Boşanmama

Madme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
824
301
31
Boşanmam lazım artık biliyorum ne kocamın ne de kayınbabamın sözlerinin çekilecek yanı kalmadı iki laflarından biri git boşan boşarım seni dayanamıyorum artık boşanmaya cesaretim yok ama artık boşanmalıyım ailem ablam ömür boyu üstüme gelecek sen ufacık sorunları çekemeden diye bu evde yaşamak bu adamla bir arada olmak bana artık zülüm ama boşanmış kadın olmaya da cesaretim yok belli hamileyim onu bile bilmiyorum hep biraz daha sabır diyerek geçiyor ömrüm eşim ailesine yalan söylüyor hakkımda babası da üstüme geliyor artık eşime yapmacık sevgi gösteriyorum sevilecek yer bırakmadı keşke ölsem diyorum keşke ölsem de kurtulsam ama bunlar yüzünden imansız gidemem yapamam keşke o ölse diyorum kötü ya birşey olmuyor
Dayanamıyorum artık ama dayanmak zorundayım boşanmış kadın olmak istemiyorum belki biraz geçse düzelir diyerek heba ediyorum her günümü gecenin bu saati ben hala ağlıyorum...
Allah’ın neden ben neden herkes gibi mutlu iyi ailem olmadı ne zor rabbim imtihanım
Doğduğun yer kaderindir gerçekten doğulu olmak hiç zorlamamıştı evlenene kadar...
Sürekli eşimin seni boşarım tehtidinin üstüne kayınbabamın olmuyorsa git boşan lafları eklendi kaldıramıyorum artık bu hakareti diyorum beni istemeyen gitsin boşasın ama suçu güya bana atacaklar sağda solda koz dava açtı diyecekler...
Dayanamıyorum allahım boğuluyorum yok mu bir çıkış kapısı doğulu olmak çok kötü okumuşum çalışıyorum paramı kazanıyorum gördüğüm muameleye bak dayanamıyorum ama daha fazla gürültü çıkarırsam aşiretçilik namus davasına birilerinin ölmesinden korkuyorum
DAYANAMIYORUM ARTIK YETER NEYDİ BENİM GĞNAHIM GENÇLİĞİME YAZIK KENDİME ACIYORUM AMA SADECE BEN KENDİME ACIYORUM DAHA 27 YAŞINDAYIM BEN

Çlmek istiyorum sadece ölmek dünyanın insanların kötülüklerinden kurtulmak

Boşanmış olmaktan bu kadar korkmayın. Kendinize de bu yaşta hayatı zindan etmeyin.
Bilmiyorsunuz ailem şimdi olmazda gel diyor ama evlerine gitsem bana hayatı zindan eder ömür boyu huzur vermezler ablam şimdiden kara dul diye seslenmeye başladı bile ki boşansam artık asla evlenmem çünkü artık cesaretim yok

Burası Doğu okumuş ta olsan ayaklarının üzerinde de dursan doğulu bir kız çocuğusun işte

Doğulu hele aşiret çoçuğuysan ve akraba ile evliysen boşanmak daha zor

Evlilik kadar boşanmak da normal ama gel de bunu o zihniyetlere anlat.anladığım kadarıyla bir taraftan erkek tarafı boşan git derken diğer taraftan aba altından sopa gösteriyolar tehdit vs gibi durumlar var mı

Çok abartmışsınız, benim doğulu bir çok arkadaşım tanıdığım boşandı. Neden aile evine dönüyorsunuz? Ayrı eve çıksanız farklı bir şehire tayin isteyin. Boşanmak helaldir, niye bu kadar kötü görüyorsunuz.

Evlilik kadar boşanmak da normal ama gel de bunu o zihniyetlere anlat.anladığım kadarıyla bir taraftan erkek tarafı boşan git derken diğer taraftan aba altından sopa gösteriyolar tehdit vs gibi durumlar var mı
Hayır boşanmayı tehtid olarak kullanıyorlar kendilerince amcası mesaj atmış az önce 8 de yanıma gel demiş ben 7 de gidip dava açmalarını isteyeceğim

Çok abartmışsınız, benim doğulu bir çok arkadaşım tanıdığım boşandı. Neden aile evine dönüyorsunuz? Ayrı eve çıksanız farklı bir şehire tayin isteyin. Boşanmak helaldir, niye bu kadar kötü görüyorsunuz.
Ailem ayrı eve izin vermez artık dulsun göz diken olur der korkarlar

