Boşanmalı mıyım, yorumlara ihtiyacım var.

Essilaam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
1.353
2.200
Kızlar. Ben eşimle 12 yıldır birlikteyim ve 9 yıldır da evliyiz. Eşim herkes tarafından sevilen, gözü dışarda olmayan, kazandığını evine harcayan kendine özel bir masrafı olmayan, temiz, yakışıklı düzgün bir insan. İkimiz de 35 yaşındayız. 2 çocuğumuz var. Ben de çalışıyorum.
Benim meselem şu. Bazı şeyleri unutamamak ve affedememek. Okumuş bir cahilmişim ben.
Eşim daha sevgiliyken bir tartışmamızda tepsiyi duvara fırlatmıştı sinirlenip. Ben çok sinirlendirdim diye kendimi suçlayıp kalkıp temizlemiştim.
Evlendikten bi 5 ay sonra falan hamile kaldım. Eşim çok tembeldi hep kafasına göre uyumak kalkmak istiyordu. Ben çok yalnız kalıyordum. Bi gün kahvaltıya gelmesi için ısrar edince kalkıp beni tokatladı.

3. Şiddet olayı ailesinin evinde yaşandı. Annesi o zamanlar diğer gelini ne derse onu yapıyordu. Biz uzakta o yanında olmasına rağmen biz evlerine gittiğimizde hep bana bi tavırlar bi ilgisizlik vs. Neyse çok uzatmayım orda ailesinin halini görmeyip bana sinirlendi ve yine vurdu bana.

Ve en kötüsü bundan 3 yıl önce yaşandı. Ve yine aile meselesinden çok da küçük bir meseleydi. Öyle büyüttü ki delirdi resmen karşımda. Ve bu sefer zor bıraktı. Çok korktum. Ailemi çağırdım. Anlattım. Ama eskileri anlatmadım. Babam boşanın dedi ama boşanmadım seviyorum çocuklarım var diye.

Şimdi 35 yaşında kendime geldim ben bi aydınlanma yaşadım. Nasıl affettim bunları diye kendimi affedemiyorum pişmanlık içindeyim. İşin garip yanı eşim ve ailesi çok değişti. 3 yıl oldu her şey mükemmel. Ben sabrettim herkes çok değişti. Eşimden de ailesinden de çok değer görüyorum. Eşim de nihayet olgunlaştı belki de emin değilim öyle görünüyor şimdilik.

Eşim günlük hayatımızda çok sakindir. Evimizde hiç tartışma olmaz. Şakacıdır espriler yapar hepimizi güldürür. Tartışmayı evde sorun çıkmasını sevmez istemez. İşte böyle içinden çıkamadığım bi sorun. Adam kötü desem kötü değil. Ama öfke kontrolsüzlüğü var. Ve benim affedemediğim olaylar var. Siz olsanız ne yaparsınız benim yerimde.

Olayların altından çok sular akmış.
Sende boşanmayarak kabullenmişsin zaten.
Şuan neyin pişmanlığı anlayamadım da.
Seviyorum diyorsun çünkü.
Olaylar ilk olduğunda ayrılsaydın evet ama şuan her şey yolundayken ayrılmak bana pek mantıklı gelmedi.

Öfke kontrolü içinde tedavi şarttır.

Olayların altından çok sular akmış.
Sende boşanmayarak kabullenmişsin zaten.
Şuan neyin pişmanlığı anlayamadım da.
Seviyorum diyorsun çünkü.
Olaylar ilk olduğunda ayrılsaydın evet ama şuan her şey yolundayken ayrılmak bana pek mantıklı gelmedi.

Öfke kontrolü içinde tedavi şarttır.
Pişmanlığım kendimle ilgili. Aklım ancak başıma geldi ve kendimi suçluyorum nasıl affettim diye.

Kızlar. Ben eşimle 12 yıldır birlikteyim ve 9 yıldır da evliyiz. Eşim herkes tarafından sevilen, gözü dışarda olmayan, kazandığını evine harcayan kendine özel bir masrafı olmayan, temiz, yakışıklı düzgün bir insan. İkimiz de 35 yaşındayız. 2 çocuğumuz var. Ben de çalışıyorum.
Benim meselem şu. Bazı şeyleri unutamamak ve affedememek. Okumuş bir cahilmişim ben.
Eşim daha sevgiliyken bir tartışmamızda tepsiyi duvara fırlatmıştı sinirlenip. Ben çok sinirlendirdim diye kendimi suçlayıp kalkıp temizlemiştim.
Evlendikten bi 5 ay sonra falan hamile kaldım. Eşim çok tembeldi hep kafasına göre uyumak kalkmak istiyordu. Ben çok yalnız kalıyordum. Bi gün kahvaltıya gelmesi için ısrar edince kalkıp beni tokatladı.

3. Şiddet olayı ailesinin evinde yaşandı. Annesi o zamanlar diğer gelini ne derse onu yapıyordu. Biz uzakta o yanında olmasına rağmen biz evlerine gittiğimizde hep bana bi tavırlar bi ilgisizlik vs. Neyse çok uzatmayım orda ailesinin halini görmeyip bana sinirlendi ve yine vurdu bana.

Ve en kötüsü bundan 3 yıl önce yaşandı. Ve yine aile meselesinden çok da küçük bir meseleydi. Öyle büyüttü ki delirdi resmen karşımda. Ve bu sefer zor bıraktı. Çok korktum. Ailemi çağırdım. Anlattım. Ama eskileri anlatmadım. Babam boşanın dedi ama boşanmadım seviyorum çocuklarım var diye.

