Bosanmam icin bana güç verir misiniz

Psikolojik şiddetin herturlusu var aşağılama hor görme hakaret ben cocuklar icin sabrediyorjm ama o durmuyor surekli bi bahane bulup kavga çıkarıyor istemiyorum çocuklarını da al git diyor nereye gidecem diyorum babana git diyor kabul etmezler diyorum anlamıyor madem öyle bu seferde çocukları bana bırak git diyor ama ben cocuklar olmadan yaşayamam babam benim arkamda hic durmadı o yüzden hep keşke babam hiç olmasıydı diyorum cocuklariminda büyüyüp annem bizi bırakıp gitti keske öyle bir annemiz olmasaydı dmesini istemiyorum cocuklarimi asla birakamam ne yapacam hiç bilmiyorum
3 aylık cok küçük lütfen idare et oda kreş cağına gelsin başka yolu yok inan bana. Şiddet var mi?

Eviniz falan yok mu? Madem boşanmayı bu kadar çok istiyor alsın sana küçük bi ev versin nafakasını şerefsiz haysiyetsiz. Erkeğim diye geziyor bir de ortalıkta. Ailesi falan ne diyor?

Bende öyle dedim madem istemiyosun bize bir ev kirala maddi olarakta yardim et dedim bu seferde olur ama seni bosanmam sen başka evde kalirsin bi kuma getiririm oda benim evimde yaşar diyor ben böyle biseyi asla kabul edemem

Ohh ne güzel 2 çocukla ben kendime başımı sokacak yer arıyayım ama sen koca evde paşa paşa yaşa. Eşiniz ayrılmak istiyorsa 3 yaş ve 3 aylık bebekle çıkıp gidecek olan siz değil o olmalı.
Madem onunda isteği ayrılmak bu yaşta ki çocuklarla çalışamayacağınızı ve geçiminizi sağlayamayacağınızı bilmesi lazım.
"Tamam sen git o zaman ben ufaklığı da kreş yaşına getirmeden çalışmam imkansız. Çocuklarına ve bana her ay geçinecek kadar para ver. Sen git yaşa istediğin gibi. " diye anlaşma sunun. Diğer yandan valilik ve kadın derneklerinden yardım talep edin. Evde ufak el işleri yapın, elinize harçlık olur en azından. Bir kaç sene bu şekilde idare edip sonrasına sonra bakacaksınız. 3 aylık bebekle bakanın yokken çalışman imkansız şimdi ki zamanda.

Bende öyle dedim madem istemiyosun bize bir ev kirala maddi olarakta yardim et dedim bu seferde olur ama seni bosanmam sen başka evde kalirsin bi kuma getiririm oda benim evimde yaşar diyor ben böyle biseyi asla kabul edemem
Neye güveniyor çocuklara ben bakarım derken, annesine mi baktırcak acaba annesinin haberi var mı yaptığından, sonuçta o da çalışıyor 3 aylık bebeği emzirecek miymiş
Ailesinde aklı başında biri vardır belki sen git evden derler adama

Neye güveniyor çocuklara ben bakarım derken, annesine mi baktırcak acaba annesinin haberi var mı yaptığından, sonuçta o da çalışıyor 3 aylık bebeği emzirecek miymiş
Ailesinde aklı başında biri vardır belki sen git evden derler adama
Annesi vefat edeli çok oldu bana aileme söylersen bu eve bidaha giremesin diyor sinirlenince kimseyi tanımıyor akrabalarının sözünü dinlemez onlarda bu sinirlendiğinde konuşmaya cekiniyorlar kim bakacak çocuğa diyorum yeni bi kadın alırım o bakar diyor burda başlık parasıyla kadın satan çok diyor utanmadan

