Boşanma veya bosanamama çaresizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet çocuğum 2 yaşındaydı bosandigimda.
Hamilelikte şiddet başladı dozu gideren arttı.cok kez terk ettim ama çocuk doğum aile gibi sebeplerle geri döndüm.
En son canımı zor kurtardım diyebilirim.
Çok şükür şimdi kızım büyüdü ben tekrar evlendim huzurum sağlığım rahatım iyi.ondan sonra şiddetin ş sini görmedim.dayanamam da artık zaten.
Bunları bı düşünün.
Kızım şuan o kadar rahat huzurlu ki.eger babasıyla olsaydım şuan kızım bu halinde olmazdı.iyiki diyorum ayrılmışim.
Birde ben o kadar aşıktım ki gözüm görmezdi aşktan ölüyorum zannederdim ama cahillikmis 😊
Allah razı olsun hepinizden tek tek. inanın içim açıldı. Tekrar bı cesaretim geldi

bence siz kötü örneklere şahit olmuşsunuz sadece, kendi ayakları üstünde durabilen binlerce kadın var. çocuklar yine baba görecek, siz babasıyla boşanıyorsunuz diye onlarında babası olmaktan çıkmayacak ki. sadece sürekli aynı evde yaşamayacaklar..barışıp bu sefer herkes normal haline dönünce illa bir tartışma ve ya kavga çıkacak, tartışılmayan bir evlilik mi var? peki tekrar o eli kalkarsa eşinizin size. o evde çocuklar nasıl büyüyecek?
Benim şuan ki eşim kızıma öz babasinda hatta benden daha çok sahip çıktı büyüttü.icim o kadar rahat ki.babasi olsaydı şuan ben kızımın durumunu düşünemiyorum.
Şiddetle dolu bir evde buyumek,bağımlı bir babası olması,annesinin o iğrenç durumunu görmesi üvey babadan kötü değil inanın ben yasadim biliyorum.
Kızım ve eşinin iliskisi öz babasindan daha çok kuvvetli şuan.

Bı dk durma derdim.. Ama şimdi ne diyeceğim akşam barıştım daha 24 saat olmadı ve çok anlayışlı davranıyor. Durduk yere ne desem bı fırsat mi kollayayim of beynim durdu.
ben size kararınızdan dönün diyemem, herkesin inandığı şey farklıdır, herkesin evliliği eşi farklıdır, herkesin düşüncesi farklıdır. ama ortak noktada birleşirsek eğer iyiyken herkes iyidir, önemli olan kötüyken nasıl olduğu.. insanı kavga ve tartışmada daha iyi tanırsın. o el kalkıyorsa, bil ki hep kaldırabilecek cesaret karşı tarafta vardır. bunu bilmek bile, insanı o adamla aynı yatağa girmemeye, aynı evde yaşayamamaya iter

Benim şuan ki eşim kızıma öz babasinda hatta benden daha çok sahip çıktı büyüttü.icim o kadar rahat ki.babasi olsaydı şuan ben kızımın durumunu düşünemiyorum.
Şiddetle dolu bir evde buyumek,bağımlı bir babası olması,annesinin o iğrenç durumunu görmesi üvey babadan kötü değil inanın ben yasadim biliyorum.
Kızım ve eşinin iliskisi öz babasindan daha çok kuvvetli şuan.
işte bu yüzden çocukları evliliğe geri dönme, evliliğe mecbur bırakma konusunda geçerli sebep olarak göremiyorum ben.
kızınız o evde kalsa şiddeti normalleştiren biri olarak büyüyecekti.. çünkü öyle görmüş olacaktı hem kendi, hem rol model aldığı annesinden.
ne şanslısınız, kızınız sağlıkla büyüsün inşallah :KK200:

işte bu yüzden çocukları evliliğe geri dönme, evliliğe mecbur bırakma konusunda geçerli sebep olarak göremiyorum ben.
kızınız o evde kalsa şiddeti normalleştiren biri olarak büyüyecekti.. çünkü öyle görmüş olacaktı hem kendi, hem rol model aldığı annesinden.
İnşallah çok teşekkür ederim.
Evet ne yazikki k evde büyüsü kızımı normal şekilde buyutemezdim.kizimin gözünde böyle bir anne olmak istemezdim ama o zamanlar bunları görmek anlamak kolay olmuyor.
Ayrıldıktan sonra normal bı hayat kurunca ve çocuklar büyüyünce bunu anlıyoruz.

