boşanıyorum ve hissettiklerim yüzünden kendimden nefret ediyorum akıl verin bana lütfen

hayalievren

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
189
166
evet boşanıyorum sebep Bi dolu ailesinin ayırma çabaları yalanları, Bi kaç iftiraları, kendisinin yalanları, aldatması, sürekli beni ezme çabası, Bi kaç sefer de olsa şiddeti vs. Bi dolu sebep anliycaginiz. neden mi cektim bu kadar bende bilmiyorum. bunları başkası yaşasa tepkim neden çekiyorsun bunu kendine yazık etme olurdu her seferinde ama kendim yaşardım işte. Severek evlenmiştim hep bklerdim düzelir yeni yaşam yeni iş zaten memlekete de uzak yaşardık ortam vs derken çekerdim işte en son tabiki tak etti aldatmasiyla ve devam eden saygisizliklariyla ayrıldım evden dava açılacak yakında inşallah . neyse uzatmayım
bugün dava için düğün videolarına bakmam gerekti ve gözyaşlarıma engel olamadım. o arada tabiki önüme gelen eski fotoğraflar videolar falan da oldu. bu kadar kötü şeye rağmen bir bir aklıma gelen anılar mutlu olduğumuzu sandığım o günler. sanki onca kötülügü yaşamamış gibi içim öyle çok yandı ki. bunca şeye rağmen hala nasıl uzulebiliyorum diye kendime çok kızıyorum.hatta nefretten öte bisey yaşıyorum kendime karşı neden bu kadar acizsin diye. onu koyduğum konum, kurduğum hayaller, verilen ama tutulmayan sözler o kadar üzdü ki Bi anda beni. zaten gel git yaşıyorm bu dönemde ama hiç bu kadar acımamıstı içim. güçlü durmaya çabaladıkca daha çok batıyorum. ne zaman gecicek tüm bunlar??

güclü durmaya çalışma bu durumda kim güclü durabilir ki ? eski videolar fotolar güzel anılardan ama daha güzelleri de olacak o da senin sayende olacak ...sen aciz değildin sadece seviyordun bundan sonra daha güzel olacak hayat senin için ilk başlarda korkacaksın yapabilirmiyim diye ama yaparsın boşanma kararı almak en zor kısmı idi şuan en zorunu yaptın ve daha güze daha mutlu bir hayat bir adım ötende

Canım benim üzülme en azından erken farkına varmışsın ve bu kararı almışsın.Bir söz okumuştum,üzülüyor olman verdiğin kararın yanlış olduğu anlamına gelmez.Kötü şeyler yaşamış olman da ilerde bunları yaşadığında hemen o hissi tanıyacağın ve tekrar yaşanmasına izin vermeyeceğin anlamında bir nevi sana rehber olacak.Bir önceki arkadaşın da dediği gibi güçlü durmaya çalışma,acının içinden geçmeden acını dindiremezsin.Herşey zamanla olur inşallah bundan sonrası mutlu olur.

Çok çok normal. Güçlü kalmaya çalış. Kendin için en doğru şeyin ne olacağını düşünüyorsan onu yapmaktan vazgeçme 🙏

güclü durmaya çalışma bu durumda kim güclü durabilir ki ? eski videolar fotolar güzel anılardan ama daha güzelleri de olacak o da senin sayende olacak ...sen aciz değildin sadece seviyordun bundan sonra daha güzel olacak hayat senin için ilk başlarda korkacaksın yapabilirmiyim diye ama yaparsın boşanma kararı almak en zor kısmı idi şuan en zorunu yaptın ve daha güze daha mutlu bir hayat bir adım ötende
korkum bundan sonraki hayatımda yapabilir miyim değil cunku onla mutlu değildim artk ve bitti. sadece onu ilk severken içimde çok farklı konumlandırmstm arkadaş dost sırdaş... zaten yabanci memlekette hiç kimsemiz yoktu. ben sadece sözde koca kişisini değil tum çevremi kaybettim sanki. İnsan bazen konuşacak biri istiyo ve benim şu anda iş arkadaşları dahil kimsem yok korkuyo muyum belki bu yüzden olabilir

Duygularınızı eleştirmeyin.
Onlar en derin yanınız, en yakınınız.
Kabul edin, akıp gitsinler.
Dalga misali, yükselir alçalırsınız bi müddet.
Sonra gelsin güzel günler,
Zorluk ardı kolaylıklar...
Musmutlu olun inşallah 💛

tüm çevren korksun seni kaybedecez mi diye .. nasıl o çevreyi yaptıysan yine yaparsın .kendi hayatının patronu sensin ve bu yüzden ne yaparsan yap her zaman güzel yaparsın .. senin değil insanların sana ihtiyacı var

Üzülmeniz normal. Siz o adama değil sevginize , vaktinize ve emeklerinize üzülüyorsunuz. Daha doğal ne olabilir ki? Yeter ki bunun geçici bir süreç olduğunun farkında olun ve ne olursa olsun geri dönmeyin. Şiddetin , aldatmanın biri ikisi olmaz , olmamalı.
zaten olmadı da. umarım Bi an önce geçer. geri dönmek mi artk asla

