Boşanma kararım doğru mu?

Sarahben

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2013
558
1.381
Ya çok uğraşıyordu iş bulabilmek için. Gözümle görüyordum üzüntüsünü mahcubiyetini ne.bileyim. hayat bu iyi günde kötü günde dedik sonuçta. Ki ben herkese karşı aşırı merhamet beslerim kocam dedim kıyamadım o haline hiç. Belki de haklısınız.
Benim ki.de öyle görünürdü.Yillarca işsizdi ben baktim hem ona hem cocugumuza .Simdi Beni aldattığı o..pu ile evli ve kadin hamile.
Asla erkeğe merhamet göstermemek lazimmis.Ben geç farkettim.Erkekler kendini süründüren kadinlarin peşinde kul köle oluyor.

sonundaoldu

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
12.187
21.554
Sizin hayat müşterek olmamış ki! Sen onun annesi olmuşsun. Önce o moddan çık.
Erkek ya bu gerekirse gidip hamalık yapıp çalışacak. Para kazanmasa da çalışacak. Sonra sana kadın olduğunu hissettirecek. Sen de ona koca olduğunu.
Ben de boşandım. Bendeki hep çalışırdı ama birikim yapıyorum diye yiyip içip s.çmış ben de eve harcamışım. Terapistim seni annesi sanmış sorun burda başlamış dedi. Siz de bir umut var ama o çalışacak mızmız yapmayacak net

WOLFROG

BOŞAN BENCE
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Haziran 2011
21.361
41.211
Tamam da kendisinin de çabası olsa şans verin derim. İşin içine hem fiziksel şiddet giriyor (ki devamı gelir) hem de kendini tamamen size yaslamış, her derdini size yaslayan biri. Zaten saygı kalmayınca sevgi de kalmıyor

Kalbimden54

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
290
663
25
Merhaba hanımlar. Ben daha önce de eşimle ilgili konu açmıştım bazen derdini anlayamıyorum diye. O konuda sorunsuz çözdük. Uzun zamandır başka problemler var ama ben mi bencillik ediyorum düşüncesiz davranıyorum diye sorguladım hep. Ama dün akşam öyle rezil bir kavga ettik ki bu saatten sonra yüz yüze bakarimiz kalmadı bence.
Eşim hep mutsuz, hep dertli hep mizildanan birine dönüştü birkaç yıldır. İşsiz kaldı bir süre asla sorun etmedim benim maasimla geçindik hep yüzü yerde gezdi çok kahroldu diye sesimi de çıkarmadım. Olabilir. Sonra işe girdi işten çalışma ortamından şikayete başladı. Maaştan şikayet etti maaşa zam da geldi. Bu arada ben aralıksız çalıştım çalışıyorum hep. Koşullar ne olursa olsun eşim hep mutsuz hep dertli ama.
ha cok şükür evimiz var kredisini ödüyoruz çocuğumuz yok. Ama adam hep depresyonda. kötü dönemden geçiyorum yanımda ol destek ol anla falan sürekli. Üzerine alınma hayatimda sen de olmasan yaşayamam falan. Doktora gittik antidepresan verdi 7-8 ay sonra bıraktı doktora da tekrar girmeyi reddetti.
bu arada ben sadece kenar süsü gibi duruyorum. Sadece destek veren konumdayim. Tek başıma yaşıyor gibiyim.
dün ben biraz hasta gibiydim ama işten geldim evi topladım sofrayı hazirladim hiç halimi sormadan ya da benle bizle ilgili bişey konuşmadan yine işten şikayet. Patladım yukarıdaki şikayetleri saymaya başladım bencil oldum hasta oldum gecimsiz sorunlu oldum. Bagristik o bana hakaretler ben ona. Tartışma büyüdü yüzüme vurur tarzda yüzümden itti. İlk kez böyle fiziksel bir durum yaşadık. Ben de çok sinirlendim gözüm döndü sen bana nasıl el kaldirirsin diye tokat attım. Elimdekileri yere çarptım falan igrencti yani.
Defol git bu iş bitti dedim, ailesine gitti. Beni bu hale sen getirdin falan her şeyden beni suçladı. Sabah mesaj atmış önce protokolü hazırla diye. Sonra tekrar yazmış her şeyi yıkmak ne kadar kolay kuyruğu dik tutuyorsun falan.
Bu akşam boşanma protokolünü hazırlayacağım. Bu saatten sonra saygısız iğrenç bir hale geldiğimizi düşünüyorum çünkü. Defalarca beni olmayan dertler yüzünden ihmal ettiğini konuştum hiçbir şey düzelmedi. Geri adım atmak istemiyorum. Bana göre işin içine fiziksel şeyler de girince artık olmaz.
Ama hala olay sıcak ve yanlış bir karar mi aliyorum diye düşünüyorum.
Hiçte yanlış bir karar almıyorsun. Çalışıyorsun, cocugun yok , böyle ruh hastası biriyle ha düzelir diye sakın bir gününü bile heba etme .

