Boşanma sonrası bu kadar zor muydu?

Şu yorum sahipleri bu kadar katı mı gerçekten olaylar karşısında? Aynı süreçlerden kendileri geçerken de verdikleri bu tepkileri veriyolar mı?

Bir evlilik yapıyorsun, kimse aman nasılsa bir gün boşanırım diye evlenmiyo nihayetinde. Ailesi ailen oluyo. Onların soyadlarını taşıyosun. Ama az ama çok fedakarlık yapıyosun. Bir evlilik biterken geleceğe dair birlikte kurduğun hayallerin, umutların da yıkılıyo. Alışkanlığın, düzenin değişiyo. Kolay mı? O kadar normal ki hissettiklerin. Elbette beklentiye gireceksin. Bir hiçmişsin gibi sana kendini değersiz hissettirmeleri elbette canını acıtacak. Ama şöyle düşün ve inan. Sen değersiz biri olduğun için değil onlar insana değer vermedikleri ve beşeri münasebetlerden bihaber oldukları için bu şekilde davranıyolar. Bu senin eksikliğin değil ve senin sorumluluğunda değil. Gün geçtikçe daha iyi hissedeceksin emin ol. Kurtulduğuna şükrettiğin günlere hızla ışınlanırsın umarım.
Efsane yorum ya hep burda insanları değersiz güçsüz hissettiren yorum yapılıyor insanlar konu açmaya çekiniyor resmen yaşadığı psikolojik üzüntü yetmez gibi bide burda kendi hayatlarında derin mutsuzluklar yaşadığını düşündüğüm bi kaç belirli üyelerin sürekli psikolojik şiddetine maruz kalınıyor insanlar daha da aşağılanmak için değil rahatlamak için açıyor konuyu bdv bin altında yazdığı gibi

Arkadaşlar 35 yaşındayım 1 yıl flört 2 yıl evlilik süreci sonunda her zamanki gibi eş kişisinin çıkardığı bi kavga sonunda bana boşanmak istediğini söledi bende bana boşanalım diye gelirsen kabul ederim demiştim sözümü de tutup boşanma yoluna girdim
Bizim evliliğimizde herşey güzel başladı
Sonraları eşimin ailesi sürekli onu ben işteyken arayıp huyunu değiştirdiler
Bana iyi olan özenli olan adam gitti sürekli sitem eden değişik hareketlerle gelen beni ilgisiz ve sorumsuz davranan adam geldi
Sonra sık sık tartışmalar ve hep küserdi
Cinsel hyt çok ii değildi onada hep sitem ederdi.
Çocuk istiyorum der cinsellik yaşamazdı
İstemekle olmuyor icraat lazım dediğimde yine beni suçlardı.son kavgamızda hesabımdan zorla para çekti kızdım tabi kavga büyüdü boşanalım dedi tmm dedim
Sonra bidaha düşünelim dedim kabul etmedi
Sonra evden çıkmadı yabancı gibi girip çıktık en sonunda kovdum bunu defol git diye
Sonra başladı süreç.boşanma işlemleri için adliyede karşılaştığımızda yüzüme bakmıyor uzak duruyor vb saçma ergen hareketlerine devam ediyor.dün itibari ile eski soyadıma döndüm
Boşanma sürecinde ailesi bikere bile beni aramadı sormadı kına yaksınlar şerefsizler
Sonra öğrendim ki benle 2 yıldır ettiği her kavgayı tüm ailesi bireylerine anlatmış
İşterinde bi erkek arkdş herşeyimizi biliyo
Dedim nasıl bi şerefsizle evlenmişim:KK43:
Beni yoran ise ben ilk defa birini sevdim oda bu insandı çok kolay olmuyor süreç benim için
Sağlık pers çalıştığım kurumda herkes yüzüme mağdurmuşum garipmişim gibi bakıyor çok rahatsız oluyorum resmen enerjimi çekio insanlar
Boşanmış olmak bu kdr yıpratacakmıydı beni yaşayıp görüyorum:KK43:
Gelecekten insanlardan hiç ümidim kalmadı
Bana biraz güç ve ümit verin nolur:KK43:
Psikojik destek alin allaha havele edin

adliyede karşılaştığımızda yüzüme bakmıyor uzak duruyor vb
Boşanıyorsunuz neden yüzünüze baksın diye beklenti oluyor? 🙄 Benim hiçbirşeyim olan adam baksa ne bakmasa ne? 🤔 üzülmek yıpranmak tabiki kolay şeyler değil,, ama karşısında güçlü durmak kadar güzel bişey olamaz. Üzülen sizsiniz ama güçlü 💪 durun umrumda değilsin artık tavrınız olsun 🙏

