Bosanmam icin bana güç verir misiniz

KuzeyEge

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
4.049
251
42
Ekonomik özgürlük işte bu yüzden çok önemli .. özellikle kız çocuklarımızı okutmak meslek sahibi yapmak zorundayız ... Sizin yerinize koyduğumda kendimi ne beklerdim sanırım annemden mücadele beklerdim babama karşı durmasını ve beni yanlarına alıp arkamda durmalarını sağlanmasını ve babamın saçmalıklarını çekmeyi üzerine kuma getirmeyi tehdit edecek şeref yoksunu bir varlıkla yaşamaya tercih ederdim.. . yahu bir dam 2 tabak fazladan yemek verecek insanlar..Bence anneniz ile plan yapın anneler bazen çok güzel çare üretir. mesela babanız ne olursa ikna olur dinine çok bağlıysa mesela domuz eti yiyor, dinime küfrediyor, falan deyin ne bileyim ucunda çocuk ve senin geleceğin var bu yolda bazı yalanlarda mubah olsun

gokkusaginadusenbukalemun

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
532
548
Kabul etse bile şöyle kabul eder bzn senin evinde bzn onun evinde kalirim der yine rahat vermez ve yine benden hicbisey olmamış gibi davranmami ister yine ona kadınlık etmemi ister yoksa kiminle sevgili olduğu umrumda değil ama o evdede rahat vermez bana temizlik işine gitmeme asla izin vermezler ne onun ailesi ne benim ailem gizleden gidecem desem ilçede hepsi tanıdık birbirlerini tanıyorlar beni görüp gidip söylerler sonra sen baskalirirn evine niye gidiyorsun diyip namus adı altında oldurmeye kalkarlar
Bence de en mantıklısı bu. Gelip size tecavüz edecek hali yok ya. Yüz vermezsiniz. Çocuklarınız için en mantıklısı bu gibime geldi. Biliyorum çok zor ama en azından bebeğiniz büyüyen kadar ne yapacağınıza karar verirsiniz. Şimdiki halinizden de boşandıktan sonra yaşayacaklarınızdan da daha mantıklı. Pandemi bittikten sonra kendinize bir iş bulursunuz. Ama bu süreçte herşey çok zor. Aileniz de arkanızda değil. Çok ama çok üzüldüm adınıza. Umarım sizin için en güzeli olur. 🌸🙏

Ozgurhayat

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Akşam konuştum onunla iyilikle söyledim ayrı ev tutmayacakmis para için annemde onunla konuştu niye böyle yapiyosun kizima hakaret kırıcı laflar soyluyosun evden kovuyosun sizin iki tane küçük çocuğunuz var onlara ne olacak hiç dusunuyomusun falan diye sustu bisey demedi sonrasında bana hem gittin ailene yetistirdin falan dedi bende bi değil iki değil kaç defa bizi kovdun çocuklarına da al git dedin kaç defadir mutlu değilim bu eve gelmek istemiyorum diyen sensin bnde mecbur kaldım artk söyledim dedim iyilikle konustum ayrı ev tutmayi kabul etmedi ama kendine evde bi oda duzenleyecek tv v.s orda kalacakmis artk bebek biraz büyüyene kadar sonrasını dusunucez dedi

KuzeyEge

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
4.049
251
42
Akşam konuştum onunla iyilikle söyledim ayrı ev tutmayacakmis para için annemde onunla konuştu niye böyle yapiyosun kizima hakaret kırıcı laflar soyluyosun evden kovuyosun sizin iki tane küçük çocuğunuz var onlara ne olacak hiç dusunuyomusun falan diye sustu bisey demedi sonrasında bana hem gittin ailene yetistirdin falan dedi bende bi değil iki değil kaç defa bizi kovdun çocuklarına da al git dedin kaç defadir mutlu değilim bu eve gelmek istemiyorum diyen sensin bnde mecbur kaldım artk söyledim dedim iyilikle konustum ayrı ev tutmayi kabul etmedi ama kendine evde bi oda duzenleyecek tv v.s orda kalacakmis artk bebek biraz büyüyene kadar sonrasını dusunucez dedi
Gerçekten çok zor bir durum madem bunu kabul ettin bundan sonra aklın varsa para biriktir, boşanınca kendine ev tutacak bir süre idare edebileceğin bir paran olsun bir zanaat öğren artık herkes online satış yapıyor yaptıklarını ordan satarsın birsürü güvenliris shop lara ürünler ekliyorlar kendine bir çevre edin bu saatten sonra geçireceğin her saniyeyi kendine acımakla değil ayağa kalkmakla uğraşarak değerlendirmen gerek ... biz kadınlar güçlü insanlarız hem çocuklarımıza hemde kendimize yeteriz sende ayakların üzerinde kalacak bir yol bulman lazım

