Boşanmalı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında burada senin ne istediğin önemli. Boşanmayı gerçekten istiyor musun. Ben istemediğini düşündüğüm için yorum yapıyorum. Eşin burada olsa o yazmış olsa derdini aynı öğütleri ona yazardık. Şunu dene böyle yap diye. Ama şuan ona ulaşamıyoruz doğru mu. O yüzden senin bir şeyler yapman senin düzeltmen lazım diyoruz. Lütfen neden ben deme bir şeyler düzelecekse kimin düzelttiğinin ne önemi var ki. Üstelik bütün tartışmalarımızda adım atan hep o yazmıştın. Bu defa da sen adım at onu kendinle ilgili biraz şaşırt.

ya ben aslında şu kısmını da anlamıyorum
yaratsın bu algıyı ne olacak mesela ? evet eşinden izin alamadı ?
erkekliğinden mi düşüyor noluyor ? müdür yapacaklarken yapmıyolar mı adamı ?
veya iş hayatına dair her organizasyona katılmak zorunlumu.ben çoğuna katılmıyorum
hiç bi sıkıntısını da görmüyorum yani
iş arkadaşları iş hayatında kalmalı diye düşünüyorum
Eşiniz de böyle düşünüyorsa sizin hakkınızda?
Nolur biraz alttan alsa, kadınlıktan mı çıkar, gururu mu kırılır, toplum içinde itibarı mı sarsılır?

Tamam bizim toplumda çoğunlukla kadınlar eziliyor ama bu yüzden hayatımıza aldığımız erkeklerle ego savaşına girmek abes oluyor.

akşam oturup düzgünce konuşcaz bu sonuca vardık..
ben terapist konusunda kesin kararlıyım
eğer olmazsa da yol ayrımına gireriz başka çare kalmıyorsa
denemeye değer en azından

bende konustum bıraz once esımle , ben hersseyden sıkayet edıyormusum :) o tv ızleyecekse bende sevdıgım baska seyı yapmalıymısım mesela gıdıp kıtap okuyabılırmısım odada . onun ısten gelıp tv nın onunde uyuyana kadar zaman gecırmesıne ve benımle konusmamasına bısey dememelıymısım :) guluyorum artık sınırlerım bozuldu gercekten . ee nıye evlendık o zaman dıyorum yanı bırseyler pylasamayacaksak konusuyoruz dıyor , onun konusmak dedıgı benım bıseyler anlatmam konusmaya calısmam onunda kısa kısa cevaplar vermesı .. bu bızım aramızda olan sorunlardan bırı yanlızca bıde onun aılesının neden oldugu sıkıntılarda var .

akşam oturup düzgünce konuşcaz bu sonuca vardık..
ben terapist konusunda kesin kararlıyım
eğer olmazsa da yol ayrımına gireriz başka çare kalmıyorsa
denemeye değer en azından

Akşam konuştuktan sonra bize de yaz. 😊 İnşallah olumlu bir konuşma olsun.

bende konustum bıraz once esımle , ben hersseyden sıkayet edıyormusum :) o tv ızleyecekse bende sevdıgım baska seyı yapmalıymısım mesela gıdıp kıtap okuyabılırmısım odada . onun ısten gelıp tv nın onunde uyuyana kadar zaman gecırmesıne ve benımle konusmamasına bısey dememelıymısım :) guluyorum artık sınırlerım bozuldu gercekten . ee nıye evlendık o zaman dıyorum yanı bırseyler pylasamayacaksak konusuyoruz dıyor , onun konusmak dedıgı benım bıseyler anlatmam konusmaya calısmam onunda kısa kısa cevaplar vermesı .. bu bızım aramızda olan sorunlardan bırı yanlızca bıde onun aılesının neden oldugu sıkıntılarda var .

Ne kadar da çözüm üreten bir erkek. Çözümden anladığı bana karışma demek ki. Bu konu da sen yüzde yüz haklısın. Eşim böyle olsa bende tahammül edemem. O zaman aynı evin içinde ayrı iki hayat yaşanır. Hiç düşünmüyorlar bu erkekler kafaları çalışmıyor bazen.

