Boşanmalı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben geçen sene psikologa gittim
ömrüm boyunca ihtiyaç duymayan ben acaba sorun bende mi diye gittim
ama adamdaki şuan rahatlık ne ? herşeyi benden bekliyor asla sorun bende olabilir mi diye düşünmek yok
kendimi sindiriliyor gibi hissediyorum böyle
Eften püfteen bir sürü mevzu için yıllardır kavga ettiğinizden olabilir mi? Tüm bu kavgalara, ayrılıklara rağmen evlendiğinize göre, nasılsa bu sorun da bir şekilde zaman aşımına uğrayacak diye düşündüğünden bence...

Siz şu an onu değiştiremeyeceğinize göre, kendiniz değişip bir süre de böyle deneyin diyorum...belki sizde ki huzur adama da yansır diye... Hep inatlaşarak bugüne gelmişsiniz, ayrılmadan önce bir de bunu döneyin, çatlasın 3-5 ay da böyle olsun diyorum....siz yine, niye ben ama diyorsunuz :KK66:

asla böyle bi insan olamam
olursam ben olmam zaten
inceldiği yerden kopsun
Şöyle düşünün;

Kocanıza değil de kendinize son şans olarak 1-2 hafta relax olun. Alttan almasanız da tartışmayın. Eşiniz tartışmayı başlattığı anda oda değiştirin. Fikrinizi sormadığı hiçbir şeye yorum yapmayın, dahil olmayın.
Eşinize belki bir şeyler DANK eder.

Baktığınız değişen bir şey yok, siz hala mutsuzsunuz. Boşanırsınız.

Ben henüz evli değilim ama 3 yıldır birlikte yaşıyorum sevgilimle bunun ilk 2 yılı çok fena geçti aşırı kavga gürültü oldu aramızda en son ben evi terkedip 3 ay ne aradım ne sordum yalvar yakar barıştık artık çok dikkat ediyor bizde sorun sevgilimdeydi ani patlamaları vardı tedavi oluyo napıyo bilmiyorum ama pamuk gibi oldu adam bi eşinizin de gözünü korkutmak lazım kaybetme korkusu olmayınca semeri boşanmış gibi pervasız oluyor bu erkekler

buna kesinlikle katılıyorum.. kaybetme korkusu da hiç yok eşimde buna eminim..
pervasızca fütursuzca hareketleri rahatlıkları bundan..

Tartışmalarınızın çapına bağlı birazda aslında..
Ama yaşadıklarınıza çok benzer şeyler yaşayan arkadaşım vardı
4 sene sevgili kaldılar
Evlendiler
2. senelerinde boşandılar
Şimdi ikisi de tekrar dönmek istiyorlar çok pişmanım diye..
Yaşarken insan diyor ki bu adamdan bıktım usandım artık, ama şöyle düşünün
Kusursuz hiç kimse yok.. Belki daha iyisini bulursun ama daha mutlu olamayabilirsin..
O yüzden bence çift terapisti bu süreçte en mantıklısı, o şekilde ilişkileri düzelen çok insan var..
Eğer Ankarada yaşıyorsanız önerebileceğim bir terapist bile var :)

istanbuldayım ben
bizde böyle olcaz ben buna eminim
hayatımızın bi noktasında biz er yada geç boşanıcaz o tokadı yicez ama birbirimiz olmadan da yapamıcaz aklıma hep bu düşünceler dönüyor

eşim aslan ben terazi
aslan burcu erkeğimiiii illlalllahhh
kendi bildiği en doğru
herkes haklı sen haksızsın
baskası söyleyınce bambaska bi fıkır gibi aa bak dogru der.

tek çare tatlı dılle istediklerini yaptırmak.inatlaşarak yaptırabilecegin hiç bişey yok. kavga ederek hiç yok.burnu sürtmez akıllanmaz. sadece tatlı tatlı konusup istediğini yaptırabilirsin baska çare yok.