Annesi vefat edeli çok oldu bana aileme söylersen bu eve bidaha giremesin diyor sinirlenince kimseyi tanımıyor akrabalarının sözünü dinlemez onlarda bu sinirlendiğinde konuşmaya cekiniyorlar kim bakacak çocuğa diyorum yeni bi kadın alırım o bakar diyor burda başlık parasıyla kadın satan çok diyor utanmadan
O belki de buldu kadını ayak yapıyor ama kimse bakmaz 3 aylık bebeğe eşiniz bencil olmasının yanında biraz da kafası çalışmıyor sanki
Bebeğin annesi dururken başka kadın nasıl bakacakmış
Valla zor bir durum nerden baksak zor

O belki de buldu kadını ayak yapıyor ama kimse bakmaz 3 aylık bebeğe eşiniz bencil olmasının yanında biraz da kafası çalışmıyor sanki
Bebeğin annesi dururken başka kadın nasıl bakacakmış
Valla zor bir durum nerden baksak zor
Kafası çalışıyorda umrumda değil ki adamın çocukların ne olacağı tek düşündüğü kendisi bakalım mor catiyi arayacam birazdan onlar ne diyecekler onlara gore hareket edecem benim için dua edin çok ihtiyacım var🙏

Merhaba arkadaşlar boşanmak istiyorum eşim denecek adama tahamulum kalmadı o da boşanmak istiyor ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeriyse henüz 3 aylık ailem yardımcı olsaydı bu kadar sorun olmazdı ama babam denecek adam otur oturdugun yerde çocuklarına bak diyor bu sözlerinden sonra sildim onu nefret ediyorum ondan bu yaşıma kadar bir kere bile arkamda durmadı ben çocuklarımı hep kendimden daha çok dusunurum bzn diyorum ben anneysem benim ailem ne peki beni zere kadar dusunmuyorlar. Konuma doneyim mor çatıya email attım yardımcı olacaklarını söylediler bugün arayacaklarmis detaylı konuşmak için benim eğitim durumum ilköğretim ve bir işe girsem asgari ücret alacam biraz birikmisim var biraz para birazda altın toplam 20bin eder oğlum 3yasinda krese verebilirim ama kızım çok küçük nasıl yapacam araştırdım evde urun paketleme isi varmış aylık 2binliraya kadar geliri varmış doğru mu acaba böyle çalışan varmı veya başka evde iş imkanları varmı varsa soylermisiniz mahkemede nafakada talep edecem eşim aylık 6 bin TL kazanıyor her iki çocuğum işin 1000 tl nafaka istesem verirler mi tek korkum cocuklarima bakamamak ama evliliğim yuruyecek gibi değil eşim bakamiyacaksan çocukları bana bırak git diyor ama asla yapamam cocuklarimdan bi gün bile ayrı kalamam bana sozlerinzle güç verir misiniz çok ihtiyacım var.
Allah yardımcınız olsun zor ama ayaklarının ustunde durmak için cesaretinizi ihtiyaç var.Erkekler okadar nafaka vermez malesef.Erkek desteği olmadan kendin başarmak zorundasın.

Annen ne diyor? Annen arkaandaysa baban elbet susar. Annen çocuğa bakar sen de calisirsin

Endişelerinizde haklısınız kalacağınız yer ve süresi belli olmadan çıkmayın, ayrıca eviniz kira mı eşiniz evlendikten sonra aldıysa yarısı da sizin diye biliyorum, ordan para alırsanız küçük bir ev alabilirsiniz belki
Mahkeme çocukları babaya verebilir şuan işinizin olmaması sebebiyle
Anlaşmaya çalışın adam gitsin evden istemiyorsa kiranızı ödesin en azından ne saçma adamlar var kusura bakmayın
3 aylık bebeği hangi mahkeme babaya verir? 🙄

