Boşanma sonrası cocukla iliski

Yok ben hayatta kimsenin yaşadığı hic birseyi basit görmem ..çünkü yaşayan kişi için zordur.kimsenin haddine değil basit yada önemsiz görmek.Sizin dediğiniz gibi hayatta neler görüyoruz bu ortamda neler görüyoruz duyuyoruruz..ve bir insani tekrar dan tanımak güvenmek çocuğunun olduğu ortama sokmak kolay birsey degil.her insan hata yapabilir gaflete düşebilir eğer yaptığından pişman sa tekrarı olmayacağından eminse neden olmasin.ve hayatına yeni girecek kimsenin nasil biri olacağı hakkında hiç bir fikri yokken.sevgi tabiki hicbirseyin çözümü degil ama bir çok şeyin çözümü.
bazı hataların telafisı yoktur , zayıf noktasından vurması evden kısmen kovmasi bunlar bana göre telafisi ruhta olmayan hatalar.

güvende hissetmek bazı insanlar için her şeyden önemlidir, her şeyden.
ben açıkçası bu adamla güvende hissetmedim.
konu sahibi dik durus göstermiş, ilişkiler her konuda yama yapılacak şeyler değil.
barış demek yerine tebrik edilmeli ki kadında barisayim mi diye sormamis

Bu konuda uzman değilim uzman görüşlerini de merak ediyorum tabii ama çevremde gördüğüm birkaç örnek var.
Anne baba ayrılmış ve hiç görüşmüyorlar baba arada alıyor çocukları ama çocuklar mutsuz bunu bir ailede çok net gördüm.
Diğerleri komşularım ve çok yakın çevrem örnekleri anne baba ayrı ama çocuklar için her etkinlikte birlikteler sizin gibi birlikte zaman geçiriyorlar hatta o kadar çok ki çevremde ikinci evliliklerini yapıp eşleri bile görüşen 🥳
Baktığımda çocuklar mutlu sorun yok.
Dediğim gibi uzman değilim sadece gözlemlerim.
Çocukların anne ve babalarını eğer size bu görüşmeler zarar vermiyorsa birlikte görmeleri gerektiğini düşünüyorum.
Ama tabii ki sizinde mutluluğunuz bir o kadar önemli.

Siz çok naif bir insansınız ☺️ Güzel bir beraberliği hak ediyorsunuz , aslında suan bile eski esle iletişim nasıl olmalı vs düşünmeniz bile ince düşünceli olduğunuzu gösteriyor ❤️
İçinizden nasıl geliyorsa öyle yapın , bende boşanmış bir aile çocuğuyum ben 12 yaşındaydım annemle babam boşandığında , bir kardeşim var annem 2. Evliliğini yaptı ama boşandılar adam çok kötüydü kardeşim 2-3 yaşlarındaydı boşandıklarında bebekti . Bana göre kardeşim daha güçlüydü çünkü bebekken olduğu için anne babayı beraber hiç hatırlamıyor. Ben 12 yasında olduğum için tam ergenlik zamanlarımdı biraz bocaladım ama kardeşim benim tam tersim zaten doğrusu bu gibi geliyor ona hiç yaşamadığı için o yüzden bebeklikte alışmak çok daha kolay ayrılıklara 🙏🏻 canınızı sıkmayın kızınız için zaten babayı görebiliyor , normalin bu olduğunu görerek büyüyor.. belli bir zaman sonra buluşmalarda siz olmazsınız baba kız tek vakit geçirirler şimdi bebek arada babanne hala gibi durumlar varsa 1-2 saat bırakabilirsiniz de ben öyle yapardım sanırım tüm gün olmamak şartıyla babanne tarafına bırakıp varsa kuaför işleriniz vs 1-2 saat kendi işinizi görüp alabilirsiniz de onlarda sevmiş olurlar baba da ailesi gözetiminde görüşmüş olur