Tartışmalarınızın çapına bağlı birazda aslında..
Ama yaşadıklarınıza çok benzer şeyler yaşayan arkadaşım vardı
4 sene sevgili kaldılar
Evlendiler
2. senelerinde boşandılar
Şimdi ikisi de tekrar dönmek istiyorlar çok pişmanım diye..
Yaşarken insan diyor ki bu adamdan bıktım usandım artık, ama şöyle düşünün
Kusursuz hiç kimse yok.. Belki daha iyisini bulursun ama daha mutlu olamayabilirsin..
O yüzden bence çift terapisti bu süreçte en mantıklısı, o şekilde ilişkileri düzelen çok insan var..
Eğer Ankarada yaşıyorsanız önerebileceğim bir terapist bile var :)
Biz buna yağmurdan kaçarken doluya tutulmak diyoruz arkadaşım :)

Selamlar,
İçim yine baya doldu taştı, bu sefer ki biraz farklı.. Uzun olabilir baştan uyarayım.. okursanız ve yorumlarsınız minnettar kalırım.. objektif bakış açılarına ihtiyacım var. linç etmeyin demiyorum hobi olarak yine edin, ama gerçekçi yorumlara ihtiyacım var.

Eşimle 3 senedir beraber 1 senedir de evliyiz. Kendimizi bildim bileli biz kavga ederiz. ota b.oka suya havaya herşeye kavga ederiz. bazen günlerce sürer.. sevgili dönemindeyken defalarca birbirimizi engelledik ayrıldık barıştık vs vs. 1 haftaya iyiysek 3 hafta kötüyüz öyle söyliyim..
nişan gecesi ayrılalım diyen insanlarız.. nikahtan 1 hafta önce nişan atacak olan insanlarız.. kına anında birbirimize giren insanlarız.. düğün gecesi kavga eden insanlarız.. artık rutine bağladık..
sebepler değişik.. kimine göre ben haklıyım kimine göre eşim haklı.. ama kendimi açımızdan baktığımızda hep kendimizi haklı görüyoruz. bu yüzden kavgalar bitmiyor. ama ilk adımı atan hep eşim oluyor. sevgiliyken hep ben gittim ona 2 sene ben ayakta tuttum bizi.
sonra bana bi salma geldi yoruldum çünkü. o günden beri de eşim ayakta tutuyor bizi..
ben eşim için çok fazla fedakarlık yaptığımı düşünüyorum.. yapmam dediğim onca şeyi yaptım onun için..
ama o benim için neler yaptı dediğimde genelde ufak tefek şeyler..
çok fazla da aileci.. ailesiyle kötü olsam beni siler mesela eminim buna..
eski konularımı okuduysanız bilirsiniz bayılma mevzusu misafirlik mevzusu falan orda yapısını az çok tahmin edersiniz..
yani bana sorsanız hangi konuda iyisiniz uyumlusunuz ? hiç bi konuda derim sanırım
bile bile lades dedik galiba.. evlenince düzeliriz dedik bilemiyorum
ikimizde dominant burnunun dikine giden insanlarız..
belki benim takıldığım şeyler çok saçma küçük şeyler bilmiyorum..
kavga çıkaran taraf hep benmişim gibi gözüküyorum. ama 3 senedir durduk yere kavga çıkarıyor olamam heralde ? asla kabul etmiyor hatalarıı
asla ya bu kız niye böyle düşünüyor demiyor
çevresinden örnekler veriyorum mesela bi olay oluyor. abisi kuzenleri falan benim gibi tepki veriyor eşim daha farklı tepki veriyor.
ya bunca insan aynı şeyi düşünürken sen farklı düşünüyosan sorun kimde ?
herkese karşı aşırı hassas, ailesine akrabasına arkadaşına vs. ama bana karşı asla bi hassasiyet göremiyorum
sanki hep kötüler oldum iyisi hiç mi yok bu adamın diyosanız %60 kötü %40 iyi derim

yeterince açık oldu mu bilmiyorum velhasıl kelam durumlar böyle bizde.. bunlar boşanmak için yeterli sebepler mi..
sanki ömür boyu anlaşamıcaz gibi hissediyorum.. çünkü benim a dediğimi b diye anlıyor.. ya da öyle anlamak işine geliyor..
ya da bi terapi falan mı denemeli bilemiyorum..
aslında daha çok detay vardır ama şuan kafamda toparlayabildiklerim bunlar..
sorularınız olursa belki daha net anlaşılır..
ne dersiniz ?
Somut ornek verırmısınız.Çok kavga ilişkiyi çok yıpratıyo.