Şimdi 35 yaşında kendime geldim ben bi aydınlanma yaşadım. Nasıl affettim bunları diye kendimi affedemiyorum pişmanlık içindeyim. İşin garip yanı eşim ve ailesi çok değişti. 3 yıl oldu her şey mükemmel. Ben sabrettim herkes çok değişti. Eşimden de ailesinden de çok değer görüyorum. Eşim de nihayet olgunlaştı belki de emin değilim öyle görünüyor şimdilik.

Eşim günlük hayatımızda çok sakindir. Evimizde hiç tartışma olmaz. Şakacıdır espriler yapar hepimizi güldürür. Tartışmayı evde sorun çıkmasını sevmez istemez. İşte böyle içinden çıkamadığım bi sorun. Adam kötü desem kötü değil. Ama öfke kontrolsüzlüğü var. Ve benim affedemediğim olaylar var. Siz olsanız ne yaparsınız benim yerimde.

Esiniz sizden hic özür diledi mi yaptiklari icin? Sizce gercekten mi degisti yoksa sirf patlamaya mi firsati olmadi siz hep altdan aldiginiz icin?

Uyuyan bir yanardag degildir insallah. 3 senede siddetin her turlusu olmamissa sizde affetmissiniz zaten cok kez suan cok iyisin ama gecmiste boyle yaptin bosanicam demek manasiz kalicak zaman asimina ugramis sizin is 😐🤷
Zaman aşımı diye birşey var mı. Tekrarı olur mu. Şiddetin dozu giderek artmıştı 6 yıl içinde 3 olay. Üçüncüsü en büyüğü. Kendisi de çok etkilendi son olayda çok pişman oldu. Ben de bi süre affetmedim ve son şansı verdim o zaman.
Ondan beri bir daha tekrarı olmadı.

bence kendini pişmanlığa sokma boşuna canım zaman geçmiş düzelmese affetmiş olsan tamam ama sonuçta düzelmiş çok zaman geçmiş kendini de üzme

Biraz sert olacak belki ama ben esinize bir konuda hak verdim. Okumus cahil diyormus ya size iste bu konuda hakli. Kusura bakmayin ama adam hakli yani.

Daha sevgiliyken tepsiyi duvara atiyor ve siz sucu ustlenip duvari temizliyorsunuz.

Pasami kahvaltiya cagirdiniz diye sizi tokatliyor.

Yetmiyor ailesinin evinde sizi dovuyor.

Bu da size yeterli gelmiyor 3 yil once en kotusunu yasiyorsunuz.

Bu adamin her tarafi melek olsa ne olur ya?

Kusura bakmayin ama esiniz hakli. Hani burada benim maas kartim esimde, birikimi esim yapiyor, bana harclik veriyor diyorlar ya meslegini sordugunuzda ogretmenim diyor. Bana gore onlardan bir farkiniz yok.

Insanlarin degisecegine asla inanmiyorum. Sizin bu yasadiklarinizdan sonra inanmaniz da tamamen sizin seciminiz.

Hemen hemen senin durumundayim. Unutmadigim olaylardan dolayi soguk ve uzagim. Bosan diyemem 2 cocugun var, su anda sana karsi iyiyse belki psikolojik destek almalisin

Babanız bile desteklemiş durumu her baba öyle demez genel de çoğu aile yuvanda dur demiş babanız arkanız da imiş ne güzel keşke o zaman ayrılsaydınzı

Biraz sert olacak belki ama ben esinize bir konuda hak verdim. Okumus cahil diyormus ya size iste bu konuda hakli. Kusura bakmayin ama adam hakli yani.

Daha sevgiliyken tepsiyi duvara atiyor ve siz sucu ustlenip duvari temizliyorsunuz.

Pasami kahvaltiya cagirdiniz diye sizi tokatliyor.

Yetminmiyor ailesinin evinde sizi dovuyor.

Bu da size yeterli gelmiyor 3 yil once en kotusunu yasiyorsunuz.

Bu adamin her tarafi melek olsa ne olur ya?

Kusura bakmayin ama esiniz hakli. Hani burada benim maas kartim esimde, birikimi esim yapiyor, bana harclik veriyor diyorlar ya meslegini sordugunuzda ogretmenim diyor. Bana gore onlardan bir farkiniz yok.

Insanlarin degisecegine asla inanmiyorum. Sizin bu yasadiklarinizdan sonra inanmaniz da tamamen sizin seciminiz.
Teşekkür ederim yorumunuz için.Okumuş cahili kendime ben söylüyorum eşim değil. O hiç hakaret etmez küfür etmez. Ne bana ne başkasına. Birisi eşinizi hala övüyorsunuz demiş. İyisini de kötüsünü de anlatıyorum adamın. Objektif olabilmek için. Bana şu yaptıklarını kimse tahmin edemez ondan beklemez.

Evet özür diledi. Ama ben de o patlama noktasına getiremem ki onu artık. Onu idare etmeyi öğrendim belki de.

Durumu en iyi siz bilirsiniz. "Aman esim patlamasin" diye evde rahat hareket edemiyorsaniz ve kendinizden fazla ödünc vermek zorundaysaniz bu konular tekrar masaya yatirilmali. Profesyonel destek de alabilirsiniz. Baktiniz olmuyor, yine bosanabilirsiniz. Bugün "3 sene olanlari affedemiyorum" herkes "durduk yere olay cikartti" der cünkü sizin zamaninda nasil ve bugüne kadar nasil etkilendiginizi anlayamazlar. Zaten bosanmalarda hemen kadina sucu yüklemeye cok merakli bir milletiz maalesef. Bence bu aydinlanmayi yeni yasamadiniz. Zamaninda olaylar oldugundada farkindaysaniz, ama devam etme nedenleriniz daha agir basmis. O zaman ki aklinizla o karari vermissiniz, bugün karariniz farkli olurdu. Burda bir büyüme sonucta. Kendinize fazla yüklenmeyin

X