Bosanmam icin bana güç verir misiniz

Ozgurhayat

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
babanız hayır dese ne olacak. Gidin annenizin evine. Kovacak hali yok ya. Durumun ciddiyetini anlayacaktır. Durumunuz çok parlak değil maddi olarak tek başına ayakta kalmanız mümkün değil. Aile yanında nafaka+evden işle anca ayakta durursunuz.
Cok ısrar edip babamın evine gitsem bile babam şöyle bi insan ona gore kadınların çalışması haram o yüzden asla çalışmama izin vermez ve yine ona gore çocuklar babasının hakkı çocuklarımı benden alıp babaya veriri benide eve hapseder hor görme laf sokmada çabası olur ustune yine biri istemeye gelirse bu seferde başkasına verir bunu iyi bildiğim için ısrar etmek istemiyorum babam eski kafalı biri

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Bu boşanmalarda neden çok az nafaka bağlıyorlar anlamıyorum.Adam 2 kuruş verip tüm sorumluluktan kurtuluyor.Kadınlar hem bakımını hem masraflarını karşılamak zorunda.Çocukların tüm masraflarına ortak olmak zorun da olmalı.Küçük çocuk için adam anneye bakıcı ücreti vermeli..Zenginler trilyonluk nafaka alabiliyor ama iş normal vatandaş olan kadın hep nağdur oluyor..Benim bir tanıdığım da eşinden ayrıldı.Adamın maaşıda iyiydi ama mahkeme çocuğa 400 tl nafaka çıkardı.Adam evide babasının üstüne yaptığı için ordan da birşey alamadı.Düğündeki takıları da ev alırken vermiş .Kadın baba evinde .Kabul etmişler ama hep hor görüp laf söylüyorlar .Yasalar değişmeli.Adam çocuklarının tüm giderlerini karşılamalı.Anne de bakımını yapmalı..Bu adamlarda da insaf yok.Boşandın diye o çocuklar seni ilgilendirmiyo mu . Hiç korkmuyorlarmı bu çocukların başına birşey gelirmi diye..Bu zorluklar yetmezmiş gibi birde çevre baskısı .Toplumun dul diye yaftalaması .Kadının işi mesleği olsa bile tüm sorumluluğu tek başına alması çok yanlış..Sonra işte adamlar evlenince kendini bir halt sanıyor nasılsa boşansa kendine birşey olmaz olan kadına olur.Hele bide çocuk oldumu iyice artık kadın onun için çantada .Ayyy sabah sabah içim kavruldu..Lütfen yasalar değişsin..Dayak, aldatma, psikoljik şiddet gören kadınlar boşanınca yüksrk nafaka ödensin.Allahım yar ve yardımcınız olsun.
Ayn öyle bu devirde bile cinsiyet eşitsizliği bitmiyor beni anladiginiz için tessekur ederim.

askitotomsu

SMA hastası bebeklere destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.275
6.148
Bu boşanmalarda neden çok az nafaka bağlıyorlar anlamıyorum.Adam 2 kuruş verip tüm sorumluluktan kurtuluyor.Kadınlar hem bakımını hem masraflarını karşılamak zorunda.Çocukların tüm masraflarına ortak olmak zorun da olmalı.Küçük çocuk için adam anneye bakıcı ücreti vermeli..Zenginler trilyonluk nafaka alabiliyor ama iş normal vatandaş olan kadın hep nağdur oluyor..Benim bir tanıdığım da eşinden ayrıldı.Adamın maaşıda iyiydi ama mahkeme çocuğa 400 tl nafaka çıkardı.Adam evide babasının üstüne yaptığı için ordan da birşey alamadı.Düğündeki takıları da ev alırken vermiş .Kadın baba evinde .Kabul etmişler ama hep hor görüp laf söylüyorlar .Yasalar değişmeli.Adam çocuklarının tüm giderlerini karşılamalı.Anne de bakımını yapmalı..Bu adamlarda da insaf yok.Boşandın diye o çocuklar seni ilgilendirmiyo mu . Hiç korkmuyorlarmı bu çocukların başına birşey gelirmi diye..Bu zorluklar yetmezmiş gibi birde çevre baskısı .Toplumun dul diye yaftalaması .Kadının işi mesleği olsa bile tüm sorumluluğu tek başına alması çok yanlış..Sonra işte adamlar evlenince kendini bir halt sanıyor nasılsa boşansa kendine birşey olmaz olan kadına olur.Hele bide çocuk oldumu iyice artık kadın onun için çantada .Ayyy sabah sabah içim kavruldu..Lütfen yasalar değişsin..Dayak, aldatma, psikoljik şiddet gören kadınlar boşanınca yüksrk nafaka ödensin.Allahım yar ve yardımcınız olsun.
Mesela bir anne, bebeğini emzirmek istemese bile babanın bir süt anne bulup masrafları karşılaması gerektiğini emretmiş Alllah. Hatta bosanma olsa bile kadınlar zor durumdaysa evden zorla göndermeyin, bir süre kalmalarına izin verin diye emretmiş.
Bu beyinsiz insanlar, erkekler, gelenekler vs Allah'in emri yerine zulum uyguluyor. İyi ki kötüler için cehennem var. Allah'in adaleti var çok şükür, keşke yasalar da hak hukuk gozetse