ben size kararınızdan dönün diyemem, herkesin inandığı şey farklıdır, herkesin evliliği eşi farklıdır, herkesin düşüncesi farklıdır. ama ortak noktada birleşirsek eğer iyiyken herkes iyidir, önemli olan kötüyken nasıl olduğu.. insanı kavga ve tartışmada daha iyi tanırsın. o el kalkıyorsa, bil ki hep kaldırabilecek cesaret karşı tarafta vardır. bunu bilmek bile, insanı o adamla aynı yatağa girmemeye, aynı evde yaşayamamaya iter
Su cumleniz beynimde şimşek çaktırdı" İyiyken herkes iyidir, önemli olan kötüyken nasıl olduğu."

Kendimi düşündüğümde sıfırdan başladigimi içime sinen birini çok sevdigimi sevildiğini hayal edip yüreğim hopluyor. Ama cocuklari düşünüyorum sonra. Hayat tecrübesi olan kendi başındanda benzer şeyler geçen öğretmen bı komşum dediki en kötü baba üvey babadan iyidir hem hepsi aynı en iyisinin bile en iyi kemiği kırılsın dedi.bende sırf çocuklarım için iyi yönlerine odaklanıp vazgeçtim dedi.Aklimi karıştırdı cesaretim kırıldı.
Niye illa ki kendinizi düşünürken bir adamı, evlendiğinizi, üvey babayı düşünüyorsunuz. Neden öz babadan iyidir üvey baba oluyor. Mesela üvey babaları olacak diye düsünmeyin. Ileride belli olmaz gerçekten güzel bir kısmetiniz olur boşanırsanız ee iyi olur. Ama boşanırsam diye düşünceniz yanlış. Kendime ve çocuklarıma hayat kurayım yeni demek neden yok

İnşallah çok teşekkür ederim.
Evet ne yazikki k evde büyüsü kızımı normal şekilde buyutemezdim.kizimin gözünde böyle bir anne olmak istemezdim ama o zamanlar bunları görmek anlamak kolay olmuyor.
Ayrıldıktan sonra normal bı hayat kurunca ve çocuklar büyüyünce bunu anlıyoruz.
Bende cesaretine imrendim ve şuan mutlu olduğunuz için çok sevindim.. İnşallah bende bu dipsiz kuyudan kurtulurum.🤲

Bende cesaretine imrendim ve şuan mutlu olduğunuz için çok sevindim.. İnşallah bende bu dipsiz kuyudan kurtulurum.🤲
İnşallah canım.
İnan cesaretten değildi benim ki
Korkudan dolayı ayrilabildim ben.resmen ölücem diye korktum ve zorda olsa kurtuldum.
Kendini ve çocuklarını düşün.sana yazık değil mi.cocuklarinin geleceğini düşün.
Maddi olarak zor oluyor ama herşeyin çözümü var inan.bi şekilde maddiyat da düzeldi zamanla.

Niye illa ki kendinizi düşünürken bir adamı, evlendiğinizi, üvey babayı düşünüyorsunuz. Neden öz babadan iyidir üvey baba oluyor. Mesela üvey babaları olacak diye düsünmeyin. Ileride belli olmaz gerçekten güzel bir kısmetiniz olur boşanırsanız ee iyi olur. Ama boşanırsam diye düşünceniz yanlış. Kendime ve çocuklarıma hayat kurayım yeni demek neden yok
Her şeyi düşünüyorum
Yok olur mu her şeyi düşünüyorum cocuklarimla bı hayat illaki kurucam bosanirsam . Sanırım çok sevgisiz kaldım sevgiye açım nolur yadirgamayin😔

