Boşanmak yada boşanmamak?

bu kadar sorunlu bir evliliğe getirmeye çalıştığınız bebeğe yazık değil mi ?

2. Evlilik olduğuna göre belli ki çocuk yaşta evlenmişsin ailende yol göstermemiş.

Yürümez bu adamla daha yaşın çok küçük senin yaşındakiler daha yeni yeni okulu bitiriyor da hayata atılıyor. Bu yaşta bu kadar kahır çekmeye lüzum var mı ?

Evet dışarıda bi mahalle baskısı var ama onlar hükümlerini siz bu baskıdan korktuğunuz sürece sürdürebilirler. Kulaklarınızı tıkayıp kendi doğrularınızı yaşadığınızda bir hiçler. Ne demek elalem ne düşünür? Şu an o elalem nerede? Yaralarınızı onlar mı sarıyo? Travmalarınızı onlar mı iyileştiriyo? Ekmeğiniz öğününüz onlardan mı geliyo? Kim onlar? Siz bir tek kendinizden sorumlusunuz, yaşadıklarınızı bir tek siz biliyosunuz geri kalanı boş verin lütfen. Değmeyecek kişilere korkularınızdan dolayı fedakarlık edip kendi kul hakkınıza girmeyin daha fazla.

Çok zor bir durumdayım. Bir kez evlenip ayrılmış olmak bile insanlara ne yaptın da boşandın dedirtiyor. Acımasız insanlar öyle önyargılı davranıyorki intihar bile düşünüyorsun.

Kimi ne ilgilendirir sizin neden boşandığınız?
İnsanlara bunu sorma cüretini neden veriyorsunuz ki?

Evlenmeye karar verdiğinizde kimse size "neden" diye sormuş muydu da boşanırken bu soruyu sorsun?
Velev ki sordular... Böylesi hadsizler için dilimizde çok güzel bir sözcük var: "sana ne". Ben biraz nazik olayım derseniz, "size ne" versiyonunu da kullanabilirsiniz.

Siz elalem baskısından önce zihninizdeki baskıdan kurtulun.

Çok haklısınız. Ben maddi hicbisey beklemedim evim de huzurum olsun bide çocuğum olsun istedim mutlu olmak istedim. Ve bunu hiçbir zaman başaramadım. Hata bende galiba

Teşekkür ederim arkadaş çevren bile olsa soruyor. Hoş artık arkadaşım da kalmadı ama tabu olmus artik

Ben çocuğun yokmuş birakman da kolay olur öyle adamdan diyerek yazmıştım kendini geliştirmekle ne alaka geçen sene profesör eşini öldürdü vasat olan kalpler hanımefendi anlar anlamaz yorum yapmayın

Ben çocuğun yokmuş birakman da kolay olur öyle adamdan diyerek yazmıştım kendini geliştirmekle ne alaka geçen sene profesör eşini öldürdü vasat olan kalpler hanımefendi anlar anlamaz yorum yapmayın
Kendini gelistimekden kastım insan olabilmek zaten. Kendini geliştirmek profesörle ne alakası var? İnsanlıktan nasibini almamış, vicdan merhamet yoksunu insandan bahsettim. Çocuk olmamistir yanlış telaffuz açıkladığın gibi yazsan anlardım zaten.

Hayatım boyunca aileme arkadaş çevreme eşime ailesine herkese faydalı olmak istedim iyi olmak istedim. Hiçbir zaman yaranamadim verdiğim değerin karşılığını göremedim bu insanların nankorlugune anlam veremiyorum. Psikolojim bozuldu hiçbir şeye karar veremiyorum ne yapmam gerek bilmiyorum. Tek bildiğim birşey var bundan sonra hayatımın daha zor olacağı, herkesin on yargılı olacağı, mutlu huzurlu bı yuva çocuk sahibi isterdim hep bunların olmayacağı , insanlara guvenemeyecegim, bu günleri gerçekten çok ama çok zor atlatacağım..

Yazamadım çünkü bazenn hızlı gönderiyor cevapla butonuna basmadan tabiki öyle olmali

Çok haklısınız. Ne yaparsan yap Kimse değişmiyor. Emeklerime, hayallerime, umutlarımı,çabalarıma sevgime kıyamıyorum. İsyan etmek istemiyorum bu böyle olmamaliydi bitmemeliydi mutlu olmaliydik... Konduramiyorum sanki kötü bı rüya görüyorum ve herşey düzelecek gibi. Anne evine ikinci kez sığınmak çok zor çok şükür onlar yanımda ama hiçbir yere sigamiyorum yuvamı özlüyorum belki normal değil dusunduklerim bilemiyorum

İsterse 10. Evlilik olsun sırf millet ne der vs düşünmeyin ayrıca böyle bir adamla evli olma lütfen saygı yoksa sevgi yalandır
Ayrıca madem ayrılmak bu kadar zordu baştan kavgalı bir ilişki diyorsun daha dikkatli ve seçici olsayfın keşke yine alkol hayatında ve alkole bağlı şiddet böyle adamamakta her zaman denk gelmez seçiminizi iyi yapın size değer verenleri seçin

Uzun süredir içmiyor. Şiddet alkole bağlı değil içmediği zaman da olmuştu toplamda 3 kere oldu yaptigindan pişman oluyor bende boşanmak istemediğim için sustum. Normal günlerimizde çok iyidir sevdiğine de eminim ama bazen bambaşka bi adam oluyor

Önceki eşiniz içiyordu.. bu da nisanlilikta başlamış içmeye, kavganız da çokmus..niye evlendiniz anlamadım. Aileniz de kötü değil sanki. Onlardan kaçmış gibi değilsiniz. Olan olmuş da bari şimdiden sonra bırakın.

Canım yaa çok üzülerek okudum yaşadıklarınızı.. Ama daha 20 yaşında ilk evliliğinizi yapmışsınız talihsizlik yaşamışsınız 2. Evliliğiniz yine öyle olmuş.. Keşke etraflıca baya baya tanıyarak evlenseydiniz yaşınız çok küçük daha..

Ama 2. Kez boşanmaktan çekiniyorsunuz neden ki?? Bu hayatta herşey insanlar için elalem de ne konuşursa konuşsun asla dönme.. Bu zamana kadar durduğun kabahat.. Ailene şiddeti falan anlatmamanızın sebebi korkarım geri dönme fikriniz hala o şeref yoksunu adamın yolunu gözlüyorsunuz.. Bana öyle geliyor ki gelip yalandan bir özür dilese sizi alıp gitmesine izin vereceksiniz..

Ne diyeyim ki.. Hayat sizin.. Ama ziyan olup gideceksiniz..

Ilk eşiniz alkolik ve sizi aldattığı için ayrılmışsınız. 2. Eşiniz daha balayındayken size şiddet uygukmais çok icip. Onun da alkol sorunu varmış. Ne yazacagimi bilemiyorum. Ayrılmak sizin için hayırlısı bana göre
.Bundan so.ra evlilik düşünürseniz de cok ince eleyip iyice tanımadan evlenmeyin derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…