Siz kendinizi cok fazla savunmaya mi geciyorsunuz yani agziniz cok mu iyi laf yapiyor acaba

evet çok konuşurum kavgalarda hiç susmam
ya da bişi yanlış geliyorsa hemen eleştiririm yanlışa doğru demem hiç
ben mükemmelim demiyorum bunun için gittim psikologa zaten ama bu kadar da kötü olamam 3 senedir herşeyin sorumlusu ben olamam diye düşünüyorum

Somut ornek verırmısınız.Çok kavga ilişkiyi çok yıpratıyo.

somut örnek verebileceğim şeyler çok komik basit şeyler
bi yere gitme demişimdir gitmiştir yapma demişimdir yapmıştır
ufak şeyler ama ufak ufak ufak hepsi dağ oldu

evet çok konuşurum kavgalarda hiç susmam
ya da bişi yanlış geliyorsa hemen eleştiririm yanlışa doğru demem hiç
ben mükemmelim demiyorum bunun için gittim psikologa zaten ama bu kadar da kötü olamam 3 senedir herşeyin sorumlusu ben olamam diye düşünüyorum

somut örnek verebileceğim şeyler çok komik basit şeyler
bi yere gitme demişimdir gitmiştir yapma demişimdir yapmıştır
ufak şeyler ama ufak ufak ufak hepsi dağ oldu
Sizi savunacak biseyi yok siz zaten kendi basinizin caresine bakiyorsunuz oyleyse

ama konu sahibi eşinin iş hayatında bu yılbaşı yemeklerinin olduğunu daha sevgili oldukları dönemden beri biliyor. yani bir anda ortaya çıkan birşey değil.
o zamanda eşli gidilmiyor diye sorun yaşamışlar.
ve bence eşsiz de gidilecesekse o yemeğe gidilmeli. çünkü iş hayatında çalışmak kadar bu gibi organizasyonlarda varlığını göstermek de önemlidir.
evlendiği sene hem de gitmemesi demek direkt karısından izin alamadı algısı yaratır.
konu sahıbı aslında esının yemege gıtmesını sorun etmıyor gıderken yalandan da olsa gonlumu alsın gıdeyımmı sen ne dersın dıye bana da sorsun benı cıddıye alsın dıyor .

Eşinizin burcu aslanmış. Erkeklerde hiç çekilmiyor. Kaynım da aslan. Eltim başdemiyor. Hep o haklı, her şeyi o bilir, bir şeyde de akıl danışmaz. Kadın boşanmak istiyor ama iyi yönleri de var diye ikilemde. Gerçekten çok zor bir durum. Yılbaşı olayında ve diger birçok konuda ben sana hak verdim. Boşanmak degil de eşinin ciddi bir ders alması lazım.

ama konu sahibi eşinin iş hayatında bu yılbaşı yemeklerinin olduğunu daha sevgili oldukları dönemden beri biliyor. yani bir anda ortaya çıkan birşey değil.
o zamanda eşli gidilmiyor diye sorun yaşamışlar.
ve bence eşsiz de gidilecesekse o yemeğe gidilmeli. çünkü iş hayatında çalışmak kadar bu gibi organizasyonlarda varlığını göstermek de önemlidir.
evlendiği sene hem de gitmemesi demek direkt karısından izin alamadı algısı yaratır.

ya ben aslında şu kısmını da anlamıyorum
yaratsın bu algıyı ne olacak mesela ? evet eşinden izin alamadı ?
erkekliğinden mi düşüyor noluyor ? müdür yapacaklarken yapmıyolar mı adamı ?
veya iş hayatına dair her organizasyona katılmak zorunlumu.ben çoğuna katılmıyorum
hiç bi sıkıntısını da görmüyorum yani
iş arkadaşları iş hayatında kalmalı diye düşünüyorum

veya iş hayatına dair her organizasyona katılmak zorunlumu.ben çoğuna katılmıyorum
Cnm şu konuda yanlış düşünüyorsun aslında. Orda olan arkadaşlıktan ziyade iş ortamında bir arada olmak.

Etkilemeyeceğini düşünebilirsin ama kendimden örnek vereyim sana. İş görüşmelerinde yurtdışına gidebilir misin diyorlar ben eşim istemediği için hayır diyorum ve o işe bay bay yapıyorum. Çalışırken kısıtlama olduğunda işyerindeki görev dağılımlarında adaletsizliğe uğruyorum. O kadar siyah beyaz değil iş hayatı.

Şu yorumunuz çok netleştiriyor mevzuyu....siz de sandığınız kadar yapıcı bir insan değilsiniz. Onun penceresinden bakamıyorsunuz.

Aslan erkeğini çok gömmüşler. Terazi gerçekten çok sevdiğim bir burçtur. Çok terazi arkadaşım var, hepsi de beni çeker.

