Boşanma veya bosanamama çaresizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ogungelecek

Hepimiz insanız
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2014
703
306
Arkadaşlar merhaba daha önceki konularımi bilenler vardır yada şimdi okuyacak olanlar. en son durumu paylaşmak istiyorum. Eşim bana yalvardı bu eller sana bir daha kalkmayacak,çocuklar ayrılınca perişan olacak çocuklar olmasa tamam bı dk dusunmeyelim.son bı şans ver daha anlayışlı olucam,çok haksızlık baskı yaptım sana. Aileleri de artık karistirmicam. İstersen başka yere tasinalim vb şeyler söyledi. Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim. Nolur çocukları bahane ettiğimi düşünmeyin. Size sorum sizce değişir mi bı insan baya ders almisa benziyor ama ben tam bı gönül bağı kurup sevemiyorum hem tamamen guvenmicem temkinliyim.

Arkadaşlar merhaba daha önceki konularımi bilenler vardır yada şimdi okuyacak olanlar. en son durumu paylaşmak istiyorum. Eşim bana yalvardı bu eller sana bir daha kalkmayacak,çocuklar ayrılınca perişan olacak çocuklar olmasa tamam bı dk dusunmeyelim.son bı şans ver daha anlayışlı olucam,çok haksızlık baskı yaptım sana. Aileleri de artık karistirmicam. İstersen başka yere tasinalim vb şeyler söyledi. Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim. Nolur çocukları bahane ettiğimi düşünmeyin. Size sorum sizce değişir mi bı insan baya ders almisa benziyor ama ben tam bı gönül bağı kurup sevemiyorum hem tamamen guvenmicem temkinliyim.
Cıks bu kadar kolay affettiğiniz için tekrar eskiye dönmesi çok hızlı olacak ve malesef şiddetin dozu artacak. siz darp raporu alın mutlaka çünkü çok işinize yarayacak

Degismiyor ve canım keşke duzelseler ama hemen unutuyolar.
Bı komşum bana bir sefer yapan ikincisi için çok beklemez demişti kulağıma küpe oldu.ikinciyi ne zaman yapar diye bekledim ve çok zaman geçmedi yine yaptı.
Maddi durum,çocuklar,aile tabii etken ama bunlar sadece uzatmaları oynamak.
Şiddet,aldatma,bağımlılık ne yazikki gemiyor.
Sevmediğin bı adamla tekrar denemek bana göre değil zaten ama bence kendini zorlama.

Değişmez maalesef hele ki affettin ya bitti nasılsa affeden oldun madem çocuklar ve maddi durum elini bağlıyor bahane değil biran önce birikim yap bir meslek sahibi olmaya çalış ki ikincide böyle olma

emin olun çocuklarınızla kendinize ayrı bir hayat kurarsanız şiddet gördüğünüz adamın evinden daha huzurlu olacaksınız. çocukların içinde geçerli bu sadece senin için değil. şiddet gösteren değil, şiddet göstermeye yeltenen biri bile bunu bir dahaki sefere vicdanı rahat bir şekilde yapar. ve değişen hiçbir şey olmaz. ama sen affetmeyi kafana koymuşsun, hakkında hayırlısı olsun

Affetmeseydiniz 1 ihtimak değişirdi.

Affettiniz.

Artık biliyor ki siz şiddeti affediyorsunuz.

Bi dahakine daha çok yalvarırım. Yine affeder.

Sonrakinde daha daha çok yalvarırım... yine affeder.

Siz son raddeye gelene kadar... darp raporunu size sokaktan geçen, sizi gören herkesin verebileceği noktaya kadar bu böyle sürüp gidecek.

Allah yardımcınız olsun.

emin olun çocuklarınızla kendinize ayrı bir hayat kurarsanız şiddet gördüğünüz adamın evinden daha huzurlu olacaksınız. çocukların içinde geçerli bu sadece senin için değil. şiddet gösteren değil, şiddet göstermeye yeltenen biri bile bunu bir dahaki sefere vicdanı rahat bir şekilde yapar. ve değişen hiçbir şey olmaz. ama sen affetmeyi kafana koymuşsun, hakkında hayırlısı olsun
Kendimi düşündüğümde sıfırdan başladigimi içime sinen birini çok sevdigimi sevildiğini hayal edip yüreğim hopluyor. Ama cocuklari düşünüyorum sonra. Hayat tecrübesi olan kendi başındanda benzer şeyler geçen öğretmen bı komşum dediki en kötü baba üvey babadan iyidir hem hepsi aynı en iyisinin bile en iyi kemiği kırılsın dedi.bende sırf çocuklarım için iyi yönlerine odaklanıp vazgeçtim dedi.Aklimi karıştırdı cesaretim kırıldı.