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
14.690
45.658
Şurda bile kaç kişi erkek adam evde mi durur, gidip bari şu işi yapsın vs diyenler olmuş bir sürü.
Demek ki bir koca bir talihsizlik sonucu veya daha iyi iş bulurum diye işsiz kalsa bir müddet adamı tefe koyacak çevresi.
Bu ağır bir yük olsa gerek.
Bu kadınlara da yapılıyor.
Mesela çocuğunuz var ve yanlış bir davranış sergiliyor diyelim kimse babası kötü yetiştirmiş demiyor ya annesi yetiştirememiş deniyor-çoğu zaman- ya aile deniyor.
Ama asla baba tek denmiyor.
Ya da bir eve gittiniz ve temiz gelmedi size direkt aa evin hanımı ne pis deniyor vs.
Kodlanmış durumlar var ve benim aşırı sinirimi bozuyor mesela.
Neyse adam da sizin dediğiniz kadarı ile gayet iş aramış,mahcupmuş falan belki o iş bulamama,para kazanamama süreci, insanların direkt demese de nasıl eşinin maaşına kalırsın bakışları vs onu yormuş,depresyona itmiş olabilir.
Çünkü daha önce çok çok iyiydik diyorsunuz.
Ruhsal bir çöküntü yaşamış olabilir.
Bu da işte erkek dediğin,kadın dediğin diye bize yüklenen kodlamalar yüzünden.
Ama her türlü fiziksel temas ya da sözlü tartışmada hakaret yanlıştır. Orası kırmızı çizgi.
Eşiniz ne hissediyorsa yakınmadan içinden geldiği gibi anlatsa size sarmasa normal olurdu her şey.
Ama ne yazık ki iletişim sorunumuz da var genel olarak.
İçinden geçeni anlatmayı zayıflık görüyor insanlar derken bir bakmışşsın içinden geçmeyenleri söylüyorsun hatta içinden geçmeyenleri yapıyorsun.
Çok uzattım zor her türlü fiziksel temas da girmiş araya devam etmek de zor.
Ya da eşinizin içinden geçenleri anlatmasını beklemek de zor anlatsa şimdiye anlatır sorunların etrafında şikayet edip durup sizi suçlamazdı.
Ama bir beraber bir uzmana gidip ona anlatıp onun sorularının etrafında verilen iç döküşlerle deneyebilirsiniz.
Tabii o arada birbirinizden uzak kalarak.
Belki de direkt boşanmak daha iyidir sürekli dert yanan insan çekilmez tabii. Daha yeni girmişsin işe alış bir sonra hala sevmezsen şikayet et nedir yani

