Boşanma konusundaki cesaretsizliğim

Keşke evlendiginizde siz de gorumceniz kayniniz gibi,karin tokluğuna başka şehre taşınsaydınız diyesim geldi...Allah yardımcın olsun. Güçlü görünüyorsun bence başaracaksın. Tüm kapıları kapanmış görme,belki ailen sana destek çıkacak veya eşin pişman olup seni kaybetmemek için şartları zorlayacak vb.
Çok çok severek evlendim. Ailemin maddi olarak durumu iyi, babam maddi olarak arada ucurum var, manevi olarak ucurum var, ailesi kaba kavgacı saygısız evlenme dedi.. bana ama ...(eşim) öyle değil diyip evlendim.. babam da severdi eşimi, ama aileden ne gördüyse bi gün o da olur diye korkuyorum demişti, ve oluyor..

Ben hep bir kac yıl sonrasını hayal ediyorum. Bi kac yıl sonra kendimi mutlu, zor günler gecirmiş ama “iyi ki cesaret etmişim” diyen bir kadın olarak düşlüyorum.. zor günlere hazırlıyorum kendimi, ilk adım atma cesaretsizliği de olmasa.. altınları iflas edince yedi eşim(bu kelimeyi de kullanmak istemiyorum ma ne demeliyim bilmiyorum:) )
İnşallah istediğiniz gibi bir düzen içinde kızınızı büyütürsünüz. Boşverin gözünüzde olmasın. Olurda boşanırsanız alırsınız altınlarınız ev eşyalarını boşaltmaya benzemez😉Güçlü olun güçlü durun. Gizemli kalın ne halleri varsa görsünler hem o süreçte kızınız da biraz daha büyümüş olur

Ben de simdi plan yapıyorum. Gözüm yok lüksünde iyisinde. Bizi idare etsin yeter. Mutluluk istiyorum ve esya ile olmuyo malesef, gercekten huzurum olsun kızımla baska bisey istemiyorum.
Çok sevindim yazmanıza, benzer yollsrdan gecmeniz cesaret kattı 💐
Bulunduğum yerdeki sahibinden.com da spotcu araştırdım eşya beğendim. Ortalama bir fiyat çıkardım. Yine aynı şekilde ev baktım. Nazimin geçtiği bir arkadaşımdan rica ettim. Baktı ve tuttum. Geldiğim gün abonelik işlemlerini sabahtan itibaren halletmeye baktım. Öğlen baktığım spotcuya gittim, beğendiğim eşyaları aldım, sonra yine her şey satan bir mağazadan halı, süpürge gibi gerekli eşyaları aldim. Akşam 5 te esyalarim geldi bir odam kurulu idi. Elektrik için bir gün bekledim. Kardeşimin bekarlık eski Perdeleri vardı onları hemen takmıştım kimse iceriyi görmesin diye. Çok stresli idim o zamanlar. Bazı ev sahipleri boşanma bitti mi vs diye soruyor, başımıza bela çıkmasın vs diye. Onlar da seni yildirmasin. Kuzucugunla mutlu huzurlu günler dilerim, rüzgarın seni savurmasina izin verme. Karar vermek en Zor olanı. Korkma lütfen, bu hayatı haketmiyorsun, haketmedik.

Hiç bir işi olöadan bile bir bavul bir çocuk ile kalıp hayata tutunan çıkıyor.
Hiç kolay bir süreç değil ancak eliniz kuvvetli maaş anlamında. Allah kolaylık versin. Tayin olana kadar zor da olsa yaşamaya bakarsınız kira vs biraz zorlar ama tayin zamanı gelince herkesten uzak küçük bir sahil şehri tercih ederseniz rahat edersiniz diye düşünüyorum. Bir müddet zor yetişecek ama hallolacaktır her şey yeter ki kalben isteyin

Bana cevrem “esyaları altınları koyma çirkeflik yap al” diyor, ama geçtiğim yolları yediğim yemekteki acıyı bilmiyorlar. İstemiyorum hiç bişey diyorum slak mısın diyorlar. Anlamıyorlar ugrasmak istemiyorum. Zorlanayım az olsun birikimim yırtık olsun kanepem ama huzurum olsun.. aglamadan uyuyayım..
Bu konuda katılmıyorum. Altınlar, çocuğunuza nafaka, ortak edinilmiş mal varsa onu da lütfen alın. Çünkü çocuğunuz sizden çok şey bekleyecek. Siz yapamaz ve zorlanır iken babası çocuğu alıp eğlenceli paralı yerlere götürüp, çocuğunuz karşısında mahcup hissetmenize neden olacak. Bizzat yaşanmış olaylara şahidim. O yüzden alın. Davam devam ediyor ve alacağım...Çocuğumuz için....

