Boşanma veya bosanamama çaresizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnşallah canım.
İnan cesaretten değildi benim ki
Korkudan dolayı ayrilabildim ben.resmen ölücem diye korktum ve zorda olsa kurtuldum.
Kendini ve çocuklarını düşün.sana yazık değil mi.cocuklarinin geleceğini düşün.
Maddi olarak zor oluyor ama herşeyin çözümü var inan.bi şekilde maddiyat da düzeldi zamanla.
Sizin adınıza sevindim Allah evlatlarımıza bağışlasın🤲

En fazla 4 ay degismis numarasi yapar. Kimse degismez degisemez. Genler ayni cunku. Cogu siddet goren kadin da hep duzelir diye bekledi, duzelen de olmadi senin ki mi duzelecek?
1 yıl rekoru var bende 1 yıl elini bile sürmedi tamam bitti dediğim an çok şiddetli bir şekilde geri dönüş yaptı siddeti

Aynı şeyleri yaşadım. Affettim ve kanunen affetmis sayildim. Olmadı tekrar dava actim. Dava sürecinde de öyle iftiralar attı ki . O yüzden geri dönme. Dönersen de anlaşma imzalayın avukat huzurunda. Verdiği sözler nedeniyle affediyorum gibisinden
Avukatlar bilir. Zor biliyorum ama aynı şeyleri tekrar yaşama ihtimali nden daha zor değil

sanırım maddi olarak ayrılığı kaldıracak gücünüz yok

Yoksa kimse kolay kolay kendisine şiddet uygulayan birini affetmez.

Şartlar öyle gerektirmiş belli ki

Madem şartlar böyle bu süreçte kendinizi garantiye almaya bakın.

Ona bazı şartlar sunun ailenle görüşmeyeceğim, ailenden şu kadar uzağa taşınalım vs gibi.
O arada da bir iş bulup çalışın biraz birikim yapın. Eğer işler istediğiniz gibi gitmezse bu sefer küçükte olsa bir güvenceniz olur en azından.

Hiç birşey değişmiyor demeye geldim. Ve inanın dönerseniz şu an ki cesaretiniz olmayabilir ve yaşadıklarınızı bunyeniz normal kabul etmeye başlar. Saygı perdesi yırtıldıysa dönüşü yok inanın bana. Bir kere yapan bı dahakine daha beter şeyler yapıyor.

Hiç birşey değişmiyor demeye geldim. Ve inanın dönerseniz şu an ki cesaretiniz olmayabilir ve yaşadıklarınızı bunyeniz normal kabul etmeye başlar. Saygı perdesi yırtıldıysa dönüşü yok inanın bana. Bir kere yapan bı dahakine daha beter şeyler yapıyor.
Haklısınız..

sanırım maddi olarak ayrılığı kaldıracak gücünüz yok

Yoksa kimse kolay kolay kendisine şiddet uygulayan birini affetmez.

Şartlar öyle gerektirmiş belli ki

Madem şartlar böyle bu süreçte kendinizi garantiye almaya bakın.

Ona bazı şartlar sunun ailenle görüşmeyeceğim, ailenden şu kadar uzağa taşınalım vs gibi.
O arada da bir iş bulup çalışın biraz birikim yapın. Eğer işler istediğiniz gibi gitmezse bu sefer küçükte olsa bir güvenceniz olur en azından.
Evet maddiyat elimi kolumu bağlıyor.artık çocuklar anne baba ayrı büyümesin düşüncesini buradaki yorumlar görüşler sayesinde geçtim.. Sevmediğim bı adama çocuklarim için daha ne kadar katlanabilirim..Benim işe girmemi çocuklari bahane edip kim bakacak diyor.

Evet maddiyat elimi kolumu bağlıyor.artık çocuklar anne baba ayrı büyümesin düşüncesini buradaki yorumlar görüşler sayesinde geçtim.. Sevmediğim bı adama çocuklarim için daha ne kadar katlanabilirim..Benim işe girmemi çocuklari bahane edip kim bakacak diyor.
bunu da şart koşun o zaman
Çocuklara bakıcı bulacağız ben çalışacağım de
Ekonomik özgürlüğünü eline almandan korkuyor

Kendimi düşündüğümde sıfırdan başladigimi içime sinen birini çok sevdigimi sevildiğini hayal edip yüreğim hopluyor. Ama cocuklari düşünüyorum sonra. Hayat tecrübesi olan kendi başındanda benzer şeyler geçen öğretmen bı komşum dediki en kötü baba üvey babadan iyidir hem hepsi aynı en iyisinin bile en iyi kemiği kırılsın dedi.bende sırf çocuklarım için iyi yönlerine odaklanıp vazgeçtim dedi.Aklimi karıştırdı cesaretim kırıldı.

O nasıl bir cahil öğretmendir.
Sana zaten diyecek laf bulamıyorum konu sahibi.

İnanmasaydiniz keske, size yazik olmus.
Cocuklar ileride “bizi neden bu ortamda buyuttun” diye sitem edecek size. O zaman anlayacaksiniz yillarinizin bosa gectigini

Diyelim ki değişti bir daha asla vurmadı?
Oyle bir ihtimal yok ki. Adam nasil olsa affedildigi icin tekrar yapmakta bir sakinca gormeyecek. Bir dahakine daha cok yalvaririm diyecek,bir sonrakinde biraz daha yalvaracagim nasil olsa affediyor diyecek.

Hic yapmayacak olsa siz unutacak miydiniz? Ben olsam asla unutmazdim. Bir defadan bir sey olmaz diyemem.

Oyle bir ihtimal yok ki. Adam nasil olsa affedildigi icin tekrar yapmakta bir sakinca gormeyecek. Bir dahakine daha cok yalvaririm diyecek,bir sonrakinde biraz daha yalvaracagim nasil olsa affediyor diyecek.

Hic yapmayacak olsa siz unutacak miydiniz? Ben olsam asla unutmazdim. Bir defadan bir sey olmaz diyemem.
Bende unutamıyorun zaten rüyalarımda bile görüp aynı korkuyu yaşıyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X