Boşanmama

Senin adina üzüldüm..
Ben hayattan umudu kestim herşeyi akışına çıraktım rüzgarın savurduğu yöne gidiyorum nereye kadar sürecek bilmiyorum ben çok safım onlar ise çok fena eşim herşeyimizi ama herşeyimizi ailesine anlatıyor bazen diyorum bunu anlatma lütfen tmm diyor sonra kavga edince aileler karışınca anlıyorum ki evde her saniyeyi anlatıyor

Evlenmek gibi boşanmak da gayet doğal bir eylem.. Korkularınızı ve insanların size söylediklerini, söyleyeceğini düşündüğünüz herşeyi bir kenara bırakın ve asla aldırmayın..

Bu hayatı siz yaşıyorsunuz ve zaman geçiyor.. Herkesten önce kendinize değer vermelisiniz..

Bukadar korkmayın
Aileniz destek olmaz sa ayrı ev tutun ayaklarınız üzerinde durabilirsiniz .
Kendinizi boşuna yipratiyor sunuz bebeğinizi düşünün . Esiniz hic çaba göstermiyor mu ? Ailesinin ağzına mi bakıyor

Bende aynisini yapip özlem cekmekteyim, okadarda kolay olmiyor.
Kimsesiz Tek basina yasamak cok zor. Ama öyle düsününce baska bir Yol birakilmadi bana.

Bukadar korkmayın
Kendinizi boşuna yipratiyor sunuz bebeğinizi düşünün . Esiniz hic çaba göstermiyor mu ? Ailesinin ağzına mi bakıyor

Bende aynisini yapip özlem cekmekteyim, okadarda kolay olmiyor.
Kimsesiz Tek basina yasamak cok zor. Ama öyle düsününce baska bir Yol birakilmadi bana.

Boşanmam lazım artık biliyorum ne kocamın ne de kayınbabamın sözlerinin çekilecek yanı kalmadı iki laflarından biri git boşan boşarım seni dayanamıyorum artık boşanmaya cesaretim yok ama artık boşanmalıyım ailem ablam ömür boyu üstüme gelecek sen ufacık sorunları çekemeden diye bu evde yaşamak bu adamla bir arada olmak bana artık zülüm ama boşanmış kadın olmaya da cesaretim yok belli hamileyim onu bile bilmiyorum hep biraz daha sabır diyerek geçiyor ömrüm eşim ailesine yalan söylüyor hakkımda babası da üstüme geliyor artık eşime yapmacık sevgi gösteriyorum sevilecek yer bırakmadı keşke ölsem diyorum keşke ölsem de kurtulsam ama bunlar yüzünden imansız gidemem yapamam keşke o ölse diyorum kötü ya birşey olmuyor
Dayanamıyorum artık ama dayanmak zorundayım boşanmış kadın olmak istemiyorum belki biraz geçse düzelir diyerek heba ediyorum her günümü gecenin bu saati ben hala ağlıyorum...
Allah’ın neden ben neden herkes gibi mutlu iyi ailem olmadı ne zor rabbim imtihanım
Doğduğun yer kaderindir gerçekten doğulu olmak hiç zorlamamıştı evlenene kadar...
Sürekli eşimin seni boşarım tehtidinin üstüne kayınbabamın olmuyorsa git boşan lafları eklendi kaldıramıyorum artık bu hakareti diyorum beni istemeyen gitsin boşasın ama suçu güya bana atacaklar sağda solda koz dava açtı diyecekler...
Dayanamıyorum allahım boğuluyorum yok mu bir çıkış kapısı doğulu olmak çok kötü okumuşum çalışıyorum paramı kazanıyorum gördüğüm muameleye bak dayanamıyorum ama daha fazla gürültü çıkarırsam aşiretçilik namus davasına birilerinin ölmesinden korkuyorum
DAYANAMIYORUM ARTIK YETER NEYDİ BENİM GĞNAHIM GENÇLİĞİME YAZIK KENDİME ACIYORUM AMA SADECE BEN KENDİME ACIYORUM DAHA 27 YAŞINDAYIM BEN
Bu kadar tepki vermeyecek ne var anlamiyorum biri sana bosiycam derse simtir ol git bosa derim bak bakalim bi daha soyluyor mu sana bu kelimeyi ben kendik doguluyum diyarbakirli ama benim kayinbabam derse sayet kuyamet koparirim sende kendini baya ezdirmissin bu kadar sus pus olma bari

Bu kadar tepki vermeyecek ne var anlamiyorum biri sana bosiycam derse simtir ol git bosa derim bak bakalim bi daha soyluyor mu sana bu kelimeyi ben kendik doguluyum diyarbakirli ama benim kayinbabam derse sayet kuyamet koparirim sende kendini baya ezdirmissin bu kadar sus pus olma bari

Bence onun sorunu tipki bende oldugu gibi.. Kendi ailesi Kizinin Arkasinda durmamasi.

