Boşanmak yada boşanmamak?

Seninle aynı yaştayiz. Bu yaşlarda düşünceler daha farklı olmaya başlar. Çünkü artık yavaş yavaş 30 a doğru gidiyoruz. Dön bir bak arkana bunca zaman kendin için neler yapmışsın nelerden vazgeçmiş sin neler için kendine haksızlık etmişsin. Yapma kendine bunu daha fazla çekme o adamı. Geleceğini düşün bende evliyim çok şükür mutluyum. Ama şöyle düşün belkide bu yaşadığın evliliklerin hepsi imtihandi kimse bilemez ki. Benimde bir kuzenim var o da 2 evlilik geçirdi ama o doğuştan şansız zaten. Şuan 3 evliliği ve 4 sene olacak sanki yeniden doğmuş gibi o kadar mutlu ve eşiyle o kadar birbirne bağlılar ki. Hep millet ne der diye düşünüyoruz ama düşüyoruz kalkıyoruz etrafımızda kimseyi goremiyoruz .
Bırak elalemi hayatına bak.Allah seninde gönlüne göre versin inşallah

---Sakin ailenize bir sey anlatmayin...
---Sesinizi cikarmadan evde sakince bekleyin....
--- Esiniz nasilsa birkac gün sonra sizin gibi birini daha bulamayacagini anlayinca gelir sizi alir....
---Sonra yine birkac ay namaza baslar (ne alakaysa sanki namaz kilan evliya oluyor-- kusura bakmayin yazmadan edemedim--)
--- Bir sonra ki alkol turunda sizi öldürünce
hooopppp bütün sorunlarinizdan kurtulmus olursunuz, yanliz elalem bu durumda da konusur haberiniz olsun...

Bugün geldi bütün egosuyla kibirli bir şekilde özür diledi kendince. Gitmedim. Hazmedemedi bir saat sonra kapıyı yumrukladı küfürler hakaretler tehditler.. polisi aradim geldiler. Akşam uzaklaştırma ve şikayet için ifade vericem.

İlk evliliginizden de alkol nedeniyle ayrilmissiniz ..ikincisinde alıyormuş zaten nisanliyken tartışmalariniz olmuş bile bile evlenmek hata olmuş biraz..zor bir durum..fakat insanlar katlanamayacaginiz bir noktadaysa insanlar ne der diye düşünmeyeceksiniz..bir müddet idare eder bı iş bulursunuz elbet bana göre.karar sizin sonuçta hakkınızda hayirlisi

Benimde 2. Evliliğim. İnsan bir kez boşanınca 2. Evliliğini de bitmesin diye daha tolerans gösteriyor. Ama bahsettiğiniz adam çok sorunlu. Sizi suistimal ediyor.
uzaklaştırmayı sakın ihlal etmeyin. Sizde suçlu durumuna düşersiniz. Gelirse hemen polisi arayın. Kades diye bir uygulama var. Onu indirin. İnşAllah bir zarar vermez size. Haberlerde görüyoruz. Tam psikopat profili çiziyor.

Elalem ne der,ailem üzülür vb sebepleri bir kenara bırakıp bu adamı kapının önüne koymussunuz zaten,orda bırakın,ardınıza bile bakmayın.
Balık baştan kokar,balayında bile eşine vuracak kadar tahammülsüz bir adamdan ki tatildesiniz en sakin,keyifli olacağınız dönem,size hayat arkadaşı olmaz.

Çok geçmiş olsun. Yanılmış olmak isterdim ama işte görünen köy kılavuz istemiyor

Çok teşekkür ederim bilgi için uygulamayı yükleyeceğim.