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Gerçekten çok zor bir durum madem bunu kabul ettin bundan sonra aklın varsa para biriktir, boşanınca kendine ev tutacak bir süre idare edebileceğin bir paran olsun bir zanaat öğren artık herkes online satış yapıyor yaptıklarını ordan satarsın birsürü güvenliris shop lara ürünler ekliyorlar kendine bir çevre edin bu saatten sonra geçireceğin her saniyeyi kendine acımakla değil ayağa kalkmakla uğraşarak değerlendirmen gerek ... biz kadınlar güçlü insanlarız hem çocuklarımıza hemde kendimize yeteriz sende ayakların üzerinde kalacak bir yol bulman lazım
Ayn bende sizin gibi dusunuyorum elimden geleni yapacam beni düşündüğünüz yol gösterdiğiniz için sagolun

Yinecokhakliyim

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
449
719
Eşiniz düzgün bir insan olsaydı bir düzen kurana kadar çocuklar babada kalsın derdim ama hem bebeğiniz çok küçük hem de başka kadın alırım o bakar ne demek yahu. :kızgın: Anneniz en azından küçük çocuğunuza bakmaz mı siz çalışırken. Hasta bakımı işi bulabilirsiniz belki, temizlik de olur. Pandemi döneminde cafeler, restoranlar kapalı olduğu için iş bulmak daha zor. Allah yardımcınız olsun.

Yinecokhakliyim

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
449
719
Biriktirebildiğinşz kadar para biriktirin. Boşanınca ne yapacağınızı detaylı planlayın. Hatta iş bile bakın şimdiden.

Oglak kizi

💫⭐️
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
4.042
5.686
Öncelikle ne diyeceğimi bilemiyorum. Size babanız değer vermezken eşiniz de vermemiş, o kadar kötü insanlar ki, bahanelerin arkasına saklanmayın sakın görmemiş cahil köy yeri demeyin, baba da eşte bunlar kötü insanlar net. Başka biri olsa eşiniz diyebilir mi kuma getireceğim defol çocukları al diyebilir miydi sizin mesleğiniz güvenceniz aileniz arkanızda olsa. Asla diyemezdi. Çocuk konusuna herkes değinmiş, keşke yapmadan düşünseydiniz ama yapacak bir şey yok artık evlatların onlar. Son durumuna göre yapacağın şey bu adamdan tekrar para koyabilirsen kenara koy 50 lira bile olsa koy gizli biriktir bankaya gidebiliyorsan hesap aç. Orada çocuğunu emanet edebileceğin biri varsa işe başlamaya çalış para biriktir Yoksa evden bir şeyler yap her şeyi araştır dene. Elini biraz güçlendirdikten sonra da mahkemede seni evden kovduğunu(SUÇ) sana kuma getirmek isteyip hakaretler ettiğini(SUÇ) varsa aldattığı biri onun delillerini mesajlar vs resmini Çek kanıt olarak sakla aldatma(SUÇ) bunları söyleyip maddi manevi tazminat ayrıyetten açıp çocuklara nafaka iste

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Ayri ev tutmayi kabul etmedi bi evde iki yabancı gibi yaşamayı kabul etti öyle yaşıyoruz simdilik iyi hakaret falan da yok bulamıyor bana inş böyle devam eder

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Bide bayadir online İngilizce öğreniyorum bebeğim biraz büyüyene kadar öğrenmeye devam edecem sonrasında iş ararken İngilizce bilmemin iş bulmada faydası olur mu?