Üzülmen, ağlaman çok normal. Ben de gectim aynı yollardan. Ama dinmeyen bir acı yokki hayatta gecicek inanki. Sadece biraz sabret. Duygularını sakın bastırma, ağlamak istediğinde otur ağla.bazı seyleri maalesefki değiştiremiyoruz, biz de isterdik mutlu baslayan evliliğimiz öyle devam etsin ama belki bu da bizim imtihanımız. Ben piskologla gectim bu zamanlardan eminim sana da çok iyi gelir.

en doğru şey başka Bi şehre istenecek tayin. onla olmayan anılar...
ama maalesef ki iki yıl daha isteyemiyorum 😔
Her şeye yeni baştan başladıkça, hayatınızda onun size yaşattığı ve zamanında mutlu anların gölgelediği çekilebilir gibi görünen sıkıntılar bir bir yok oldukça ve inanın her halükarda ne karar verirseniz verin her şey daha güzel olacak

Üzülmen, ağlaman çok normal. Ben de gectim aynı yollardan. Ama dinmeyen bir acı yokki hayatta gecicek inanki. Sadece biraz sabret. Duygularını sakın bastırma, ağlamak istediğinde otur ağla.bazı seyleri maalesefki değiştiremiyoruz, biz de isterdik mutlu baslayan evliliğimiz öyle devam etsin ama belki bu da bizim imtihanımız. Ben piskologla gectim bu zamanlardan eminim sana da çok iyi gelir.
her istediğimde ağlayamıyorum çünkü yanımda annemde benle ağlamaya başlıyo bide tabiki minik kızımı ağlayarak emzirip de ona da yansıtmak istemiyorm bazı şeyleri. kiii ağlayınca da rahatlama hissi olmuyo artik zaten gözümden akan yaşlara yazık deyip kendimi motive etmeye çalışıyorum ama ne kadar becerirsem işte psikolog kısmına gelince biraz düzenimi oturtup düşünüyorm.

Sanırım boşanma aşamasındaki herkes bunları hissediyor.Ben de o yoldayım,bir sürü de nedenim var ama yine de üzgünüm.Bosanms gerçekleşinceki psikolojimi hayal bile edemiyorum ama Allah büyük hepimizin yardımcısı olsun 🙏
Böyle olmasını biz istemedik.
Geçici duygular olduğunu bilelim,neler geçmiyor ki

Oda aynisini yasayacak bu kural hic şasmaz... hic uzulme ...buyuk bir hayal kirikligi icerisindesin normal aglaman zaten acini yasamalisin... zamanla hafifleyecek sonra gecip gidecek

Sanırım boşanma aşamasındaki herkes bunları hissediyor.Ben de o yoldayım,bir sürü de nedenim var ama yine de üzgünüm.Bosanms gerçekleşinceki psikolojimi hayal bile edemiyorum ama Allah büyük hepimizin yardımcısı olsun 🙏
Böyle olmasını biz istemedik.
Geçici duygular olduğunu bilelim,neler geçmiyor ki
Bi yandan biliyorum gecicek. ama Bi yandan da sanki hiç onu sevdiğimi unutamam gibi geliyo

Acınızı içinize gömmeye çalışmayın, ağlayın,kendinize kızın, gülün, kendinizi eleştirin vs. her duyguyu yaşayın. Kolay değil yaşadıklarınız. Yalnız olmadığnızı bilin, tek boşanan tek hayal kırıklığına uğrayan siz değilsiniz. Önemli olan küllerinizden yeniden doğmak. Zaman her şeyin ilacı, sanmayın ki şu an ki iç acınız her gün aynı derecede size acı verecek, bir bir gidecek ve yüreğiniz ferahlayacak ve özgürlüğün ne kadar iyi olduğunu fark edecek ve bir gün mutlaka İYİ Kİ diyeceksiniz. Allah kalbinizi ferahlatsın ve size en kısa sürede hayırlı tertemiz bir sayfa açsın. :KK200:

Acınızı içinize gömmeye çalışmayın, ağlayın,kendinize kızın, gülün, kendinizi eleştirin vs. her duyguyu yaşayın. Kolay değil yaşadıklarınız. Yalnız olmadığnızı bilin, tek boşanan tek hayal kırıklığına uğrayan siz değilsiniz. Önemli olan küllerinizden yeniden doğmak. Zaman her şeyin ilacı, sanmayın ki şu an ki iç acınız her gün aynı derecede size acı verecek, bir bir gidecek ve yüreğiniz ferahlayacak ve özgürlüğün ne kadar iyi olduğunu fark edecek ve bir gün mutlaka İYİ Kİ diyeceksiniz. Allah kalbinizi ferahlatsın ve size en kısa sürede hayırlı tertemiz bir sayfa açsın. :KK200:
umarım o günler çabucak gelir 🙏🙏

X