar edildi.
Terapi de alıyorum. Bazen insanlarla konuşuyorum.

Bir konuda kendimi çok kötü hissediyorum.
Niyetim asla barışmak değil baştan belirteyim.
Şiddeti, küfürü, kandırılmayı, mutsuzluğu affedemem.

Konu şu: Pişman olmaması, ne kaybettim dememesi, hala mecbur muhattap olduğumuz konularda boşanalım bir an önce, keşke evlenmeseydim, pisliksin, kötüsün dediği anda sanki ben bi şey kaybetmişim gibi hissediyorum.

Onla konuşmanın etkisi 2 gün sürüyor. Onla konuşmadığımda pislik, iğrenç olduğunu düşünüp acayip nefret ediyorum. Yaşattıkları aşırı öfkelendiriyor beni.

Hayatta sahip olduğu her şeyi sağladığım, ailesinden görmediği sevgiyi verdiğim, her haltına katlandığım adam sürüneceğine bana bunları söylüyor.

Bana egoist demeyin ama bu şimdi pişman olup sürünecek yapışıp ağlarsa nasıl savuştururum derken aksine bu davranışı görmek kafamı alt üst ediyor.

Yaşattıklarının bedelini ne kendisi ne ailesi pişmanlıkla ödemiyor diye.

Hep biliyorum mesul olan eş ama onca yalanını, küfrünü, ilgisizliğini, ayrımını bildiği annesi ile hala görüşüp bu insanlar nasıl mutlu olabiliyor?

Eleştirmeyin ama derdim hazımsızlık, intikam alamamak. İnsanım mani olamıyorum bu hislere.
Bir şey yapıp hırsımı almak istiyorum sonra korkuyorum başıma döner diye.
Bana beni soğutacak bir şeyler söyler misiniz?
Aylar geçti ama arada bu ataklar basıyor. Hiç bu kadar olmamıştı.
En son dava işin bugün konuştuk.
İyi ki noktayı koyduk, sen kötü kalpli pis biriymişsin nasıl göremedim de yıllarım gitti.
Ailemi karşıma almasaydım keşke ama senle evlenmeme rağmen beni sevdikleri için yanımda oldular ve nicelerini söyledi.
Cevap verdim tabii ama kesmedi.
Konuyu okuyunca sanki biri benim yerime konu açmış gibi hissettim, problemimiz tamamen aynı birbirimize destek olalım 🙂

Mantıklı insanlar, duygusal karar alıp böyle mantıksız tipleri koca diye seçince doğal olarak ayarlar bozuluyor. Herşey bittiğinde ve biraz zaman geçtiğinde, Oh çok şükür! Ben bu rahat hayatı niye bırakıp bu manyakla evlenmişim, kendime ne garezim varmış diyeceksiniz. 😌
Ben de boşandım oradan biliyorum. Bu duyguyu başlarda bende hissetmiştim ama sonra intikam almamı gerektirecek kadar bile ilgi ve cabamı hak etmediğine ve bu olumsuz duyguyla (hemde bu adam için) kendimi yıpratmama, değerli zamanımdan çalmama gerek olmadığına karar verdim. 😇 Ben bu karşınızdakinin arsızlığına tepkisizlik ve msj yoluyla kısa haberleşmelerle cevap vermenizi öneriyorum.
Mesela benim 2 çocuğum var ve babaları olduğu için telefonda bazende istisna yüzyüze görüşmek zorunda kalıyorum. 😭😭😭 Çocuklarım olmasa yani senin yerinde olsam beni bekleyen mutlu istikbale konsantre olurum. Ki şimdi benim bile hala en büyük motivasyon kaynağım mutlu yaşamak istediğim gerçeği! 😁 Mutlu olmak istiyorsan etrafındaki eski-yeni insanlarla hayatın tadını sonuna kadar çıkar. Bilinmez belki ilerde özel ve anlamlı biriylede tanışabilirsin. Öyle olmasa bile bu dünyaya bir kere geldin di mi? Zamanda aleyhimize işliyor. Senin için musmutlu bir gelecek diliyorum 🌺🌺🌺🥰

• Beğen
Reactions: Cac
Sizin için de çok üzüldüm. 🥺 Siz de anlatın sürecinizi. Her yorum öyle iyi geliyor ki..
Ben de sizin gibi boşanmak için çok haklı sebeplerim olduğu halde kendimi suçlu hissediyorum karşı taraf bana böyle hissettiriyor.. aynı şekilde ben sorunlarla baş ermeye çalışırken o eğleniyor gülüyor konuşursak arada bir beni suçluyor düş yakamdan diyor vs vs ama Ben bana yapılan haksızlığı hazmedemiyorum insan en azından bir pişmanlık duyar diyorum ama yok yok yok

6 ay kadarda bana oldu bende pısman olmasını cok ısterdım bekledıgım tepkıyı gostermedı gerı donus yapmayı bırak orda burda aylak aylak gezıyor hıc umrunda bıle degıl sankı evı yuvası bozulan yıkalan o degılmıs gıbı

X