Bosanma ve Cocuk

ikinci mutsuzluk

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2023
32
24
39
Merhabalar

Yarın tahminimce son bosanma davamız görülecek. Esim bu süreçte davadan vazgeçmemiz için ısrar etti. Fakat ailesinden uzaklaşarak farklı bir ilcede ev tutmayi beceremedi. Ben iki çocuğumla kendime kurduğum yeni düzenimizde yaşıyoruz.
Sizlere sormak istediğim Hakim dava süresince baba çocuklarla kişisel ilişki kurma için haftasonu bir gün iki saat benim gözetimimde gorecek şekilde karar verdi. Şimdi korkum yarın dava sonuçlandığında haftasonlari iki küçük cocugumun yatılı kalmasına karar verirse mahvolurum. Böyle bir şeye izin veremem . Esimin ailesi şiddet eğilimli ayrilmamizda ki en büyük sebepte onlar eşimde ailesiyle yaşadığı için cocuklarimin onların yanında kalmasını asla istemiyorum. Çok mücadele ettim güçlü durdum. Ama buna katlanamam. Kaynanamin, K.p. o kadar iskencesinden sonra hakim izin verse dahi ben veremem şuan sadece bunu düşünüyorum ve çok korkuyorum

Cocuklarimi haftasonu esimin ailesiyle kalmasını istemiyorum. Esim de icra takibi kesin olarak acar ben buna izin veremem karşı çıkacağım siz olsanız ne yapardınız? Bu kötü insanların yanına kanun izin veriyor diye gonderirmiydiniz?

Merhabalar

Yarın tahminimce son bosanma davamız görülecek. Esim bu süreçte davadan vazgeçmemiz için ısrar etti. Fakat ailesinden uzaklaşarak farklı bir ilcede ev tutmayi beceremedi. Ben iki çocuğumla kendime kurduğum yeni düzenimizde yaşıyoruz.
Sizlere sormak istediğim Hakim dava süresince baba çocuklarla kişisel ilişki kurma için haftasonu bir gün iki saat benim gözetimimde gorecek şekilde karar verdi. Şimdi korkum yarın dava sonuçlandığında haftasonlari iki küçük cocugumun yatılı kalmasına karar verirse mahvolurum. Böyle bir şeye izin veremem . Esimin ailesi şiddet eğilimli ayrilmamizda ki en büyük sebepte onlar eşimde ailesiyle yaşadığı için cocuklarimin onların yanında kalmasını asla istemiyorum. Çok mücadele ettim güçlü durdum. Ama buna katlanamam. Kaynanamin, K.p. o kadar iskencesinden sonra hakim izin verse dahi ben veremem şuan sadece bunu düşünüyorum ve çok korkuyorum
Çocuklarının yaşları kaç acaba? Kendilerini anlatabilirler mi?

Cocuklarimi haftasonu esimin ailesiyle kalmasını istemiyorum. Esim de icra takibi kesin olarak acar ben buna izin veremem karşı çıkacağım siz olsanız ne yapardınız? Bu kötü insanların yanına kanun izin veriyor diye gonderirmiydiniz?

Kanun size göndereceksin diyorsa göndermek zorundasınız zaten aksi halde eşiniz polisle kapınıza dayanır. Hakim zaten henüz böyle bir karar vermemiş. Sanmıyorum o yaş grubu için yatılı kalmaya izin versin. Avukatınız yok mu anlamadım? Çocuklar şiddete maruz kaldı diyorsunuz davanızda belirtmediniz mi bunu? Ayrıca iki çocuğunuz da çok küçük 2-3 sene önce iyiydi eşinizin ailesi sonradan mı kötü insan oldular?

mahkeme kararının aksine davranırsanız, sonuçlarına katlanırsınız. Kv kp şiddet eğilimli ise babaları korumalı onları bu durumdan. Koruyamadığı durum olursa darp raporuyla tespit edip kişisel ilişkinin kısıtlanmasına yönelik tekrar dava açarsınız.

Bu adamlardan bilerek çocuk yapıp, sonra görüştürmek istemiyorum demek olmuyor.

Çekişmeli dava galiba, son duruşma dediğinize göre. Bu durumda ikinci çocuğunuza hamileyken dava açmışsınız ve zaten araları çok yakın çocukların. Bu kadar kısa zamanda nasıl bu hale geldiniz?

Pedagog rapor yazmıştır, bu kadar küçükler yatılı kalmıyor genelde

Merhabalar

Çocuklar çok küçük kesinlikle yatılı vermezler.3 yaşından sonra verilebilir diyorlar genelde..onda da kanıtiniz varsa eş ailesinin şiddete meyilli olduğu çocukları kötü etkileyecegi vs hakim ona göre karar verir.ama kanıt yoksa sanmam.
Sonuç olarak yatılı aldığında ailesine götürecek.ben de bu konudan çok korkuyorum malesef.biz de boşanma aşamasına girecez.bu konular çocuklar için çok sıkıntı olacak Allah yardımcımız olsun

X