Ama bütün hepsi de gerçekten sizin gibi. Son noktada en doğru benim bildiğimdir diyor, kendi fikrinin üstüne fikir tanımıyorlar. Siz de ne desek kendinizi haklı görmeye devam edeceksiniz. Hayırlısı olsun inşallah demekten başka bişey kalmıyor.

en güncel kavgamızı anlatim o zaman
yılbaşı yemeği varmış iş yerinin, baya alkollü ve konaklamalı.. eşler katılamıyor..
ama eşim gidicem diyor.. ya bu bir olur iki olur üç olur..
ben senin eşinim. sevgiliyken defalarca yaptın defalarca kavga ettik
benim içimden gelmiyor mesela eşim olmadan iş yemeğine gitmek
ama adam bana sormadan ben gidicem diyor.
bunun gibi örnekler defalarca yaşandı 3 sene içinde. yapma dediğim çoğu şeyi yaptı..
işte iş ortamı arkamı dönemem bilmem neler saçmalıyor
iş gereği sürekli şehir dışında ayda 2 hafta nerdeyse yoktur. olduğunda da kavgalı geçer zaten ev..

Şirket kutlamayı yılbaşı günü değilde 1/2 gün öncesi yada sonrasında yapıyorsa siz haksızsınız. Tersi ise eşiniz haksız. Yılbaşında herkes ailesi ve sevdikleri ile plan yapar. İşyerinin çalışanından yılbaşı günü, tek başına konaklamalı kutlama talep etmeside tüm çalışanlara bencillik bence.

Ben boşanma kararından önce terapist tavsiye ederim size. Birbirinizi tam anlamıyla dinlemediğinizi ve birbirinize önyargılı yaklaştığınızı düşünüyorum. Sakince konuşunca hak vereceğiniz şeylere, sesleri yükselterek birbirinizin ne dediğini anlamamayı tercih ediyorsunuz.

Cnm şu konuda yanlış düşünüyorsun aslında. Orda olan arkadaşlıktan ziyade iş ortamında bir arada olmak.

Etkilemeyeceğini düşünebilirsin ama kendimden örnek vereyim sana. İş görüşmelerinde yurtdışına gidebilir misin diyorlar ben eşim istemediği için hayır diyorum ve o işe bay bay yapıyorum. Çalışırken kısıtlama olduğunda işyerindeki görev dağılımlarında adaletsizliğe uğruyorum. O kadar siyah beyaz değil iş hayatı.

ya benimde 4. iş yerim ve hiçbi işyerinde böyle şeylere katılmam etmem
bilmiyorum beni hiç bi şekilde etkilemedi etkilenecek bi pozisyonumuzda olmaz
işimiz belli gücümüz belli çıtamız belli
ben demiyorum asla konuşa görüşme vs ama iş ortamında da kendini belli edebilir gayet yani

Kavga ile ömür gecmez , ben gercekten anlayamiyorum bu sekilde mutsuz , huzursuz olmuyor musunuz? Nasil yasayabiliyorsunuz?
Biz 40 yilda bir tartisiriz benim kalbim sıkışır , o huzursuzluktan asiri rahatsiz olurum
Ben sizin yerinizde olsam bosanirim ha zaten bastan hic evlenmezdim
Evlilik gercekten boyle bir sey degil , evlilik 2 insanin bir hayati paylasmasi , huzur , sukunet ve mutlu sekilde yasamasi demek

bizde eşimle 7 yıl sevgılıydık o yedi yılın bir senesinin azı ıyıydık.
evlendıkten sonrada devam etti.
1 sene sonra oturaklaştık. sakınledık, sındırdık, tanıştık. şimdi sadece trıpleşiyoruz kavga etmeden sadece susuyoruz ve 1 gün sonra barışıyoruz.zamanla oluyor bunlar.

Ben sizi yorgun ve bıkmış gördüm,kavga sebeplerini somut olarak anlatamasanızda ,sürekli tartışmak,inatlaşmak bu hale gelmenize sebep olmuş,zaten çok yorucu.
Bilemiyorum,boşanın diyemem ama boşanmayacakdanız bunu düzeltmenin bir yolunu bulmak zorundasınız zira bir ömür böyle geçmez ki?
Ya bir yol bul,ya bir yol aç,yada yoldan çekil durumu yani. Sonuçta 1 senede bu noktaya gelmişsiniz, sonrasında ne olacak böyle giderse?
Sihirli değnek yok maalesef,değmeyecek ikinize de.
Birşey yapmazsanız ikinizde birbirinizi yok yere yiyip bitirmeye devam edeceksiniz.