Bir Kadin olarak tekbasinasin o evde, karsinda 10 kisi durur, kime neyi diyeceksin, diyelim dedin.. anliyorlar mi zahnediceksin (bazilari)

Sabir et olucak diyorlar cogu. Ama Bosanmak istiyorum dersen, Süc islemis gibi saskinla Sana bakip duriyorlar "nasil öyle birsey diyebilirsin " bosanmak kelimesi agzina almak cok büyük bir Süc olur onlara göre. Heleki akraba evliligi olunca. Elalem ne der derdine oliyorlar, kizlari orda yasiyormu,nefes aliyormu almiyormu, mutlu mu mutsuz mu.. bir yere kadar üzülüp.. "birsey olmaz kizim bizde öyle yasadik" derler.
Ben yasadim biliyorum.

Belki sen öyle bir Taraf görmedin, ki görmemissen cok Sanslisin.

Kuzura bakma klavye degisik.

Bukadar korkmayın
Bebeğim yok çok şükür ya inatlaşıyor benimle olay büyüyor ailesinin ağzına bakıyor olay büyüyünce amcaları devreye giriyor isteklerimi zorla yaptırıyorlar ama onun sürekli benimle inatlaşması ailesi ve onun sürekli benimle yarış halinde olması her sorunun büyümesi duyulması ve aracılar ilke çözülmesi beni baya yıprattı bir haftadır hasta yatıyorum stresten ağlamaktan

Ezdirmedim kıyamet kopardım gidin boşayın dedim ama umurlarında değil demeye devam ettiler kayınbabama da eşime de dedim boşanmak kadın işi değil gidin boşayın o zaman dedim yok güya beni korkutacaklar sonra kalktım amcasına gittim dedim ben boşanıyorum kayınbabam da eşim de böyle diyor haberiniz olsun beni suçlamayın amcası konuştu ona boşarım deyince dövecekmiş hatta tutmuşlar zorla dediğimi istediğimi yaptırdılar ama ömür böyle geçmez ki sürekli erkek olan benim deyip beni ezmeye çalışıyorlar sağda solda yalan konuşuyorlar her birşey istediğimde kavga kıyamet herkes duyar herkes araya girer sonra eşime zorla yaptırırlar ömür böyle geçmez ki

Ama Hayat devam ediyor. Ben 'esimi ' hic sevemedim. Sevmedim.

Sen Esini Seviyormusun? Bunu sormalisin kendine.

Bence onun sorunu tipki bende oldugu gibi.. Kendi ailesi Kizinin Arkasinda durmamasi.

Bir Kadin olarak tekbasinasin o evde, karsinda 10 kisi durur, kime neyi diyeceksin, diyelim dedin.. anliyorlar mi zahnediceksin (bazilari)

Sabir et olucak diyorlar cogu. Ama Bosanmak istiyorum dersen, Süc islemis gibi saskinla Sana bakip duriyorlar "nasil öyle birsey diyebilirsin " bosanmak kelimesi agzina almak cok büyük bir Süc olur onlara göre. Heleki akraba evliligi olunca. Elalem ne der derdine oliyorlar, kizlari orda yasiyormu,nefes aliyormu almiyormu, mutlu mu mutsuz mu.. bir yere kadar üzülüp.. "birsey olmaz kizim bizde öyle yasadik" derler.
Ben yasadim biliyorum.

Belki sen öyle bir Taraf görmedin, ki görmemissen cok Sanslisin.

Kuzura bakma klavye degisik.
Ailem arkamda o yüzden kavga ile de olsa dediğim oluyor ana ailem kızım sürdürebildiğini kadar sürdür diyor ailem olmasa be yapardı bunlar bana
Ailem defalarca tamam bu defa seni vermiyoruz gitsin dava açsın dedi ama birileri sürekli arayı bulmaya çalıştı ailemi yumuşattı
Ailem de kızım bu ülkede dul kalmak zor çekemiyorsan gel ama sonuna kadar savaş sonra gel diyor
Bende savruluyorum işte
Şimdiye kadar çevrende sessiz sakin akıllı diye bilinir parmakla gösterilirdim şimdi ise eşiyle geçinemeyen çirkef koz oldum sayelerinde en çok da bu üzüyor insan içine çıkamaz oldum herkes bana acıyarak bakıyor

Ama Hayat devam ediyor. Ben 'esimi ' hic sevemedim. Sevmedim.