Cok tesekkur ederim 😍 kizim mutlu olsun istiyorum sadece. Kötü insan cocuklari yaraliyor, üzüldüm sizin adiniza umarim bundan sonra hayat size güzellikler getirir 🙏 aslinda halaları cok yakin, yuruyerek 5dk mesafede oturuyorlar. istedikleri zaman alabilirler bu konu birkac adim attim ama onlardan bir adım görmedim. Birsure whatsapp grubundan fotograf attim, goruntulu aradim, cocugu kendim götürdüm biraktim. Her seferinde istediginiz zaman alabilirsiniz dedim. Onlardan bir adim gelmediği için bende artik arayip sormuyorum. Babasi alip halalarinda vakit geçiriyor

Bu konuyu aynı şekilde eski eşinizle konuşşanız nasıl olur panda? Anlayamayacak kapasitede birine benzemiyor,güzel bir şekilde ayrılmışsınız normal olması gerektiği gibi davranıyorsunuz,ama türkiyede olduğumuz için aşırı medeni duruyor.
Bu adamlar her konuda keşke böyle anlayışlı olsalar boşanmadan sonraki halleri çok güzel,ortada boşanmalar daha az olurdu.
Önceliğimiz çocuğumuz olduğu için hayatımıza girecek insanları ona göre seçelim bu konuda anlaşalım desen.
Protokol dışında da göstermen çok güzel bir şey takdir ettim,bu senin maddelerden daha çok çocuğunu ve onun geleceğini düşündüğünü gösterir.
Umarım hep böyle gider yoksa boşanma daha yeni diye çocuğu kıymete binmemiştir bir de hayatına biri girerse değişecek mi o da önemli.
Hakkında hayırlısı güzel bir dert. Bebişi öp 💋

dogadostupanda dogadostupanda bu arada çok elitsin canım:KK53:
eminim yüzlerce kadın konunu okuyup senin deli olduğunu düşünüyordur,kumarı yoh,dayağı yoh,içkisi yoh ne diye boşamış böyle adamı,çocuğunu da bahane etmemiş diye :KK53:

Babasiyla konusmayi dusunuyordum ama bir uye bana zayif noktani birdaha gosterme dedi. Bende çocuğum üzerimden yaralanmak istemiyorum. İnsanoğlu sonucta ne yapacağı belli olmaz.
Evlilik icinde boyle olsaydi bosanmazdik. Şu anda da çocuk disinda konusmadigimiz icin anlasabiliyoruz 😅
Annesi babasi bosanmis 2 arkadasim var. Anne babanin iletisimsizligi onlari hep yanlis erkeklere sürükledi. İstedikleri ilgiyi ararken yıprandılar. Benim kızım boyle birsey yaşarsa sebebi ben ve babasi oluruz. O yuzden babasiyla iletisim halinde olmamiz, babasini istedigi zaman görebilmesi benim icin önemli.

Aslinda evden tasindigimda cok ofkeliydim. Evini yaktigimi hayal ediyordum, o derece psikopata baglamistim. ickisi, kumari olsa acaba ne yapardım bilemiyorum 🤣. Saygısızlığa tahammul edemiyorum ya, hatta direkt soğuyorum neden bilmem

Sizi
O kadar iyi anlıyorum ki sizi gitsin aklını başına toplasın benim kıymetimi daha fazla anlasın bana bağlansın.bir nevi ceza vermek ve sizi zor durumda bırakarak gerçeklerle yuzlestirmek..erkek aklı işte. Kabul edilebilir birsey mi asla.ama dersini almis gozukuyor.inanin şunu diyeceğim boşanmış sizinle aynı yolu yürümüş ve fazlasiyla kirilmis biri olarak ..eğer içinizden de eşinize karşı en ufak bir sevgi hissediyorsanız barışmaya da affetmeye de değer cocuk için değer..bir çocuğa verebilecek en güzel şey anne ve babası ile bir arada aile olarak yasayanilmek.iki tarafta alması gerekenleri almis gibi..ama sevgi yok sa hicbirseye degmez