Selamlar,
İçim yine baya doldu taştı, bu sefer ki biraz farklı.. Uzun olabilir baştan uyarayım.. okursanız ve yorumlarsınız minnettar kalırım.. objektif bakış açılarına ihtiyacım var. linç etmeyin demiyorum hobi olarak yine edin, ama gerçekçi yorumlara ihtiyacım var.

Eşimle 3 senedir beraber 1 senedir de evliyiz. Kendimizi bildim bileli biz kavga ederiz. ota b.oka suya havaya herşeye kavga ederiz. bazen günlerce sürer.. sevgili dönemindeyken defalarca birbirimizi engelledik ayrıldık barıştık vs vs. 1 haftaya iyiysek 3 hafta kötüyüz öyle söyliyim..
nişan gecesi ayrılalım diyen insanlarız.. nikahtan 1 hafta önce nişan atacak olan insanlarız.. kına anında birbirimize giren insanlarız.. düğün gecesi kavga eden insanlarız.. artık rutine bağladık..
sebepler değişik.. kimine göre ben haklıyım kimine göre eşim haklı.. ama kendimi açımızdan baktığımızda hep kendimizi haklı görüyoruz. bu yüzden kavgalar bitmiyor. ama ilk adımı atan hep eşim oluyor. sevgiliyken hep ben gittim ona 2 sene ben ayakta tuttum bizi.
sonra bana bi salma geldi yoruldum çünkü. o günden beri de eşim ayakta tutuyor bizi..
ben eşim için çok fazla fedakarlık yaptığımı düşünüyorum.. yapmam dediğim onca şeyi yaptım onun için..
ama o benim için neler yaptı dediğimde genelde ufak tefek şeyler..
çok fazla da aileci.. ailesiyle kötü olsam beni siler mesela eminim buna..
eski konularımı okuduysanız bilirsiniz bayılma mevzusu misafirlik mevzusu falan orda yapısını az çok tahmin edersiniz..
yani bana sorsanız hangi konuda iyisiniz uyumlusunuz ? hiç bi konuda derim sanırım
bile bile lades dedik galiba.. evlenince düzeliriz dedik bilemiyorum
ikimizde dominant burnunun dikine giden insanlarız..
belki benim takıldığım şeyler çok saçma küçük şeyler bilmiyorum..
kavga çıkaran taraf hep benmişim gibi gözüküyorum. ama 3 senedir durduk yere kavga çıkarıyor olamam heralde ? asla kabul etmiyor hatalarıı
asla ya bu kız niye böyle düşünüyor demiyor
çevresinden örnekler veriyorum mesela bi olay oluyor. abisi kuzenleri falan benim gibi tepki veriyor eşim daha farklı tepki veriyor.
ya bunca insan aynı şeyi düşünürken sen farklı düşünüyosan sorun kimde ?
herkese karşı aşırı hassas, ailesine akrabasına arkadaşına vs. ama bana karşı asla bi hassasiyet göremiyorum
sanki hep kötüler oldum iyisi hiç mi yok bu adamın diyosanız %60 kötü %40 iyi derim

yeterince açık oldu mu bilmiyorum velhasıl kelam durumlar böyle bizde.. bunlar boşanmak için yeterli sebepler mi..
sanki ömür boyu anlaşamıcaz gibi hissediyorum.. çünkü benim a dediğimi b diye anlıyor.. ya da öyle anlamak işine geliyor..
ya da bi terapi falan mı denemeli bilemiyorum..
aslında daha çok detay vardır ama şuan kafamda toparlayabildiklerim bunlar..
sorularınız olursa belki daha net anlaşılır..
ne dersiniz ?
Bir yerde aranizdaki bag kopacak. O vakte kadar bu hengameye cocuk sigdirmayin derim. Akilli,neyin ne oldugunun farkinda bir kadinsiniz. Evlilik huzur,anlayis ve sabir icermelidir. Yoksa illa bir noktada bitiyor. Bosandiktan sonra huzur kelimesinin anlamini yasamaya basladim. Surekli bir seyleri aciklamak zorunda olmamali insan evliliginde. Hele ki yanlis anlamalar insani yer,bitirir. Once cift terapisi ondan sonuc alamazsaniz guzellikle yollarinizi ayirirsiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun. Son olarak kisiliginizden odun vermeniz gereken bir evlilik dunya uzerinde yoktur. Bu yoldaki telkinlere uyarsaniz sonra cok uzulursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X