Yani rahatımı bozma, az ötede oyalan demiş.
Karar sizin ya tamam bu evcilik oyununa ya devam.

bu arada istanbulda çift terapisti önerirseniz çok mutlu olurum
internetten zibilyon tane doktor psikolog çıkıyor ama öneriyle gitmek daha mantıklı işe yaraması açısında

buna kesinlikle katılıyorum.. kaybetme korkusu da hiç yok eşimde buna eminim..
pervasızca fütursuzca hareketleri rahatlıkları bundan..

istanbuldayım ben
bizde böyle olcaz ben buna eminim
hayatımızın bi noktasında biz er yada geç boşanıcaz o tokadı yicez ama birbirimiz olmadan da yapamıcaz aklıma hep bu düşünceler dönüyor
Aslında sakinliğinizi korusanız evde ondan da korkar ben kavgalarda hep sustum ben sustukça delirip sonra yalvarıyordu konuşmam için sen susunca korkuyorum diyordu evli bile olsanız gizeminizi koruyun bence susun susunca karşıdaki kendini suçluyor sonrasın da benim ki akıllandıysa yani tipik oğlak burcu erkeği inadım inat yani

en güncel kavgamızı anlatim o zaman
yılbaşı yemeği varmış iş yerinin, baya alkollü ve konaklamalı.. eşler katılamıyor..
ama eşim gidicem diyor.. ya bu bir olur iki olur üç olur..
ben senin eşinim. sevgiliyken defalarca yaptın defalarca kavga ettik
benim içimden gelmiyor mesela eşim olmadan iş yemeğine gitmek
ama adam bana sormadan ben gidicem diyor.
bunun gibi örnekler defalarca yaşandı 3 sene içinde. yapma dediğim çoğu şeyi yaptı..
işte iş ortamı arkamı dönemem bilmem neler saçmalıyor
iş gereği sürekli şehir dışında ayda 2 hafta nerdeyse yoktur. olduğunda da kavgalı geçer zaten ev..

Diğer konularınızı bilmiyorum ama yılbaşına da eşimden ayrı girceksem ne anladım o evlilikten. Bu konuda haklısınız ama diğer sebepleri bilmiyorum ufak şeylerden tartışma çıkartmayın, bi terapi alın baktınız olmuyo hayatı birbirinize zehir etmeyin. Son çare boşanırsın. Ama terapi şart

ya ben aslında şu kısmını da anlamıyorum
yaratsın bu algıyı ne olacak mesela ? evet eşinden izin alamadı ?
erkekliğinden mi düşüyor noluyor ? müdür yapacaklarken yapmıyolar mı adamı ?
veya iş hayatına dair her organizasyona katılmak zorunlumu.ben çoğuna katılmıyorum
hiç bi sıkıntısını da görmüyorum yani
iş arkadaşları iş hayatında kalmalı diye düşünüyorum

bu çalışılan yere göre değişebilir. ancak bu tip organizasyonlar aslında insanlar birarada uyumlu çalışabilsinler diye yapılır. yani hiçbir iş yeri "ay çalışanım bi gece de eğlensin" diye ödemez o yemek parasını. amaç birbiriyle çalışmak durumunda kalan farklı birimlerin iş yeri ortamı dışında bir araya gelmesi ve böylece arada sempati oluşturulmasıdır.
ve evet bana göre iş yerinde hedefi olan insanlar sosyal anlamda var olmalıdır.
bakış açısı değişebilir elbet, ama bazı yerlerde oyunun kuralı gerçekten budur.

şurdan başlayayım cevabınızın ilk kısmına: misal bekar ve evli aynı yaşlarda 2 erkek arasında kalsalar, evliyi tercih ederler son noktada. çünkü ev geçindirme sorumluluğu daha fazladır ve çalışmak zorundadır. aynı zamanda kendi hayatını kurmuş olması bir başarı parametresidir.-haketme noktasında aynı olduklarını düşünerek yazyorum. aynı durum zam döneminde de böyledir.

ve evet malesef eşinden izin alamıyor algısı o kişiyi pasif gösterir.

bunlar benim tamamen kendi hayatım ve gözlemlerimle edindiğim bilgiler. annem hastayken mesaiye kalamayıp hastaneye gitmem gerekti diye pozisyonundan edilmiş biriyim. emin olun iş hayatın bu tip ufak tefek görünen şeyler inanılmaz dikkat çekip insanın hayatını şekillendiriyor.

