Boşanma, ailevi sorunlar, ikinci evlilik.

Bence ne olursa olsun aileniz fikrini alın. ilk evliliğini onaylamamışlar sonucunu görmüşsünüz. Bakalım bu ilişkinşze ne diyecekler akıl alın. Yaşadıklarınız kötü ama Allah korusun tekrar baba evine döndüğünüzde daha beterlerini yaşamayın.

Aslında o ilişkimi gayet onaylamışlardı.
Bizim nikah ve nişan bir arada olmuştu pasaport işlemleri için erkenden nikah yapmıştık. Nişan ve nikahta olan atışmalardan sonra bana ayrıl dediler. Bende buraya kadar geldik, her şey hazır, zamanla düzelir diyerek ayrılmayı istemedim çünkü eşimle kişisel sorunlarımIz yoktu hep ailelerin takışmasıydı. Eşimle düğün sonrası kişisel sorunlarımız da olunca, o zaman ayrıldım.

Evlenmeyi, bu evden ve ailenizden kurtuluş olarak görüyorsunuz. Bir kere evlenmiş ve görmüşsünüz zaten. El ile geçinmekte, öyle kolay bir şey değil. Allah iyilerle karşılaştırsın inşallahta.Okulunuzu bitirip, bir işe girmeye öncelik verseniz, daha iyi yaparsınız. Evleneceğiniz kişiyide bu zaman zarfında daha iyi gözlemlemiş olursunuz. Size gerçekten değer veriyorsa, sabredip, her şeyi olması gerektiği gibi yapacaktır. Tekrar hatalı bir tercih yapmak, sizi daha da sıkıntıya sokar. Onun için, biraz daha sabırlı olup, güvenli adımlar atarak ilerleyin. O lüzumsuz ailenizide Allah bildiği gibi yapsın.Zaten onlar doğru dürüst bir aile olabilseydi, siz böyle düşünmez, kendinizi çıkmazda hissetmezdiniz.Yapacağınız herşeyde, önceliğiniz kendi iyiliğinizi düşünmek olsun.

Aslında o ilişkimi gayet onaylamışlardı.
Bizim nikah ve nişan bir arada olmuştu pasaport işlemleri için erkenden nikah yapmıştık. Nişan ve nikahta olan atışmalardan sonra bana ayrıl dediler. Bende buraya kadar geldik, her şey hazır, zamanla düzelir diyerek ayrılmayı istemedim çünkü eşimle kişisel sorunlarımIz yoktu hep ailelerin takışmasıydı. Eşimle düğün sonrası kişisel sorunlarımız da olunca, o zaman ayrıldım.
Ama işte görmüşler düzelmeyeceğine inanmışlar bence ailenizinde fikrini alın.

Yanlışmı hesap yaptım acaba boşanmanın hemen ardından birisi girmiş hayatınıza.
Siz hiç mi ders almadınız yaşadıklarınızdan? Acele edince sonucun ne olacağını tecrübe etmişsiniz aslında.

Aceleyle bir ilgisi yok. O zaman denk geldi hayatıma ve o zaman oldu. Sonradan girseydi sonradan olurdu. Onun gibi birisini bulamasaydım asla evlilik düşünmezdim bir daha zaten. Doğru zamanı buymuş demekki kader.

Evlenmeyi, bu evden ve ailenizden kurtuluş olarak görüyorsunuz. Bir kere evlenmiş ve görmüşsünüz zaten. El ile geçinmekte, öyle kolay bir şey değil. Allah iyilerle karşılaştırsın inşallahta.Okulunuzu bitirip, bir işe girmeye öncelik verseniz, daha iyi yaparsınız. Evleneceğiniz kişiyide bu zaman zarfında daha iyi gözlemlemiş olursunuz. Size gerçekten değer veriyorsa, sabredip, her şeyi olması gerektiği gibi yapacaktır. Tekrar hatalı bir tercih yapmak, sizi daha da sıkıntıya sokar. Onun için, biraz daha sabırlı olup, güvenli adımlar atarak ilerleyin. O lüzumsuz ailenizide Allah bildiği gibi yapsın.Zaten onlar doğru dürüst bir aile olabilseydi, siz böyle düşünmez, kendinizi çıkmazda hissetmezdiniz.Yapacağınız herşeyde, önceliğiniz kendi iyiliğinizi düşünmek olsun.

Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Haklısınız, evimde bu kadar huzursuz olmasaydım evliliği yine aynı kişiyle ama 2 sene sonraya düşünürdüm, eğer erkenden düşünüyorsam bunun sebebi ailemdir.
El bile ailemden daha iyidir şuan o gözle bakıyorum, en kötü ihtimal kocayla 1 gün kavga eder 3 gün barışırsın, ama ailede durum öyle değil. Her gün tantana, her gün eziyet. Hayır korkuyorum üzüntüden kanser, verem olacağım bir yerimde hastalık çıkacak diye. Dayanılacak gibi olsaydı inanın dayanırdım. Allah kimseye benimki gibi biyolojik anne vermesin.
Sevgilim her şeyin doğru olması için uğraşıyor ama her gün ağladığımı gördüğünde, yeter artık bir şeyler yapmalıyım diyor.. Evleneceğiz zaten, bu yaz erkenden evlenelim diyor. İlişkimize olan inancımız çok yüksek. :KK36:

Siz kendiniz bile bile ateşe atıyorsunuz. Okulunuz bitse, meslek edinseniz aileniz nasıl değişir bilmiyorsunuz. Küçücük çocuksunuz. Hemen evlenmek en büyük hata. Güzelce okulu okuyun, meslek sahibi olun. Gerisi boş. Kendinizi evlenmiş saymayın.

Ailen için üzüldüm çok acımasızlarmış
Hepsi vicdansızlıktan ve cehaletten kaynaklıdır, bence herkes 2. denemeyi hak ediyor, hayat dediğin içinde hataları barındıracaktır, bol şanslar

Inanın bunların hepsi geçecek ve siz daha iyi bir hayata sahip olacaksınız. Yeri geldiğinde annenize ben böyle olsun istememiştim, çocuklar arasında neden bu kadar ayrım yapıyorsun vs diye söylersiniz. Asıl sıkıntı size daha sonra tekrar ayrılma durumunuzda olur.

Inanın bunların hepsi geçecek ve siz daha iyi bir hayata sahip olacaksınız. Yeri geldiğinde annenize ben böyle olsun istememiştim, çocuklar arasında neden bu kadar ayrım yapıyorsun vs diye söylersiniz. Asıl sıkıntı size daha sonra tekrar ayrılma durumunuzda olur.

Tekrar ayrılırsam -ki Allah korusun- bir daha bu eve dönmem. Kendimi garantiye alana kadar da ayrılmam, ayrılmayacağımızı düşünüyorum şuan gözlemlediğim kadarıyla hiç bir şüphem yok ama bir kaç sene sonra ki kişiliğini kimse bilemez, 20 senelik evlilikler bitiyor.. Dileğiniz için teşekkür ederim. :KK36:

Tekrar ayrılırsam -ki Allah korusun- bir daha bu eve dönmem. Kendimi garantiye alana kadar da ayrılmam, ayrılmayacağımızı düşünüyorum şuan gözlemlediğim kadarıyla hiç bir şüphem yok ama bir kaç sene sonra ki kişiliğini kimse bilemez, 20 senelik evlilikler bitiyor.. Dileğiniz için teşekkür ederim. :KK36:

İnsanlar boşanırken en büyük sıkıntıyı kendisi yaşıyor sanıyor.
Ama ailelerin psikolojisini de ciddi sarsan bir durum bu.
Evlatları mutlu bir yuva kuramadı çünkü, bir de elalemin çenesi kafası var onların hayatını
zorlaştıran.
Aslında aileler için atlatmak çok daha zor.
Bu açıdan düşünürseniz onlara karşı daha anlayışlı olabilirsiniz.

Ele karışmak zordur, risktir.
Aile bile bu zor günleri yaşatırken el neler yapmaz?
Herkes evlenirken ''Gör bak nasıl yaşatcam seni çok mutlu olacaksın. '' palavrası sıkar.
Kaçı sözüne sadık kalır isterseniz anket yapalım :)

Sevgilinize değil, kendi maddi manevi gücünüze güvenerek kararlar alabilecek duruma geldiğinizde
evlenin. Bunun dışında acele etmeyin derim.

Bu kadar iyi biri sevgiliniz madem, ailenizin karşısına çıksın.
Kendisini sevdirsin, inandırsın.
Çok zor değil.
En yaralı anınızda sizin inancınızı kolay kazanmış baksanıza..

İnsanlar boşanırken en büyük sıkıntıyı kendisi yaşıyor sanıyor.
Ama ailelerin psikolojisini de ciddi sarsan bir durum bu.
Evlatları mutlu bir yuva kuramadı çünkü, bir de elalemin çenesi kafası var onların hayatını
zorlaştıran.
Aslında aileler için atlatmak çok daha zor.
Bu açıdan düşünürseniz onlara karşı daha anlayışlı olabilirsiniz.