Yazdıklarınızdan boşanılacak elle tutulur sebepler göremedim klasik herkeste olan kayınvalide sendromu. Şuan yaşadığınız sıkıntılardan dolayı çok bunaldınız o yüzden boşanmayı düşünüyosunuz. Ama eşinizle ilgili hiç kötü bişey yazmamışsınız. Sadece bir kere seni tanısaydım evlenmezdim demiş. Kavga esnasında gayet söylenebilir bir cümle. Daha ağırını yaşayıp atlatıp mutlu olan çiftler var. Eşiniz annesi konusunda biraz denge kurması lazım. Aldatma yok şiddet yok. Bence eşinizle oturup ciddi bi konuşmayı deneyin ama ben dili kullanarak. Sen şöylesin sen böylesin demekten ziyade şu davranışların beni kırıyor böyle söylediğinde çok üzüldüm gibi söyleyin. Çift terapistine mutlaka gidin. Bunları yapıp boşanmayan çiftlerde var. Bir şans daha verilebilir bir evliliğiniz var bence.

Eşimle son bir yıldır her hafta bir konusma yapıyoruz. Önceden hep suçlardım, son 6-7 aydır “bu evliliği bitirmeyi istemediğimi, kendisini sevdiğimi, annesi ile aramda denge kurması gerektiğini, her gün annesini çağıramayacağımı, kendisinin de(eşimin) asık suratının, beni suçlamalarının beni üzdüğünü” hep anlattım. Ama eşim bana “suç sen de kadının beklentileri car her gün al öıcuğu git ve onu cagır sorun kalmaz” diyor. Buldugu çözüm benim onların altında ezilmem. Şiddet basladı maalesef, psikolojik şiddet var “sen sinsisin, sen kötü kalplisin, sen....sın” küfürler vs. Aynı sofraya oturmamaya basladı benimle. Esyaları kırıyor, yemek masasını tv ünitesini.. üzerime yürüyüp öldürtceksin kendini vs diyor. Uzun olmasın diye yüzeysel anlattım. Ama eşim artık seçim yapmak zorunda oldugu duruma geldi. Ya annesi ya ben.. anlaşamıyoruz kv ile, olmuyor. İki gafta önce kadını aldım karsıma konustum. Senin oglun benim esim, ikimizde o üzülsün istemeyiz, bu gerginlige son verelim arkamdan dedikodu etme bana de vs diye. Annemi aramıs “kızını al, terbiyesiz senin kızın, senin kızın bilmem ne, kullanıp atılmalık” diye. Eşim de “o öyle demek istemedi” diyor. Kv ye kızıyor esim sen öyle dedin ama o yanlıs anlasılcak bişe diyor.

Eşinizle aranızdaki sorunların düzelmeyeceğinden emin misiniz?
Doğum sonrası sorunlar başladı diye yazmışsınız, belki geçici bir süreçtir?
Terapi almaya ne dersiniz, eşiniz boşanma fikrine nasil bakıyor ?
Kayinvalidenize diyecek söz bulamıyorum, allaha havale edin gitsin.
Ama minicik bir kızınız var. Eminim her yolu düşünmüşsünüzdür ama şiddet, aldatma gibi büyük sorunlar yoksa belki düzelme ihtimali olur. Doğum yaptıktan sonra hem anne hem baba karı koca rollerini unutup anne baba oluyor bazen sadece.

Ben de boşanma sürecindeyim, 1 yaşında kızım var benim de ama eşim affedilmez hatalar yapmamış olsaydı kayınvalide yüzünden evliliğimi bitirmezdim.

Allah yardımcınız olsun, çok iyi düşünün lütfen.

Boşanmış anne babanın çocuğuyum, ne kavga ne gürültü gördüm. Yaşım gayet büyüktü. Annem ve babam saygıyla tokalaşarak vedalastilar. Hiç etkilenmedim zannederken, zaman zaman aslında ne kadar büyük etkiler bıraktığını görüyorum hem kendimde hem kardeşimde.

İnşallah çok mutlu olursunuz siz de kızınız da.