Ev tasidiktan sonra cok zorlandim. Hazir, kurulu bir duzene gelmedim. Evde hersey bozulmus vaziyetteydi, annem hic biseyle ilgilenmemis. Eski eşim camasir makinesi ve tv aldi, ben buzdolabı aldim. Eve 2 kez elektrikci geldi, ufak tadilatlari ben yaptım. Bebegim cok huzursuz oldu. Bunlarin sebebi eski esim degil ama bana gereken süreyi verseydi evimin tadilatini yapip oyle gecerdim. Benim kizim gunde 7 öğün yemek yiyor ve evde buzdolabı yok. Komsularin dolaplarina yolladim yemeklerini. Bu kadar işle ugrastiktan sonra bende sevgi mevgi kalmadi

Ev tasidiktan sonra cok zorlandim. Hazir, kurulu bir duzene gelmedim. Evde hersey bozulmus vaziyetteydi, annem hic biseyle ilgilenmemis. Eski eşim camasir makinesi ve tv aldi, ben buzdolabı aldim. Eve 2 kez elektrikci geldi, ufak tadilatlari ben yaptım. Bebegim cok huzursuz oldu. Bunlarin sebebi eski esim degil ama bana gereken süreyi verseydi evimin tadilatini yapip oyle gecerdim. Benim kizim gunde 7 öğün yemek yiyor ve evde buzdolabı yok. Komsularin dolaplarina yolladim yemeklerini. Bu kadar işle ugrastiktan sonra bende sevgi mevgi kalmadi
Zaten sevgi yok sa hicbirsey olmaz..Hakkınızda hayırlısı olsun.ama eski eşiniz gercekten kötü biri değil..o nun yaşadıkları hissettikleride ona yanlis adım lar attirmis olabilir.siz es olarak şanslı olmayabilirsiniz ama kızınız babasi noktasında şanslı gozukuyor iyi bir babasi var..yinede hic bir konuda sizi yapayalnız bırakmamış.es ile görüşme noktasında bizde iletişim halindeyiz devamlı ama görüşmeyi asla istemem ..ama cocuklarimdqn biliyorum ki çocuklar anne ve babayı bir arada görmek istiyorlar vakit geçirmek istiyorlar..oglum ilk öğrendiğinde biz artık bir arada hicbirsey yapmiyacakmiyiz diye ağlamıştı.eger karşı taraf bu durumu suistimal etmeyecekse sizde psikolojik olarak etkilenmiyecekseniz çocuğunuza her daim iyi gelecektir.bunu boşanmayan bilemez benim gözümde boşanan her kadın ne olursa olsun güçlüdür..Her daim doğru kararlar verip mutlu olmanızı dilerim

her şey sevgi ile bitmiyor alması gerekeni kaç yaşında adam yıllar önce alacaktı.
bakın konu ne olursa olsun sen evden git dememeliydi bebekle , özel duruma hiç girmiyorum.
bu, buradaki konulara bakınca basit bir şey gibi görünebilir ama değil.

bazı hataların telafisı yoktur , zayıf noktasından vurması evden kısmen kovmasi bunlar bana göre telafisi ruhta olmayan hatalar.

güvende hissetmek bazı insanlar için her şeyden önemlidir, her şeyden.
ben açıkçası bu adamla güvende hissetmedim.
konu sahibi dik durus göstermiş, ilişkiler her konuda yama yapılacak şeyler değil.
barış demek yerine tebrik edilmeli ki kadında barisayim mi diye sormamis