Mor catiyi cuma günü aramistim pazartesi arayın yardımcı olacaz dediler umutlanmistim ama onlarda yardım etmediler sığınakları doluymuş sadece bilgi verdiler bulunduğunuz ildeki avukata gidin siginaga başvurun dediler bunları bende düşündüm ama tek başıma iki küçük çocukla olmadı birkez daha umutlarim yerle bir oldu kendimi boşlukta hissediyorum biktim artık o adamın hskaretlerinden asagalamasindan defol git diyor ama ben çocuğum için yine gururumu çiğneyip kalmak zorunda kalıyorum zoruma gidiyor hemde çok intihar etmek istiyorum ama çocuklarım ne yapar diye vazgeciyorum dayanacak gücüm kalmadi artik

Mor catiyi cuma günü aramistim pazartesi arayın yardımcı olacaz dediler umutlanmistim ama onlarda yardım etmediler sığınakları doluymuş sadece bilgi verdiler bulunduğunuz ildeki avukata gidin siginaga başvurun dediler bunları bende düşündüm ama tek başıma iki küçük çocukla olmadı birkez daha umutlarim yerle bir oldu kendimi boşlukta hissediyorum biktim artık o adamın hskaretlerinden asagalamasindan defol git diyor ama ben çocuğum için yine gururumu çiğneyip kalmak zorunda kalıyorum zoruma gidiyor hemde çok intihar etmek istiyorum ama çocuklarım ne yapar diye vazgeciyorum dayanacak gücüm kalmadi artik

Söyledilerini yapın sizde. Bulunduğunuz ildeki avukata gidip sığınağa başvurun. Size yardımcı olurlar evet ama sizin de çabalamanız lazım. Hazır önünüze yeni bir hayat gelmez ne yazık ki. Keşke ikinci çocuğu doğurmasaydınız. Yazdığınız gibi büyüğü kreşe verir çalışırdınız. Neyse olan olmuş artık kadın derneklerinin hepsine yazın tek tek, hatta görüşmeye gidin. Bulunduğunuz belediyeye de bir başvurun iyi çalışan bir belediyeyse yardımcı oluyorlar onlar da yönlendirebilirler. İntiharı falan da çıkartın aklınızdan çocuklarınızın sizden başka kimsesi yok

Kayınpederine kayınvalidene durumunu açsan destek olurlar mı

Merhaba arkadaşlar boşanmak istiyorum eşim denecek adama tahamulum kalmadı o da boşanmak istiyor ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeriyse henüz 3 aylık ailem yardımcı olsaydı bu kadar sorun olmazdı ama babam denecek adam otur oturdugun yerde çocuklarına bak diyor bu sözlerinden sonra sildim onu nefret ediyorum ondan bu yaşıma kadar bir kere bile arkamda durmadı ben çocuklarımı hep kendimden daha çok dusunurum bzn diyorum ben anneysem benim ailem ne peki beni zere kadar dusunmuyorlar. Konuma doneyim mor çatıya email attım yardımcı olacaklarını söylediler bugün arayacaklarmis detaylı konuşmak için benim eğitim durumum ilköğretim ve bir işe girsem asgari ücret alacam biraz birikmisim var biraz para birazda altın toplam 20bin eder oğlum 3yasinda krese verebilirim ama kızım çok küçük nasıl yapacam araştırdım evde urun paketleme isi varmış aylık 2binliraya kadar geliri varmış doğru mu acaba böyle çalışan varmı veya başka evde iş imkanları varmı varsa soylermisiniz mahkemede nafakada talep edecem eşim aylık 6 bin TL kazanıyor her iki çocuğum işin 1000 tl nafaka istesem verirler mi tek korkum cocuklarima bakamamak ama evliliğim yuruyecek gibi değil eşim bakamiyacaksan çocukları bana bırak git diyor ama asla yapamam cocuklarimdan bi gün bile ayrı kalamam bana sozlerinzle güç verir misiniz çok ihtiyacım var.
Yeni uyeyim adapte olamadım daha şiddet yoksa kucuk bebegin icin sabretsen ortalık çok kötü allah yardımcın olsun canim

X