mvikelebek0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2022
20
17
24
Şurda bile kaç kişi erkek adam evde mi durur, gidip bari şu işi yapsın vs diyenler olmuş bir sürü.
Demek ki bir koca bir talihsizlik sonucu veya daha iyi iş bulurum diye işsiz kalsa bir müddet adamı tefe koyacak çevresi.
Mesela çocuğunuz var ve yanlış bir davranış sergiliyor diyelim kimse babası kötü yetiştirmiş demiyor ya annesi yetiştirememiş deniyor-çoğu zaman- ya aile deniyor.
Ya da bir eve gittiniz ve temiz gelmedi size direkt aa evin hanımı ne pis deniyor vs.
Neyse adam da sizin dediğiniz kadarı ile gayet iş aramış,mahcupmuş falan belki o iş bulamama,para kazanamama süreci, insanların direkt demese de nasıl eşinin maaşına kalırsın bakışları vs onu yormuş,depresyona itmiş olabilir.
Ama her türlü fiziksel temas ya da sözlü tartışmada hakaret yanlıştır. Orası kırmızı çizgi.
Eşiniz ne hissediyorsa yakınmadan içinden geldiği gibi anlatsa size sarmasa normal olurdu her şey.
İçinden geçeni anlatmayı zayıflık görüyor insanlar derken bir bakmışşsın içinden geçmeyenleri söylüyorsun hatta içinden geçmeyenleri yapıyorsun.
Ya da eşinizin içinden geçenleri anlatmasını beklemek de zor anlatsa şimdiye anlatır sorunların etrafında şikayet edip durup sizi suçlamazdı.
Ama bir beraber bir uzmana gidip ona anlatıp onun sorularının etrafında verilen iç döküşlerle deneyebilirsiniz.
Belki de direkt boşanmak daha iyidir sürekli dert yanan insan çekilmez tabii. Daha yeni girmişsin işe alış bir sonra hala sevmezsen şikayet et nedir yani
Yapay bozukluk rahatsızlığı olmuş olabilir.

mvikelebek0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2022
20
17
24
Merhaba hanımlar. Ben daha önce de eşimle ilgili konu açmıştım bazen derdini anlayamıyorum diye. O konuda sorunsuz çözdük. Uzun zamandır başka problemler var ama ben mi bencillik ediyorum düşüncesiz davranıyorum diye sorguladım hep. Ama dün akşam öyle rezil bir kavga ettik ki bu saatten sonra yüz yüze bakarimiz kalmadı bence.
Eşim hep mutsuz, hep dertli hep mizildanan birine dönüştü birkaç yıldır. İşsiz kaldı bir süre asla sorun etmedim benim maasimla geçindik hep yüzü yerde gezdi çok kahroldu diye sesimi de çıkarmadım. Olabilir. Sonra işe girdi işten çalışma ortamından şikayete başladı. Maaştan şikayet etti maaşa zam da geldi. Bu arada ben aralıksız çalıştım çalışıyorum hep. Koşullar ne olursa olsun eşim hep mutsuz hep dertli ama.
ha cok şükür evimiz var kredisini ödüyoruz çocuğumuz yok. Ama adam hep depresyonda. kötü dönemden geçiyorum yanımda ol destek ol anla falan sürekli. Üzerine alınma hayatimda sen de olmasan yaşayamam falan. Doktora gittik antidepresan verdi 7-8 ay sonra bıraktı doktora da tekrar girmeyi reddetti.
bu arada ben sadece kenar süsü gibi duruyorum. Sadece destek veren konumdayim. Tek başıma yaşıyor gibiyim.
dün ben biraz hasta gibiydim ama işten geldim evi topladım sofrayı hazirladim hiç halimi sormadan ya da benle bizle ilgili bişey konuşmadan yine işten şikayet. Patladım yukarıdaki şikayetleri saymaya başladım bencil oldum hasta oldum gecimsiz sorunlu oldum. Bagristik o bana hakaretler ben ona. Tartışma büyüdü yüzüme vurur tarzda yüzümden itti. İlk kez böyle fiziksel bir durum yaşadık. Ben de çok sinirlendim gözüm döndü sen bana nasıl el kaldirirsin diye tokat attım. Elimdekileri yere çarptım falan igrencti yani.
Defol git bu iş bitti dedim, ailesine gitti. Beni bu hale sen getirdin falan her şeyden beni suçladı. Sabah mesaj atmış önce protokolü hazırla diye. Sonra tekrar yazmış her şeyi yıkmak ne kadar kolay kuyruğu dik tutuyorsun falan.
Bu akşam boşanma protokolünü hazırlayacağım. Bu saatten sonra saygısız iğrenç bir hale geldiğimizi düşünüyorum çünkü. Defalarca beni olmayan dertler yüzünden ihmal ettiğini konuştum hiçbir şey düzelmedi. Geri adım atmak istemiyorum. Bana göre işin içine fiziksel şeyler de girince artık olmaz.
Yapay bozukluk rahatsızlığı olmuş olabilir