Bende çocuklarım baş etmesi güç cocuklar olduğu için ve küçük oldukları için ve ayrılırsam maddi durumum olmayacağı için yine vazgeçtim.

E zaten kararı verip tekrar barışmışsınız...
Çocuk oyuncağı değil ki...
Son kez deneyin madem ama tekrar yaparsa ne değişecek yine ayrılamayacaksınız bu sebeplerden

Degismiyor ve canım keşke duzelseler ama hemen unutuyolar.
Bı komşum bana bir sefer yapan ikincisi için çok beklemez demişti kulağıma küpe oldu.ikinciyi ne zaman yapar diye bekledim ve çok zaman geçmedi yine yaptı.
Maddi durum,çocuklar,aile tabii etken ama bunlar sadece uzatmaları oynamak.
Şiddet,aldatma,bağımlılık ne yazikki gemiyor.
Sevmediğin bı adamla tekrar denemek bana göre değil zaten ama bence kendini zorlama.
Siz bosandiniz mi çocugunuz var mi

Kendimi düşündüğümde sıfırdan başladigimi içime sinen birini çok sevdigimi sevildiğini hayal edip yüreğim hopluyor. Ama cocuklari düşünüyorum sonra. Hayat tecrübesi olan kendi başındanda benzer şeyler geçen öğretmen bı komşum dediki en kötü baba üvey babadan iyidir hem hepsi aynı en iyisinin bile en iyi kemiği kırılsın dedi.bende sırf çocuklarım için iyi yönlerine odaklanıp vazgeçtim dedi.Aklimi karıştırdı cesaretim kırıldı.
bence siz kötü örneklere şahit olmuşsunuz sadece, kendi ayakları üstünde durabilen binlerce kadın var. çocuklar yine baba görecek, siz babasıyla boşanıyorsunuz diye onlarında babası olmaktan çıkmayacak ki. sadece sürekli aynı evde yaşamayacaklar..barışıp bu sefer herkes normal haline dönünce illa bir tartışma ve ya kavga çıkacak, tartışılmayan bir evlilik mi var? peki tekrar o eli kalkarsa eşinizin size. o evde çocuklar nasıl büyüyecek?

E zaten kararı verip tekrar barışmışsınız...
Çocuk oyuncağı değil ki...
Son kez deneyin madem ama tekrar yaparsa ne değişecek yine ayrılamayacaksınız bu sebeplerden
Ayrılmayı ben istediğim için cocuklarin durumu kötü olur diye vicdan azabı çekmemek için tekrar barıştım birazda. Hani günah benden gitsin. Yine olmazsa içim rahat ayrılacağım kesin bitiricem.

Siz bosandiniz mi çocugunuz var mi
Evet çocuğum 2 yaşındaydı bosandigimda.
Hamilelikte şiddet başladı dozu gideren arttı.cok kez terk ettim ama çocuk doğum aile gibi sebeplerle geri döndüm.
En son canımı zor kurtardım diyebilirim.
Çok şükür şimdi kızım büyüdü ben tekrar evlendim huzurum sağlığım rahatım iyi.ondan sonra şiddetin ş sini görmedim.dayanamam da artık zaten.
Bunları bı düşünün.
Kızım şuan o kadar rahat huzurlu ki.eger babasıyla olsaydım şuan kızım bu halinde olmazdı.iyiki diyorum ayrılmışim.
Birde ben o kadar aşıktım ki gözüm görmezdi aşktan ölüyorum zannederdim ama cahillikmis 😊

bence siz kötü örneklere şahit olmuşsunuz sadece, kendi ayakları üstünde durabilen binlerce kadın var. çocuklar yine baba görecek, siz babasıyla boşanıyorsunuz diye onlarında babası olmaktan çıkmayacak ki. sadece sürekli aynı evde yaşamayacaklar..barışıp bu sefer herkes normal haline dönünce illa bir tartışma ve ya kavga çıkacak, tartışılmayan bir evlilik mi var? peki tekrar o eli kalkarsa eşinizin size. o evde çocuklar nasıl büyüyecek?
Bı dk durma derdim.. Ama şimdi ne diyeceğim akşam barıştım daha 24 saat olmadı ve çok anlayışlı davranıyor. Durduk yere ne desem bı fırsat mi kollayayim of beynim durdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X