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Psikolojik şiddetin herturlusu var aşağılama hor görme hakaret ben cocuklar icin sabrediyorjm ama o durmuyor surekli bi bahane bulup kavga çıkarıyor istemiyorum çocuklarını da al git diyor nereye gidecem diyorum babana git diyor kabul etmezler diyorum anlamıyor madem öyle bu seferde çocukları bana bırak git diyor ama ben cocuklar olmadan yaşayamam babam benim arkamda hic durmadı o yüzden hep keşke babam hiç olmasıydı diyorum cocuklariminda büyüyüp annem bizi bırakıp gitti keske öyle bir annemiz olmasaydı dmesini istemiyorum cocuklarimi asla birakamam ne yapacam hiç bilmiyorum
3 aylık cok küçük lütfen idare et oda kreş cağına gelsin başka yolu yok inan bana. Şiddet var mi?

Birgaripinsan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
4.341
12.879
Eviniz falan yok mu? Madem boşanmayı bu kadar çok istiyor alsın sana küçük bi ev versin nafakasını şerefsiz haysiyetsiz. Erkeğim diye geziyor bir de ortalıkta. Ailesi falan ne diyor?

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Bende öyle dedim madem istemiyosun bize bir ev kirala maddi olarakta yardim et dedim bu seferde olur ama seni bosanmam sen başka evde kalirsin bi kuma getiririm oda benim evimde yaşar diyor ben böyle biseyi asla kabul edemem

neutral

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
3.731
15.925
Ohh ne güzel 2 çocukla ben kendime başımı sokacak yer arıyayım ama sen koca evde paşa paşa yaşa. Eşiniz ayrılmak istiyorsa 3 yaş ve 3 aylık bebekle çıkıp gidecek olan siz değil o olmalı.
Madem onunda isteği ayrılmak bu yaşta ki çocuklarla çalışamayacağınızı ve geçiminizi sağlayamayacağınızı bilmesi lazım.
"Tamam sen git o zaman ben ufaklığı da kreş yaşına getirmeden çalışmam imkansız. Çocuklarına ve bana her ay geçinecek kadar para ver. Sen git yaşa istediğin gibi. " diye anlaşma sunun. Diğer yandan valilik ve kadın derneklerinden yardım talep edin. Evde ufak el işleri yapın, elinize harçlık olur en azından. Bir kaç sene bu şekilde idare edip sonrasına sonra bakacaksınız. 3 aylık bebekle bakanın yokken çalışman imkansız şimdi ki zamanda.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :70.95 Kg. Şimdiki Kilom :62.50 Kg.

ozgefe34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.095
3.408
32
Bende öyle dedim madem istemiyosun bize bir ev kirala maddi olarakta yardim et dedim bu seferde olur ama seni bosanmam sen başka evde kalirsin bi kuma getiririm oda benim evimde yaşar diyor ben böyle biseyi asla kabul edemem
Neye güveniyor çocuklara ben bakarım derken, annesine mi baktırcak acaba annesinin haberi var mı yaptığından, sonuçta o da çalışıyor 3 aylık bebeği emzirecek miymiş
Ailesinde aklı başında biri vardır belki sen git evden derler adama