Diğer konularınızı bilmiyorum ama yılbaşına da eşimden ayrı girceksem ne anladım o evlilikten. Bu konuda haklısınız ama diğer sebepleri bilmiyorum ufak şeylerden tartışma çıkartmayın, bi terapi alın baktınız olmuyo hayatı birbirinize zehir etmeyin. Son çare boşanırsın. Ama terapi şart

şirketlerin yılbaşı yemekleri yılbaşı günü olmaz ama. ya bir hafta önce yada 1 hafta sonraya ayarlanır. iş dünyası henüz o kadar delirmemiş olmalı :)

Ağzına sağlık arkadaşım. Burada bir çok kadın aynı şeyi dillendiriyor..."ama benim fikrimi alması lazımdııı"..

Ya evlenince kendi aklı kendine yetemez insanlar mı oluyoruz. Bir iş yemeği, aileye verecek küçük bir para için fikir almak nedir. En fazla önceden haber verilir, ki bunu da yapıyorlarmış adamlar.

Sanarsın evlatlık bir yetim, ya da Atina da bir ev alırken fikir almadı kocalar.

belki ben çok geniş düşünüyorum ama gerekince ayrı ayrı bir yerlere gitmek falan beni çok rahatsız etmiyor. ha her akşam erkek arkadaşlarıyla çıkar falan bu olmaz. ama yılbaşı yemekleri gibi çeşitli eşsiz iş gezileri ve yemekleri için yapacak birşey yok.

ki eşli çağırsalar misal biz 350-400 kişiyiz, 700-800 kişilik yemek organizasyonunu da hele bu devirde hiçbir şirket yapmaz.
sayı daha az da olsa en nihayetinde para harcanıyor.
bu devirde millet çaydan para kısıyo şirketlerde.

yok tabi yılbaşı günü değil yemek 10 gün sonra falan
ya bilmiyorum bence saçmalık. tamam eş kişisini şirket karşılamak zorunda değil ama herkes eşiyle gelebilir ne var bunda ? kaynaşcaksa herkes birden kaynaşsın kendi paramızı öderiz yani
ama direk eşlerin gelmesi yasak saçmalığını anlamıyorum ben

ya bilmiyorum bence saçmalık. tamam eş kişisini şirket karşılamak zorunda değil ama herkes eşiyle gelebilir ne var bunda ? kaynaşcaksa herkes birden kaynaşsın kendi paramızı öderiz yani
yok o öyle olmuyor. kişi sayısına göre netleşiyor durum. o tip yerlerde de gelen otursun orda parasını ödesin pek olmaz. nerede olacak yemekleri ?

belki ben çok geniş düşünüyorum ama gerekince ayrı ayrı bir yerlere gitmek falan beni çok rahatsız etmiyor. ha her akşam erkek arkadaşlarıyla çıkar falan bu olmaz. ama yılbaşı yemekleri gibi çeşitli eşsiz iş gezileri ve yemekleri için yapacak birşey yok.

ki eşli çağırsalar misal biz 350-400 kişiyiz, 700-800 kişilik yemek organizasyonunu da hele bu devirde hiçbir şirket yapmaz.
sayı daha az da olsa en nihayetinde para harcanıyor.
bu devirde millet çaydan para kısıyo şirketlerde.
Aynen öyle. Bir de empati yapabilmeli insan. İş zaten kafamıza göre hareket edebildiğimiz bir alan değil ama arada da sırada arkadaşlarımla buluşurken bile mantıklı hiç bir sebebi olmadığı halde, eşim izin vermeyecek, ve bir de üstelik bunu arkadaşlarım bilecek...ne olur ki, erkekliğinden mi olur nasıl denir? Ben bireyliğimden, yetişkinliğimden, kendi sağlıklı kararımı alabilen özgür insanlığımdan olmuşum, daha bunun erkekliği kadınlığı mı kaldı?

Ben gitmiyorum o da gitmesin de denmez... o zaman karbon kopyan olan bir adamla evlenmem lazım. Bazı insanlar eşlerini merkezine almayı, dünyalarının sadece onları etrafında dönmesini seviyor. Bazılarının da daha fazla özel alana ihtiyacı var. Bu uyumu yakalamadığın kişiyle birliktelik zor.

Bizde de boyle seylere esler katılmıyor. Bız herseyı kutluyoruz , yılbası, yaza merhaba, kısa merhaba , paskalya ve halloweenları. Ne olacak bunlara adam tek katılsa, ben sızı cozdum ya sız azıcık sımarık, cokca ılgılı fazlaca ozguvenlısınız ama adamı bıraz rahat bırakın, donerse sızındır :KK71:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X