Kaynana milletin yanında laf sokuyor sürekli “bu devirde gelinler kaynana olmus. Gelinler zalim” diye. Ne bileyim yaptıklarımı Allah biliyor ya, Hakim olan O ya, susuyorum...
Çok fedakarlık yaptım, maddi manevi yedirdim kendimi.. ama bittim artık..
Evlatları bile kaçmış annelerinden. Demekki o kadar geçimsiz biri. Boşanmış bir aile çocuğu olarak söylüyorum size annem sizden daha çaresiz bir durumdayken boşandı. En büyük pişmanlığı da daha önce boşanmamak. Siz çoğu kadına göre daha güçlüsünüz. Ömründe 1 gün bile çalışmamış kadınlar var. Onlar çok daha çaresiz. Kendinize güvenin. Eminim evladınız mutsuz bir ailede büyümek istemezdi. Annemle babamın boşandığı gün bizim en mutlu günümüzdü. Çocuğa yapılacak en büyük kötülük zaten budur. Ben annemle gurur duyuyorum bu kararı alıp da emin adımlarla hayatına devam ettiği için. Dilerim siz de kendiniz için en doğru kararı verirsiniz.

Yazdıklarınızdan boşanılacak elle tutulur sebepler göremedim klasik herkeste olan kayınvalide sendromu. Şuan yaşadığınız sıkıntılardan dolayı çok bunaldınız o yüzden boşanmayı düşünüyosunuz. Ama eşinizle ilgili hiç kötü bişey yazmamışsınız. Sadece bir kere seni tanısaydım evlenmezdim demiş. Kavga esnasında gayet söylenebilir bir cümle. Daha ağırını yaşayıp atlatıp mutlu olan çiftler var. Eşiniz annesi konusunda biraz denge kurması lazım. Aldatma yok şiddet yok. Bence eşinizle oturup ciddi bi konuşmayı deneyin ama ben dili kullanarak. Sen şöylesin sen böylesin demekten ziyade şu davranışların beni kırıyor böyle söylediğinde çok üzüldüm gibi söyleyin. Çift terapistine mutlaka gidin. Bunları yapıp boşanmayan çiftlerde var. Bir şans daha verilebilir bir evliliğiniz var bence.
Aynılarını yazacaktım ki yazan olmuş. Bence de esiyle ilgili bisey yok ortada

Ama minicik bir kızınız var. Eminim her yolu düşünmüşsünüzdür ama şiddet, aldatma gibi büyük sorunlar yoksa belki düzelme ihtimali olur. Doğum yaptıktan sonra hem anne hem baba karı koca rollerini unutup anne baba oluyor bazen sadece.

Ben de boşanma sürecindeyim, 1 yaşında kızım var benim de ama eşim affedilmez hatalar yapmamış olsaydı kayınvalide yüzünden evliliğimi bitirmezdim.

Boşanmış anne babanın çocuğuyum, ne kavga ne gürültü gördüm. Yaşım gayet büyüktü. Annem ve babam saygıyla tokalaşarak vedalastilar. Hiç etkilenmedim zannederken, zaman zaman aslında ne kadar büyük etkiler bıraktığını görüyorum hem kendimde hem kardeşimde.

Allah razı olsun, bana dediğini iyi dilekleirn daha güzelini nasip etsin allah size ❤️
Tek tek üşenmeden her detayı sormussunuz, sağolun 💐
Evlilik terapistine gidelim dedim eşime, kabul etmiyor. Sorun sen de ben gitmem diyor.
Önceden hep fedakarlık yaptım, ama srtık kv hayatımızdan cıkmadan son bulmayacak kavgalar. Böyle desiğimde evet kötü bir gelin imajı çiziyorum ama gerçekten daha yazmadıgım öyle nice seyler var ki. Oglunu asırı derecede kıskanıyor kv, ben adım atıyorum ona karsı ama hala kötülük yapıyor. Asırı derecede yaşan söyleme huyu var ve bas edemiyorum.
Esim sınır çizse hallolacak. Ama o da onu yapmıyor. Bana sen alttan al sen her gün cagır diyor. İnanın dayanamıyorum, kadının yüzünü gördüğüm her gün artık sinir krizi geçiriyorum. Kendimi sıkıyorum ısırıyorum. O bakısları, o sinsiligi, anlatamıyorum..

