Boşanmak yada boşanmamak?

Çünkü içmediği zamanda okadar iyiydik ki çokta severek isteyerek evlendim. Hayata yeniden tutundum yıkılan hayallerim tekrar can bulmuştu. Görmezden geldim

Ikinci evlilikte cok titiz seçimler yapılmalı diye dusunuyorum. Bile bile lades olmus bu durum sanki. Aile terapistine gitmeyi dusndunuzmu bilmiyorum. Ama bu sekilde düsünmeyin yani isterse 10.evlilik olsun yurumezse bitmeli.kendinizi yiptratacaginiza milletin cenesi açılsın umursamayin kim ne demisse 3 gun konusur susarlar sonucta. Herseyden once kendimize deger vermeliyiz bence

Anlatadigim halde yikildilar hasta oldular anlatsam çok kötü şeyler yasanacakti o adam için değmezdi. Bir yanımda kötü bir ruyadayim ve uyanınca herşey düzelecek mis gibi geliyor inancım olmadığı halde keşke duzelebilse diyorum

Terapisti hiç düşünmedim. Ama bir dönem eşim psikiyatriste gitti ilaç kullandı tupbebek için de ilaç kullanmasi gerekince zararı olur diye bırakmıştı birdaha baslamadi

Bu nasıl bir şey? Siz 18 yaşında mı evlendiniz? Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler. Ama belli ki siz bunu bilmiyorsunuz. İlk eşinizden ağzınız yanmış belli, 2. siyle de bile bile evlenmişsiniz. Hem alkolik hem size kötü davranıyor hem de sürekli tartışıyormuşsunuz ama herhalde yine "elalem ne der? kocasız mı kaldı" der diye düşünüp evlenmişsiniz.

Artık elalemin ne düşüneceğini bıraksanız da biraz siz mi düşünseniz acaba? Şu düşünme eylemini başkalarına bırakmayın da bi zahmet kendiniz yapın. Kendiniz düşünün. Eğer elalemin dediği çok önemliyse, biz de burada elalem sayılır ve size boşanın diyoruz.

Hayır , daha zor olmayacak. Bu yaşadığınızdan daha kotu olamaz asla.

İnsanlar ne düşünür diye dusunmeyi bıraktığınız an mutlu olursunuz.

Bence hiç bir şeyi gizlemeyin ailenize anlatın onlar daha mantıklı karar verir. Sana saygısı olmayan bir kocanın sevgisinin ne önemi var ki?ikinci evlilik bu diye düşünerek karar vermeyin. Elalem için yaşamayın. Mutlu değilseniz boşuna çaba göstermeyin.yakın arkadaşmn ablası eşiyle bütün sorunları anlatmadı ailesine. İçine attı her şeyi. Sonra yine de boşanma kararı aldılar. Davaları sonuçlanmadan kadın kanser oldu vefat etti 7.8 yaşındaki kızı da annesiz kaldı. Arkadaşm abla neden bu kadar Tahammül ettin erken boşansaydın dediğinde. Annem babam üzülmesin diye demişti..evlat kaybettikten sonra çok daha fazla üzüldülerAllah korusun bir dahakine o bıçağı ne yapacağı belli mi

O mahluktan ne koca olur ne adam..

Ayrilik travmasi bu. Su an hissettiklerin normal. Bosanma asamasinda ben de oyle idim. Ama geciyor sonra hepsi. Hatta oh be kurtuldum diyorsun sonra.

Boşanmak yada boşanmamak...
Işte bütün mesele bu

Herkes yaşadığını bilir tabi yorum yapıp haddimi aşmak istemem ama emin ol bir yapan hep yapar Ayrıca küfür ailenize kadar en azından Saygısı da yok terbiyesi de en azından hemen barışmayın psikolojik olarak bir yardım alsın önemli adımlar atsın sizin için ne diyim ki Hakkınızda hayırlısı olsun inş

Alkol, öfke kontrol problemi, psikolojik ve fiziksel şiddet, antisosyal kişilik... Elalem ne der biliyor musun? Allah korusun bir öfke patlamasında seni, anneni canından ederse "vah vah, tüh tüh, yazık olmuş" der. Ama sen hala gelsin özür dilesin diye bekliyorsun.
Bu hikayede tek olumlu şey; çocuk olmamış olması

Ben senin yaşındayken okulu yeni bitirmiştim. 25 seneye 2 evlilik sığdırmak benim hayat tarzıma aşırı ters .

Ama sen iyi bir kiza benziyorsun. Akıl fikir almaya da istekli ve aciksin . Seni kırmadan yorum yapmaya çalışacağım.

Her iki evliliğini de benzer profillerle yaptığını görüyorum.

Dayak atmaya meyilli, alkolik ve sorunlu tipler. Hani sadece dayak da değil. Bıçak çekmiş bi de.

Bu seni korkutmuyor mu? Kadın cinayetlerinin moda olduğu bu çağda bu seni korkutmuyor mu.

Ya da korkutması gerekmez mi?

Velev ki döndün evine. Ne olacak.

En iyi ihtimali ele alalim. En iyi ihtimalle aynı böyle kör topal ilerlemeye çalışacaksın. Mutsuz olacaksinn. Ve batmak üzere olan ve fakat senin zorlamanla batamayıp sürüklenen geminize bir de çocuk ekleyecesiniz.

Muhtemelen sorunlu evinizde yetişen çocuk da en iyi ihtimalle babası gibi olacak.

Kocandan 1 tane daha olmasina senin tahammülün var mi?

45 yaşına geldiğinde pişman olmayacak misin.

Tabiki olacaksin.

2. Defa boşanmak kolay diyemem. Evet. Ama herhalde içinde bulunduğun evlilikten de zor değildir.

Yanlış seçimler yaptın. Şimdi bedel ödeyeceksin ve boşanacaksin.

Ödemekten kaçmak yok. Sadece erteleyebilirsin. Ama bu sefer de faiziyle ödersin. Faizi de gençliğin olur.

Seçim senin.

Yaşadiklariniza çok üzüldüm Rabbim ferahlık versin doğru kararı ailenle konuşarak verebilirsin.

Hani kendinizden hala vazgecmenin ucundasiniz da, ama bu evlilige cocuk getirmeye calismanizi hic anlamiyorum..bence muhakkak psikolojik destek alin. Halen ne o ne ailesi aramadi diyebiliyorsunuz. Arasalar ne olur?!

Keş bir adamı baba yapmak için tüp bebek tedavisi olmak mi.... daha da bir şey demiyorum

genelde o bişey diyen elalemin zeka seviyesi eksi elli falan oluyor. o kapasitede insanlar için hayatınızı yakacaksanız buyrun devam edin.

Elalem ne der diye diye şiddete kadar gelmiş melese ilk sevgiliyken sorun olunca devam etmemeliydin hatalar hatayı doğurur. Senin elalem ne der diye düşündüğün elalem sen bir gün o şiddet yüzünden son nefesini verdiğinde Allah rahmet eylesin der sadece! İster ikinci evliliğini yapmış ol ister beş ne farkeder? Bırak gitsin kendi yoluna neden çekiyorsun? Elalem ne derse desin iki gün konuşur susarlar senin ömrün elden gidiyor farkında mısın?

Elalem b......kkk. Yemiş. Ben ayrıldım inanın o Elalem bir gün açmışsın, tokmusun, mutlumu sun, diye sormadılar. İsterse 10. Evlilik olsun böyle biriyle durulurmu.ailen arkanda yaşın genç taşı sıksan suyunu çıkarırsın. Çalış bşr erkeğede muhtaç olma. Yaşa ailenle.... Erkeklerle işin olmasın artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…