Balbocegi_99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
114
128
Herkese mesajları için teşekkür ederim. Benim kafam da "artık kendi hayatından çalma nereye kadar böyle gidecek?" Ve "depresyon ciddi bir hastalık tedavi olmaya ikna etsem yalnız bırakmasam" arasında gidip geliyor ama aklıma birbirimize ettiğimiz iğrenç laflar ve fiziksel durumlar gelince her şey yalan oluyor.
Dün akşam konuştuk bir süre ayrı kalıp düşünmemizi istedi. Bu arada ben protokolü hazırladım ve bunu söyledim. Çıktısını alıp imzalayalim istersen ama hemen adliyeye vermeyelim, üç gün beş gün neyse düşünelim eğer iyi gelirse uygulamaya koyalım dedi.
Kabul ettim düşünme sürecini.

Balbocegi_99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
114
128
Bu kavga çok iyi olmuş bence. Evet dozu kaçmış ama ikiniz de eteğinizdeki taşları dökmüşsünüzdür. İkiniz de haklısınız bana göre. Adam depresyondaysa ne yapsın yani. Bu öyle "olmayan dertler" diyip basitleştireceğimiz bir şey değil ki. Adam hasta şu an. Sizin de yorulmanız çooook normal tabi ki. Yeterince yanında olmuşsunuz ama depresyonda olan biriyle yaşamak da çok zordur. Çok benzer süreçlerden geçtik eşimle, çok tanıdık geldi hemen her şey.. İkiniz için de en iyisi olur umarım.
Siz süreci nasıl yönetip nasıl toparladiniz ve süreçte neler yaptınız?

Dusuncelibirksi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
364
441
23
bence hızlı davranmayın bir süre ayrı yaşayın birde bu işi dini olarak araştırın cunki kredi olan evde huzur kaçar ve bunlar için de kuran ayetleri falan var evde acar dinlersiniz öncesinde çok iyiydik diyorsunuz demekki eşiniz de gerçekten büyük bir sıkıntı var ve bu dönemde siz çalıştığınız için ezilmiş adıma da gelince ilk adımı siz atmayın ve lütfen birbirinize hakaretler edip çirkinlesip olayları daha kötü hale getirmeyin.

Balbocegi_99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
114
128
Söylediklerinize o kadar katılıyorum ki. Onun işsiz olduğu dönemde bu benim için sorun değildi çünkü eve para giriyordu sonuçta. o da evdeki işlerle ilgileniyordu ama ben ne biçim erkeğim diye kendini parçalıyordu resmen. İhtiyaçlarını bile almak istemiyordu. Annenle Baba'nın yüzüne bakamıyorum falan. Gereksiz kodlamalar yüzünden bu eksikliği yaşıyordu belki de. Ha şu anki halini açıklamıyor tabii ki bu ama o dönem için çok doğruydu.

Balbocegi_99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
114
128
bence hızlı davranmayın bir süre ayrı yaşayın birde bu işi dini olarak araştırın cunki kredi olan evde huzur kaçar ve bunlar için de kuran ayetleri falan var evde acar dinlersiniz öncesinde çok iyiydik diyorsunuz demekki eşiniz de gerçekten büyük bir sıkıntı var ve bu dönemde siz çalıştığınız için ezilmiş adıma da gelince ilk adımı siz atmayın ve lütfen birbirinize hakaretler edip çirkinlesip olayları daha kötü hale getirmeyin.
Teşekkür ederim yorumunuz için ama bu devirde kredisiz bir mülk sahibi olmak o kadar imkansız ki. Ve bizim kredimiz 3 sene önce aldığımız bir kredi şuan çok komik bir aylık ödemesi var hani evdeki huzursuzluğun temeli olacak bir para miktarı değil.

Dusuncelibirksi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
364
441
23
Teşekkür ederim yorumunuz için ama bu devirde kredisiz bir mülk sahibi olmak o kadar imkansız ki. Ve bizim kredimiz 3 sene önce aldığımız bir kredi şuan çok komik bir aylık ödemesi var hani evdeki huzursuzluğun temeli olacak bir para miktarı değil.
Konu zaten maddi değil bunu youtube den hocalardan dinleyin derim bu adam başta böyle değilmiş çok belli psikolojik sorunu var ama önce bunu halletmeyi kendisi kabul etmeli kendisi kabul edene kadar da barışmayı kabul etmeyin