Bide esim annesini cagırmıyorum yemege diye(kadın tek cagır diyordu ana zaten 3-4 gün en az biDeydi, gün cagırmasam laf oluyordu) cok bosanma konusu yaptı benle. Ben de tamam diyince vazgeçiyordu. Simdi defol git gibi bi kelime dedi, ama sonra da tehditkar konusuyor..

Eşinizle son kez oturup konuşun belki uzak kalırsanız o kadından düzelirsiniz tekrar. Tayin durumu için yorum yapmak istedim. Boşanma durumunda tek seferlik tayin hakkınız var onu kullanabilirsiniz

Evlatları bile kaçmış annelerinden. Demekki o kadar geçimsiz biri. Boşanmış bir aile çocuğu olarak söylüyorum size annem sizden daha çaresiz bir durumdayken boşandı. En büyük pişmanlığı da daha önce boşanmamak. Siz çoğu kadına göre daha güçlüsünüz. Ömründe 1 gün bile çalışmamış kadınlar var. Onlar çok daha çaresiz. Kendinize güvenin. Eminim evladınız mutsuz bir ailede büyümek istemezdi. Annemle babamın boşandığı gün bizim en mutlu günümüzdü. Çocuğa yapılacak en büyük kötülük zaten budur. Ben annemle gurur duyuyorum bu kararı alıp da emin adımlarla hayatına devam ettiği için. Dilerim siz de kendiniz için en doğru kararı verirsiniz.
Kadın herkesle kavga ediyor. Otobüse bindi, yer veren olmayınca birinin basına gidip “kalk burdan ben oturcam saygısız tebşyesiz senin agzına bilmem ne diye küfür etti. Beni arabayşa suraya götür diyor komsusuna, kadın isim var yarım saat sonra götüreyim derse babanın malı mı kocanın malı simdi götür diye kavga ediyoe. Bu karakterle ben nasıl her gün görüseyim.. evlatları kacıyor, abartı olarak demiyorum sadece bir tane bile kapısını öalan arkadası ya da komsusu yok. Tek bir kisi bile. Ben napayım... her yer de babaannesi ölsün ona diyor, benim ailemin kendi kadar seveneyeeğini diyor, 4 kişilik maaş giriyor eve bir tane toka bile almadı kızıma. Sebebi de ben onu cagırmıyornusum evime, o yüzden torununa birsey almıyormuş almayacakmıs:)

Allah razı olsun, bana dediğini iyi dilekleirn daha güzelini nasip etsin allah size ❤
Tek tek üşenmeden her detayı sormussunuz, sağolun 💐
Evlilik terapistine gidelim dedim eşime, kabul etmiyor. Sorun sen de ben gitmem diyor.
Önceden hep fedakarlık yaptım, ama srtık kv hayatımızdan cıkmadan son bulmayacak kavgalar. Böyle desiğimde evet kötü bir gelin imajı çiziyorum ama gerçekten daha yazmadıgım öyle nice seyler var ki. Oglunu asırı derecede kıskanıyor kv, ben adım atıyorum ona karsı ama hala kötülük yapıyor. Asırı derecede yaşan söyleme huyu var ve bas edemiyorum.
Esim sınır çizse hallolacak. Ama o da onu yapmıyor. Bana sen alttan al sen her gün cagır diyor. İnanın dayanamıyorum, kadının yüzünü gördüğüm her gün artık sinir krizi geçiriyorum. Kendimi sıkıyorum ısırıyorum. O bakısları, o sinsiligi, anlatamıyorum..

Gerçekten çok zor anlayabiliyorum sizi.
Eşinizin biraz burnu dik anladığım kadarıyla. Diyebilecek birşey bulamıyorum inanın, keşke düzelse.
Eşiniz durumu duzeltmek için hic adim atmıyor mu? Mesela barışmak isterse evlilik terapisini sart koşabilirsiniz. Belki düzelebilir gerçek anlamda iyi bir terapiyle. Severek evlenmişsiniz ve sonradan bas gostermis bu sorunlar.
Biraz annesini takmadan ya da annesiyle ilgili eşinize dert yanmadan deneseniz belki onun da tutumu farklı olur?

Bütün çareler tükendiyse boşanma kararı alırsanız bile korkmayın. Arkadaşların dediği gibi çok daha zor durumda kadınlar kendilerine yeni bir hayat kurabiliyorlar. Sizin mesleğiniz var çok şükür. Aileniz de ilk etapta karşı gibi görünse de eminim sizi yalniz birakmayacaklar. Ayakta durabileceginize inanıyorum ben. Tesekkur ederim benim için iyi dileklerinize de..