Ben evlendiğimde elti kocasını 3 yıl kynananın evine sokmamış küstürmüş onlara
Küçük ablanın kocası kızlarını çocukla kapılarına atmış küslerdi
Ne zmn ben girdim aileye hepsi barıştı sayemde
Şimdi en kötü ben oldum
Boşanırken onun ailesinden kimse aramadı beni!
Meğer oğullarıyla çoktan benimle boşanmasının planını yapmışlar..
O şerefsiz annesinin gözü kör oluyordu 4 çocuğuda ilgilenmedi ben sağlıkçıyım ve benden yardım istenmemesine rpmen biçok dr la konuşup (hatta azar bile yedim dr lardan ısrarımdan ötürü) gözündeki kanamayı tedavi ettirdim
Şimdi tüm aile iyi ben kötüyüm anlıcağınız
Ama allahın adaleti hepsine tecelli edecek inş!

Geriye bakarsan önünü göremezsin. Artık geçmişin sana bir faydası yok. Hayat bir yol ve içinde pek çok hikaye biriktireceksin,bu da onlardan birisi. Ve bence hiçte dramatik bir hikaye değil. Neler yaşadım neler gördüm neler duydum. Sizin ki çok temiz ve hasarsız bir olay. Sadece elalemi takmadan güçlü duruş sergilemeyi öğreten bir süreç yaşıyorsunuz. Başarılamayacak hiçbir yanıda yok üstelik..Farklı bakış açılarıyla gayet sağlıklı atlatılabilecek bir süreç..

Geriye bakarsan önünü göremezsin. Artık geçmişin sana bir faydası yok. Hayat bir yol ve içinde pek çok hikaye biriktireceksin,bu da onlardan birisi. Ve bence hiçte dramatik bir hikaye değil. Neler yaşadım neler gördüm neler duydum. Sizin ki çok temiz ve hasarsız bir olay. Sadece elalemi takmadan güçlü duruş sergilemeyi öğreten bir süreç yaşıyorsunuz. Başarılamayacak hiçbir yanıda yok üstelik..Farklı bakış açılarıyla gayet sağlıklı atlatılabilecek bir süreç..
Sanırım ben güçsüzüm ve çokta duygusalım
Umarım daha iyi olurum dediğiniz gibi

gerçekten ne rezillikler çıkıyor ayrılırken siz yine saygıyla boşanabilmişsiniz şanslı olduğunuzu farkedip buradan bile mutlu olmaya başlayabilirsiniz :)

insanlar böyleler işte hepsi konuşmaya yer arayıp duruyo ama susarlar unuturlar bi süre sonra sen keyfini bozma

hiç üzülmene değecek bi durum yok zaten böyle birinden boşandığın için ileride nasıl mutlu olucaksın tahmin edemezsin erkenden anlayıp bitirmişsin sevinmek gerek gerçekten

Zaten eşini dolduran ailesiyse , boşanma sürecinde sanki hiç etkileri yokmuş gibi aramamaları normal. Zaten istedikleri buysa ne diyecekler ki. Günahları boynuna. Zaten yapıcı olsalardı dediğiniz gibi kızım hayırdır noluyor diye ararlardı. Ne güzel işiniz gücünüz, var. Çocuğunuz olmadığı için eski eşinizle görüşme derdiniz de yok. Kimsenin garip bakcagını düşünmüyorum ortalıkta boşanmaya aklından gecirmemiş insan mı kalmış.Evliliklerin yüzde kaçı sorunsuz. Kim niye garipsesin. Önünüze bakın. İşinize kendi hayatınıza odaklanın.

Bu kadar fedakarlığın sonu kesinlikle hezimettir, ben olsam boşanma travmasını vs cart curt bi kenara atar ben neden bu kadar vericiyim diye terapi alırım, cidden çok şaşırarak okuyorum bazı konuları. Hele şu Louder Louder ın konusu beni benden aldı. Siz böyle olduktan sonra böylesi zorbaları çok bulursunuz gidin cidden tedavi olun. Konusahibi siz de aynı şekilde

Bu kadar fedakarlığın sonu kesinlikle hezimettir, ben olsam boşanma travmasını vs cart curt bi kenara atar ben neden bu kadar vericiyim diye terapi alırım, cidden çok şaşırarak okuyorum bazı konuları. Hele şu Louder Louder ın konusu beni benden aldı. Siz böyle olduktan sonra böylesi zorbaları çok bulursunuz gidin cidden tedavi olun. Konusahibi siz de aynı şekilde
Valla ben boşandım çok mutluyum. Tek sıkıntım vicdan yapıyorum kendisi süründüğü için

X