Angela

Corpse Bride
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2019
1.441
1.469
40
Merhaba arkadaşlar boşanmak istiyorum eşim denecek adama tahamulum kalmadı o da boşanmak istiyor ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeriyse henüz 3 aylık ailem yardımcı olsaydı bu kadar sorun olmazdı ama babam denecek adam otur oturdugun yerde çocuklarına bak diyor bu sözlerinden sonra sildim onu nefret ediyorum ondan bu yaşıma kadar bir kere bile arkamda durmadı ben çocuklarımı hep kendimden daha çok dusunurum bzn diyorum ben anneysem benim ailem ne peki beni zere kadar dusunmuyorlar. Konuma doneyim mor çatıya email attım yardımcı olacaklarını söylediler bugün arayacaklarmis detaylı konuşmak için benim eğitim durumum ilköğretim ve bir işe girsem asgari ücret alacam biraz birikmisim var biraz para birazda altın toplam 20bin eder oğlum 3yasinda krese verebilirim ama kızım çok küçük nasıl yapacam araştırdım evde urun paketleme isi varmış aylık 2binliraya kadar geliri varmış doğru mu acaba böyle çalışan varmı veya başka evde iş imkanları varmı varsa soylermisiniz mahkemede nafakada talep edecem eşim aylık 6 bin TL kazanıyor her iki çocuğum işin 1000 tl nafaka istesem verirler mi tek korkum cocuklarima bakamamak ama evliliğim yuruyecek gibi değil eşim bakamiyacaksan çocukları bana bırak git diyor ama asla yapamam cocuklarimdan bi gün bile ayrı kalamam bana sozlerinzle güç verir misiniz çok ihtiyacım var.
Valla Ailen arkanda olsaydı boşan demem bir nebze basit olabilirdi .Ancak 2 çocuklar küçük .Onlar olmasaydı bir nebze bir işe girer kendini geçindirirdin de .Ev kiralamak eşya düzen kurmak bunlar basit şeyler değil .Hadi kurdun kira fatura ay dediğin geliyor .Rezil olursun .Ne bileyim şiddet aldatma yoksa 2 çocuk olan bir Evlilikte toparlama yoluna gitseniz .Eşinizin ailesiyle aranız nasıl ?Durumu anlatsanız sizden uzaklaşmasındaki sebep ne ?ilgisi vs azalmış derdi ne ?karşınıza alıp konuşamıyormusunuz ?Hemen Boşancam muhabbetiyle yaklaşıyorsanız bazı adamlar kadının bu tür konuşmalara girmesinle tahrik olur .İki çocuk var ortada bir birinizle çatışma haline girmeden onlar için yapıcı tutum izlemeniz gerekir .Kolay değil öyle çocuklarla hadi boşandın .Sonrası ilerde birinle evlilik yoluna girsen çocuklar yine sıkıntı .Her ne olursa olsun kimse başkasının çocuğuna çoğunlukla sabırla yaklaşmaz .Olan çocuklara olacak yazık valla .

Ozgurhayat

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
38
13
22
Valla Ailen arkanda olsaydı boşan demem bir nebze basit olabilirdi .Ancak 2 çocuklar küçük .Onlar olmasaydı bir nebze bir işe girer kendini geçindirirdin de .Ev kiralamak eşya düzen kurmak bunlar basit şeyler değil .Hadi kurdun kira fatura ay dediğin geliyor .Rezil olursun .Ne bileyim şiddet aldatma yoksa 2 çocuk olan bir Evlilikte toparlama yoluna gitseniz .Eşinizin ailesiyle aranız nasıl ?Durumu anlatsanız sizden uzaklaşmasındaki sebep ne ?ilgisi vs azalmış derdi ne ?karşınıza alıp konuşamıyormusunuz ?Hemen Boşancam muhabbetiyle yaklaşıyorsanız bazı adamlar kadının bu tür konuşmalara girmesinle tahrik olur .İki çocuk var ortada bir birinizle çatışma haline girmeden onlar için yapıcı tutum izlemeniz gerekir .Kolay değil öyle çocuklarla hadi boşandın .Sonrası ilerde birinle evlilik yoluna girsen çocuklar yine sıkıntı .Her ne olursa olsun kimse başkasının çocuğuna çoğunlukla sabırla yaklaşmaz .Olan çocuklara olacak yazık valla .
En ufak bir tartışmada boşanma lafını ben değil kocam denecek adam söylüyor. Kira fatura vs biliyorum kolay olmadığını ama başka çare bırakmamıştı çocuklarımı düşündüğüm için ztn bu güne kadar bir suru hakarette aşağılanmaya katlandim onlar olmasaydı şimdi çoktan çekip gitmistim gerekirse esyasiz bi evde bile bir sure yasardim huzur yeterdi bana ztn kocam öyle bi adam degilki ailesine soyliyim gelip nasihat etsinler onların yanında tm der bisey demiyorum der onlar gittikten sonra bu seferde aileme beni şikayet ettin diye yine hakaret etmeye hatta dövmeye kalkabilir çok iyi tanıyorum onu ben onu karşıma alıp niye surekli bosanalim diyosun ben sana ne yaptım diyorum bana dedi ki sen bilmiyorsun ama soyleyim ben senle isteyerek evlenmedim başkasını seviyodum kabul etmediler seni buldular baskı sonucu evlendim seni sevemedim bnde dedim niye şimdi soyluyosun daha çocuğumuz yokken syleseydin ozaman bosanirdik bisey demedi.evde çocuklar için iki yabancı gibi yaşamayı kabul etti.bide ikinci evlilikten bahsetmissin asla ikinci bi evlilik yapmayı dusunmuyorum asla.