Ele karışmak zordur, risktir.
Aile bile bu zor günleri yaşatırken el neler yapmaz?
Herkes evlenirken ''Gör bak nasıl yaşatcam seni çok mutlu olacaksın. '' palavrası sıkar.
Kaçı sözüne sadık kalır isterseniz anket yapalım :)

Sevgilinize değil, kendi maddi manevi gücünüze güvenerek kararlar alabilecek duruma geldiğinizde
evlenin. Bunun dışında acele etmeyin derim.

Bu kadar iyi biri sevgiliniz madem, ailenizin karşısına çıksın.
Kendisini sevdirsin, inandırsın.
Çok zor değil.
En yaralı anınızda sizin inancınızı kolay kazanmış baksanıza..

Aileler için de atlatması zor elbette, ama onların acıları ve kaprisleri benim önüme geçiyorsa, hem acımla hem onlarla uğraşacak seviyeye getiriyorlarsa orada bir durun derim. Gerçek bir aile bunu yapmaz çünkü. Bu yapılan bencillikten başka bir şey değil. Aile olabilmek, ana baba olabilmek bazen kendini bile hiç sayıp çocuğunu düşünmek değil miydi, ben mi yanlış biliyorum.

Herkesin evlenirken verdiği en basit vaattir zaten "Mutlu olacağız". Temenni edinilen bir şey. Bir palavra değil yani.
Ayrıca inancımı kolayca kazandığı kanısına nasıl vardınız bilmiyorum ama hiçte kolay kazanmadı. Hele ki boşanmış biri olarak bir erkeğin nasıl davranması gerektiğini daha iyi biliyorum ve ölçüyorum.

Kendini sevdirsin tavsiyeniz içinse, ailem evliliği sıcak karşılarsa tabi ki de bunlar kademeli şekilde olacak. Ama tersi bir durumda psikolojisi bozuk ailemin, sevgilimin psikolojisini bozmasını, hiç haketmediği halde eski eşime olan hınçları yüzünden eziyet görmesine göz yumamam. Her şeyi zaman gösterecek. Yorumunuz için teşekkürler

Çok zor şeyler yasamissiniz, yaşıyorsunuz da şüphesiz..
Bence bir an önce full time bir iş bulun.
Eğitim durumunuz nedir, en azından asgari ucrete bir işe girin.
Keşke az da olsa birikim yapacak durumunuz olsa, size güvence olurdu.

Kaçmayın tabi ki.
Oluruna gitmeye çalışın.
Ona göre de ceyizlerinize vs bakarsınız.

Bir de naçizane keşke ailenizde olanları erkek arkadaşınıza anlatmasaniz.
Yarın bir gün karşınıza çıkarmayacagini bilemezsiniz 😕
İnşallah ferahlığa çıkarsınız 🙏

Önce okulunuzu bir bitirin, o ev zindan olmuş haklısınız ama birkaç sene dayanın kendi ayaklarınızın üzerinde duracak kıvama gelin. Yani o birkaç sene ile tüm hayatınızı kurtarın.
Bugünü kurtarmak için yine yapacağın alelacele evlilik, orada yine ezileceksin çünkü arkanda ailen yine olmayacak üstelik ikinciye eve geri dönmen daha da Zor olur.. ben olsam çeyiz yerine iş düşünürüm

kacarsan gittigin dakika pisman olur birdaha donmeye yuzun olmazz..
sacma dusunceleri birak lutfen mantikli hareket et..

Aileniz cidden çok acımasız ve gaddarmış...Bende boşanma sürecindeyim ama babam direkt avukat buldu kurtul bunlardan önüne bak diye..Allah ailenize merhamet vicdan versin inşallah.çok üzüldüm dua edicem sizin için🙏🏼 Kaçmak asla çözüm değil nacizane fikrim...her ne kadar kötüde olsa ailenizin rızasını kazanmaya çalışın derim.Bu süreç içerisinde sertifika veren kurslara vs gitseniz.Hem iş bulma konusunda yardımcı olabilir hemde biraz ortamdan uzak kalırsınız.birde şunu ekliyeyim.Lütfen kafana tak diye söylemiyorum yanlış anlama olur mu ?senden 7yaş büyüğüm bi abla tavsiyesi...Herşeyi ; sevdiğin insan olur ,eşin olur farketmez anlatma.özellikle Aile konusun da yaralarını gösterme.Çok belli etme.Allah korusun bigün kötü olursan seni ilk vurcağı yer o yaran olucak ailen olucak....Benim hiç yapmaz asla yapmaz dediğim eşim beni aile konusundaki yaramdan vurdu...Herşey gönlünce olur inşallah Allahım refaha çıkarsın en kısa süre içinde seni🙏🏼

X