Boşanmali miyim? Ne yapmalıyım

Adam olandan onu beklerdim

Ama o kafasında bitirmiş.
Bundan sonra bende aynı şekilde devam edicem[/QU
Adam olandan onu beklerdim

Ama o kafasında bitirmiş.
Bundan sonra bende aynı şekilde devam edicem
Bu kararlılıkla devam et , selamet için 41 gün yatsı namazından sonra 3 kere cuma suresi oku canım, yaşadıkların zor ve kötü işte insanlar bir şekilde imtihan ediliyor bu da senin imtihanın

Çok yazık. Evlendikten sonra içinden çok afedersiniz bir öküz çıkan erkekleri okumaktan yorulduk. Sen boşanabilir misin? Bu gücü kendinde buluyor musun ? Önce buna bir karar ver. Bana pek olası gelmedi.

Şimdi gördüm konunu. Ne oldu ?
Ne olmadı ki.
Belirgin bir sorun yok sanki ama çocuk olduktan sonra herşey daha değişti. Ilgisizlik sevgisizlik. Saygısızlık. En son bana ne zaman sarıldıgini optugunu unuttum.
Cuma gününden sonra herşey daha değişti

Cuma günü oğlanı hastaneye götürdük dönerken kafama vuruyordu el şakası niyetine arabadayken. Bende rahatsız oluyorum dedim. Neyse banane ol sinirlen tarzı konuşup vurmaya devam edince bende vurdum.
Sert geldi yok sana yüz verende kabahat seni adam yerine koyduk tarzı konuştu.
Cuma akşamı bize misafir gelicekti bana bir gece önceden söyledi kendisi o hanımların eşiyle akşam gezec3kmis. Eve geç döndük.
Her yer dağınık yemek yok bende babanneme gittim.
Akşam beni aldı. O gece benden ayrı yattı. Yüzüme bakmadı..
Bugün de ayrı yatıyor.
Oğluyla yarim saat bile ilgilenmedi.
Erken evlendigime okulum bitmeden evlendigime çocuğum olduğuna pişmanım.
Keşke olmasaydı hiçbiri.
Koca olarak bisey beklemiyorum ama baba da olamadı.

bu işkenceyi kendinize daha ne kadar sürdürmeyi düşünüyorsunuz?iş bulun annenize, babanıza, teyzenize vs tasının bir süre.düzeniniz eninde sonunda oturacak

Kızlar biz neredeyse 7 aylık evliyiz. 20 yaşındayım. Eşim 26 yaşında. Görücü usulü kayinvalidemin aracılığıyla tanıştik evlendik.

Ben okuyorum diye yemeğimiz bir olsada evimiz ayrıydı. Eşim her gün 10 da 11 de gelir. Çay kahve vs diye zaman geçer öyle geçeriz

Ben budurumdan şikayetçi olsamda bir türlü kendi evimize gecemedik kayinvalidemin ve kayın babamin lafları yüzünden.

Bunu gecelim kocam bana ilgi göstermiyor. Her gün sabahtan kayinvalideme 20 dk yuruyup kayinvalidme gidiyorum. 12 de gidincd bile gorumcem laf ediyor. Görümcem zaten sürekli laf vurma derdinde. Abilerini kıskanıyor.

Kayinvalidem de sürekli onu yap bunu yap. Bizde böyle olur diye diye kızını oturtup beni çalıştırıyor. Eşim ise bunlara sessiz kalıyor. Onlar yapabilir sen yapamazsın diyor.

Bu pazar günü sabahtan kayinvalidemler ve urfadan gelen misafirler bize geldi. Kahvaltı yaptık. Snra hep beraber Denize gittik. Biz yüzmedik erkekler yüzdu. Akşam 10 da eve geldik. Annemlere gidelim dedi esim. Bende yorgunum gitmek istemiyorum dedim diye yapmadığı şey kalmadı. Itip kalkti. Ni daha seni ailenle gorusturen en adı or.spu çocuğu diyip çıktı. Gece bir buçukta geldi.

Hala bunun tavrını sürdürüyor bana. Dun kavga ettik. Eve 1 de döndük diye.
Yok bende sana karşı herşey bitti. Bundan sonra sana ızdırap olurum dedi.

Evli kalmak istemiyormuş. Onun sözünü dinlemeyen kadını napsinmis. Bu saatten sonra ondan hiçbirşey goremesmisim.

Açıkçası bıktım...

Bu saatten sonra ne yapacağım bilmiyorum..

Annemle Babam ayrı. Babannemle kalıyor babam, yeni karısı, yeni bebeği ve erkek kardeşim.

Oraya dönmek istemiyorum.
Ama böyle de kole hayatı yaşıyorum..

Onlar agzinağzına geleni söylüyor bana.

Yoruldum

.
Cidden şok oldum ya bu nasıl bir koca onca zaman gitmişsin bir defa gitmeyince laf olmuş bir insanı 40 sene sırtında taşı 1 gün indir niye indirdin derler şaka gibi

Boşanmak bana öyle zor geliyor ki.

Ama yaşadığım hayatta zor...
Toplumda bir dul olarak yaşamak..
Herkesin lafı sözü..
Hangi devirde kaldın sen bende 22 yaşındayım 20 yaşında ayrıldım çocuğum olmadan kafam rahat yiyip içip geziyorum dul ne ya kocası ölmüşlere dul denir kafayı mı yediniz çocuk yapın çekin bu adamı o zaman ailesinin dr köleliğini yapın varmı böyle bi dünya karar sizin ya bu anasının memesinden ayrılamamısla yaşa köleliğe devam et yada boşa hayatını yaşa şunu artık idrakk edin ya evlenmek kadar boşanmakta hak ve bu hakk-ı bize hem din hemde devlet bu hakk-ı vermiş elalem kim toplum kim ya kkendilerinin ailesinde çoluğun da çocuğunda boşanmış yokmu da sana çene yapacaklar yapaninda ağzını dilini sündür kes yeter be erkek boşanınca oo üç r harfli errrkek kadın boşanınca o**bu yok öyle dünya

X