Boşanmam lazım artık biliyorum ne kocamın ne de kayınbabamın sözlerinin çekilecek yanı kalmadı iki laflarından biri git boşan boşarım seni dayanamıyorum artık boşanmaya cesaretim yok ama artık boşanmalıyım ailem ablam ömür boyu üstüme gelecek sen ufacık sorunları çekemeden diye bu evde yaşamak bu adamla bir arada olmak bana artık zülüm ama boşanmış kadın olmaya da cesaretim yok belli hamileyim onu bile bilmiyorum hep biraz daha sabır diyerek geçiyor ömrüm eşim ailesine yalan söylüyor hakkımda babası da üstüme geliyor artık eşime yapmacık sevgi gösteriyorum sevilecek yer bırakmadı keşke ölsem diyorum keşke ölsem de kurtulsam ama bunlar yüzünden imansız gidemem yapamam keşke o ölse diyorum kötü ya birşey olmuyor
Dayanamıyorum artık ama dayanmak zorundayım boşanmış kadın olmak istemiyorum belki biraz geçse düzelir diyerek heba ediyorum her günümü gecenin bu saati ben hala ağlıyorum...
Allah’ın neden ben neden herkes gibi mutlu iyi ailem olmadı ne zor rabbim imtihanım
Doğduğun yer kaderindir gerçekten doğulu olmak hiç zorlamamıştı evlenene kadar...
Sürekli eşimin seni boşarım tehtidinin üstüne kayınbabamın olmuyorsa git boşan lafları eklendi kaldıramıyorum artık bu hakareti diyorum beni istemeyen gitsin boşasın ama suçu güya bana atacaklar sağda solda koz dava açtı diyecekler...
Dayanamıyorum allahım boğuluyorum yok mu bir çıkış kapısı doğulu olmak çok kötü okumuşum çalışıyorum paramı kazanıyorum gördüğüm muameleye bak dayanamıyorum ama daha fazla gürültü çıkarırsam aşiretçilik namus davasına birilerinin ölmesinden korkuyorum
DAYANAMIYORUM ARTIK YETER NEYDİ BENİM GĞNAHIM GENÇLİĞİME YAZIK KENDİME ACIYORUM AMA SADECE BEN KENDİME ACIYORUM DAHA 27 YAŞINDAYIM BEN
Boşanan bi kadın olarak diyorum ki korkma.. yere sağlam bas senin başka hayatın yok.. ömrünü bu sekilde geçiremezsin ailenle konus yasadıklarımı anlat ve karar ver.. allah yardımcın olsun 🤲

Ailem ayrı eve izin vermez artık dulsun göz diken olur der korkarlar
Kaç yaşında kadınsın, çalışıyorsun, ailenden izin mi alıyorsun? Ayrıca davayı sen açsan ne açmasan, insanlar seni kötü bilse ne bilmese. Niye bu kadar insanları kafaya takıyorsunuz? Bunların hepsi bahane, boşanmak isteyen boşanır.

Hani çok iyi bir evliliğin olsa, eşin aldatsa pişman olsa boşanma affet diyeceğim de, senin evliliğinin çekilir yanı kalmamış git diyorlar, hala dul derler diyorsun. Kendine birazcık saygın sevgin varsa durma orada.

boşanmış kadın olunca en oluyor? çevreniz yobazlardan oluşuyor sanırım. sizi anlıyorum bir nebze çünkü insanlar farklı gözle bakıyorlar. ben de 28 yaşındayım boşandım 2. evliliğim ve hayatımda hiç bu kadar huzurlu olduğumu hatırlamıyorum... ilk boşandığım dönem aklımın ucuna gelmeyen arkadaşlarım flörtleşmeye çalıştılar. üstelik bu insanlar ilk evliliğimde ev ziyaretine gelmişlerdi. aklımı kaçıracaktım o dönem... :KK70: ama neyseki kendimi biliyorum kimseyle muhatap olmadım. sonra da hayatıma biri girdi evlendim. kendinize bir hayat kurabilirsiniz kimseye kulak asmayın daha çok gençsiniz. bir ömür bir kez yaşanıyor. yalnız da hayat devam ediyor bilginiz olsun..

Bende doğuda yaşıyorum ama aslen doğulu değilim ama burda dogdum büyüdüm bir çok arkadaşım tanıdığım var insan yerine konmuyor aldatiliyor ama boşanmiyor bosanamiyor evel burda herkes birbirini tanıdığı için dul olunca hiç iyi gözle bakmıyorlar o konu da size hak veriyorum ama bu adamdan çocuk yapmayın çocuk olsa yuvam kurtulur durumu yaşamayın lütfen çalışıyormussunuz aileniz arkanızda değilse kendiniz dik durun direnin bir süre süre güçlü olduğunuzu anladıklarında durumu kabullenecekler nasıl geçer bir ömür bu adamla ?

Bende doğuda yaşıyorum ama aslen doğulu değilim ama burda dogdum büyüdüm bir çok arkadaşım tanıdığım var insan yerine konmuyor aldatiliyor ama boşanmiyor bosanamiyor evel burda herkes birbirini tanıdığı için dul olunca hiç iyi gözle bakmıyorlar o konu da size hak veriyorum ama bu adamdan çocuk yapmayın çocuk olsa yuvam kurtulur durumu yaşamayın lütfen çalışıyormussunuz aileniz arkanızda değilse kendiniz dik durun direnin bir süre süre güçlü olduğunuzu anladıklarında durumu kabullenecekler nasıl geçer bir ömür bu adamla ?
Ya aileler o süre Sonra hala kabull edmiceklerse?

Ya aileler o süre Sonra hala kabull edmiceklerse?
Benim bir arkadaşımın abisine ailesi izin vermiyor boşanmasına. Arkadaşım evliliği boyunca sorunlar yaşadı, babası benim yanımda bizde boşanmak yoktur dedi. Ama kıyamadılar en son boşandı. Yaşadıkları bu konu sahibininkinin yanında devede kulak. Anlaşamıyorlardı, şiddet aldatma yoktu.

Kabullenmeseler kendisi bilir konu sahibi bunlara takılıp bosanmayacaksa çeksin o sıkıntıları o zaman. Bazen kestirip atmak gerek
Kimse yalnis anlamasin, Ama egerki aile bu Durumu Kabul etmiyorlarsa. Bosanip kendi hayatini kursun. Tabi zor bende öyle bir Dönemden geciyorum.

X