Boşanma aşamasında barışan var mı ?

4 ay içersinde tanışıp evlendik..ilk zamanlar her şey çok güzeldi. Bana gerçekten çok değer veriyordu. 8 ay evli kaldık evli kaldığımız süre boyunca defalarca ayrıldık tekrar barıştık en son ki ayrılığımız 2 hafta sürmüştü dayanamamıştı gelmişti barışmaya. Ailesi beni istememesine rağmen geldi.. ailesi yüzünden sıkıntılar devam etti hiç bi şekilde huzur vermediler bize sonunda kendi de dayanamadı bütün sıkıntısını stresini bana yansıttı. Sürekli kavga etmeye başladık bana karşı bambaşka bir adam haline geldi psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Dayanamadım annemin evine döndüm. Beni annemin evine getirirken üzüldü ağladı hatta son günümüz diye. Beni getirdi eve 2 gün sonra anneme mesaj attı ben boşanmak istiyorum kararlıyım diye. Annemle hiç anlaşamazlar çünkü annem benim hakkımı savunur eşim ise hep beni ezdirdi. Aradan bir ay geçti iki kez konuşmaya çalıştım defol dedi seni istemiyorum bitti dedi davayı açacağım dedi 1 ay oldu hala açmadı başka yerlerden ulaşmaya çalıştım ama hep engelledi beni kardeşi de ayrılmamızı çok destekliyor hatta eşimin eski sevgilisine ulaşmış ve konuşturmaya çalışıyormuş eşimi kızla 5 yıl sevgili olup ayrılmışlar sonra benimle evlenmiş işte. Şimdi ne dava açıyor ne beni istiyor anlamıyorum hanımlar ne yapmam lazım yazsam istemiyor beklesem beni unuttu sanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim
8 ay içinde kavgalar, haftalarca ayri kalmalar, defollar , bosanicamlar, engellemeler olmuş, sizi ezdirmiş. Bu kisa surenin neresinde size deger vermiş onu anlamadim. Gozunuzu açin artik. Kendinizi ezdirecekmisiniz? Olmadi gidin yalvarin nolur engelden çikar nolur eve al. Gururunuz olsun. Bittiyse bitti. Ilk boşanan siz değilsiniz. Zaten başli başina sorunlu bir evlilik. devam ettirmek yipranmakdan başka bir işe yaramaz

4 ay içersinde tanışıp evlendik..ilk zamanlar her şey çok güzeldi. Bana gerçekten çok değer veriyordu. 8 ay evli kaldık evli kaldığımız süre boyunca defalarca ayrıldık tekrar barıştık en son ki ayrılığımız 2 hafta sürmüştü dayanamamıştı gelmişti barışmaya. Ailesi beni istememesine rağmen geldi.. ailesi yüzünden sıkıntılar devam etti hiç bi şekilde huzur vermediler bize sonunda kendi de dayanamadı bütün sıkıntısını stresini bana yansıttı. Sürekli kavga etmeye başladık bana karşı bambaşka bir adam haline geldi psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Dayanamadım annemin evine döndüm. Beni annemin evine getirirken üzüldü ağladı hatta son günümüz diye. Beni getirdi eve 2 gün sonra anneme mesaj attı ben boşanmak istiyorum kararlıyım diye. Annemle hiç anlaşamazlar çünkü annem benim hakkımı savunur eşim ise hep beni ezdirdi. Aradan bir ay geçti iki kez konuşmaya çalıştım defol dedi seni istemiyorum bitti dedi davayı açacağım dedi 1 ay oldu hala açmadı başka yerlerden ulaşmaya çalıştım ama hep engelledi beni kardeşi de ayrılmamızı çok destekliyor hatta eşimin eski sevgilisine ulaşmış ve konuşturmaya çalışıyormuş eşimi kızla 5 yıl sevgili olup ayrılmışlar sonra benimle evlenmiş işte. Şimdi ne dava açıyor ne beni istiyor anlamıyorum hanımlar ne yapmam lazım yazsam istemiyor beklesem beni unuttu sanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Allah aşkına bu kaçıncı üyeliğin?

Bizde eşimle 6 ay içinde tanışıp evlendik. Başta iyiydi sonra baya tartışmalar kavgalar çıktı senin gibi 2-3 kez baba evine döndüm bende en uzun ayrılığımız 3 hafta sürdü sonra dönüp barıştık bende sen gibi her seferinde dava açmasını filan bekledim. Buraya kadar çok aynı hikayemiz ama fark şu beni hiç biyerden engellemedi defol git filan gibi sözler söylemedi. Evlilikte böyle gitgeller yaşanınca karşılıklı iki tarafın aileside tepkisel olabilir sonuçta seni senin ailen onu onun ailesi düşünür tutar çocuğumu üzüyor filan diye düşünürler doğal olarak eşimin aileside bunları düşünmüştür ama eşim karıştırmadı kimseyi bana tek kelime ne laf eden ne bişey diyen oldu dedirtmedi çünkü eşim başından evliliğimize hiç müdehale ettirmediğimiz için söz hakları yoktu. Senin eşin o dengeyi kurmakta zorlanmış fazla da dolduruşa geliyor sanırım. Birde en çok kardeşinin eşinin eski sevgilisiyle görüştürme çabaları bu nasıl zihniyet çok ayıpladım o insanı. Ulaşmaya çalışma hiç biyerden sessiz kal evet insanlar sinirle çok şeyi söyleyebilir ama onu o söylediklerine pişman etmek gerekir dilinde kemiği yok sonuçta. Birde hiç bekleme git davayı sen aç direk eline gitsin mahkeme kağıdı sonuçta gel anlaşmalı açalım diye ulaşabileceğin bi alan bırakmamış sana.

Boyle yildirim hiziyla, daha iliski oturmadan evlenmeye calisanlara ders olsun bu konunuz. Gercekten cok uzucu. Resmen hevesini almis, birakmis sizi. Sanki cocuk oyuncagi su evlilik. Ne diyecegimi bilemiyorum. Guven duygusu vermeyen, arkanizda saglam durmayan adamlarla yola devam etmeyin diyorum sadece

X