Kadın herkesle kavga ediyor. Otobüse bindi, yer veren olmayınca birinin basına gidip “kalk burdan ben oturcam saygısız tebşyesiz senin agzına bilmem ne diye küfür etti. Beni arabayşa suraya götür diyor komsusuna, kadın isim var yarım saat sonra götüreyim derse babanın malı mı kocanın malı simdi götür diye kavga ediyoe. Bu karakterle ben nasıl her gün görüseyim..
1 saniye bile tahammül edilemeyecek birini her gün çekmek zulüm olur. Gün geçtikçe psikolojiniz bozulur. Eşiniz size hak verse bir nebze rahatlarsınız ama o da arkanızda değil. 3 günlük dünya kimseye katlanmak zorunda değilsiniz.

Eşinizle son kez oturup konuşun belki uzak kalırsanız o kadından düzelirsiniz tekrar. Tayin durumu için yorum yapmak istedim. Boşanma durumunda tek seferlik tayin hakkınız var onu kullanabilirsiniz
Her bakanlık icin var mı acaba biliyor musunuz? 657bye baktım, öyle bir tayin hakkı göremedim, sağlık bakanlıgının calısnlarına yaptıgı bir hak var sadece okudugumca
Esim annesini az uzak tutmak istese zaten baska sorun kalmayacak.. ama o istemiyor
Kadın yüzünden kavga ediyoruz kadını arıyor annecim diye cinnet gexiresim geliyor:)

1 saniye bile tahammül edilemeyecek birini her gün çekmek zulüm olur. Gün geçtikçe psikolojiniz bozulur. Eşiniz size hak verse bir nebze rahatlarsınız ama o da arkanızda değil. 3 günlük dünya kimseye katlanmak zorunda değilsiniz.
Bana annem hatalı ama alttan al dese bile razıydım:) bana annem haklı sen hatalısın dedikçe tahammül edemiyorum..

Ağlamayın lütfen. Memursunuz, kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecek geliriniz ve sosyal sigortanız var. Şükredin, ya olmasaydı?

Bir yerden başlayın, kreş araştırın. Çalıştığınız kurumun, kreş ödeneği sağlayıp sağlamadığını sordurun.
Ne bu eş ne de bu kv profili müstehak değil size. Kurtulun gereksiz enerji emici sarmaşıklarınızdan. Allah yardımcınız olsun

Gerçekten çok zor anlayabiliyorum sizi.
Eşinizin biraz burnu dik anladığım kadarıyla. Diyebilecek birşey bulamıyorum inanın, keşke düzelse.
Eşiniz durumu duzeltmek için hic adim atmıyor mu? Mesela barışmak isterse evlilik terapisini sart koşabilirsiniz. Belki düzelebilir gerçek anlamda iyi bir terapiyle. Severek evlenmişsiniz ve sonradan bas gostermis bu sorunlar.
Biraz annesini takmadan ya da annesiyle ilgili eşinize dert yanmadan deneseniz belki onun da tutumu farklı olur?

Bütün çareler tükendiyse boşanma kararı alırsanız bile korkmayın. Arkadaşların dediği gibi çok daha zor durumda kadınlar kendilerine yeni bir hayat kurabiliyorlar. Sizin mesleğiniz var çok şükür. Aileniz de ilk etapta karşı gibi görünse de eminim sizi yalniz birakmayacaklar. Ayakta durabileceginize inanıyorum ben. Tesekkur ederim benim için iyi dileklerinize de..
Esim evlilik terapistini kabul etmiyor. Cünkü hatalı sensin sen düzel diyor. Kadının beklentileri var sunu sununyap sorun kalmaz diyor.. hiç adım atmıyor..

Ben hiç dert yanmıyorum,mesela her gün geliyor kadın, laf sokuyor, nasılsın desem asla cevap vermez esim yokken, hatta hakaret ediyor seni annene söylicem vs diyip. Ben demiyorum bile esime. Sonra kendi ben esime demeyince, bizi kavga etmemiş görünce kendi eşime diyor senin karın söyle böyle diye. Kavga sonra cıkıyor. Ben asla esime gidip annem söyle böyle yaptı demedim ama yine de kötü olan ben oldum

X