Sen Esini Seviyormusun? Bunu sormalisin kendine.
Seviyorum ama o bunu git gide yok ediyor eskiden köle olurdum sanırım bundan yüz buldu şimdi çok takmıyorum sevgim de tükeniyor ve sadece sorguluyorum neden ben herkes gibi bir eşim yok çok birşey istemiyorum gözüm çok yüksekte değil sadece normal bir evlilik istediğim

Çok dedim ama ... kesmedi bu çümleyi kullanmayı en son Allah boşamayı bana değil sana vermiş ben değil sen boşarsın dedim istiyorsan tek kelime söyle bitsin dedim yine de hala aynı tehtidi kullanıyor sanırım ben boşayayım ben suçlu olayım sağda solda ben eşimi seviyorum ama o beni istemedi desin diye ben boşayayım istiyor

Seni o kadar iyi anlıyorum ki allah yardimcimiz olsun.

Boşanmam lazım artık biliyorum ne kocamın ne de kayınbabamın sözlerinin çekilecek yanı kalmadı iki laflarından biri git boşan boşarım seni dayanamıyorum artık boşanmaya cesaretim yok ama artık boşanmalıyım ailem ablam ömür boyu üstüme gelecek sen ufacık sorunları çekemeden diye bu evde yaşamak bu adamla bir arada olmak bana artık zülüm ama boşanmış kadın olmaya da cesaretim yok belli hamileyim onu bile bilmiyorum hep biraz daha sabır diyerek geçiyor ömrüm eşim ailesine yalan söylüyor hakkımda babası da üstüme geliyor artık eşime yapmacık sevgi gösteriyorum sevilecek yer bırakmadı keşke ölsem diyorum keşke ölsem de kurtulsam ama bunlar yüzünden imansız gidemem yapamam keşke o ölse diyorum kötü ya birşey olmuyor
Dayanamıyorum artık ama dayanmak zorundayım boşanmış kadın olmak istemiyorum belki biraz geçse düzelir diyerek heba ediyorum her günümü gecenin bu saati ben hala ağlıyorum...
Allah’ın neden ben neden herkes gibi mutlu iyi ailem olmadı ne zor rabbim imtihanım
Doğduğun yer kaderindir gerçekten doğulu olmak hiç zorlamamıştı evlenene kadar...
Sürekli eşimin seni boşarım tehtidinin üstüne kayınbabamın olmuyorsa git boşan lafları eklendi kaldıramıyorum artık bu hakareti diyorum beni istemeyen gitsin boşasın ama suçu güya bana atacaklar sağda solda koz dava açtı diyecekler...
Dayanamıyorum allahım boğuluyorum yok mu bir çıkış kapısı doğulu olmak çok kötü okumuşum çalışıyorum paramı kazanıyorum gördüğüm muameleye bak dayanamıyorum ama daha fazla gürültü çıkarırsam aşiretçilik namus davasına birilerinin ölmesinden korkuyorum
DAYANAMIYORUM ARTIK YETER NEYDİ BENİM GĞNAHIM GENÇLİĞİME YAZIK KENDİME ACIYORUM AMA SADECE BEN KENDİME ACIYORUM DAHA 27 YAŞINDAYIM BEN
Ne yasıyorsun da bu kadar bunalıma girmişsin... Dayak mı yedin veya aldatıldın mı? Acıkça yazmamışsın... Ama sunu unutmaki bu dünyada bu durumu yasayan tek kadın sen degilsin... Güclü olmalısın.. Daha 27 yaşında genceciksin.. Hayattan ne istedigini bilecek yastasın sen! Kendi ayaklarının üstünde her türlü durursun... Niye bu kadar korkuyorsun ... Ailenden mi destek görmüyorsun?

Ne yasıyorsun da bu kadar bunalıma girmişsin... Dayak mı yedin veya aldatıldın mı? Acıkça yazmamışsın... Ama sunu unutmaki bu dünyada bu durumu yasayan tek kadın sen degilsin... Güclü olmalısın.. Daha 27 yaşında genceciksin.. Hayattan ne istedigini bilecek yastasın sen! Kendi ayaklarının üstünde her türlü durursun... Niye bu kadar korkuyorsun ... Ailenden mi destek görmüyorsun?

Evet bence görmiyor, tipki benim ailemden görmedigim gibi. 😑

Aslında şiddetli geçimsizlik eşim herşeyi ailesine anlatıyor benim tarafımda değil ve onlar da yönlendiriyor sürekli erkeğim diye ezmeye çalışıyor vende susup oturacak bir karakter değilim hep kavga işte

X