O akıl veren öğretmen saçmalamış. Bilge insan gibi o öyle dedi haklıdır diye düşünmeyin lütfen. Ne demek hepsi aynı? O sadece cesaretsizliğine bahane bulmuş kendini avutmuş. Tüm erkekler el kaldırmıyor, küfretmiyor, çıldırmıyor. İnsan olanları da var. üvey baba da yeri geliyor öz babadan on kat iyi oluyor. Yeğenim üvey babayla büyüyor, adam o kadar iyi ve merhametli ki. Ablamın burnunu, kafasını kıran öz babası gibi psikopat değil. Görmüyor bile çocuk öz babasını. Hiç de sormuyor. Siz artık bi şans vermişsiniz. İnşallah değişir, Allah içine merhamet versin Allah ıslah etsin inşallah eşinizi, sizin de yüreğiniz tekrar ısınsın ne diyelim.. Bu saatten sonra ufacık bir itme, sarsma, küfür, hakaret olursa lütfen kaçarak uzaklaşın.

O akıl veren öğretmen saçmalamış. Bilge insan gibi o öyle dedi haklıdır diye düşünmeyin lütfen. Ne demek hepsi aynı? O sadece cesaretsizliğine bahane bulmuş kendini avutmuş. Tüm erkekler el kaldırmıyor, küfretmiyor, çıldırmıyor. İnsan olanları da var. üvey baba da yeri geliyor öz babadan on kat iyi oluyor. Yeğenim üvey babayla büyüyor, adam o kadar iyi ve merhametli ki. Ablamın burnunu, kafasını kıran öz babası gibi psikopat değil. Görmüyor bile çocuk öz babasını. Hiç de sormuyor. Siz artık bi şans vermişsiniz. İnşallah değişir, Allah içine merhamet versin Allah ıslah etsin inşallah eşinizi, sizin de yüreğiniz tekrar ısınsın ne diyelim.. Bu saatten sonra ufacık bir itme, sarsma, küfür, hakaret olursa lütfen kaçarak uzaklaşın.
Öyle anlarım oldu ki ayrılırsam bana aileme zarar vereceğini düşünüp korktum vazgeçtim. O yüzden kaçmayı hiç düşünemiyorum bile hala korkuyorum tersi çok pis diye

Öyle anlarım oldu ki ayrılırsam bana aileme zarar vereceğini düşünüp korktum vazgeçtim. O yüzden kaçmayı hiç düşünemiyorum bile hala korkuyorum tersi çok pis diye
Ya size zarar verirse? Çocuklarınız ne yapar siz olmazsanız Allah korusun. Çözüm kalıp çekmek mi ?

Benim annem de babamdan böyle yalvar yakarmalari sonucunda bizim küçüklüğümüzden beri defalarca gitti gitti geldi. Sonuç,onun açısından mutsuzlukla geçen koca bir 25 yıl. Şimdiki aklım olsa siz küçükken bosanirdim, bunu hiç cekmezdim diyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Off😔 nasıl bir şeyin içindeyim çıkamıyorum. Su mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Rabbim tüm darda olanlara yardım etsin🤲

Tamam affetmişsiniz, keşke yapmasaydınız ama olan olmuş. Şimdi önünüze bakma zamanı.

Ben bu durumun yeniden başınıza geleceğini düşünüyorum. O zaman geldiğinde, arkanıza bakmadan gidebilmek için hazırlıklarınızı yapın. İş bulun, çocukları insanların ayrılabileceği konusunda hazırlayın vb. Bari o zaman hazırlıksız olmayın.

Tamam affetmişsiniz, keşke yapmasaydınız ama olan olmuş. Şimdi önünüze bakma zamanı.

Ben bu durumun yeniden başınıza geleceğini düşünüyorum. O zaman geldiğinde, arkanıza bakmadan gidebilmek için hazırlıklarınızı yapın. İş bulun, çocukları insanların ayrılabileceği konusunda hazırlayın vb. Bari o zaman hazırlıksız olmayın.
Çalışmamı istemiyor çocuklara kim bakacak diyor

En fazla 4 ay degismis numarasi yapar. Kimse degismez degisemez. Genler ayni cunku. Cogu siddet goren kadin da hep duzelir diye bekledi, duzelen de olmadi senin ki mi duzelecek?
Kendi kaybeder ama umarım o zaman anlar çocuklarin vebali kimin boynuna olduğunu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X