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Neye güveniyor çocuklara ben bakarım derken, annesine mi baktırcak acaba annesinin haberi var mı yaptığından, sonuçta o da çalışıyor 3 aylık bebeği emzirecek miymiş
Ailesinde aklı başında biri vardır belki sen git evden derler adama
Annesi vefat edeli çok oldu bana aileme söylersen bu eve bidaha giremesin diyor sinirlenince kimseyi tanımıyor akrabalarının sözünü dinlemez onlarda bu sinirlendiğinde konuşmaya cekiniyorlar kim bakacak çocuğa diyorum yeni bi kadın alırım o bakar diyor burda başlık parasıyla kadın satan çok diyor utanmadan

ozgefe34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.095
3.408
32
Annesi vefat edeli çok oldu bana aileme söylersen bu eve bidaha giremesin diyor sinirlenince kimseyi tanımıyor akrabalarının sözünü dinlemez onlarda bu sinirlendiğinde konuşmaya cekiniyorlar kim bakacak çocuğa diyorum yeni bi kadın alırım o bakar diyor burda başlık parasıyla kadın satan çok diyor utanmadan
O belki de buldu kadını ayak yapıyor ama kimse bakmaz 3 aylık bebeğe eşiniz bencil olmasının yanında biraz da kafası çalışmıyor sanki
Bebeğin annesi dururken başka kadın nasıl bakacakmış
Valla zor bir durum nerden baksak zor

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
O belki de buldu kadını ayak yapıyor ama kimse bakmaz 3 aylık bebeğe eşiniz bencil olmasının yanında biraz da kafası çalışmıyor sanki
Bebeğin annesi dururken başka kadın nasıl bakacakmış
Valla zor bir durum nerden baksak zor
Kafası çalışıyorda umrumda değil ki adamın çocukların ne olacağı tek düşündüğü kendisi bakalım mor catiyi arayacam birazdan onlar ne diyecekler onlara gore hareket edecem benim için dua edin çok ihtiyacım var🙏

Selinkaraagac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
30
24
37
Merhaba arkadaşlar boşanmak istiyorum eşim denecek adama tahamulum kalmadı o da boşanmak istiyor ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeriyse henüz 3 aylık ailem yardımcı olsaydı bu kadar sorun olmazdı ama babam denecek adam otur oturdugun yerde çocuklarına bak diyor bu sözlerinden sonra sildim onu nefret ediyorum ondan bu yaşıma kadar bir kere bile arkamda durmadı ben çocuklarımı hep kendimden daha çok dusunurum bzn diyorum ben anneysem benim ailem ne peki beni zere kadar dusunmuyorlar. Konuma doneyim mor çatıya email attım yardımcı olacaklarını söylediler bugün arayacaklarmis detaylı konuşmak için benim eğitim durumum ilköğretim ve bir işe girsem asgari ücret alacam biraz birikmisim var biraz para birazda altın toplam 20bin eder oğlum 3yasinda krese verebilirim ama kızım çok küçük nasıl yapacam araştırdım evde urun paketleme isi varmış aylık 2binliraya kadar geliri varmış doğru mu acaba böyle çalışan varmı veya başka evde iş imkanları varmı varsa soylermisiniz mahkemede nafakada talep edecem eşim aylık 6 bin TL kazanıyor her iki çocuğum işin 1000 tl nafaka istesem verirler mi tek korkum cocuklarima bakamamak ama evliliğim yuruyecek gibi değil eşim bakamiyacaksan çocukları bana bırak git diyor ama asla yapamam cocuklarimdan bi gün bile ayrı kalamam bana sozlerinzle güç verir misiniz çok ihtiyacım var.
Allah yardımcınız olsun zor ama ayaklarının ustunde durmak için cesaretinizi ihtiyaç var.Erkekler okadar nafaka vermez malesef.Erkek desteği olmadan kendin başarmak zorundasın.