Mesele ev mevzusu degildi. Benim gidebilecegim 3 ev, onun ise 2 ev vardi. Ailelerimiz ile ayni semtte yasiyoruz herkes birbirine 10dk mesafede.
Benim canimi acitmak gercekten zordur. Cümlelerle canim yanmiyor, davranislarla yaniyor. Karsima gecip gerizekali dese bu kadar koymazdi. Eş diyorsun, herseyini biliyor, planlarini ona gore yapiyorsun. Oda sana evden git diyor. Bile isteye damarima basiyor. Nasil guvenebilirim ki? Surekli tetikte yasamaktansa yalnız olmak daha iyi

Kizlar biliyorsunuz ki yakin zamanda boşandım. Evleri ayirdiktan sonra "sen onu yaptin, bende bunu yaptım " gibi gecmisle ilgili hic konusmadik. Sadece istediklerimi yazdim, kabul etti, avukata gittik protokol hazirlandi. Anlasmali boşandık. Ne o beni ne ben onu zora sokmadik. Mahkeme adliye ek binasinda oldugu icin durusmaya ve istinaftan vazgeçme dilekcesini vermeye arabayla beraber gittik hatta. Ilk 1-2 ay cok öfkeliydim artik ofkem kalmadi. Normalde hayatimdan birini cikardigimda birdaha asla gormek istemem. Ancak birde bebegim var. Bebegim babasina cok düşkün, babasida bebegime ayni şekilde. Yedirir, gezdirir, altini degistirir, giydirir, ilgilenir, alamayacak durumda ise goruntulu arar. Iyi sayilabilecek bir nafaka alıyorum, henuz is bulamadigim icin yine cikan ekstra masraflarini karsilar, ek kartimda var. Evden ayrilma seklimiz haricinde kizima karsi davranislarinda beni huzursuz eden bir durum yok. İlgili olduğu ve bakabileceginden emin oldugum için protokolden bagimsiz olarak istedigi zaman cocugu veriyorum(yatili degil). Arada bir bebegimizi beraber disari cikariyoruz. Beraber yemek yiyip, kahve icip, cocugu oynatiyoruz. Cocuk haricinde konuştuğumuz ortak bir konu yok bu bulusmalarda.
Bu iyi mi kotu mu bilemiyorum. Cunku eninde sonunda onun ya da benim hayatima birisi girecek ve bu bulusmalarin sonu gelecek. O zaman kızımın neden artik bulusmuyoruz diye dusunup psikolojisinin kotu etkilenecegini düşünüyorum. Birde artik onu bu kadar fazla görmek istemiyorum. Bu bulusmalari bitirmenin dogru olacagini düşünüyorum. Sizce bu işin doğrusu nedir?
Not: bosanali 4 ay oldu. Eski eşimin kizimla ayriliginda bocaladigini bildigim icin şu zamana kadar disari çıkma tekliflerini kabul etmiştim. Kendim hicbir zaman disari cikalim teklifinde bulunmadim. Kendisine düşmanlık beslemiyorum. Siddet, kumar, ihanet, ailelerle ilgili sorunlar gibi seyler yoktu sadece son zamanlarda kisisel fikirlerimiz çatışmaya baslamisti.

Keşke benim ebeveynlerimde sizin gibi davransaydı
İleriyi düşünerek şimdiyi feda etmeyin, neler olacağını bilemezsiniz
Çocuk ebeveynleri ile ne kadar zaman geçirirse o kadar kardır, eski eşiniz özenli biri anlatımızdan anladığım kadarıyla çocuğu zor duruma düşürecek bir iş yapacağını sanmıyorum keza sizde yapmazsınız. Çocuklu biriyle birlikte olan insan bunun getireceklerini bilmeli ve ona göre davranmalı. Hayatınıza girecek insanların böyle bir sorumluluğu var. Geçen doğum gününde eşimin kızı anne ve babasıyla yemeğe çıkmayı istedi, oğlanı da yanlarına alıp gittiler, ben şimdi buna kızabilir miyim, kızı 23 oğlu 18 yaşında koskoca çocuklar ama ebeveynleri ile dışarı çıkmak istemek hakları. Çocuğun menfaati asıldır bu konularda çünkü aklı ermiyor sadece duyguları var ve büyüme çağında yetişkinler bunu gözetmek zorunda. Bence aynen devam edin :KK200:

Bu konuda uzman değilim uzman görüşlerini de merak ediyorum tabii ama çevremde gördüğüm birkaç örnek var.
Anne baba ayrılmış ve hiç görüşmüyorlar baba arada alıyor çocukları ama çocuklar mutsuz bunu bir ailede çok net gördüm.
Diğerleri komşularım ve çok yakın çevrem örnekleri anne baba ayrı ama çocuklar için her etkinlikte birlikteler sizin gibi birlikte zaman geçiriyorlar hatta o kadar çok ki çevremde ikinci evliliklerini yapıp eşleri bile görüşen 🥳
Baktığımda çocuklar mutlu sorun yok.
Dediğim gibi uzman değilim sadece gözlemlerim.
Çocukların anne ve babalarını eğer size bu görüşmeler zarar vermiyorsa birlikte görmeleri gerektiğini düşünüyorum.
Ama tabii ki sizinde mutluluğunuz bir o kadar önemli.

Ben kizim mutlu oldukca mutlu oluyorum. Cok küçük. Boyle bir evliliğe onu getirdiysek mutlulugu icin kendimden fedakarlik ederim. Birsure daha gorusup sonra uzman ile konusacagim. Zaten babayla ortak kararimiz 2.5-3 yas civarinda cocugu pedagoga goturmek

Devlet hastanelerinde ücretsiz psikolojik tedavi hizmeti veren psikologlar vardır. Alo182 ile randevu talebi oluşturabilirsiniz. Randevular öncelikle bir psikiyatrist ile olmaktadır. İlgili psikiyatrist sizi psikoloğa yönlendirecektir.

Belediyeler de ücretsiz psikolog desteği veren kurumlar arasındadır. Alo 153`ü arayarak kendi belediyeniz veya başka bir belediyeden randevu alabilirsiniz. Bu aşamada, 'Sağlık Hizmetleri' menüsünden 'Danışmanlık' bölümünü seçmelisiniz. Randevularda genellikle meşgullük olsa da, istediğiniz tarih uygun olduğunda size haber vereceklerdir.
Ben sadece internetten bulduklarımı yazmaya geldim.Çok cesur ve güçlü bir kadınsınız.Umarım bundan sonra daha güzel günleriniz olur.:KK200:
Her ilde işleyiş nasıl bilemiyorum.Ama benim bulunduğum ilde belediye bu konuda iyi.

Mesele ev mevzusu degildi. Benim gidebilecegim 3 ev, onun ise 2 ev vardi. Ailelerimiz ile ayni semtte yasiyoruz herkes birbirine 10dk mesafede.
Benim canimi acitmak gercekten zordur. Cümlelerle canim yanmiyor, davranislarla yaniyor. Karsima gecip gerizekali dese bu kadar koymazdi. Eş diyorsun, herseyini biliyor, planlarini ona gore yapiyorsun. Oda sana evden git diyor. Bile isteye damarima basiyor. Nasil guvenebilirim ki? Surekli tetikte yasamaktansa yalnız olmak daha iyi
kesinlikle katılıyorum size

Keşke benim ebeveynlerimde sizin gibi davransaydı
İleriyi düşünerek şimdiyi feda etmeyin, neler olacağını bilemezsiniz
Çocuk ebeveynleri ile ne kadar zaman geçirirse o kadar kardır, eski eşiniz özenli biri anlatımızdan anladığım kadarıyla çocuğu zor duruma düşürecek bir iş yapacağını sanmıyorum keza sizde yapmazsınız. Çocuklu biriyle birlikte olan insan bunun getireceklerini bilmeli ve ona göre davranmalı. Hayatınıza girecek insanların böyle bir sorumluluğu var. Geçen doğum gününde eşimin kızı anne ve babasıyla yemeğe çıkmayı istedi, oğlanı da yanlarına alıp gittiler, ben şimdi buna kızabilir miyim, kızı 23 oğlu 18 yaşında koskoca çocuklar ama ebeveynleri ile dışarı çıkmak istemek hakları. Çocuğun menfaati asıldır bu konularda çünkü aklı ermiyor sadece duyguları var ve büyüme çağında yetişkinler bunu gözetmek zorunda. Bence aynen devam edin :KK200:

Cok teşekkür ederim. Sizin duzeyinize ulasmis olan cok az insan vardir bence. Bir yerde bir taraf mutlaka patlak verir gibime geliyor. Benim icin sorun yok ama insanoglu cig sut emmis. Karsi taraf bir anda gorusmeleri keserse kizim üzülür diye düşünüyordum. Gelecegi düşünmek yoruyor insani

Anladığım kadarıyla hiç hır gürle ayrılmamışsınız size neden zaman vermedi ki yangından mal kaçırır gibi ayrıldı böyle bu adam 🥺 Sizin için hadi diyelim gitmenizi istedi de çocuğunu da zora sokmus oldu ona temiz bir zemin hazırlayıp ayrılsa daha iyi olurmuş..

Devlet hastanelerinde ücretsiz psikolojik tedavi hizmeti veren psikologlar vardır. Alo182 ile randevu talebi oluşturabilirsiniz. Randevular öncelikle bir psikiyatrist ile olmaktadır. İlgili psikiyatrist sizi psikoloğa yönlendirecektir.

Belediyeler de ücretsiz psikolog desteği veren kurumlar arasındadır. Alo 153`ü arayarak kendi belediyeniz veya başka bir belediyeden randevu alabilirsiniz. Bu aşamada, 'Sağlık Hizmetleri' menüsünden 'Danışmanlık' bölümünü seçmelisiniz. Randevularda genellikle meşgullük olsa da, istediğiniz tarih uygun olduğunda size haber vereceklerdir.
Ben sadece internetten bulduklarımı yazmaya geldim.Çok cesur ve güçlü bir kadınsınız.Umarım bundan sonra daha güzel günleriniz olur.:KK200:
Her ilde işleyiş nasıl bilemiyorum.Ama benim bulunduğum ilde belediye bu konuda iyi.

Cok teşekkür ederim. Yakin zamanda kendim psikiyatriste gittim. Cocugun yasama ihtimali olan duygulardan bahsetti ama uzerinde cok konusmadik, genelde konu benim hayatimdi. Bende bir sorun görmedi, hafif depresif bir hava aliyorum yine gel dedi. Ilac yazmadi. Beni psikologa neden yonlendirmedi acaba. Belediye ile goruseyim birde sanirim bizim belediyede de boyle bir hizmet var. Cokt teşekkür ederim size ❤

Merak ettiğimden soruyorum, eski eşiniz bunları yaparken, kendi ailesi bir şey demedi mi bu eski eşinize? Eşiniz sizden vazgeçmiştir tamam. Ama sonuçta daha kundakta bir bebek var, yani akıl var mantık var, çocuğu göndermeyi bu kadar rahat nasıl kabul etti? Hadi, kabul etmiş, şimdi de sürekli peşinizde, ne derseniz yapıyor. Bana tavırları çok dengesiz ve inatçı geldi eski eşinizin.

Yani şöyle düşünüyorum, eski eşiniz benim bir akrabam olda, çok açıkça şunu derdim, "annesiyle bebek ayrı eve gideceğine sen başka yerde kal" işin manevi kısmını geçtim, adama baya maddi yükte çıkıyor. En kötü bir apartta kalırdı erkekler için olanlardan bir eksiği de olmazdı.