Bir ömrünüz var, böyle insafsız biri için çekmeye değer mi ?
Yazık gerçekten yazık, lütfen kendinize acıyın.
Hasta olsanız bu adam bir bardak su vermez, bir de bununla çocuk düşünüyorsunuz.
Özürlerine sakın aldanmayın. İnsanlar sürekli konuşur, başkaları için değil kendiniz için yaşayın.

elaleme iki gün sonra başka malzeme çıkar senin boşandığını dahi unuturlar merak etme.
iki gün denilecek şeyler için ömür boyu bu adama katlanılır mı? kararınızdan dönmeyin. umarım hakkınızda hayırlısı olur

Bak cnm bende ikinci evliligim. Bu demek degilki kula kulluk yapacağım dayak yiyip oturacağım. Adam gibi düzgün evimide isimide yerli yerinde yapiyorsam benden iyisi yok. Icip sıçıp gelip beni dövecek aileme sövecek böyle bir dünya yok. Korkma sakin korkma uzaklastirmani ver koruma talep et ayaklarının üzerinde dur. Unutma senden özür dileyecek şeyler yapan adam bir daha yapar. 7sinde neyse 70 dede odur. Affetme ailen sahipse affetme dayak nedir ya sinirlerim bozuldu şuan. Koz kardeşi yokmu onun oda aynını yaşasa hosunami gider . Yazıklar olsun¹

Benim konularimi oku sonra ne yapman gerektigine.Kendin karar ver.iyiki cocuk olmamis bu Evlilik yurumez kimsenin kimseye bosan deme yetkisi yok o senin oz.Iradenle verecegin bir karar ama bu sekilde ne kadar dayanacaksin bu zulme bu iskenceye Allah de cik yola zor elbeteama imkansiz degil.Elalemin umrunda olmayacaksin dert ettigin sey elalem.Olmasin kendini dusun.Benim ailemde elalem dedi durdu 6 seneden fazla bir cocukla ayrildim cok sukur isim var zor zamanlar gecirdim elalemden bir tanesi cikip acmisin tok musun diye sormadi....

Allah büyüktür
O adamla asla olmaz

Bana da zamanında çok söylemişlerdi sonunda ne zaman boşanacaksın acaba diye... sonanda da onlardan sadece biri.. Ben geç kalmış hissettim boşanma davasını açmakta, 3,5 sene sürdü işkence dolu yıllar! Burada etiketlediğim sonanda nın her satırı ben de işittim. Ben geç kalmış hissettim bari sen hissetme ve zamanında yap yapacağını. Konu sahibi çok gençsin, senin geçtiğin bu yoldan geçen bir ablan olarak kabul et beni. Bazen sen ne kadar çabalarsan çabala insanlar değişmiyor. Kimse kendini değiştirmiyor. Bazı hatalar var affedilir ama bazıları olduğu an affedilmemeliymiş. Elalem sizinle aynı yastığa baş koymuyor. Siz ağlarken de gelip gözyaşınızı silmiyor. Ne çektirirsen kendine sen çektirirsin. İyi niyetli olmayı bırakıp bir an önce yoluna bakmalısın. Şiddet uygulayan, senin ailen benim ailem yapan, hakaret, küfür eden bir adamdan hiçbir şey olmaz! Benim eski eş de kibir egodan önceleri inanmadı boşanacağıma işler ciddiye binince yalvar yakar oldu kaç kez ikna etmeye çalıştı ama bende bitmişti artık. Çünkü düzelmeyeceğinden emindim. Sen de emin ol bugün dönsen evine yine sabretsen en fazla 1 yıl sonra burada bize yine aynı sorunları belki daha beterlerini anlatırsın. Ben ufacık çocuğumla çıktım bu zorlu yola, o yüzden çocuğunun olmaması da bir avantaj yaşadıklarına bir de o şahit olacaktı... Babamı özledim dediğinde için yanacaktı öyle bir babayı çocuğuna seçtiğin için kendini suçlayacaktın. Velhasıl kelam kendini şanslı say, bundan sonra daha doğru kararlar vermen için yaşadıklarını tecrübe kabul et ve bir an evvel yoluna bak... İnşallah ben gibi geç kalmazsın, her şey gönlünce olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…