Anladığım kadarıyla hiç hır gürle ayrılmamışsınız size neden zaman vermedi ki yangından mal kaçırır gibi ayrıldı böyle bu adam 🥺 Sizin için hadi diyelim gitmenizi istedi de çocuğunu da zora sokmus oldu ona temiz bir zemin hazırlayıp ayrılsa daha iyi olurmuş..

Birbirimize gıcık olmaya baslamistik sanirim 😂 son tartismada da patladi. Aslinda cift terapisti teklif ettim, beraber psikiyatriste gidelim dedim. Hamileyken psikiyatriste gittik, kadin bende bir sorun bulmadı tekrar cagirmadi. Ben doktora kendimi anlatirken eşimde doktora beni anlatmış. Esimle ne konustu bilmiyorum ciktiktan sonra doktoru kotuledi. Gencmis, 15dk da ne anlarmis. Muhtemelen bir sorun tespit etti doktor, oda kendisine yakistiramadi. Kotu ya da yanlis olabilecek sifatlari kendisine yakistirmaz.
Bir ailenin tek oglu, ustelik kucuk yasta hastalandigi icin ustune titrenmis. O yuzden kendisine hayir denilmesinden hic hoslanmiyor. Bu buyuk bir sorun. Bazi seyleri evlendikten sonra farkettim. Evlenmeden evvel hadi hazirlan suraya gidelim derdi, son zamanlarda hep evdeydik, cok bunalmistim. Burada herkes evlendikten sonra degisti yazıyor ya ben şunu soyleyeyim evlendikten sonra kotu huylar 2 kat artiyor. Belli bir sure iyi huylari ondeydi. Ev isi baksr, bebek bakar, para konusunda sıkıntı yasatmaz, evden işe işten eve gelir. Zaten kafamda bosanma fikri belirmisti, erken ve hizli oldu

Merak ettiğimden soruyorum, eski eşiniz bunları yaparken, kendi ailesi bir şey demedi mi bu eski eşinize? Eşiniz sizden vazgeçmiştir tamam. Ama sonuçta daha kundakta bir bebek var, yani akıl var mantık var, çocuğu göndermeyi bu kadar rahat nasıl kabul etti? Hadi, kabul etmiş, şimdi de sürekli peşinizde, ne derseniz yapıyor. Bana tavırları çok dengesiz ve inatçı geldi eski eşinizin.

Yani şöyle düşünüyorum, eski eşiniz benim bir akrabam olda, çok açıkça şunu derdim, "annesiyle bebek ayrı eve gideceğine sen başka yerde kal" işin manevi kısmını geçtim, adama baya maddi yükte çıkıyor. En kötü bir apartta kalırdı erkekler için olanlardan bir eksiği de olmazdı.

Ahh oda bir sorun. Yazin memleketteyken tartismamiza sahit oldular. Biz karismak istemiyoruz dediler. Ufak tefek bazi seylerden bahsettim, bana psikiyatriste git, herkes gidiyor dediler. Tek basima gitmem esiminde ihtiyaci var dedim. Ben alinganmisim, herseyi buyutuyormusum. Evlenmeden once gezip tozuyorsak, ilgi goruyorsam bunu evlendikten sonra beklememden normal ne var? Eşimden beklemeyecegim de kimden bekleyeceğim. Sonra döndüm onlarin hayatlarina baktim. Eşleri o kadar zalim ki benim eşim onlarin yaninda melek kalıyor.
Normalde cok iyiler, kisisel hicbir sorunum yok. Bana gebeligimde ve lohusaligimda cok destek oldular. Ancak onlarin kültüründe erkek kutsal gibi. Klasik karadeniz kadini çilesi cekiyorlar.
Gorumcem dediki "gidebileceğin bir yer olmasa evden git demezdi", durumu sevimlileştirmeye calistilar. Onlardan bana fayda yok
Bu adam beni evden kovarken benim ailemin versigi esyalarla kovdugu ofiste işini görüyordu. Biraz olsun utanmasini beklerdim.

X